,

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ از طرق مختلف همچون مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و قوانین مربوط به مهاجرت غیر قانونی به آلمان ۲۰۱۸ ، مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت قاچاقی به آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق کار در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان از پر طرفدار ترین مباحث مهاجرت میباشند و سالیانه افراد بسیاری به دنبال کسب اطلاعات در زمینه مهاجرت به آلمان از طرق مختلف و کسب اقامت آلمان و یا حتی بدست آوردن تابعیت آلمان و پاسپورت آلمانی میباشند و هر فرد یا خانواده بنا به شرایط موجودش عمومآ یکی از راههای مهاجرت به آلمان را بر میگزیند ، که البته بنا به شرایط هر شخصی ممکن است که این پروسه مهاجرت به آلمان متفاوت بوده و باید دید در نهایت پس از مهاجرت به آلمان فرد موفق به اخذ اقامت آلمان میگردد یا میتواند تابعیت آلمانی را کسب نموده و به پاسپورت آلمانی دست یابد یا نه ، بررسی این که کدام راه مهاجرت به آلمان برای هر شخصی مناسب تر است و در نهایت چه نتیجه ای از نظر اقامت دائم آلمان یا تابعیت آلمانی خواهد داد بعهدۀ مشاوران متبحر موسسه حقوقی ملک پور میباشد که در این زمینه میباشد که سالهای سال به کسب تجربه و تحقیق در مورد قوانین هر کشوری مشغول بوده اند . در این مقاله نیز ما با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

video مهاجرت به آلمان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور آلمان اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به آلمان در اختیار شما قرار دهیم.

آلمان که نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است در قاره اروپا واقع شده ؛ از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هم‌مرز است. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر پر جمعیت‌ترین کشور اروپا است.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسائل مستقل عمل کنند. آلمان هنگام جنگ فرانسه و پروس در سال ۱۸۷۱ به عنوان یک ملت-دولت متحد شد. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا موتور اقتصادی حوزهی پولی یورو محسوب می‌شود.

جمهوری فدرال یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است.

آلمان ۱۶ ایالت دارد که به قرار زیر

بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg)
بایرن (Bayern)
برلین (Berlin)
براندنبورگ (Brandenburg)
برمن (Bremen)
هامبورگ (Hamburg)
هسن (Hessen)
مکلنبورگ-فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)
نیدرزاکسن (Niedersachsen) (زاکسن سفلی)
نوردراین-وستفالن (Nordrhein-Westfalen)
راینلاند-فالتز (Rheinland-Pfalz)
زارلاند (Saarland)
زاکسن (Sachsen)
زاکسن-آنهالت (Sachsen-Anhalt)
اشلسویگ-هولشتاین (Schleswig-Holstein)
تورینگن (Thüringen)

دسته کم از نگاه ۲۰ هزار نفر که مورد پرسش قرار گرفته‌اند ،آلمان از نظر محبوبیت، در صدر ۴۹ کشور پیشرفته دنیا قرار دارد. این قضاوت در مقایسه با سایر کشورها از نظر دولتی، فرهنگی، مردم، آموزش‌، گردشگری، سرمایه‌گذاری و مهاجرپذیری انجام شده است.
نتیجه یک نظرسنجی از ۲۰ هزار نفر در کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد که آلمان در دوران‌‌ جنگ و بحران، سنگرگاه امنی به شمار می‌رود. آمریکا و بریتانیا در رده دوم و سوم قرار دارند .ثبات سیاسی و استحکام صنعتی و اقتصادی آلمان نیز ملاک داوری بوده است.
بخشی از امتیازات آلمان از نگاه انجمن جهانی پژوهش‌های بازار (GFK)، به دولت صالح و صادق این کشور باز می‌گردد. نتیجه این تحقیق از سوی پروفسور سیمون آنهولت، استاد علوم سیاسی منتشر شده است. پرسش‌ها ۲۳ جنبه در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی‌، رفاه، امنیت و… را در بر می‌گرفته‌اند.
نقش “هدایت‌گرانه” آلمان در اتحادیه اروپا و همچنین “مسئولیت‌پذیری در امور بین‌المللی” نیز از نکات اصلی در گزینش این کشور به عنوان بهترین بوده است. امتیازات آلمان در عرصه “سرمایه‌گذاری” و “برابری اجتماعی” نیز بالا بوده‌اند.
germanyyy مهاجرت به آلمان

