مهاجرت به لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین امروزه مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است و بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت به لیختن اشتاین را در سر دارند اما نمی دانند که از چه روشی و طریقی می توانند به لیختن اشتاین مهاجرت کنند . ما در این مقاله سعی بر این داریم تا راه های مهاجرت به لیختن اشتاین را برای شما متقاضیان تشریح کنیم . مهاجرت به لیختن اشتاین از طرق مختلفی امکان پذیر می باشد . که از مهمترین روش های مهاجرت به لیختن اشتاین میتوان به ویزای کار ٬ تحصیل در لیختن اشتاین و سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و همینطور پناهندگی در لیختن اشتاین و ازدواج با اتباع این کشور اشاره نمود .

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش میتواند در ارتباط با راه های مهاجرت به لیختن اشتاین به شما مشاوره کامل ارائه نماید . در این خصوص می توانید با موسسه تماس گرفته و در مورد مهاجرت به لیختن اشتاین اطلاعات لازم را بدست آورید .

مهاجرت به لیختن اشتاین از طرق زیر امکان پذیر می باشد :

۱ – مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل

۲ – مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق دریافت ویزای کار

۳ – مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج با اتباع این کشور

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل

تحصیل در لیختن اشتاین در واقع تجربه ای است که هر دانشجو انتظار آن را دارد ، لیختن اشتاین یکی از کشورهای پیشرو در اتحادیه اروپا است که از دانشجویان بین المللی برای پیگیری برنامه های تحصیلی خود استقبال می کنند ، بر خلاف دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، لیختن اشتاین برای دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیلی مناسب ارائه می دهد ، دانشگاه های لیختن اشتاین برنامه های کارشناسی ، دکتری و کارشناسی ارشد را برای دانش آموزان ارائه می دهند . اما چرا تحصیل در لیختن اشتاین ؟

لیختن اشتاین با هزینه تحصیل مقرون به صرفه ، استانداردهای زندگی بهتر و مناظر چشمگیر ، شرایط استثنایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند و نه ملیتهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) معمولا برای تحصیل در لیختن اشتاین نیاز به ویزا دارند ، که در این صورت باید شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را به دست آورند ، دانشجویان بین المللی که مایل به اقامت هستند و یا مدت دوره آنها بیش از 90 روز است ، می توانند برای ویزای دانشجویی لیختن اشتاین درخواست دهند ، مدارک تحصیلی در مدارس یا دانشگاههای لیختن اشتاین به عنوان مدارک معتبر در جهان شناخته شده است .

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق دریافت ویزای کار :

در مورد ویزای کار و اقامت لیختن اشتاین سیاست های بسیار سختی در مورد خارجی هایی دارد که مایل به ورود به کشور هستند اجازه کار برای خارجی ها بسیار مشکل می باشد . اما چگونگی اخذ مجوز کار در لیختن اشتاین به چه صورت می باشد ؟ شهروندان اتحادیه اروپا و EEA که میخواهند در لیختن اشتاین کار کنند یا افرادی که توسط شرکت لیختن اشتاینی استخدام می شوند می بایست در یک کشور همسایه زندگی کنند و هر روز وارد کشور لیختن اشتاین شوند با این حال اگر فرد می خواهد که برای کار وارد کشور لیختن اشتاین شود نیاز به یک مجوز ورود به این کشور دارد ، شهروندان سوئیس مجاز به کار در لیختن اشتاین بدون نیاز به ثبت نام برای هر نوع مجوز هستند ، اما آنها باید در سوئیس اقامت داشته باشند .

شهروندان غیر اتحادیه اروپا درصورتی می توانند اجازه کار یا اقامت در لیختن اشتاین را دریافت کنند که فقط به عنوان مدیران ، متخصصان یا کارگران واجد شرایط در شرکت های لیختن اشتاین استخدام شوند .

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج با اتباع این کشور 

یکی از روش های مهاجرت به لیختن اشتاین ازدواج با اتباع این کشور می باشد که منجر به اقامت دائم می گردد که در ادامه شرایط قانونی ازدواج در لیختن اشتاین را بیان خواهیم نمود .

شرایط قانونی برای ثبت نام ازدواج در لیختن اشتاین

ازدواج در لیختن اشتاین نیاز به چندین مرحله دارد که به تشکیل قانونی یک خانواده جدید منجر می شود ، هر دو شریک زندگی باید هویت خود را اعلام کنند و ثابت کنند که آنها بیش از 18 سال سن دارند تا بتوانند مسئولیت قانونی ازدواج را بپذیرند ، همسر آینده می بایست ثابت نماید که مجرد می باشد یعنی باید گواهی تجرد ارائه نماید ، با توجه به قانون مدنی زن و شوهر نیز نیاز به توضیح ثروت و دارایی خود دارند ، مدارک دیگر ممکن است توسط مقامات مورد نظر اعلام گردد که تهیه آنها نیز ضروری می باشد ، در میان این مدارک ممکن است لازم باشد اعلامیه های ازدواج های قبلی را نیز ارائه نمائید ، پس از مدت زمان پردازش کمتر از دو هفته زمان خواهد برد ، زوجین می توانند گواهی ازدواج خود را از اداره ثبت احوال لیختن اشتاین دریافت نمایند . برای اینکه بتوانند گواهی ازدواج در یافت نمایند می بایست مبلغ درخواست را پرداخت نمایند .

اگر شما یک شهروند لیختن اشتاین نیستید و با یک شهروند لیختن اشتاین ازدواج کرده اید اگر در 10 سال گذشته اقامت خود در این کشور اقامت کرده اید ، می توانید برای اقامت دائم لیختن اشتاین درخواست نمائید ، یکی دیگر از شرایط درخواست شهروندی این است که ازدواج با اتباع لیختن اشتاین بیش از پنج سال گذشته باشد ، در قانون لیختن اشتاین آمده است که برای به دست آوردن شهروندی این کشور متقاضی باید برای اثبات دانش پایه زبان و همچنین شناخت قانون و ساختار سیاسی کشور درخواتست داده باشد ، برای ثبت نام برای ازدواج در لیختن اشتاین ارائه چند اسناد اصلی مانند گواهی تولد همسر و سایر اقدامات قانونی است که می تواند هویت فرد را اثبات کند ، ضروری می باشد .

با توجه به آنچه در باب مهاجرت به لیختن اشتاین بیان شد می توان نتیجه گرفت که لیختن اشتاین جزء گرانترین کشورهای اروپایی محسوب می شود و آخرین اطلاعات نشان می دهد که فقط نزدیک به 33 درصد جمعیت لیختن اشتاین از اتباع خارجی تشکیل شده است ، فرصت های کاری در این کشور زیاد نیست توصیه می کنیم افرادی برای این کشور اقدام نمایند که سرمایه قابل قبول و چشمگیری دارند ، در غیر این صورت دانشجویان یا افرادی که به دنبال کار هستند فرصت های خوبی در این کشور ندارند و می بایست هزینه های قابل توجهی برای کار و تحصیل در این کشور پرداخت نمایند ، کشورهایی همانند آلمان و اتریش که در همسایگی این کشور هستند فرصت های کاری بیشتری دارند و مقصد بهتری برای ادامه تحصیل دانشجویان می باشد لذا پیشنهاد می کنیم پیش از تصمیم گیری قطعی برای مهاجرت به لیختن اشتاین با وکلای مهاجرت مشورت نمائید .

برای آگاهی از راه های مهاجرت به لیختن اشتاین می توانید با موسسه حقوقی ملکپور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با وکلای بین الملل بهترین تصمیم را برای مهاجرت به لیختن اشتاین اتخاذ نمائید .

 

4 پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.