,

مهاجرت به سوئد

 

 

مهاجرت به سوئد

راههای مهاجرت به سوئد و راههای اخذ اقامت سوئد ، مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی ، مهاجرت به سوئد ۲۰۱۷ ، قوانین مهاجرتی سوئد ۲۰۱۷ در این مقاله آورده شده ست، آیا قصد مهاجرت به سوئد  را دارید ؟ آیا مهاجرت به سوئد  با اخذ ویزای دانشجویی سوئد امکان پذیر است ؟آیا در مورد مهاجرت به سوئد  آگاهی دارید  ؟ از چه راههایی می توان برای مهاجرت  به سوئد اقدام کرد ؟ آیا با ویزای کار مهاجرت به سوئد ممکن است ؟ آیا در مورد سرمایه گذاری سوئد در باب مهاجرت به سوئد اطلاعاتی دارید ؟آیا میدانید از چه راه هایی می توان به کشور سوئد مهاجرت کرد ؟آیا مهاجرت به سوئد از طریق کار امکان پذیر است ؟ آیا پناهندگی در سوئد منجر به اقامت سوئد می شود ؟مشاغل مورد نیاز در سوئد کدامند ؟ شرایط کار در سوئد چیست ؟شرایط زندگی در سوئد چیست ؟ آیا مهاجرت به سوئد از طریق اسکیل ورکر امکان پذیر است ؟آیا مهاجرت به سوئد از روش سرمایه گذاری امکان پذیر است ؟آیا اقامت سوئد از طریق خرید ملک امکان پذیر است ؟ آیا با ازدواج امکان مهاجرت به سوئد وجود دارد ؟ شرایط مهاجرت به سوئد چگونه می باشد؟ مهاجرت به سوئد موضوعی است که در سالهای اخیر متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است. دلایلی که محبوبیت مهاجرت به سوئد را افزایش می دهد متعددند. قوانین سوئد به اتباع سایر کشورها این فرصت را می دهند تا به این کشور اروپایی ورود  پیدا کنند و از امکانات و خدمات موجود در این کشور بهره مند شوند. طبق تجربه احتمالاً شما هم در خصوص قوانین مهاجرت به سوئد، مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی، مهاجرت به سوئد از طریق کار، سرمایه گذاری در سوئد و ثبت شرکت در سوئد از طریق تحصیل، سوالات متعددی دارید. برای پاسخ به این سوالات به شما پیشنهاد می شود مقاله زیر با موضوع مهاجرت به سوئد مطالعه فرمایید. همچنین می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت به سوئد و قوانین مربوط به مهاجرت به کشورهای مختلف از راهنمایی وکیل مهاجرت استفاده نمایید. موسسه ی حقوقی ملک پور، معتبرترین موسسه حقوقی خاورمیانه با سابقه ی درخشان در خصوص مسائل حقوقی بین المللی و امور مهاجرتی با بهره گیری از قوانین روز و تجربه وکلای دادگستری آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما عزیزان می باشد.

 

کشور سوئد جزو کشورهای اسکاندیناوی و عضو اتحادیه اروپا و حوزه ی شنگن می باشد که با ۴۴۹/۹۶۴ کیلومتر مربع مساحت، یکی از بزرگترین کشورهای قاره ی اروپا به شمار می رود. پایتخت این کشور استکهلم می باشد و جمعیت کلی کشور نزدیک به ده میلیون نفر است که قریب به دو میلیون نفر آن را اتباع غیر سوئدی و مهاجران تشکیل می دهند. آب و هوای این کشور به شدت سر
می باشد البته قابل ذکر است استان های جنوبی این کشور آب و هوای نسبتاً معتدلی دارند.

مهاجرت از نظر حقوقی امری قانونی است که برابر منشور تمام ابناء بشری می توانند از آن استفاده کنند و محل زندگی خود را تغییر دهند. قوانین کشور سوئد نیز ورود اتباع سایر کشورها را به طرق قانونی مجاز می داند. طرق مهاجرتی به کشور سوئد به شرح ذیل می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

در باب مهاجرت به سوئد؛ قوانین سوئد در خصوص ازدواج در سوئد نیز همانند قوانین مربوط به سایر کشور های اتحادیه اروپا  به این ترتیب است که  باید قصد طرفین از ازدواج واقعی باشد و ازدواج صوری نباشد. همچنین فرد تبعه سوئد که همسری غیر اروپایی دارد باید ثابت کند که می تواند مخارج زندگی و اسکان خود و همسر خود را تامین نماید زمانی که ویزا صادر شد فرد می تواند بعد از دو سال درخواست اقامت دائم سوئد ارائه نماید. به این منظور اسناد و مدارکی که اثبات وجود رابطه ی عاطفی طی دو سال گذشته را نشان دهد معتبر می باشد. فرد دارنده ی ویزا می تواند در سوئد کار یا تحصیل داشته باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی

پیرو مهاجرت به سوئد، پناهنده فردی است که به خاطر ترس از در خطر بودن جان و مال خود و به دلایلی اعم از جنسیت، نژاد، مذهب یا عضویت در گروه های سیاسی از کشور متبوع خود به مقصد یک کشور دیگر مهاجرت می نماید. وکلای مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور روش پناهندگی را به افرادی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند پیشنهاد نمی کند. دلیل این امر نا ایمن بودن طریقه ی پناهندگی و سختی ها و مصائب مربوط به این روش است. اما فرایند پناهندگی به این ترتیب است که فرد  باید پس از طی مراحل ثبت درخواست و انگشت نگاری و دریافت کارت LMA در زمان محاسبه مدارک و ادله ی خود را به اداره ی مهاجرت ارائه نماید. در صورت پذیرش فرد به عنوان پناهنده مسکن موقتی از طرف دولت برای اسکان معرفی می گردد و روزانه ۷۱ کرون کمک هزینه ی مخارج جاری داده می شود.  فرد پناهنده چنانچه ۴ سال در سوئد سکونت داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم کند.

مهاجرت به سوئد از طریق کاری

با توجه به قوانین سوئد و به طور کلی قوانین اتحادیه اروپا و حوزه شنگن به این ترتیب است که فرد متقاضی کار باید از یک کارفرمای معتبر سوئدی دعوتنامه کاری دریافت نماید. این فرایند به این ترتیب است که ابتدا کارفرمای مربوطه باید آگهی کار مذبور را ابتدا به مدت سه ماه در خاک سوئد و مجدداً سه ماه در اتحادیه اروپا منتشر نماید. پس از این مدت امکان استخدام فردی که تبعه ی خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد. همچنین موسسات کاریابی مختلفی مثل Academic Work ، Man Power و … در کشور سوئد مشغول به کارند که متقاضیان کار در این کشور می توانند رزومه و  خود را برای این موسسات ارسال نمایند. در صورت تایید کارفرما و صدور ویزا فرد با پرداخت مالیات و حق بیمه می تواند اقامت خود را تمدید نماید و فردی که ۵ سال در سوئد به این طریق حضور داشته باشد می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و ثبت

اتباع کشورهای مختلف می توانند بر اساس سیستم ثبت شرکت در سوئد به این کشور ورود داشته باشند و اقامت در سوئد را کسب نمایند. ثبت شرکت سوئد از طریق ویزای Eget Företag امکان پذیر است.برابر قوانین نوع شرکت در سوئد بسته به اساسنامه ی شرکت ممکن است متفاوت باشد. انواع شرکت در سوئد عبارت است از شرکت انحصاری Enskilda firma ، شرکت تعاونی Handels bolag شرکت تعاونی با مسئولیت محدود kommandit bolag ، شرکت مسئولیت محدود Aktie bolag و موسسه ی اقتصادی intresse forening .

معمولاً به افراد پیشنهاد می شود که از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود با سرمایه ابتدایی ۵۰ هزار کرون کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی نمایند. به این منظور نیاز است که اشخاص با راهنمایی وکیل مهاجرت طرح کسب وکار Business plan طراحی نمایند و سپس در حسابی به نام شرکت مبلغ مذبور را منتقل نمایند. طراحی و نگارش اساسنامه نیز از جمله مواردی است که نیاز به مشاوره با وکیل مهاجرت متخصص دارد. برای تمدید فعالیت کسب و کار شرکت مورد نظر مدیر شرکت می بایست ۲۶ درصد درآمد سالیانه ی شرکت را به عنوان مالیات پرداخت نمایند. شرکت باید طی ۲ سال ابتدایی فعالیت مثمر ثمر داشته باشد. نکته ی حائز اهمیت درباره ی ثبت شرکت سوئد این است که باید ۴۹ درصد سهام شرکت به نام شخص تبعه ی سوئد باشد.

