مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی یکی از طرق مهاجرت به اتریش می باشد. مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی  راه مطلوبی نمی باشد و همواره خطرات زیادی دارد اما بنابه درخواست شما عزیزان موضوع مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی در این مقاله بررسی گردید.ما در این مقاله تمامی سعی خود را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی در اختیار شما قرار دهیم.همان طور که می دانید مهاجرت یک امر مهم در زندگی هر فرد محسوب می شود و توصیه ما به شما این می باشد که قبل از هر گونه اقدامی در باب مهاجرت به اتریش با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور تماس داشته باشید و از آخرین قوانین مرتبط با مهاجرت های قانونی تماس حاصل بفرمائیدو از مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مشاوره در باب مهاجرت از طریق پناهندگی انجام نمیدهد و راه پناهندگی را هم پیشنهاد نمی نماید.

فایل تصویری اقای ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش) در باب خطرات پناهندگی

video مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی
video مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی

فایل صوتی موسسه MIE در باب خطرات پناهندگی

audio مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی
audio مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی

به محض این که نام پناهندگی به ذهن برمی خورد ناخودآگاه ذهن به این سمت سوق پیدا میکند که پناهنده کیست؟

به شخصی که به دلایل نژادی ، مذهبی ، ملیتی ، سیاسی یا اجتماعی در کشورش مورد اسیب و اذیت قرار گرفته و حاضر به ترک و فرار از کشورش شود و حاضر به بازگشت به کشور خود نباشد پناهنده گفته می شود. بعضی از افراد نیز به دلیل این که شرایط زندگی بهتری برای خود رقم بزنند اقدام به مهاجرت می نمایند که به این اشخاص مهاجر گفته می شود.

مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی

متقاضیانی که برای کشور اتریش درخواست پناهندگی می نمایند در ابتدا مورد بررسی پلیس درباره دوبلین قرار خواهد گرفت.اگر این مرحله را متقاضی با موفقیت سپری نماید در مرحله بعد درخواست متقاضی مورد بررسی مراکز پذیرش کشور قرار می گیرد که در این مرکز تصمیم خواهندگرفت که کدام نوع تسهیلات در طی مراحل درخواست  محفوظ خواهد ماند.

درمصاحبه چه مواردی پرسیده یا بررسی می شود؟

در مصاحبه ای که صورت می گیرد نام ،تاریخ تولد،زبان متقاضی و علت ترک کشور و مهم ترین مورد در این مصاحبه قانون دوبلین می باشد.این مصاحبه توسط افسر ویزا انجام می شود .از لحاظ قانونی ممکن است تا قبل از این مصاحبه اول در بازداشت تا 48 ساعت باشید.اگر متقاضی یک تصمیم دوبلین منفی دریافت نماید فقط یک هفته وقت دارد که کشور اتریش را ترک نماید.

مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی و قوانین ان

طبق قوانین کشور اتریش متقاضیان موظف می باشند به محض اینکه به کشور اتریش ورود کردند، می بایست درخواست پناهندگی را اعلام نمیاند که در غیر اینصورت پلیس این اجازه را دارد که متقاضی را بخاطر اقامت غیرقانونی جریمه نماید.در مواردی ممکن می باشد که متقاضیان جهت سلامت جسمی و تشخیص سن شما را به پزشک ارجاع دهند.در صورتی که متقاضی تصمیم منفی از قانون دوبلین دریافت نماید به مدت یک هفته برای درخواست تجدید نظر وجود دارد. در مورد تصمیم منفی دوبلین، دولت اتریش باید شما را در مدت زمان 6 ماه (از روز دریافت کننده تایید مثبت ارسالی دوبلین) اخراج نماید. اگر آنها در این زمان نتوانند شما را اخراج کنند، اتریش باید مسئولیت پرونده شما را بر عهده بگیرد. اگر در هر زمانی در طی این 6 ماه شما در اتریش ثبت نام این فریم زمان می تواند تا 18 ماه ادامه یابد.

