مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

آیا اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در سال 2018 امکان پذیر می باشد؟ شرایط 2018  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل  چه می باشد ؟ اقدامات مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چگونه می باشد ؟ هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به چه میزان می باشد؟

فایل های تصویری و صوتی آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در کانادا

video مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

فایل تصویری آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب بورسیه تحصیلی و تحصیل در کانادا بخش اول

video مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

فایل تصویری آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب بورسیه تحصیلی و تحصیل در کانادا بخش دوم

video مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

فایل صوتی آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در کانادا

audio مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هدف از نگرش این مقاله اطلاعاتی در باب مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل ، بررسی هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل،شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و جوابگوی تمامی سوالات شما در این باب می باشد.کشور کاناد کشوری با نظام آموزشی برتر در سطح دنیا در قیاس با  کشور امریکا و استرالیا می باشد که به دلیل اینکه از هزینه های تحصیل کمتری برخوردار می باشد در سال های اخیر توانسته است مورد استقبال متقاضیان زیادی قرار گیرد.موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش در این مقاله مفتخر می باشد که اطلاعاتی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار دهد.توصیه ما به شما این می باشد که قبل از هر اقدامی در باب مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل با ما تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهرمند شوید.

همان طور که می دانید راه های مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت عبارتند از : تولد ، ازدواج ، پناهندگی ، تحصیلی ، کاری و سرمایه گذاری که در کل می توان به این موضوع اشاره کرده که اقامت از طریق تحصیل یک راه مطمئن می باشد که مورد توجه متقاضیان زیادی قرار می گیرد.نظام آموزشی در کشور کانادا به شرح ذیل می باشد:

 • تحصیلات پیش دانشگاهی
 • تحصیلات دانشگاهی
 • دوره های تحصیلی

تحصیلات پیش دانشگاهی:تحصیلات پیش دانشگاهی در کشور کانادا شامل کودکان 3 تا 6 سال می باشد که در مهد کودک ها تا سنین 6 سالگی مورد تعلیم و تربیت قرار می گیرند.

آغاز دوره‌ ابتدایی از 6 سالگي‌ می باشد که البته در كبك‌ كلاس‌ اول‌ تا ششم و در استان‌هاي‌ ديگر كلاس‌ اول‌ تا هفتم  را دوره‌ ابتدايي‌ مي‌دانند. دوره‌ دبيرستان‌(Secondary School) چهار سال‌ می باشد‌.

تحصیلات پیش دانشگاهی در کشور کانادا به نحوی می باشد که تا قبل از رورد به دانشگاه دانش آموزان می بایست به میزان 12 سال تحصیلات خود را تکمیل نمایند.که در استان اونتاریو برای اخذ دبیرستان متقاضیان باید 13 سال درس بخوانند سال تحصیلی در کشور کانادا در این مقاطع از ابتدای سپتامبر شروع و تا پایان ژوئن است که در برخی از مدارس در تابستان نیز این دوره ها ارائه می گردد.

در کشور کانادا امکان تحصیل رایگان برای افرادی که از کارت اقامت دائم کانادا برخودرا می باشند امکان پذیر است ، متقاضیان بین المللی که می خواهند در کانادا تحصیل داشته باشند می بایست به میزان 10الی 14 هزاردلار کانادا هزینه پرداخت نمایند.

تحصیلات دانشگاهی:متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا را دارند می بایست این را نیز بدانند که دانشگاه های کشور کانادا در انتخاب داشنجو از اختیار کاملی برخوردار می باشد که این امتیار می تواند تحصیلات تکمیلی،مدارک تحصیلی،مدرک زبان که در کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانوسی می باشد ارائه می گردد.

متقاضیان بین المللی زیر 17 سال:

متقاضیان زیر 17 سالی که قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارند می بایست در ابتدا به مدت 1 سال در دوره های کالج برخوردار شوند که در این دوره ها درس هایی نظیر بیزینس ، نساجی ، برنامه نویسی با کامپیوتر ، شیمی ، فیزیک ، زیست ، یادگیری زبان های سایر کشور های دنیا ، تاریخ و جغرافیا ، زیست ، مکانیک خودرو و آشپزی هستند که این دورس اختیاری می باشد که البته دروس اجباری نیز شامل ریاضی ، کامپیوتر ، علوم ، زبان و هنر است.

