مهاجرت قاچاقی به آلمان

مهاجرت قاچاقی به آلمان

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

مهاجرت قاچاقی به آلمان و قوانین قبول پناهندگی در آلمان در سال ۲۰۱۸ ، شرایط مهاجرت قاچاقی به آلمان چیست؟ قوانین مهاجرت قاچاقی به آلمان و پناهندگی در آلمان چیست ؟ ایا مهاجرت قاچاقی به آلمان اشنایی دارید ؟ ایا سیستم حمایتی برای پناهندگان آلمانی در کشور آلمان از طریق مهاجرت قاچاقی وجود دارد؟  ایا می دانید پناهنده کیست و چه حقوقی دارد ؟ ایا با دادن درخواست پناهندگی در آلمان و ارائه کیس پناهندگی در آلمان از طریق مهاجرت قاچاقی به آلمان می توان در این کشور اقامت نمود ؟ مراحل پناهدگی در آلمان از طریق مهاجرت قاچاقی به آلمان چیست؟ طرق پناهندگی در آلمان از طریق مهاجرت قاچاقی به آلمان چگونه می باشد؟ مضرات مهاجرت قاچاقی به آلمان چیست ؟ وضعیت پناهدگان ایرانی در آلمان که از طریق مهاجرت قاچاقی به این کشور وارد شده اند چیست ؟ فرآیند درخواست پناهندگی در آلمان از طریق مهاجرت قاچاقی به آلمان چگونه می باشد؟ مهاجرت قاچاقی به آلمان ، پیشنهادی است که از سوی افرادی به شما ارائه می گردد که هیچ سواد و علم حقوقی نداشته اند و این در حالی است که مهاجرت یک امر کاملا حقوقی بوده و وکلا به هیچ وجه مهاجرت قاچاقی به آلمان را به شما توصیه نمی نمایند ، با این حال همچنان این رویه مهاجرت قاچاقی به آلمان رواج داشته و افراد ناآگاه فریب این افراد را خورده و در بین راه های مهاجرت به آلمان که می توان به صورت قانونی اخذ ویزا نمائید وارد این پروسه ها می شوند .

video مهاجرت قاچاقی به آلمان

شما می توانید جهت مهاجرت به آلمان از راه های متنوع و ویزاهای قانونی مانند ویزاهای کاری و تحصیلی و …. استفاده نمائید ، حتما قبل از هرگونه اقدام با مشاورین و وکلای حقوق بین الملل در دفاتر موسسات حقوقی مشاوره نمائید .

همانطور که ابتدای این نوشته خواندید شاید افرادی به شما راه های مهاجرت قاچاقی به آلمان را به  پیشنهاد دهند و این شما هستید که می توانید روشن بودن عاقبت این کار را درک نمایید و از راه های مهاجرت قانونی به جای مهاجرت قاچاقی استفاده نمایید.

 

مهاجرت قاچاقی به آلمان، به خاطر بعضی از شرایط بسیار دشوار و سخت برای ورود قانونی به این کشور، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. کشور آلمان، کشوری می باشد که به منظور توسعه اقتصاد بسیار قوی و شرایط خوب کاری، بسیار مورد توجه افراد  قرار گرفته ، اما بعضی از افراد تحت تاثیر برخی گفته های  غیر واقعی رو به  مهاجرت قاچاقی به آلمان روی می آورند. طرق مهاجرت قاچاقی به آلمان، بیشتر از راه زمینی انجام می گیرد. به این منظور که مهاجرین غیر قانونی برای مهاجرت قاچاقی  به آلمان اکثرا  از طریق افراد قاچاقچی و به شکل غیر قانونی از راه مرز زمینی ایران و ترکیه، وارد این کشور می شوند. و بعد  از مدتی به طور غیر قانونی به کشور آلمان مهاجرت می کنند. حقیقتا ، مسیر مهاجرت قاچاقی و  غیر قانونی به آلمان، بسیار خطرناک و پر فرازو نشیب  و پر استرس می باشد  و اکثر افرادی که به طور غیرقانونی و از راه قاجاقی  به آلمان یا سایر دیگر  کشورهای اروپایی، مهاجرت می کنند، در مسیر دچار آسیب های جسمی/ روانی/ مادی می شوند.

