مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

 

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی یکی از راههای ۲۰۱۸ مهاجرت به اتریش میباشد که افراد زیادی در روز از ما در مورد پناهندگی در اتریش و شرایط ۲۰۱۸ مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی سوال مینمایند ، البته به دلیل غیر قانونی بودن مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی موسسه حقوقی ملک پور از مشاوره و انجام هرگونه امری در باب مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی معذور میباشد . و در این مقاله به معایب مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی پرداخته ایم ، آیا از شرایط مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی اطلاع دارید؟ قانون دوبلین ۲ در کشور اتریش در باب مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی به چه صورت می باشد؟ حقوق و مزایا در مدت زمان مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی به چه صورت می باشد؟ مدت زمان پروسه مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی به چه میزان بطول می انجامد؟

همان طور که می دانید مهاجرت در زندگی هر فرد یک امر مهم بشمار می رود و موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور تمامی تلاش خود را برای متقاضیان مهاجرت براین گذاشته است که اطلاعات در این باره را بصورت کامل در اختیار متقاضیان قرار دهد. در ابتدا متقاضیان باید از موسسه ای که در آن را بعنوان وکیل خود در این امر انتخاب می نماید دقت و بررسی نمایند زیرا با توجه به تمایل متقاضیان به مهاجرت موسسات زیادی در این زمینه بصورت غیر قانونی فعالیت دارند و تاکنون تواسنته است به میزان زیادی هزینه های گزاف از متقاضیان در این امر دریافت کنند .موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش در این مقاله تمامی سعی خود را بر این گذاشته است که اطلاعاتی در باب مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.همان طور که می دانید پناهندگی یکی از غیر قانونی و غیر مطمئن ترین طرق مهاجرت می باشد که در موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور هیچ گونه خدماتی برای شما متقاضیان وجود ندارد و توصیه وکلا و کارشناسان خبره ما به شما عزیزان این می باشد که قبل از این که در این باره ذهن خود را سوق دهید و علاوه بر پرداخت هزینه ها بالا ، جان خود را به خطر بیندازید با مراکز مشاوره معتبر ما تماس حاصل بفرمائید و شرایط خود را مورد بررسی قرار دهید و از بهترین راه های مهاجرت برای خود و خانواده بهرمند شوید.نکته ای که در این زمینه باید مورد توجه شما متقاضیان قرار گیرد این است که موسسات ما هیچ گونه خدماتی در باب پناهندگی و سایر راه های غیر قانونی وجود ندارد و این مقاله صرفا جهت اطلاعات شما می باشد.

به محض برخورد واژه پناهندگی عباراتی نظیر فرد پناهنده،پناهچو و شرایط پناهندگی و پروسه پناهندگی به ذهن برخورد می کند که هدف از نگرش این مقاله اطلاعاتی در این باب می باشد.

پناهجو کیست: شهروندی است که برای فرار یا ترس از آزار و اذیت نژادی،مذهبی، قومی و ملّیتی یا برای عضویت در یک گروِه اجتماعیِ خاص یا داشتنِ عقاید سیاسی اقلیتی، توانایی به‌دست آوردن پناهگاهی امن در کشور خود را ندارد.یا کسی که دارای تابعیت و ملّیت ویژه‌ای نیست یا در بیرون از کشوری که پیشتر در آن بوده به‌سر می‌برد و به‌دلیل ترس از جان، ترجیح می‌دهد به کشوری که پیشتر در آن به‌سر می‌برده، باز نگردد.

پناهنده کیست: طبق کنوانسیون، یک پناهنده فردی است که در خارج از کشور خود قرار دارد و به دلیل ترس از آزار و اذیت به علت آنها نمی تواند یا نمی خواهد که به آن بازگردد.