در باب نوع محل اقامت متقاضی می تواند از دو نوع محل اقامت برخوردار شوند که این دونوع شامل خوابگاه و Home stay  باشد .نوع اقامت خوابگاه که مشخص می باشد اما Home stay نوعی اقامت با یک خانواده ای که مورد تائید دولت و کالج کشور کانادا می باشد که در این نوع اقامت متقاضی ماهیانه به میزان 900 دلار کشور کاندا می بایست بپردازد.

در حالتی که پدر یا مادر قصد داشته باشند  در کنار فرزندانشان در دوره آموزششان در کشور کانادا باشند ، فقط می توانند با اخذ روادید توریستی یا ملاقات دنشجو وارد کشور کانادا شوند.

پس از اتمام فارغ التحصیلی در کالج متقاضی برای ورود به دانشگاه می بایست با توجه به معدل و استعداد یابی و علایق شخصی که خود فرد دارد می بایست وارد دوره های دانشگاهی شوند.

Bachelor   (کارشناسی ) چهار سال‌ تحصيل‌ تمام‌ وقت‌ می باشد .

Master  (کارشناسی ارشد) داشتن‌ مدرك‌Bachelor با معدل‌ حداقل‌B  از ضرورات می باشد.طول این دوره به مدت زمان 1 الی 3 سال با توجه به رشته تحصیلی متغیر می باشد.

‌‌ Ph.D (دکتری) ورود به‌ اين‌ دوره‌ معدل‌ +B يا بالاتر در دوره‌Master مورد ضروری می باشد که علاوه‌ بر اين‌ متقاضی می بایست  توصيه‌ هاي‌ كتبي‌ استاتید قبلی خود را‌ داشته‌ باشد كه‌ توانايي‌ او را براي‌ پژوهش‌ نشان‌ دهد. براي‌ دوره‌Ph.D. در كانادا دانشجو بايد حداقل‌ سال‌هاي‌ تحصيلي‌ تمام‌ وقت، گذراندن‌ دروس‌ تعيين‌ شده، گذراندن‌ امتحان‌ جامع‌ (كتبي‌ يا شفاهي‌ يا هر دو( و نوشتن‌ و دفاع‌ شفاهي‌ از پايان‌ نامه‌ پژوهشي‌ را با موفقيت‌ بگذراند. طول‌ متوسط‌ دوره‌ دكترا در دانشگاه‌هاي‌ كانادا چهار سال‌ است.

هزینه های تحصیل در کشور کانادا

در باب هزینه های تحصیل در کشور کانادا می توان به میزان 10 الی 35 هزار دلار کشور کانادا که با توجه به مقطع تحصیلی متغیر می باشد. هزینه های زندگی در کشور کانادا به میزان 1000 الی 3000 دلار کشور کانادا می باشد که توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا به مقاله مربوط مراجعه داشته باشید و اطلاعاتی بیشتر در این زمینه اخذ نمائید.

امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در باب مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش می باشد که در سال های اخیر توانسته است بیشترین میزان اخذ روادید در خصوص کشور کانادا را در اختیار شما قرار دهد. درصورت تمایل به اخذ مشاوره در باب مهاجرت به کانادا و نیاز به مشاوره با وکیل مهاجرت به کانادا میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید .

Rating: 4
20 پاسخ
 1. میلاد گفته:

  سلام آقای ملک پور
  من 32 سال دارم ودارای مدرک پیش دانشگاهی رشته انسانی با معدل 12/50 و در حال حاضر مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستم.میخواستم بدونم با معدل پایینی که دارم میتونم از دانشگاههای کانادا پذیرش تحصیلی بگیرم بعداز اینکه تافل یا آیلتس گرفتم یا تلاشم بیهوده هست.در ضمن توانایی مالی کافی برای تحصیل هم دارم.
  مچکرم

  Rating: 4
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در مورد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل این نکته مهم را باید درنظر داشته باشید که سن شما و گپ تحصیلی شما تاثیر بسزایی در روند پرونده شما خواهد داشت. در صورتیکه گپ تحصیلی بالا داشته باشید شانس ویزا شدن شما پایین می آید. اما شما شانس دارید که برای کشورهای دیگر و از راه های مختلفی مهاجرت امنی داشته باشید. پیشنهاد می شود برای بررسی کامل پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما کاملا شما را راهنمایی نمایند.

