مهاجرت کاری به ایسلند

 

مهاجرت کاری به ایسلند که یکی از راههای مهاجرت به ایسلند میباشد شاید یکی از کم طرفدار ترین راههای مهاجرتی از طریق کار میباشد ، اما گاها پیش آمده که افرادی در باب مهاجرت کاری به ایسلند از ما سوالاتی میپرسند ، لذا این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ی مشاوره ای MIE جهت راهنمایی متقاضیان مهاجرت کاری به ایسلند گردآوری شده است. در صورتی که مایلید اطلاعات بیش تری در این زمینه کسب کنید می توانید با کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرماید.

video مهاجرت کاری به ایسلند

درباره ی ایسلند

ایسلند جزیره ای در اقیانوس اطلس است. این کشور فوق العاده مدرن و در حال پیشرفت است و ارزش زیادی برای آزادی و امنیت شهروندان و هم چنین مهاجران خویش قائل است. ایسلند کشوریست که طی سال های اخیر جز برترین رتبه های جهان در رنکینگ بین المللی بوده است که نشان می دهد این کشور از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شرایط مساعدی را برای ساکنانش فراهم آورده است.

ایسلند کشوری است که از لحاظ زمین شناسی دارای تنوع ژئومورفولوژیکی بسیاری است. این کشور را با نام “سرزمین آتش و یخ” نیز معرفی می شود که به بخشی از کوه های آتشفشانی اروپا نیز نزدیک می باشد.

ایسلندی ها بسیار به حفظ زبان خویش اصرار داشته و بیش از نود درصد جمعیت این کشور به زبان ایسلندی صحبت می کنند که یک سنت ادبی را ایجاد کرده است. پس از قرن ها، ایسلند یک سنت منحصر به فرد برای داستان نویسی و ادبیات ایجاد کرده است.

مهاجرت به ایسلند

اگر در اروپا زندگی می کنید، روند مهاجرت به ایسلند آسان تر است. شهروندان منطقه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا تجارت آزاد نیازی به اجازه اقامت برای اقامت در ایسلند ندارند، با این حال آنها باید پس از ورود به ایسلند ثبت نام کنند. برای اجاره یک آپارتمان و دریافت یک شغل، شما به یک kennitala، معادل شماره ایسیستم یک شماره سوسیال سکیوریتی که از بانک دریافت می کنید، نیاز خواهید داشت.

اگر شما  شهروند اتحادیه اروپا نیستید، فقط می توانید به یکی از سه راه: ازدواج، تحصیل در یک دانشگاه در ایسلند؛ یا ویزای کار برای کار در ایسلند به این کشور مهاجرت کنید. اگر شما در یک دانشگاه در ایسلند پذیرفته می شوید، ممکن است اجازه اقامت و مجوز کار محدود ارائه شود. متاسفانه، کاریابی در ایسلند آسان نیست شما باید مهارت های تخصصی خاصی مثل برنامه نویسی کامپیوتر داشته باشید. یک کارفرمای باید نشان دهد که این کار توسط یک  شهروند جزیره ایسلند یا یک شهروند اتحادیه اروپا انجام نمی شود و کارفرمای شما باید قبل از اینکه شما به ایسلند سفر کنید قرارداد کار خود را با شما امضا کند. اگر شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به ایسلند را داشته باشید، اولین گام دریافت و ارسال فرم درخواست مجوز اقامت همراه با تمام اسناد حمایتی لازم است.

مهاجرت کاری به ایسلند

مهاجران غیر اتحادیه ای که مایل به زندگی و کار در ایسلند می باشند، باید برای اجازه کار یا ویزای کار تعطیلات ایسلند درخواست دهند.

مجوز کار باید توسط کارفرما درخواست شود.

ایسلند عضو کشورهای شنگن است. 15 کشور شنگن عبارتند از: اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایسلند، ایتالیا، یونان، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال، اسپانیا و سوئد. با یک ویزای شنگن، ممکن است وارد یک کشور شوید و در سراسر منطقه شنگن آزادانه سفر کنید.

اطلاعات ویزای شنگن

مهاجران کشورهای خاص می توانند برای مدت 3 ماه بدون ویزا به جزیره ایسلند مراجعه کنند، این موارد در سایت اینترنتی ذکر شده است

اگر قصد بازدید از ایسلند، تعطیلات، سفرهای تجاری، تحصیل، کار داشته باشید باید اطلاعات دقیق را از وب سایت رسمی اداره مهاجرت ایسلندی می توانید دریافت کنید.

اطلاعات ویزای کار تعطیلات

کشور ایسلند به دلیل اینکه یک کشور توریستی با جاذبه های فراوان است، تعداد زیادی از بهترین هتل های دنیا را در خود جای داده است. هم چنین در طول فصل تابستان امکانات بسیاری را برای گردشگران در نظر گرفته است. جهت تامین نیروی کار بخش گردشگری در این فصل، کشور ایسلند یک نوع ویزای سه ماهه کار را برای داوطلبان کار در این بخش ارائه می دهد که افراد از خارج از اتحادیه اروپا می توانند برای این نوع ویزای کار درخواست دهند و به عنوان کارگز در بخش توریسم و گردشگری مشغول به کار شوند.

اما در صورتی که فرد مایل به داشتن قرارداد کاری حداقل یک ساله با یک کارفرمای ایسلندی است این نکته را باید در نظر بگیرد که کارفرما می بایست به ایشان پیشنهاد شغلی دهد. پس از ارائه ی پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما در صورتی که فردی در داخل کشور ایسلند برای پر کردن این موقعیت شغلی وجود نداشته باشد، این شغل به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی شده و اگر باز هم در کل اتحادیه فردی مناسب این پوزیشن شغلی یافت نشود، ایشان میتوانند به استخدام رسمی کارفرمای مذکور در آیند.

بنابراین مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای کار کشور ایسلند داشتن نامه ی پیشنهاد شغلی از سمت یک کارفرمای ایسلندی است.

هم چنین یادآور می شویم که در حال حاضر کشور ایسلند ویزای جستجوی کار را ارائه نمی دهد و تنها از طریق پیشنهاد شغلی می توان برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام نمود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار ایسلند

پاسپورت معتبر

نامه ی پیشنهاد شغلی

فرم پر شده ی سفارت در زمینه ی درخواست برای اخذ ویزای کار

تمکن مالی معادل ده هزار یورو

 

در آخر امیدواریم با مطالعه ی این مقاله اطلاعات کافی در زمینه ی مهاجرت کاری به ایسلند دریافت کرده باشید. در صورتی که مایل به افزایش دانش خود در زمینه ی مهاجرت کاری به ایسلند و راههای مهاجرت به ایسلند و دیگر نقاط دنیا همچون مهاجرت کاری به آلمان برای مهندسان و مهاجرت کاری به اتریش و اسکیل ورکر کانادا می باشید می توانید با کارشناسان ارشد موسسه مشاوره ای MIE   در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و سوالات خود را مطرح نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.