, ,

مهاجرت کاری به ژاپن

ایا میخواهید در یک کشور صنعتی و پیشرفته کار کنید؟ ایا بدنبال قوانین کاری در کشور ژاپن هستید؟ ایا از کشور ژاپن اطلاعاتی برای کار دارید؟ موسسه حقوقی ملک پور با وکلا حرفه ای برای پاسخ به سولات شما اماده ارائه مشاوره میباشد.

ژاپن کشوری که در دهه قبل  با نام خورشید تابان و تب کار و زندگی در ژاپن مشغله اکثر ایرانیان شده است کشوری که بیشترین درآمد را داشت که از کشور آمریکا پیشی می گرفت و  از نظر در آمدی شرایط بسیار مناسبی را داشت که در حال حاضر این شرایط و رونق را از دست داده است در این مقاله میکوشیم که شرایط اشتغال درکشور ژاپن را مورد بررسی قرار بدهیم که در صورتی که تمایل داشتید اطلاعات تکمیلی رو درباره کار در کشور ژاپن کسب بفرماید میتوانید در ساعات اداری با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاورین با تجربه و متخصص موسسه حقوقی ملک پور در خدمت شما خواهند بود.

کشور ژاپن با جمعیتی معادل ۱۲۷ملیون نفر در دورترین نقطه شرق آسیا واقع شده ست که دور تا دور آن را آب فرا گرفته است نژاد مردم ژاپن زرد و اکثریت آنها بودایی و یا پیرو آیین شنتو و اقلیتی مسیحی میباشند.

195.195 مهاجرت کاری به ژاپن

 

قوانین کار در ژاپن

تعداد خارجی هایی که درژاپن در جستجوی کار هستند روز به روز رو به افزون است گاهی دیده میشود که برخی از اتباع خارجی به دلیل عدم ا طلاع از قوانین میباشد. کار در ژاپن از راههای غیر قانونی مشغول به کار میشوند

در این قسمت انواع ویزا و امکان کار یابی آن را بررسی مینمایم.

الف) انو اع ویزا های کاری که به آنها اجازه کار کردن را میدهند عبار تند از:

۱-کسانی که نو ع اقامتشان دائم است و یا فرزند یا همسر فرد ژاپنی و یا همسر یا فرزند یک شخصی باشند که اقامت دائم را دارند این امکان را دارند که آزادانه در هر یک از مشاغل به صورت آزادانه مشغول به کار بشوند

۲-دارندگان اقامت های زیر اجازه کار کردن در یک سری از مشاغل را خواهند دشت که به طور مثال میتوان به موارد زیر اشاره کرد پرفسورها، سرمایه گذاران، وکلا و همه اشخاصی که در زمینه های حقوقی مشغول به کار هستند و همچنین پزشکان و کلیه اشخاصی که به نوع با رشته پزشکی در ارتباط هستند، همچنین معلمین و محققین آموزشی هم شامل این موارد خواهند بود فقط باید به این نکته اشاره کنیم که تمام این افراد باید برای اینکه بتوانند مشغول به کار بشوند باید از اداره مهاجرت محلی اجازه نامه رسمی را دریافت کرده باشند.

ب ) دارندگان ویزاهای زیر:

اجازه کار را نخواهند داشت مگر اینکه در ساعات محدود و مشخص بتوانند مشغول به کار بشوند:

اشخاصی که نوع اقامت آنها از طریق فعالیت های فرهنگی،جهانگردی،دانشجوی کالج،دانشجوی پیش کالج، برای اینکه این اشخاص بتوانند مشغول به کار بشوند باید نخست اجازه اداره کار محلی را اخذ کنند که با اجازه این اداره کار بتواند در ساعات مشخصی مشغول به کار شوند

ج) افراد زیر حق کار کردن در ژاپن را نخواهند داشت:

اشخاصی که با توجه که اجازه کار به آنها داده میشود ولی از اداره مهاجرت کسب اجازه ننموده اند.

اشخاصی که ویزای آنها با اتمام رسیده است.

اشخاصی که نوع ویزای آنها ویزای کار نیست و اجازه اشتغال به فعالیتهای خارج از شرایط اقامت را از اداره مهاجرت محلی.