 

آسیب های مهاجرت قاچاقی  به آلمان به  دسته های زیر تقسیم می شود

آسیب از نظر جسمی و روانی در مهاجرت قاچاقی به آلمان در حین سفر

مهاجرین قاچاقی به آلمان در  حین سفر، به صورت بسیار  جدی با خطرات احتمالی  جانی/ مالی/ روانی مواجه هستند، سفر از طریق قاچاقی  به طور معمول در شب انجام می گیرد و مهاجرین غیر قانونی از طریق قاچاقی  به آلمان در فضای نا مطلوب  آب و هوایی   سفر می کنند. قاچاقچیان انسان معمولا برای سفر غیر قانونی از طریق قاچاقی به آلمان  هزینه های  بسیار گزاف و زیادی  را به مهاجرین غیر قانونی تحمیل می کنند. برای ورود به کشور آلمان، مهاجرین غیر قانونی از طریق قاچاقچیان، ۱۴ تا ۱۵ ساعت در جنگل های اطراف کشور در تاریکی و سرما ، پیاده روی خواهند داشت تا به مقصد برسند. به طور طبیعی، افرادی که در مسیر انتقال مهاجرین غیر قانونی از طریق قاچاقی به آلمان هستند  چندان به فکر حفظ سلامت جان و مال مسافرین و همراهان خود نمی باشند. از طرفی دیگر ، اموالی که همراه مسافرین قاچاقی به آلمان وجود دارد، از تعدی مصون نبوده و بسیاری از اشخاص، بخش مهمی از اموال یا وسایل خود را از  این طریق از دست می دهند. مخصوصا، زنان و کودکان، از طریق قاچاقی، به طور بسیار  جدی تری در معرض خطر  قرار می گیرند.

 

 

آسیب های پس از سفر از طریق قاچاقی

افراد  پس از عبور از خطرات و مشکلات در حین سفر به مقصد برسند با مشکلات بسیار زیادی  رو به رو هستند.  باید توجه داشت که سفر به کشور دیگر، باید بر طبق مقررات هما کشور  ویزا اخذ شود. مهاجرت قاچاقی به آلمان یا هر کشور دیگری  در حقیقت نقض قوانین و  مقررات آن کشور و بر خلاف  قواعد بین المللی درمورد  احترام به مرزهای شناخته شده بین دولت ها و کشور ها  می باشد . اشخاصی که از طریق افراد  قاچاقچی  و به صورت  غیر قانونی وارد کشور می شوند ، باید  توجه داشته باشند که به ۲ صورت  می توانند زندگی خود را در کشور جدیدی که به آن وارد شده اند آغاز نمایند. مهاجرت قاچاقی به آلمان یا باید به طور پنهانی  و بدون اخذ هر گونه حقوق و مزایای انسانی با توافق با  جامعه بین المللی زندگی کنند، یعنی به طور پیوسته از دسترس پلیس خارج بوده و به کارهای  غیر قانونی و  سخت و طاقت فرسا  به اصطلاح کار سیاه روی بیاورند و یا تقاضای پناهندگی کنند. در صورت اول، واضح می باشد  که دشواری های مهاجرت  و اقامت قاچاقی به  آلمان، بسیار زیاد می باشد. فردی که مهاجرت از طریق قاچاقی و  غیر قانونی به آلمان را دارد  و بدون داشتن مدارک مورد نیاز  لازم برای اقامت قانونی توسط پلیس دستگیر شود به مدت  ۶ ماه  به حبس محکوم می شوند، در این صورت پس از اتمام مدت حبس فرد ، فردی که به صورت قاچاقی به المان وارد شده اند به کشور خود دیپروت می شوند.