پروسه پناهندگی در کشور اتریش

متقاضیانی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را دارند در ابتدا می بایست به نحوی حضور خود را در کشور اتریش به عمل برسانند و این عمل تنها از طریق راه های هوایی امکان پذیر می باشد به نحوی که فرد پس از رسیدن به کشور اتریش به پلیس کشور اتریش اعلام پناهندگی می نماید. در صورت وارد شدن به ایستگاه پلیس همه اموال متقاضی مورد  برسی قرار می گیرد.
به دلایل امنیتی ، بلکه برای پیدا کردن اسناد و شواهد در مورد متقاضی  که از چه راهی وارد اتریش شده است :در ابتدا نام متقاضی را می پرسند و سپس ، تاریخ تولد ، تابعیت و زبان ، و اثر انگشت فرد گرفته خواهد شد. و پلیس کشور اتریش تمامی مراحی از زمان ترک کشور مبدا و رسیدن به کشور اتریش را از متقاضی جویا می شود.
پس از این “ثبت نام” ، پناهندگان باید به ” Erstaufnahmestelle” است ، که یک اردوگاه در Traiskirchen یا Thalham گرفته میشود .

 • روند پذیرش : اگر متقاضی برای پناهندگی تقاضا میکنید اولین چیزی که اتفاق می افتد این است که آن بررسی می شود که آیا از  یک  کشور دیگری اتحادیه اروپا گذشته است یا خیر؟. بنابراین  بسیار مهم می باشد  که متقاضی  هیچ مدرکی بطور مثال (بلیط قطار ، پول ، و غیره)  نشان ندهد  که  در یکی از  دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بوده است .

اگر پلیس ثبوت دریافت کرد که متقاضی  قبلا در یکی از کشور های اتحادیه اروپا بوده است حتمآ اثر انگشت متقاضی  را در مورد بررسی قرار می دهد  و به کوشش این می باشند تا قانون دوبلین ۲ را اجرا کنند .

در قانون دوبلین دوم یک  مصاحبه طولانی (تا ۴ ساعت) که در آن متقاضی می تواند دلیل خود را برای درخواست پناهندگی خود را توضیح دهد “مصاحبه اول ”
متقاضی این نیاز را دارد که در چهارچوب زمانی که دولت کشوراتریش راه اندازی می کند تمامی موارد را ذکر کند. اما پس از چند هفته  متقاضی اولین تصمیم گیری در مورد درخواست پناهندگی خود را دریافت میکنید  (این تصمیم اول را می توان توسط هر یک از سازمان های ذکر شده در بالا تقاضای کمک کرد . از هیچ نامه رسمی مطمئن هرگز چشم پوشی نشود و متقاضی می بایست سعی کند یک وکیل یا یکی از سازمان های غیر دولتی برای رسیدن به رودن پناهندگی خود تلاش کند)
برای سطح دوم از صلاحیت این دادگاه ها متقاضی  می بایست سعی کند یک وکیل یا مشاور حقوقی داشته باشد. در یکی دیگر از مصاحبه های وی و تصمیم گیری ممکن است چند ماه به طول انجامد.
اگر این غیر ممکن است برای متقضی تا به کشور خود برگردد  – تا تصمیم پناهندگی ممکن است یک ویزای یک ساله  بدهند . به خصوص برای افرادی که از افغانستان و سومالی می باشند داده می شود و در سال ۲۰۱۱ “subsidiärer شوتز” نامیده می شود. فرد این اجازه را خواهد داشت تا کار کنید و دسترسی به مراقبت های اجتماعی داشته باشید.

حداقل حقوق و مزایا در مدت زمان مراحل پناهجویی Grundversorgung

هدف این سیستم مراقبتها و خدمات مقدماتی Grundversorgung  تهیه امکاناتی نظیر محل سکونت ، غذا ، مراقبت پزشکی و امور روزمره اجتماعی برای پناهجویان و خارجیان غیر مقیم (فاقد اقامت )می باشد .

این خدمات اولیه به دو صورت ارائه می شود:

روش اول : از طریق اسکان دادن

روش دوم : از طریق پرداخت کمکهای مالی ، جهت افرادی که به صورت جداگانه خارج از کمپ اسکان داده می شوند .

در روش اول ، رویه بدین صورت است که خدمات شامل سرپناه ، بیمه درمانی ، غذا و مبلغ ۴۰ یورو ماهیانه پول جیبی می باشد .

در روش دوم ، این خدمات شامل بیمه درمانی ، کمک مالی ماهیانه به مبلغ ۲۰۰ یورو جهت مخارج و هزینه ها ، در صورتی که اجاره بهای محل سکونت مشخص گردد ، مبلغ ۱۵۰ یورو ماهیانه  برای خانواده ۳۰۰ یورو کمک مالی اهداء خواهد شد .