افراد فوق بر اساس قوانین کشور ژاپن محکوم به ترک ژاپن هستند و همچنین مستوجب مجازات کیفری هم خواهند بود

196.196 مهاجرت کاری به ژاپن

 شرایط سفر و اطلاعات سودمند

۱-ژاپن جز آن دسته کشورهایی است که اقتصادش متکی به پول نقد است و عمدتاً معاملات این کشور پا پول جاری این کشور ین میباشد البته در بسیاری از کشورها مردم کشور ژاپن از کارت های اعتباری استفاده میکنند تبدیل دلار و پوند و سایر ارز های خارجی فقط تنها در بانک ها و هتل های بزرگ این کشور امکان پذیر  است و در صورتی که شما تمایل دارید که در کشور ژاپن معامله کنید به شما توصیه میکنیم که حتما پول این کشور داشته باشید و همچنین باید به این نکته هم اشاره کنیم که کارت های اعتباری بین الملی در تمامی هتل ها و مراکز کشور ژاپن قابل استفاده میباشد و برای این که راحت تر بتوانید دلار و سایر ارز های خارجی را بتوانید تبدیل به ین بکنید بهتر است همراه گذار نامه با صرافی ها مراجعه کنید.

۲-سفر در کشور ژاپن شرایط بسیار خوبی را دارا میباشد به این خاطر که از نظر شرایط جاده ای شرایط بسیار خوبی را دارا میباشد ولی از طرفی هم نباید از هزینه های بالای رانندگان تاکسی به راحتی گذشت

۳-در کشور ژاپن داشتن گواهینامه سلامتی علاوه بر داشتن گواهینامه رانندگی الزامی میباشد

۴-شبکه راه آهن یکی از مناسب ترین و بهترین و مطمن ترین راه ها برای سفر داخلی میباشد به این خاطر که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار میباشد

۵-کشور ژاپن از نظر موقعیت و شرایط جغرافیایی در یک منطقه و شرایط بسیار حساسی قرار دارد و در برخی فصول سال این کشور با طوفان ها و گرد بادهای بسیار سنگینی رو به رو است و به همین خاطر در چنین شرایطی ستاد های بسیار قوی در این کشور تشکیل میشود شهر توکیو خطر ناک ترین شهر جهان انتخاب شده است

۶-نکته مهمی که برای کشور ژاپن باید به آن اشاره باید اشاره کرد شرایط مصرف انرژی هست که در ژاپن مصرف انرژی هزینه بسیار بالائی را خواهد داشت

۷-زبان رسمی کشور ژاپن ژاپنی میباشد و زبان های دیگر مثل انگلیسی زیاد رواجی ندارد و اشخاصی که به کشور ژاپن جهت کار یا سایر موارد به این کشور سفر میکنند بهتر است که در کنار خودشان یک مترجم داشته باشند

۸-افردی که تمایل دارند برای تجارت وارد کشور ژاپن بشوند بهتر است که به زبان ژاپنی مسلط باشند و همچنین ژاپنی ها نسبت شرایط و رفتار های نزاکتی بسیار اهمیت میدهند

نکته بعدی که باید بدان اشاره کرد این است که کشور ژاپن یکی از قویترین کشور ها از نظر صنعتی در جهان به شمار میرود که در حال حاضر از این تب و تاب افتاده است و در حال حاضر دارای یک رکودی از نظر اقتصادی میباشد و در گذشته افراد بسیار زیادی برای کار در ژاپن اقدام میکردند که در حال حاضر این شرایط و در خواست بسیار کم شده است ولی نکته ای که نباید از ان غافل شد این است که هنوز هم کشور ژاپن از نظر اقتصادی و شرایط کاری با توجه به رکودی که در کل جهان وجود داره هنوز  هم از شرایط خوبی برخوردار  میباشد.

امیدواریم  مطالعه این مطالب به عزیزانی که تمایل دارند برای کار در ژاپن اقدام کنند.موسسه ملک پور برای اخذ مشاوره رایگان و تخصصی در خدمت هموطنان عزیز ما میباشد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۶۰ نظرات, میانگین: ۳.۱۵ از طریق ۵)
Loading...
176 پاسخ ها
« دیدگاه های قدیمی تر
  • negar valiyari می گوید:

   با سلام باید در سیستم امتیاز بندی امتیاز مورد نیاز را بدست آورید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 1. مینو می گوید:

  بنده سی و هفت ساله و پرستار هستم .یازده سال سابقه کاری دارم و دارای مدرک کارشناسی پرستاری از دانشگاه سراسری میباشم . همسرم سی و پنج ساله کارشناس ارشد عمران از دانشگاه سراسری در گرایش سازه با هشت سال سابقه کار هستند .ضمنا هیچکدوم مدرک معتبر زبان نداریم .
  امکان و شرایط مهاجرت به ژاپن امکانپذیر هست یا نه ؟

  پاسخ
  • negar valiyari می گوید:

   با سلام برای اخذ ویزای کار ژاپن باید بتوانید در سیستم امتیاز بندی وارد شوید و امتیاز لازم را بدست آورید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. فرشید خوش خان می گوید:

  درود. من جواهر ساز هستم در زمینه ( ساخت مدل وکار با دست و ریخته گری، آبکاری زیور آلات) مهارت دارم ميخوام بدونم شانس برای ویزای کار در ژاپن شانس دارم یا خیر

  پاسخ
  • negar valiyari می گوید:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد اما برای اخذ ویزای کار ژاپن باید بتوانید در سیستم امتیاز بندی امتیاز مورد نیاز را بدست آورید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 3. محمد رضا می گوید:

  سلام خسته نباشید ، ببخشید در مورد فراخوان کار در زاپن سوال داشتم ، شرایطش چطوره ، میشه راهنمایی کنید ممنون میشم .

  پاسخ
 4. majid می گوید:

  سلام. جواب هاتونو خوندم ک بدوستان دادین اما جواب هایی که دادین ظاهرا ناقص هستش فقط میگین باید جاب افر بگیرید!! لطفا توضیح بدین ک چجوری بمیشه جاب افر رو اوکی کرد راهکارش رو بگین ممنون

  پاسخ
 5. مجید می گوید:

  سلام من 35سالمه تحصیلاتمم سیکل من میخوام با یکی از دوسانم که کاملا به گفتار و نوشتار زبان ژاپنی مسلط هست و11سال در ژاپن زندگی کرده اقدام به رفتن کنیم آیا میتونیم بریم برای کار؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  پاسخ
 6. arad می گوید:

  سلام لیسانس معماري و سه مدرک فنی حرفه ای ساختمان دارم میخوام ویزای کار ژاپن یا هر کشوری که بتونم در آن کار بکنم بگیرم

  پاسخ
 7. ناشناس می گوید:

  سلام من خواهان کار در ژاپن هستم و میدونم که باید جاب افر داشته باشم همه جوابا که همینه خب تو ضیح بدید جاب افر چجوری و چیه .

  پاسخ
 8. Abollfazl می گوید:

  سلام من لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی دارم ۲۴ سالمه خدمت نرفتم ترم آخر دانشگاه هستم….میخواستم ببینم از چه راهی میتونم اقدام کنم برا کار توی ژاپن

  پاسخ
  • E GH می گوید:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 9. Real می گوید:

  سلام وقت بخیر
  من از دبیرستان تا کارشناسی گرافیک (هنر ) خوندم و سابقه کار و بیمه مرتبط و غیر مرتبط هم دارم. سنم هم 29 ساله.
  باید چکار کنم برای درخواست کار ؟
  معدل کارشناسیمم 18 و نیم هست.
  بیمه هم حدود سه سال

  پاسخ
 10. mostafa rasouli می گوید:

  درود بر شما
  من خودم در تهران ١٢سال كار فني از قبيل نصب دوربين هاي مداربسته نصب انواع دستگاه هاي سانترال پاناسونيك و برق كار ميكنم همسرمم فوق ليسانس مترجمي زبان انگليسي داره ميخواستم بدونم ميتونم واجد شرايط براي استخدام كار تو ژاپن هستم؟ شرايط استخدامشون چه چيزي لازمه؟زبان هم چقدر لازمه؟

  پاسخ
 11. رویا می گوید:

  با سلام خانمی هستم 29 ساله با مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی با 2 سال سابقه تحلیل فنی بازار سهام- آیا شانسی برای گرفتن ویزای کاری در ژاپن دارم؟

  پاسخ
  • E GH می گوید:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 12. محمد می گوید:

  سلام چطوری باید جاب افر بگیریم؟یا با پیشنهادهای شغلی چطوری اشنا بشیم؟ایا کاریابی ای این پروسه ی معرفی رو صورت میده؟

  پاسخ
 13. حامد می گوید:

  سلام بنده فوق لیسانس ارزیابی وطبقه بندی خاک دارم ،میشه بفرمایید هزینه رفتن به ژاپن چقدر میشه ،کاشکی راه و روش هم میفرمودید که جوری بایستی اقدام کرد؟

  پاسخ
  • E GH می گوید:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
  • E GH می گوید:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 14. یگانه می گوید:

  سلام بنده و همسرم مهندسی ارشد کشاورزی هستیم. توی خبر خوندم در زمینه کشاورزی هم ژاپن نیرو میخواد. من شش سال و همسرم 15 سال سابقه کار مرتبط داریم. میشه برای ویزای کار اقدام کرد؟؟؟؟ لطفاً راهنمایی بفرمایید. سپاس

