, ,

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا 2018 در هنگام مهاجرت به ایتالیا برای کار در ایتالیا پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ ویزای کاری ایتالیا و قوانین آن برای برخی افراد که متقاضی مهاجرت به ایتالیا هستند از اهمیت خاصی برخوردار است ، پیدا کردن کار در ایتالیا و اخذ ویزای کار ایتالیا در سال 2018 و رسیدن به در آمد یکی از انتخابهای اصلی و اساسی افراد با تمایل به مهاجرت به ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا میباشد که این مهم اگر در کشور معتبر با خدمات رفاهی بالایی باشد مورد انتخاب خیلی از افراد است، فلذا انتخاب اول افراد برای امر مهاجرت میباشد اما با توجه به قوانین موجود که اتحادیه اروپا وضع کرده عملا راه ورود به کشورهای اروپایی را برای ویزای کار بسته است مگر به صورت استثنایی همانند ویزاهای کاری کشور دانمارک که به تفسیر در زیر برای شما خواهد امد و همچنین ویزای کاری کشور آلمان معروف به بلو کارد و یا ویزای کاری اختصاصی برای مهندسین برای آلمان  و ویزای کاری کشور اتریش که آن هم عموما برای افراد متخصص و فنی و مهندسین خواهد بود که توضیح مختصر آن در سایت موسسه حقوقی ملک پور به آدرس www.malekpour.ir آمده است .

 

موسسه حقوقی ملکپور با توجه به سابقه ی طولانی و درخشان خود در ادامه ی معرفی راههای ورود به کشورهای درجه یک به صورت مختصر مهاجرت کاری کشور ایتالیا را تفسیر خواهد کرد.البته همانگونه که میدانید در خود کشور ایتالیا امنیت شغلی و وجود فرصت کاری کم میباشد و نمیتوان روی آن برای به در آمد رسیدن حساب کرد و خود افراد مقیم و تابع این کشور هم از نبود کار رنج میبرند به نحوی که حتی کشورهای همسایه را برای کار انتخاب میکنند.

 

همانگونه که در بالا قید شد میتوان به طریق اخذ ویزای گرین کارت دانمارک  که  ویزای کاری را  هم شامل میشود اقدام کرد و چون این نوع تایپ ویزا بلند مدت میباشد راه ورود به کشورهای دیگر را باز کرده و پس از اخذ این نوع ویزا میتوانید به ویزای کاری کشورهای دیگر از جمله ایتالیا تبدیل نمایید.

 

یکی از راههای ورود به کشورها و اخذ ویزای بلند مدت ویزای کاریاست و حتی شاید هدف نهایی و اصلی افراد برای اخذ اقامت در کشورها اخذ ویزای کار میباشد چرا که با این نوع ویزاست که افراد با پرداخت مالیات و پرداخت بیمه میتوانند با قوانین مختلف و شرایط متفاوت اقامت کشور مورد نظر را اخذ کنند.

 

اقتصاد کشور ایتالیا بر پایه چیست؟

از جمله مهم‌ ترین صنایع کشور می‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، وسایل نقلیه، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌دهند.

کشور ایتالیا تاریخ غنی دارد که نه تنها پشتوانه فرهنگی و هنری مردم این کشور است بلکه به دلیل وجود موزه‌ها و بناهای تاریخی فراوان گردشگران زیادی از سراسر جهان به این کشور وارد می‌شوند. بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است، کشوری کوچک که مساحتش تنها ۲۵/۰درصد از کل خشکی‌های جهان است.

 

مهاجرت به کشورایتالیا از طریق کار: اخذ اقامت کاری در کشور ایتالیا

یکی از راه های ورود به کشور ایتالیا اخذ ویزای کار ایتالیا می باشد. درخواست بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت اخذ ویزای کاریاست ولی برای دریافت این نوع ویزا باید شخصی به عنوان کارفرما در کشور مقصد شما را استخدام کند واین موضوع خود شرایط خاصی دارد.در کشور ایتالیا و در کل اتحادیه اروپا برای استخدام اشخاص باید کارفرما به مدت ۳ ماه در روزنامه و اینترنت آگهی دهد اگر در کشور خود متقاضی یافت نکرد باید به مدت ۳ ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد و اگر مجددا متقاضی یافت نکرد، میتواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید و باید نشان دهد که از لحاظ مالی شما و خانواده شما را تامین میکند.این پروسه کمی دشوار است ولی اگر شخصی به عنوان دانشجو در ایتالیا باشد می تواند به محض آگهی شدن شغل اقدام به دریافت مجوز نماید.یعنی اگر شما در کشور ایتالیا کارفرمایی دارید میتوانید از طریق تحصیل وارد خاک ایتالیا شوید و پس از آن اقدام به اخذ ویزای کار ایتالیا نمایید.

