مهاجرت قاچاقی به اتریش

مهاجرت قاچاقی به اتریش

مهاجرت قاچاقی به اتریش یا مهاجرت غیر قانونی به اتریش و درخواست پناهندگی به اتریش نامطلوب ترین راه مهاجرت به اتریش می باشد. مهاجرت قاچاقی به اتریش کار صحیحی نیست و خطرات زیادی بهمراه دارد. در این مقاله به بررسی موضوع درخواست پناهندگی در اتریش خواهیم پرداخت .موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

فایل های موسسه mie درباب مهاجرت قاچاقی و پناهندگی

video مهاجرت قاچاقی به اتریش
video مهاجرت قاچاقی به اتریش
audio مهاجرت قاچاقی به اتریش
audio مهاجرت قاچاقی به اتریش

آیا راه های دیگری برای افرادی که خواستار مهاجرت قاچاقی به اتریش هستند وجود ندارد؟

آیا یک وکیل میتواند در پروسه مهاجرت قاچاقی به اتریش به متقاضی کمک کند؟
دقت نمایید که هرگز یک وکیل قانونی مهاجرت چنین اقداماتی را برای متقاضیان توصیه نکرده و انجام نمی دهد زیرا این کار بسیار خطرناک و همچنین غیر قانونی و پر ریسک است. پس دقت نمایید تا طعمه افرادی که که به دروغ خو را وکیل مهاجرت معرفی می کنند و یا ادعای کمک به شما را دارند نشوید. یکی از بارزترین مشخصه اینگونه افراد این است که مکان مشخص و دارای مجوزی ندارند و به همین دلیل دادن هزینه به اینگونه افراد با ریسک همراه است.

پناهندگی چیست؟

در ابتدا به این قضیه می پردازیم که فلسفه به وجود آمدن مبحث پناهندگی چیست؟
در طول جنگ دوم جهانی و همین طور پس از پایان آن  و آواره شدن عده ی زیادی از مردم جهان از جمله یهودیان این فکر در ذهن مسولان و صاحب منصبان جهانی به وجود آمد که چنانچه بار دیگر اتفاقاتی از این دست در جهان و یا در کشوری رخ دهد(به عنوان مثال اگر عده ای از مردم یک کشور و یا جهان از نظر جانی مالی روحی و … در خطر باشند) بتوانند عواملی بازدارنده را در این مساله اجرا کنند.
مدتی بعد از پایان یافتن جنگ جهانی دوم  کنوانسیونی در بین کشور های مختلف جهان شکل گرفت به نام کنوانسیون ‌‌ژنو و کشور های عضو این کنوانسیون بر آن شدند که اگر مردمی از جهان که از نظر جانی مالی روحی و… در خطر باشند به مقابله با این امر بپردازند و به آن مردم کمک نموده و در اصطلاح امروزی به آنها پناه دهند. چند سال پس از این کنوانسیون کشور های مختلف به اجرای آن پرداختند. در حال حاضر نیز این قانون در اغلب کشور های جهان اجرا می شود و چنانچه یک فرد از کشور خود به دلایل فوق الذکر فرار کند میتواند از کشور های دیگر تقاضای پناهندگی نماید.اما ذکر این نکته بسیار مهم است که شاید تا سال های گذشته به دلیل تعداد کم پناهجویان کشور های مقصد به راحتی با درخواست پناهندگی شخص پناهجو  موافقت می کردند اما در سال های اخیر به دلیل سرازیر شدن خیل عظیمی از پناهجویان به سوی کشور های خصوصا اروپایی این کشور ها نیز با درخواست پناهندگی افراد مختلف به سختی موافقت می نمایند.

شخصی که به صورت قاچاقی به  کشوری مهاجرت می نماید چاره ای به جز پناهنده شدن در آن کشور نخواهد داشت .این شخص ابتدا میبایست درخواست پناهندگی خود را به کشور مقصد اعلام نماید و کشور مقصد در مورد اینکه آیا این شخص حقیقتا در کشور خود از نظر جانی و … در خطر بوده یا به دروغ و به دلیل مهاجرت به این عمل دست زده است.بررسی پرونده های پناهجویان از سوی دولت مقصد گاه تا ۳ سال و یا بیشتر نیز به طوا می انجامد.در طول این مدت شخص میتواند در کمپ های عمومی که بدین منظور در کشور های مختلف ساخته شده است اقامت کند و حقوق بسیار ناچیزی نیز بابت خرج خود و به اضای تعداد خانواده خود دریافت کند.در صورتی که دولت کشور مقصد با تقاضای پناهندگی شخص متقاضی موافقت نمود به وی تسهیلاتی از قبیل خانه و یافتن شغل و… اهدا می نماید.اما همواره این امکان وجود دارد که با تقاضای پناهندگی شخص موافقت نگردد.

