مهاجرت کاری به جمهوری چک

 

در این مقاله قصد داریم در مورد ویزای کاری در کشور چک صحبت کنیم و توضیحاتی را در مورد ویزای کاری چک به شما عزیزان ارایه دهیم .

ولی قبل از صحبت در این مورد توضیحاتی در مورد کشور چک به شما عزیزان ارایه میشود و همچنین در مورد وضعیت اقتصادی این کشور صحبت میکنیم تا شرایط کاری در این کشور به خوبی برای شما عزیزان روشن شود.(موسسه ملک پور ارایه دهنده برترین مشاوره ها برای اخذ انواع ویزاهای کشورهای اروپایی و امریکا)

 

جمهوری چک به چکی: Česká republika) کشوری در قلب اروپای مرکزی است که در دهه ۱۹۹۰از کشور بزرگ چکسلواکی جدا شد.

پایتخت این کشور شهر پراگ( Prague )است.پراگ،یکی از مقاصد مهم توریستی اروپا به شمار می آید.

بعد از پراگ ، برنو ، پلزن ، استراوا و لیبه رتس از شهرهای مهم این کشورند.

چک با کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه است.

این کشور تا سال ۱۹۱۸بخشی از امپراتوری اتریش بود. در این سال، پس از شکست اتریش در جنگ جهانی اول، کشور چکسلواکی به عنوان کشوری مستقل اعلام وجود کرد.در سال ۱۹۹۳با تفاهم دو طرف، چکسلواکی به دو کشور چک و اسلواکی تقسیم شد.

در واقع جمهوری چک دارای دو تاریخ استقلال می باشد:

یکی ۲۸اکتبر ۱۹۱۸ ( روز استقلال چکسلواکی از اتریش –مجارستان) و دیگری اول ژانویه ۱۹۹۳ ( روز تجزیه چکسلواکی و تقسیم آن به دو کشور مجزای جمهوری چک و اسلواکی)..(موسسه ملک پور ارایه دهنده برترین مشاوره ها برای اخذ انواع ویزاهای کشورهای اروپایی و امریکا)

جمهوری چک تنوع آب و هوایی زیادی دارد. بلندترین نقطه این کشور از سطح دریا ۱۶۰۲متر ارتفاع دارد.این کشور در جنوب شرق آلمان قرار دارد و یکی از اعضای اتحادیه اروپابه شمار می آید.

به دلیل وجود نیروی کار فوق‌العاده ماهر، این کشور به قدرت صنعتی کشورهای بلوک شرق سابق تبدیل شد. در سال ۱۹۴۶حزب کمونیست در این کشور اکثریت را به دست آورد و از سال ۱۹۴۸تا ۱۹۸۹که انقلاب مخملی روی داد، این کشور، کشوری کمونیستی بود.

چک، هم اکنون ، در حال گذر از سیستم اقتصاد کمونیستی، به سمت بازار آزاد و خصوصی سازی صنعت و کشاورزی است.

 

کارخانه ماشین سازی شکودا ، صنعت تولید آبجو و الکل و کارخانه‌های تولید کریستال کمک بسیاری به اقتصاد پویای این جمهوری کرده است..(موسسه ملک پور ارایه دهنده برترین مشاوره ها برای اخذ انواع ویزاهای کشورهای اروپایی و امریکا)

 

صنعت گردشگری و طبیعت زیبای این کشور سالانه جمعیت بسیاری را میهمان خود می‌کند.

این کشور برای موسیقی و هنر و ادبیات‌اش معروف است. نام فرانتس کافکا، بهومیل هرابال و میلان کوندرا با آن تداعی می‌شود. پراگ پایتخت آن را به زیبایی‌اش می‌شناسند. پایتخت این جمهوری شهری ١٠٠٠ ساله است که نمادهای معماری متفاوت خود را همچنان حفظ کرده است که همین جاذبه باعث محبوبیت این شهر برای فیلم سازان شده است.

 

جمهوری چک از سال ٢٠٠۴عضو اتحادیه اروپا و از ژانویه ٢٠٠٨وارد مجموعه کشورهاى شنگن شده است. بنابراین با داشتن اقامت این کشور، شما قادر خواهید بود به تمامى کشورهاى اتحادیه اروپا و شنگن بدون نیاز به ویزا سفرکنید و ویزاى بسیارى از کشورهاى غربى همچون کانادا ـ استرالیا ـ نیوزیلند و حتى آمریکا را براحتى از سفارت آنها در این کشور تهیه نمایید..(موسسه ملک پور ارایه دهنده برترین مشاوره ها برای اخذ انواع ویزاهای کشورهای اروپایی و امریکا)

 

یکی از راه های ورود به این کشور اخذ ویزای کاری میباشد که هم اکنون امکان دریافت این ویزا کم میباشد

 

برای کار در جمهوری چک باید کارفرمایی از این کشور برای شما دعوت نامه کاری بفرستد تا شما بتوانید برای دریافت ویزای کاری جمهوری چکاقدام بفرمایید . در غیر این صورت امکان گرفتن ویزای کاری نیست ،چون اگر در این کشور نیروی متخصصی نیاز باشد ابتدا در کشور خود به مدت سه ماه برای جذب نیروی متخصص آگهی میکنند اگر شخصی مراجعه نکرد نوبت به اتحادیه اروپا میرسد ،باز هم اگر کسی مراجعه نکرد نوبت به آمریکا و بعد آسیا خواهد رسید،عملا امکان دریافت ویزای کار جمهوری چک وجود ندارد.ولی چنانچه شخص موفق به کسب دعوت نامه کاری شود و در این کشور کار کند و مالیات پرداخت نماید چنانچه ۵ سال پیاپی در این کشور مشغول به کار باشد و بیمه و مالیات پرداخت نماید میتواند درخواست اقامت دایم چک را به دولت ارایه دهد و بدین صورت اقامت دایم کشور چک را اخذ نماید..(موسسه ملک پور ارائه دهنده برترین مشاوره ها برای اخذ انواع ویزاهای کشورهای اروپایی و امریکا)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.