در صورتی که پرونده درخواست داده شده، عضو پرونده دوبلین نباشد متقاضی می تواند کارت سفید را بدست آورد.بدان معنا که مقامات BFA (Bundesamt für Fremdenwesen und Asyl) مسئول ادعای پناهندگی هستند. گرفتن کارت سفید، بطور کلی در همه موارد بدین معنی است که درخواست شما در اتریش صورت می گیرد. در مرحله بعدی پرونده در اتریش مورد بررسی قرار می گیرد و متقاضی  باید برای مصاحبه ای گسترده دعوت گردد که می تواند دلایل درخواست پناهندگی خود را توضیح دهد. این مصاحبه توسط BFA انجام خواهد شد.

یکی از نکات مهم درباره مصاحبه، مترجم زبان می باشد که می بایست به متقاضی ارائه شود.مترجم موظف می باشد که هر آنچه که متقاضی می گوید را ترجمه نماید که در صورتی که متقاضی در این زمینه شبه داشته باشد می تواند صفحه مصاحبه را کامل نکند و در اسرع وقت با موسسه حقوقی تماس بگیرد.

اگر شما برای پناهندگی درخواست می کنید، اولین چیزی که اتفاق می افتد این است که بررسی خواهد شد که آیا شما به سایر کشورهای اتحادیه اروپا منتقل شده اید. بنابراین بسیار مهم است که درک کنیم که هر گونه مدرک (بلیط قطار، پول و غیره)، نشان می دهد که شما در گذشته به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا بوده اید، توسط پلیس در برابر شما مورد استفاده قرار می گیرداگر به آنها بگویید که به کشور دیگری در اتحادیه اروپا آمده اید، این به عنوان مدرک برای آنها نیز سعی در اجرای دوبلین III خواهد داشت! اگر اثر انگشت خود را در پایگاه داده EURODAC از کشور دیگری داشته باشید، شانس بسیار زیاد است که آنها متوجه خواهند شد.

سیستم کارت در زمان درخواست پناهندگی جهت مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی :

کارت سبز: در طی مراحل پذیرش (آزمون دوبلین و سن) شما با یک کارت سبز ارائه خواهید شد – این کارت هنوز تضمین نمی کند که درخواست شما در اتریش مورد رسیدگی قرار گیرد.

کارت سفید: هنگامی که کشور اتریش قبول کرد که مورد شما را بگیرد، شما با کارت سفید ارائه خواهید شد. این کارت باید به شما اجازه می دهد آزادانه در اتریش حرکت کنید. لطفا توجه داشته باشید که هنگامی که شما به یک تسهیلات جدید انتقال یافته اید، مهم است که در آنجا ثبت نام کنید تا بتوانید “پول جیبی” و بیمه دریافت کنید.

کارت زرد: پس از یک تصمیم پناهندگی منفی، فرصتی برای دریافت کارت زرد وجود دارد. این بدان معنی است که داشتن یک موقعیت خاص به نام “Duldung”. امکانات شما در این مورد بسیار زیاد است بر روی جزئیات برنامه شما. کارت زرد شما را از اخراج شدن جلوگیری نمی کند، اما در عین حال ممکن است راهی برای بازگشت به وضعیت قانونی ارائه دهد. شما باید با وکیل تماس بگیرید تا ببینید چه قدم هایی باید برداشته شود.

به متقاضیانی که برای پناهندگی در کشور اتریش اقدام می نمایند حق مسکن  ، خوراک ، پوشاک ، مراقبت های پزشکی ، بیمه درمانی ، کمک های مالی و امور روزمره ارائه می گردد  هم چنین به متقاضیان ماهانه مبلغی به میزان ۴۰ یورو تحت عنوان کمک مالی تعلق میگیرد اما در صورتی  در خارج از کمپ اسکان داده شود به متقاضی بیمه درمانی  ۲۰0 یورو کمک مالی ماهانه اعطا می شود که با توجه به شرایط و محل سکونت وی این مبلغ متغیر است . به طور کلی از پناهجویانی که مراحل پناهجویی آنها در دست اقدام است یا تحت حمایت موقت می باشند پشتیبانی می گردد . اگر فرد خود حاضر به اسکان در مکان هایی که به پناهندگان اعطا می شود نباشد از کمک های مالی ، حق  بیمه ، حق مسکن  و … محروم می گردد .