قاچاقچی چه کاری برای متقاضی مهاجرت قاچاقی به اتریش انجام میدهد؟

افرادی که به صورت قاچاقی برای متقاضیان مهاجرت اقدام می کنند اغلب از چند روش استفاده می نمایند:

روش اول پاسپورت جعلی:

در این روش فرد دلال برای متقاضی مهاجرت به کشور اتریش یک پاسپورت جعلی تهیه میکند.به طور مثال فرد دلال با مشخصات فرد متقاضی اقدام به ساخت یک پاسپورت اسپانیایی می نماید.در این روش فرد متقاضی با در دست داشتن پاسپورت اسپانیایی از فرودگاه کشور مقصد بدون مشکل عبور میکند(زیرا اغلب کشور مقصد به بانک اطلاعاتی پاسپورتی اسپانیا(به طور مثال) دسترسی نداشته و توانایی تشصیص جعلی بودن پاسپورت اسپانیایی را ندارد در ضمن افراد بسیاری هستند که دو تابعیتی بوده و دارای دو پاسپورت می باشند. متقاضی پس از ورود به کشور اتریش با پنهان نمودن و یا از بین بردن پاسپورت خود خود را به پلیس معرفی کرده و درخواست پناهندگی می نماید.همین اتفاق گاها با ویزای جعلی نیز رخ می دهد.

روش دوم مستند سازی:

در این روش فرد دلال برای شخص متقاضی مستند سازی می نماید.برای اخذ ویزای توریستی و ورود به کشور های عضو شنگن مانند اتریش مدارکی مانند حساب بانکی مناسب مدرک شغلی معتبر فیش حقوقی سابقه بیمه و … وجود دارد.در این روش فرد دلال این مدارک را به صورت جعلی برای متقاضی می سازد و برخی اوقات سفارت نیز به جعلی بودن این مدارک پی نمی برد.و اینگونه شخص متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای توریستی اتریش می شود و پس از ورود به این کشور درخواست پناهندگی می نماید.

روش سوم عبور از راه های خطرناک:

در این روش فرد قاچاقچی به صورت قاچاقی(نه از راه های قانونی مانند فرودگاه و…) فرد متقاضی را از راه های سخت و صعب العبور و کم تردد زمینی و یا دریایی عبور می دهد.و در نتیجه هیچ گونه اطلاعاتی از ورود شخص متقاضی در هیچ بانک اطلاعاتی ثبت نمی شود.
در این روش نیز شخص متقاضی پس از ورود به کشور اتریش درخواست پناهندگی می نماید.این راه بسیار راه خطرناکی بوده و در بسیاری از مواقع شخص جان خود را در این راه از دست میدهد.این روش آخرین راه حل است و برای کسانی است که در کشور خود واقعا و به شدت در خطر هستند.مانند افرادی که در کشورشان جنگ در حال وقوع است و در خطر جانی شدیدی هستند.

پس چه راهی جز مهاجرت قاچاقی به اتریش برای مهاجرت به اتریش پیشنهاد می شود؟

اکنون که با خطرات پناهندگی تا حدودی آشنا شدید ذکر این نکته مهم است که پس از چه راهی می توان به اتریش مهاجرت نمود؟

همواره راه هایی بسیار امن تر و گاها بسیار کم هزینه تر برای مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به این موارد اشاره نمود:

مهاجرت از طریق تحصیل(با اخذ ویزای تحصیلی و پس از پایان تحصیل تبدیل آن به ویزای کار و نهایتا اقامت دایم)-مهاجرت از طریق ویزای کار(با اخذ ویزای جستجوی کار و سپس تبدیل آن به اقامت دایم و پاسپورت)-مهاجرت از طریق تمکن مالی (که معمولا هزینه ای بالاتر نسبت به مهاجرت کاری و تحصیلی دارد).تمامی این راه ها بسیار راحت تر و کم خطر تر از مهاجرت قاچاقی هستند.

در انتها خاطر نشان می شویم که قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت و خصوصا روش های هزینه بردار و خطرناکی مانند مهاجرت قاچاقی به اتریش و یا پناهندگی حتما با وکلای حقوقی و همینطور کارشناسان مجرب در زمینه مهاجرت مشورت نمایید تا بتوانید با دانش کافی و آگاهی نسبی اقدام به این امر نمایید. مهاجرت قاچاقی به اتریش می تواند ضررهای جانی و مالی جبران ناپذیری بهمراه داشته یاشد.همچنین می توانی برای دریافت آخرین اطلاعات و اخبار در زمینه مهاجرت در کانال تلگرام موسسه عضو شوید و نیز برای مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما با دفتر وین ما و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.