اشخاصی که به صورت قاچاقی به کشور المان وارد شده اند می توانند  درخواست پناهندگی در این کشور را بدهند ، و  باید در کمپ ها  به عنوان فرد  پناهنده مستقر شوند؛ اگرچه این افراد  بعضی  از حقوق اولیه  مثل درآمد ماهیانه ، حق عبور و مرور، حق سکونت و  مسکن و … آن به این افراد  اعطا خواهد شد ، اما باید به این موضوع توجه داشت که زندگی به عنوان یک پناهنده در کشور  آلمان کار ساده ای نمی باشد  و در  مورادی  اردوگاه های افرادی که به صورت قاچاقی و  غیر قانونی به آلمان  وارد شده اند و بعدها در این کشور به عنوان پناهنده خود را معرفی می کنند ، توسط بعضی  از راست گرایان افراطی (نئونازی ها) مورد هجوم وحشیانه و حمله قرار خواهند گرفت.

بسیاری از مردم جهان وقتی به عنوان  میزبان افراد  پناهنده که به صورت  مهاجرین غیرقانونی به کشورشان وارد شده اند قرار می گیرند، پذیرش اندکی از نظر  اجتماعی و فرهنگی را به ان ها  ارائه می دهند. به این منظور، پناهندگان قاچاقی به آلمان، پس از مهاجرت هم با دشواری های بسیار خطرناک و جدی رو به رو خواهند بود. به هر حال ، یک فرد که مهاجرت قاچاقی به آلمان داشته ، به عنوان  یک شهروند آلمانی یا شهروندی که  دارنده اقامت قانونی آلمان باشد محسوب نمی شود تا از تمامی امداد ها و  حمایت های مورد نظر قانونی کشور المان  بهره مند شود.

مهاجرت قاچاقی  به آلمان از طریق راه غیز قانونی ، باعث می شود تا افراد  عمدتا در دام قاچاقچیان  غیر قانونی و دارای فعالیت های زیر زمینی بیفتند و سرنوشت مبهمی خواهند داشت.

راه های جایگزین قانونی به کشور آلمان به جای مهاجرت قاچاقی به آلمان

در کل مهاجرت پدیده ای می باشد که اگر از راه قانونی انجام پذیرد از نظر اقتصادی،مالی،فرهنگی و … موجب رشد شخص خواهد شد، در صورتی که مهاجرت قاچاقی به آلمان یا هر کشور دیگری  با پیامدهای غیر قابل جبرانی همچون بیماری،آزار و اذیت، شکنجه و ورشکستگی همراه می باشد که توسط قاچاقچیان به افراد تحمیل می شود و احتمال اخذ قانونی اقامت و در آخر تابعیت را برای آن ها بسیار ضعیف و دشوار می کند.

از راه های جایگزین قانونی می توان به راه پذیرش تحصیلی و اخذ پذیرش از یکی از دانشگاهای دولتی یا خصوصی در کشور المان اشاره کرد و یا راه ویزای کار از طریق جست و جوی کار ۶ ماهه یا از طریق کار آفرینی و یا ثبت شرکت در کشور آلمان نیز اشاره نمود.

با توجه به وجود راه های تعدد قانونی در کشور آلمان چرا افراد باید راه مهاجرت قاچاقی به آلمان را که موجب زندان و در آخر موجب دیپورت فرد به کشور مبدا می شود انتخاب نمود.

امید است مطالب این مقاله توانسته باشد شما عزیزان را در مورد مضرات و پیامدهای مهاجرت قاچاقی به آلمان کمک کرده باشد.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور آلمان به صورت قانونی را دارید می توانید با  مشاورین و وکلای حقوق بین الملل در دفاتر موسسات حقوقی مشاوره نمائید.

هدف از نگارش این مقاله توضیحی مختصر در مورد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی در آلمان ، اخذ اقامت از طریق مهاجرت قاچاقی به آلمان  و خطرات راه مهاجرت قاچاقی به آلمان و گزینش راههای بهتر از مهاجرت قاچاقی به آلمان  بود که به صورت مختصر خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور ارائه گردید. ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر، شما سروران گرامی در مورد معایب مهاجرت قاچاقی به آلمان می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.