   پاسخ
 2. pkprvr گفته:

  سلام اقای دکتر مرسی از انرژی مثبت همیشگیتون
  من علیرضا هستم 28 سالمه مجرد فوق لیسانس مکانیک معدل 16.83 یک مقاله سابمیتی خوب دارم لیسانس معدلم پایینه 13.62 ایلتسم هم 6.5 سابقه کارم 19 ماه هست که یکسالش مرتبطه و نمیدونم ارشد مجدد اقدام کنم یا کالج .در حال حاظرم دو مهر نظام مهندسی مکانیک تاسیسات ساختمان دارم و به تاسیسات علاقه دارم . لطفا راهنماییم کنید مرسی از وقتی که برای پاسخ گویی میزارید

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام. شما برای تحصیل در خارج از کشور معمولا باید رشته رشته تحصیلی خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهید. ما در کانادا دوره های یک ساله درس و کارآموزی هم می توانیم به شما پیشنهاد دهیم که سریعا وارد بازار کار و پروسه اخذ اقامت دائم شوید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. Romina گفته:

  با سلام میخواستم بدونم امکان اخذ بورسیه کانادا در مقطع فوق دیپلم یعنی بعد از دادن کنکور هست؟و اگ میشه چه شرایطی لازم هست؟رتبه دو رقمی یا سه رقمی در کنکپر ریاضی چقدر میتونه تاثیر داشته باشه؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ بورس تحصیلی شرایط شما همچون نمرات و معدل، مدرک زبان، سن و … مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که شرایط را داشته باشید امکان اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه های مختلف این کشور وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید ببا شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. m.s گفته:

  باسلام من ی جوان 29 ساله ویک ترم دانشگاه رفتم بخاطر شرایط مالی نتونستم ادامه بدم ومیخوام ب کانادا مهاجرت کنم شرایط اگه امکانش هست توضیح بدید زبان انگلیسی معمولی هستش وکلا تو بازار بزرگ صنف پوشاک کار کردم امکانش هست راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. T.a گفته:

  سلام خدمت آقای دکتر ملک پور
  خدا قوت
  ممنون از وقتی که برای ما می زارید

  من یه سوال دارم؟
  برای تحصیل در کانادا، محدودیت سنی وجود داره؟؟؟

  توی ویدئو ها ندیدم برای افرادی که در دهه 40 سنی هستند، صحبتی بفرمایید

  خواهش می کنم در خصوص سن افراد برای مهاجرت هم توضیح بفرمایید
  آیا این دسته هم شانسی برای مهاجرت دارند؟ یا سن مهاجرت رو رد کردند و برای هیچ کشوری
  شانس ندارند؟! ??

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب. متشکر از لطف شما. دوست گرامی برای مهاجرت به کشور کانادا کم هزینه ترین روشها تحصیل و کار هستند که منجر به اقامت دائم در کانادا خواهند شد. متاسفانه سن شما جهت اخذ ویزای تحصیلی با ریسک بالایی همراه خواهد بود. این در حالی است که شما می توانید در صورت کسب امتیاز مورد نیاز با شانس بالایی برای ویزای های کاری و یا سرمایه گذاری اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. mohammad hossein گفته:

  سلام من 18سالمه و پیش دانشگاهی هنر هستم امسال کنکور دادم رتبم هم 1200 شده و دانشگاه دولتی میارم رشته یی که میخوام ولی میخواستم بدونم شرایط و هزینه برای تحصیل لیسانس توی رشته های انیمشن و یا گیم آرت توی کانادا چجور هست جایی هم شنیدم که دوره های حداکثز دوساله هست مشابه فنی حرفه ای اینجا برای انیمشن هست که بعد از یکسال اقامت هم میدن و با اون مدرک میشه بعد فارغ التحصیلی کار کرد.
  میخواستم ببینم شما هم این موارد و تایید میکنید؟
  و ایا شرایطم برای المان اتریش یا ایتالیا چجوره؟میتونم کمک هزینه ای بگیرم؟اگه نمونه کار ارایه بدم؟
  زبانم در حد متوسط هست ولی میتونم توی چند ماه به حد لازم برسونمش
  شرایط مالی هم متوسط هست طوری که با شرایط الان تقریبا میتونم سالی 8و9 هزار دلار هزینه کنم

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست بزرگوار شما پس از اتمام تحصیل در کانادا این فرصت را خواهید داشت که در کانادا مانده و به دنبال کار بگردید و اقامت دائم بگیرید. در مورد کمک هزیمه هم شما باید شرایط بورسیه همانند معدل بالا و دانش بالای زبان را داشته باشید. البته در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین گزینه با دفاتر همکار ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. ترمه گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت دکترملک پور عزیز وهمکاران گرامی

  ضمن تشکر از شما وشبکه های مفید ارتباطی شما که این امکان را برای هموطنانتون ایجاد کردید که به صورت رایگان از خیلی پیچ وخم های مهاجرت اگاه بشن