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی راه مطلوبی جهت مهاجرت نمی باشد با این حال ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما را با شرایط مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی آشنا سازیم ، اگر چنانچه در باب بررسی راههای مهاجرت به انگلستان از طرق قانونی سوالی داشتید  و همچنان برای شما سوالاتی در باب مهاجرت به انگلستان وجود دارد میتوانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران با  مشاوره با کارشناسان مربوطه از اطلاعات مکفی برخوردار شوید.اطلاعات ذکر شده در این مقاله در باب مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی توسط موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور صرفا جهت اطلاعات برای شما عزیزان نگارش شده است و موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مشاوره در باب مهاجرت از طریق پناهندگی انجام نمیدهد و راه پناهندگی را هم پیشنهاد نمی نماید.

10 پاسخ
 1. آرنیکا گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من دانشجو هستم و 3 سال بیشتر است که در وین زندگی میکنم. به دلیل فوت پدرم نتوانسم امسال واحد مورد نیاز برای تمدید ویزا را پاس کنم. الان درخواست تمدید ویزام رد شده و میخواهم برای پناهندگی اقدام کنم. آیا شرایطم مثل بقیه ی پناهندگان خواهد بود؟ حتما باید به کمپ بروم؟ یا به شهر دیکری در اتریش؟ با کجا میتونم برای مشاوره تماس بگیرم؟
  پیشاپیش ممنونم از جوابتون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما. دوست گرامی در زمینه پناهندگی ما خدماتی نداریم ولی اگر در زمینه طرق های قانونی نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات دارید پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. ناشناس گفته:

  سلام. من لیسانس کامپیوتر( برنامه نویسی) با معدل ۱۷ و دارای مدرک ب۱ زبان دویچ و ۳۰ ساله هستم. میخاستم برای ویزای قرمز سفید قرمز اتریش اقدام کنم ایا شانسی برای من وجود دارد برای گرفتن ویزا ؟..در ضمن من سال ۲۰۱۴ که مرزهای اروپا باز بود از طریق یونان و بدون ویزای شینگن به اتریش اومدم چند ماه به صورت پناهندگی بودم که بعدش پشیمون شدم و داوطلبانه از المان به ایران برگشتم. آیا اون درخواست پناهندگی تاثیری برای ویزای قانونی گرفتن دارد ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام بله در پرونده شما تاثیر دارد
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. ياسمين گفته:

  سلام ، در ويديويي (يوتيوب) شما گفتين كلي شركتها براي فرصتهاي شغلي در اتريش با شما تماس مي گيرن . آيا شمادر ارتباط با كاريابي براي افرادي كه در اتريش هستن و اجازه كار بي محدوديت دارند هم خدمات ميدين ؟

  پاسخ
 4. محمد مهرافشاری گفته:

  بنام خداوند بخشنده هستی بخش
  دوستان عزیز تمام هدف انسان پیشرفت و ترقی هستش و همه ما هدف مشترک داریم .من بخاطر کار و ترقی میخوام مهاجرت کنم پس مکانش واسم تفاوتی نداره، من دارای گواهینامه رانندگی پایه یکم هستم 35 سال سن دارم و مجرد هستم
  پیشنهاد شما چیست ؟ آیا میتونید پیشنهاد کاری به من بدید؟
  با تشکر از دوستان موسسه حقوقی ملک پور
  09169048400

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود . اما اگر میخواهید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.