 

کشور ایتالیا یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا و همچنین پیمان شنگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸کشور اروپایی که واحد پول یکسانی (یورو) دارند و شرایط اقتصادی آن ها از یکدیگر تبعیت می کنند، می شود. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن وتابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.

 

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳هفته آگهی گردد. در همین زمان ،اگر هیچ داوطلبی از ۲۸کشور عضو این اتحادیه ،جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.

 

وحالا این سوال مطرح می شود که راه پیدا کردن شغل در اتحادیه اروپا چیست؟

بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند ویا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند ،شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در ایتالیا خواهند داشت.

بهترین روش پیش روی متقاضیان اخذ اقامت دائم ایتالیا،اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور و راه یافتن به خاک کشور ایتالیا و در پی آن اقدام جهت اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا می باشد.

گفتنی است ،افرادی که موفق به اخذ ویزای کارکشور ایتالیا می شوند،پس از حدودا چهار سال کار در ایتالیا و پرداخت مالیات به دولت ایتالیا،می توانند موفق به اخذ اقامت دائم ایتالیا شوند.

مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی شرایطی خاص دارد که در  بخش تحصیل در ایتالیا بطور کامل توضیح خواهیم داد. کشور ایتالیا و اتریش مهد هنر اروپا می باشند و بسیاری از جوانان از سرتاسر دنیا آرزوی راه یابی به دانشگاه های ایتالیا را دارند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت کاری به ایتالیا در هنگام مهاجرت به ایتالیا و یا اخذ ویزای کاری ایتالیا و یا تحصیل در کشور ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا به سایت موسسه حقوقی ملکپور به قسمت تحصیل در ایتالیا به آدرسwww.malekpour.ir مراجعه نمایید. جهت اخذ بهترین و حرفه ای ترین مشاوره در امور بین الملل و مهاجرتی خود با وکلا و مشاوران موسسۀ حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل بفرمایید ، و از امکان مشاورۀ رایگان تلفنی موسسه حقوقی ملک پور بهرمند گردید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۳ نظرات, میانگین: ۴.۶۷ از طریق ۵)
Loading...
9 پاسخ ها
 1. ازيتا اذرپور می گوید:

  با سلام
  مم دانشجوي در حال دفاع دكتراي سلول درماني هستم
  متقاضي ويرأس كار در ايناليا
  سابقه ٢٠ سال كار در ازمايشگاه جنين شناسي دارم
  كه كاري فوق العاده تخصصي است و جذب خوبي داره
  ايا مي تونم از طريق جلب نظر كارفرما در ان كشور جذب كار بشم ؟
  و يا مشمول همان قوانين مي شود؟ سپاس

  پاسخ
 2. elnaz می گوید:

  با سلام
  بنده 34 ساله دارای مدرک مهندسی شیمی با 12 سال سابقه بیمه در زمینه کنترل کیفیت قطعات پلیمری خودرو و داری همسر با 35 سال سن و مدرک ارشد عمران با 5 1سال سابقه بیمه در زمینه راه و ترابری و یک فرزند دختر 3 ساله،لطفا شرایط اخذ اقامت را برای بنده تشریح فرمائید

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. سجاد می گوید:

  با سلام
  بنده 34 ساله دارای مدرک مهندسی عمران با 12 سال سابقه بیمه و داری همسر با 33 سال سن و مدرک کاردانی حسابداری با 5 سال سابقه بیمه در زمینه مطبوعات و یک فرزند دختر 3 ساله،لطفا شرایط اخذ اقامت را برای بنده تشریح فرمائید
  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب شرایط شما برای تحصیل و یا کار در کانادا مناسب است در صورتی که مدرک زبان اخذ نمایید .جهت کسب اطلاعات در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. بنی می گوید:

  سلام .خسته نباشید.بنده مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه سراسری هستم.در یک کارخونه ای هم مشغول به کار هستم که ماشین الات و اتوماسیون صنعتیش ایتالیایی هستند.منظور سیسستم هایی که باهاشون کار میکنند وابسته به کمپانی های ایتالیایی مثل TMG و SMI و NORTAN هستند.زبان انگلیسی بنده هم خوب هست.ایا شرایط برای مهاجرت به ایتالیا رو دارم.

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. مرتضی اصلانی می گوید:

  سلام بنده دیپلمه و دارای همسر و فرزند هستم خانم بنده فارغ‌التحصیل رشته زبان ایتالیایی در ایران هستن میخواستم بدونم آیا امکان کار و مهاجرت به ایتالیا برای ما وجود دارد

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   راه های زیادی برای مهاجرت به کشور ایتالیا وجود دارد و باید شرایط را کاملا با شما بررسی نماییم . بهتر است شرایط خود را در همین بخش ذکر نمایید یا با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط را با شما به صورت رایگان و تلفنی بررسی نماییم . با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.