  من میخواستم یه سری سوال و مشورت با شما داشته باشم که واسه ی من و ایندم لااقل خیلی حیاتیه!؟
  راستش من17 سالم و هست وسال اخر رشته ریاضی و میگذرونم ولی درواقع تلاش و هدف و وقتم کاملا صرف رشته هنر شده ومیخوام که کنکور هنر بدم
  مطمئنا از شرایط سخت و طاقت فرسای امروزه ایران مطلع هسنید و این شرایط فعلی منو مصمم تر کدکه هرجور شده به هر نحوی از این کشور خارج بشم حنی در ازای مننوع الورودی اما با خوندن مطالب شما که واقعا دد ادمو بازتر و روشن تر میکنه میخواستم از شما کمک بگیرم
  در واقع من اونقدری درس میخوندم که بتونم رتبه تک رقمی کنکور سال 98 و مال خودم بکنم صرف اینکه میانبری باشه برای پذیرش در کشور های اروپایی راستش من قبل از خوندن مطالب سایت شما علاقه زیادی به کشور مریکا داشتم و صرف تبلیغات گسترده هالیوود شیفته زندگی در امریکا اما الان زندگی درلندن یا پاری یا کانادا و ترجیح میدم با احتساب اینکه در پی گرفتن لیسانس وحالا مدارک فوق رشته فیلمنامه نویسی هستم اما راستش پشتوانه مالی چند صد میلیونی ندارم و خانوادم انچنان با مسئله مهاجرت من موافق نیستن که عدم موفقتشون مسئله ی جدی نیست میخوام بدونم کهه رتبه کنکور بالا امتیارزی برای تحصیل به صورت بورسیه اونم واسه یه همچین رشته ای محسوب میشه ؟ ایا امکانش هست که تو کشوری مثله کانادا باکمترین هزینه صرف اینکه نخبه محسوب میشه اقامت تحصیلی گرفت؟ من وقاعا ناامیدم و از این شرایط خسته شدم و همیشه نواقص کشورم اذیتم کرده میخوام راهنمایی وکمکم کنید که با این رشته ای که من میخوام تحصیل کنم چه کشوری از هر لحاظ برای من مناسبه و میتونم به تنهایی از پسش بر بیام
  طبق تحقیقاتی که داشتم کشور اتریش شرایط تحصل رایگانو اینجاد کرده اما هزینه های اونجا برای زندگی بالاست و چون پولشونم یورو هست فکرمیکنم هزینه هاخیلی بالا باشه و از نظر اجتماعی مردم سرسختی با رواببط اجتماعی پایین هستن و کار پیدا کردن اونجا سخت و کارهای خدماتی با حقوق اندک طاقت فرسا هست و من بیشتر نظرم برای کشورهای فرانسه و نگلیس و کانادا است
  حتی اگه بشه حاضرم چند سالی و تو کشوری مثل ترکیه درس بخونم و زندگی کنم بعد باری اقامت کانادا یا فرانسه اقدام کنم که واقعا این تصیمات نیازمند کمک انسان خرمندی مثل شماستواقعانیاز زیادی به کمکتون دارم

  پیشاپیش سپاس از پاسخگوییتون

  با احترام

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 8. شقایق گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شماو همکاران
  من 29 سالمه, لیسانس کامپیوتر دارم, (نرم افزار) با معدل 18.84 و آیلتس جنرال 7 و PTE آکادمیک 71. سال 90 فارق آلتحصیل شدم ولی تو این مدت گپ سابفه کار هم با بیمه و هم بدون بیمه مرتبط دارم. آیا امکان اخذ بورسیه کانادا رو دارم؟ لطفا جوابم رو بدین.
  ممنون از وقتی که میذارین.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در مورد امکان اخذ بورسیه شانس بالایی ندارید اما برای تحصیل در کانادا میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. سجاد نائینی گفته:

  سلام به شما جناب دکتر ملک پور عزیز دکتر جان من 17 سالمه سال یازدهم را با معدل 17 به اتمام رسانده ام به عنوان دانش اموز برتر اخلاقی انتخاب شدم به عنوان دستیار معلم بودم و برترین دانش آموز برنامه نویس بودم که برای همش از مدرسه نامه دارم چند تا مقاله دارم میخواستم سال دوازدهم را خارج از کشور بخونم ، وضعیت مالی خیلی عالی ندارم میخواستم برای بورس بپرسم که میتوانم بورس بگیرم یا نه

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.