 

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

نظام تحصیلی تا سپتامبر سال ۲۰۱۲ به صورت رایگان بوده است اما بعد از این تاریخ دانشگاه های این کشور هزینه ی تحصیل دریافت می کنند. هزینه ی تحصیل در سوئد را در نظربگیریم ابتدا می بایست نظام آموزشی این کشور را بررسی کنیم. کشور سوئد از نظر هزینه های تحصیل مابین کشورهای دارای نظام تحصیلی رایگان و کشورهایی که نظام تحصیلی آنها پر هزینه است بشمار می رود. هزینه شهریه دانشگاه های سوئد از حدود ۸ تا ۲۰ هزار یورو نیز مدارس و دانشگاه های خصوصی محاسبه می شود. هزینه های تحصیل برای افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند به نسبت هزینه های تحصیل مهاجران به مراتب کمتر است.

در باب مهاجرت به سوئد، دوره ی کارشناسی در نظام تحصیلی ۴ سال می باشد که دانشجویانی که از کشورهای دیگر متقاضی تحصیل در آنها می باشند باید مدارک دیپلم ۱۲ ساله بهمراه مدرک زبان انگلیسی IELTS 5.5 داشته باشند و پس از ورود به دوره های کالج برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایند. برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی می بایست مدرک دوره ی کارشناسی خود را بهمراه نمره ی IELTS 6.5 ارائه نمایند. پذیرش در مقطع دکترا به سختی امکان پذیر است و افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در این مقطع را دارند می بایست رزومه ی تحصیلی بسیار خوبی ارائه نمایند ضمن اینکه تاییده ی استاد سوپروایزر از دانشگاه مورد نظر نیز الزامی می باشد. به هر جهت پذیرش دوره ی دکترا دشوار به نظر می رسد و پیشنهاد می شود افراد از طریق دوره های Master‌ ورود داشته باشند و سپس وارد دوره ی دکترا شوند. در حال حاضر فاصله ی سنی خاصی برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مطرح نیست و از این رو سوئد گزینه ی مناسبی برای تحصیلات عالی به شمار می رود. همچنین دوره ی زبان کالج های مرتبط با دانشگاه نیز گزینه ای برای ورود دانشجویانی باشد که هزینه های دوره های زبان به طور میانگین ۷، ۸ هزار یورو می باشد. هزینه های زندگی سوئد به طور میانگین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو می باشد.

امید است مطالعه مقاله ی اخیر با موضوع مهاجرت به سوئد شما را در خصوص اطلاعات مربوط به این کشور راهنمایی کرده باشد. همچنان که اشاره شد مهاجرت امری حقوقی است و از اهمیت بالایی برخوردار است. چنانچه متقاضی مهاجرت به سوئد هستید می توانید با مشاوره با وکلای موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در این خصوص اطلاعات مربوطه را دریافت نمایید. وکلا و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور به عنوان بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص مهاجرت به سوئد و سایر کشورهای جهان می باشد. با تماس با دفاتر همکار این موسسه از مشاوره تخصصی حقوقی استفاده نمایید.

مهاجرت به سوئد
4.5 (89.29%) 28 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (16 نظرات, میانگین: 4٫25 از طریق 5)
Loading...
3 پاسخ ها
 1. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 2. مهرانگیز حمیدی می گوید:

  سلام چناب دکتر ملکپور از راهنمایهای شمه در فایلهای تلگرام بسیار بسیار ممنون دخترم برای دوره زبان انگیسی با ایلتس۶بهمدب۵ماه به سوید رفت ولی متاسفانه بربی بهار نمیتونه دانشگاه اپلای کنه پس بایستی برای پاییز اپلای کنه لطفا بفرمایید این۴یا۵ماه راجگونه درسوید بماند اگرممکنه لطف بفرمایید راه بهتری برای مهاچرت ایشان به سوید ارایه بفرمایید بتتوچه به اینکه ایشان دارای لیسانس طراحی صنعطی بامعدل۱۶ک۵ ازوانشگاه تهران با رتبه۸ کنکوروباسابقه کارطراحی ودیزاین اشپزخانه ونقاشی میباشد لطفا زودتر راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون

 3. بیتا می گوید:

  سلام ببخشید من ایران نیستم چجوری میتونم باهاتون تماس بگیرم؟ چندروزه ایمیل هم زدم ولی هنوز جوابی دریافت نکردم، البته میدونم‌که تعداد مراجعین و ایمیلهایی که دریافت میکنید زیاده، در مورد ثبت شرکت با سرمایه اولیه ۵۰۰۰۰ کرون سوال داشتم و البته شرایط و اطلاعات شخصی رو براتون ایمیل کردم، ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.