  پاسخ
 15. Parastoo می گوید:

  سلام
  من خانم هستم با 20 سال سابقه ی آرایشگری
  46 سال سن دارم
  و چندین مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه ای و مدیریت
  در حال حاصر آموزشگاه دارم
  آیا امکان کار در کشور ژاپن برای من وجود دارد؟

  پاسخ
 16. سیما می گوید:

  سلام. 31 سال سن دارم و فوق لیسانس IT دارم با 7 سال سابقه کار مرتبط در این زمینه. میتونم درخواست ویزای کاری بدم؟ چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
 17. ابوالفضل صادقلو می گوید:

  سلام من 24 سال سن دارم لیسانس مهندسی تاسیسات حرارتی و برودتی دارم با توجه به نیاز نیروی کار تو کشور ژاپن میتونم برای ویزای کار اقدام کنم ؟

  پاسخ
 18. مجید اصغری می گوید:

  سلام من چهل سال سن دارم شاغل در شرکت دخانیات لیسانس تاسیسات حرارتی وبرودتی ومدرک فنی حرفه ای پکیج رو هم دارم میگیرم وقصد دارم برا کار به کشور ژاپن برم از چه طریقی باید اقدام کنم؟ایا شرایطش رو دارم؟

  پاسخ
 19. مهیار می گوید:

  سلام
  من ۲۶ سالمه تعمیرات ماشین های اداری انجام میدم و سه سال پروانه کسب مرتبط با همین حرفه دارم و دانشجوی رشته حسابداری هستم آیا امیدی برای گرفتن ویزای کاری ژاپن برای بنده هست؟

  پاسخ
 20. سعید می گوید:

  سلام. خسته نباشید. بنده قوق لیسانس حقوق جزا و جرمشناسی دارم از دانشگاه آزاد. در حال حاضر یک موسسه حقوقی دارم. آیا میتوانم برای کار به ژاپن بروم؟

  پاسخ
 21. ابراهیم می گوید:

  سلام
  من کارشناس پرستاری دارم ،،،با توجه به نیاز ژاپن به پرستار ،من چگونه می توانم ویزای کار بگیرم

  پاسخ
 22. فریبرز می گوید:

  سلام خسته نباشید.من کاشیکار حرفه ای استخر سونا و ساختن تابلوهای منظره با کاشی ریز هستم.چطور میتونم برای کار در ژاپن اقدام کنم.ممنون بابت راهنمایی

  پاسخ
 23. mortezakchk1 می گوید:

  سلام بنده مدرک کارشناسی عمران گرایش نقشه برداری وتجربه سی سال کارعمرانی را دارم العان باز نشسته تو سن ۵۱ سال هستم تقاضای ویزای کار ژاپن دارم
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 24. ستار می گوید:

  سلام.۳۴ سال سن دارم.مهندس مکانیک با سابقه ۱۲ سال در معتبر ترین شرکت های خودرو ساز خارجی در زمینه فنی اتوبوس و کامیون هستم .ایا در این زمینه میشه در ژاپن کار پیدا کرد.۱۲ سال هم سابقه بیمه دارم

  پاسخ
 25. حامد می گوید:

  سلام بنده نقشه بردار هستم‌ 24 سالمه و 5سال سابقه کار دارم تو پروژه های اجرایی و عملیاتی میخواستم بدونم میشه راهنماییم کنین تا بتونم برای کار به کشور ژاپن برم!

  پاسخ
 26. حامد احمدي می گوید:

  سلام حامد احمدي هستم
  30 سال سن دارم
  ركورد دار طناب هستم و در خارج از ايران ركورم ثبت شده.
  ليسانس تربيت بدني دارم.
  ده سال سابقه ماساژ ورزشي دارم و مدارك yumeiho therapy از انييتيتوي طب پيشگير ژاپن دارم و مدارك طب ماساژ از مدرسه وات پوي تايلند را هم دارم.
  ويزاي شنگن هم در پاسم هست و ساپورت مالي دارم
  سابقه كار در دو بيمارستان بزرگ تهران را هم به مدت ٥ سال دارم.
  لطفا راهنماييم كنييد.

  پاسخ
 27. محسن کلهری می گوید:

  سلام
  با شرایط فعلی که در اخبار اعلام شد ؛ ژاپن احتیاج به نیروی کار دارد و مجلس اش تصویب کرد که از نیروی کار خارجی استفاده بشه، آیا امکان دریافت ویزای کاری وجود دارد؟؟
  لیسانس روابط عمومی دارم.
  دیپلم برق صنعتی و تجربه کاری در این رشته.

  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.