مزایا ذکر شده در بالا به افرادی که به تعهداتشان و خواسته های مراکز مربوطه عمل کرده اند، متقاضیان پناهجویی  اشخاصی که مراحل پناهجوییشان هنوز در دست اقدام است، متقاضیان پناهجویی که تحت حمایت و محافظت موقت قرار گرفته اند تعلق می گیرد.

و در انتها باید ذکر شود که به پناهجویانی که جواب منفی دریافت کرده اند و افراد فاقد اقامت ممکن است کمک مالی تعلق گیرد ، البته در صورتی که اخراجشان از کشور امکان پذیر نباشد یا با توجه به شرایط فعلی ، اکنون اخراجشان قابل اجرا نباشد تعویق اخراج Abschiebeaufschub .

محدودیتها

ممکن است محدودیتها شامل مجرمان و جنایتکاران حرفه ای شود . مراقبت پزشکی به هیچ عنوان شامل محدودیت نمی گردد .

همان طور که قبلا هم خدمت شما عزیزان ذکر شده است مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی امری دشوار و غیر قانونی می باشد که دچار دشواری های فراوانی می باشد.توصیه می شود که قبل از این که دست به چنین اقدامی در باب مهاجرت نمائید با وکلا و کارشناسان بین المللی موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمائید و شرایط خود را جهت انواع روادید جهت مهاجرت همچون ویزای تحصیلی اتریش ، ویزای کاری اتریش ، تمکن مالی اتریش  مورد بررسی قرار دهید. پیشاپیش از بذل توجه شما عزیزان سپاس گزاریم.

8 پاسخ
 1. m.s گفته:

  سلام من میخواستم به اتریش مهاجرت کنم .از راه قاچاق .وچه کیسی ارائه بدم که قبول بشه سنم ۲۶ ساله دانشجو ای تی سال اول هستم ومربی درجه ۳ بدنسازی دارم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و احترام در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود . اما اگر میخواهید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. a گفته:

  سلام جناب ملک پور
  من خانم 29 ساله هستم و دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه پیا م نور والان 4 ساله ازدواج کردم ازدواج رسمی و دارای سند ازدواج و قانونی که شوهرم تبعه کشور اتریش هستن
  برا رفتن به اتریش من موندم شوهرم اونجا هستن در فعل حال و من ایران
  آیا میتوانید برای من کاری بکنید ؟تا در حداقل زمان مهاجرتم صورت بگیرد ؟
  اگر راهکاری دارید لطفا به آدرس ایمیلی که دادم پیام بدین
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. بتول اکبری گفته:

  سلام خدمت اقای ملکپور و همکاران.من یک خانم 45ساله هستم با مدرک کارانی حسابداری و بازنشسته هستم و همسرم 55 سالشه و همسرم دیپلمه و بازنشسته میباشد.دو فرزند دارم یکی پسر 17ساله سال 11 تجربی و یک دختر 22 ساله و دانشجوی رشته صنایع دستی دانشگاه پیام نور اصفهان هست.از نظر مالی در حد متوسط هستیم با دریافتی ماهیانه 6میلیون تومان .قصد پناهندگی به یکی از کشورهای اروپایی را داشتم که با موسسه شما اشنا شدم .با شرایطی که توضیح دادم ایا راهی برای مهاجرت قانونی برای من و خانواده ام وجود دارد.لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل فرزندان، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و … برای شما وجود دارد که هر یک باید به صورت جامع تشریح گردد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. milad گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای ملک پور و تیم خوبتون سوالی داشتم در رابطه با ویزای کار
  من قصد داشتم که ازطریق پناهندگی مهاجرت کنم که وقتی سایت شما رو پیدا کردم دیدم که یه جا گفتید ممکنه برای هرکسی یه راه قانونی وجود داشته باشه و الان سوالم اینه که من26 سالمه شغلم برق کشی ساختمان هست و توی شغل خودم متخصص اما مدرک تحصیلی دیپلم دارم و وضعیت مالی خوبی هم ندارم خواستم ببینم آیا با تیم شما میتونم راهی برای مهاجرت به اروپا یا جای دیگری داشته باشم؟ اگر میشه پاسخ بدید که برای مشاوره کامل با شماتماس بگیرم ممنونم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نمایید برای تحصیل برای دوره زبان در بوداپست میتوانید اقدام فرمایید . همچنین شرایط شما قابل بررسی می باشد همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.