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)در باب مهاجرت به آلمان

audio مهاجرت به آلمان

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور(فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)  در باب مهاجرت غیر قانونی به آلمان

audio مهاجرت به آلمان

ژیائویانک شائو، مدیر انجمن تحقیقات بازار می‌گوید: «سیاستمداران باید بدانند که تصویر کشورشان در افکار عمومی، نقشی قاطع در اقتصاد، تجارت و گردشگری دارد و مناسبات دیپلماتیک و فرهنگی نیز از این تصویر متاثر هستند.»
به تاکید شائو، نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهند که تصویر ابرقدرت‌ها یکی پس از دیگری نزد مردم رنگ می‌بازد.
ده دلیل عمده وجود دارد که کشور آلمان را به بهترین کشور برای اجرای ایده های کارآفرینی و سرمایه گذاری تبدیل کرده است :
۱ – زیرساخت های درجه یک
۲ – طرح های تشویقی و حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران
۳ – شرایط مالیاتی رقابتی
۴ – بستر سرمایه گذاری ایمن
۵ – کیفیت زندگی
۶ – اقتصاد پیشرو
۷ – بازیگر جهانی
۸ – بهره وری بالا
۹ – نیروی کار بسیار عالی و متخصص
۱۰ – قدرت نوآوری

مزیت های تحصیل در آلمان

آلمان با داشتن ۱۲% از کل دانشجویان جهان در مقام دوم بعد از آمریکا(۳۰%) قرار دارد. این بدین معناست که از هر نه دانشجویی که خارج ازکشور خود مشغول به تحصیل است، یکنفر آلمان را انتخاب می کند.
دانشگاههای آلمان مانند هایدلبرگ یا برلین طی قرون گذشته در زمره بهترین دانشگاههای دنیا بوده اند. دانشمندان آلمانی مانند آلبرت انیشتین را امروز بچه ها نیز در گوشه و کنار دنیا می شناسند. بیش از ۳۰ جایزه نوبل تاکنون به محققین آلمانی تعلق گرفته است.
آلمان برای همه کسانی که می خواهند در خارج از کشور خود تحصیل کنند جذاب است. هزینه های مناسب برای تحصیل نیز جذابیت بیشتری به این دانشگاهها بخشیده است. هزینه های دانشگاه های دولتی آلمان به مراتب کمتر از آنچه در آمریکا باید پرداخت شود، است. علاوه براین بورس های تحصیلی زیادی نیز وجود دارند.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

اقامت دائم آلمان

با توجه به قوانین مهاجرت کشور آلمان ، دریافت اقامت فرد متقاضی ( همراه با خانواده ) از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت تجاری امکان پذیر میباشد.
آلمان یک جامعه ی مدرن، جهان وطنی (وابسته به همه دنیا، بین المللی) و نوآورانه است؛ که ممکن است نقل مکان به آلمان را برای مهاجران آسان تر کند. هنگامی که شما به آلمان مهاجرت می کنید شما همچنین از تنوع منطقه ای که بخش مهمی از هویت آلمان است بهره مند می شوید. باتوجه به میراث غرب آن و این که آلمان یک کشور مدرن است بسیاری از مهاجران تازه وارد در آلمان بسیاری از مشکلات تطابق پیدا کردن با روش زندگی آلمانی را ندارند. با این حال شما ممکن است بخواهید موارد زیر را برای چگونگی نقل مکانتان در نظر بگیرید.

برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت کردن برای کار و زندگی در آلمان هستند اقامت نامه های محدود و نامحدود وجود دارد، همان طور که از اسم آنها مشخص است یکی این هست که اعتبار نامحدود دارد و نیاز به تمدید ندارد. در حالی که دیگری باید تمدید شود و تاریخ تمدید بر روی تمبر قید شده است (به عنوان مثال هر ۱۲ ماه). مقامات دولتی آلمان به ندرت اجازه ی اقامت را رد می کنند. مگر اینکه آنها بر این باور باشند که درخواست ارتقای سیستم رفاه اجتماعی کمک می کند. در حالی که ترس دولت رفاه آلمان از ساکنان خارجی استثمارگر، اغلب به عنوان یک منبع بیگانه ستیزی و تنش های اجتماعی در آلمان می شود. این نباید برای مهاجران که برای کار کردن به آلمان می روند تبدیل به مشکل شود. افراد غیر آلمانی معمولا دارای قرارداد کار و ویزای کار از مهاجرت خود می باشند.

شغل های آزاد شامل شغل های معمولی برای خود اشتغالی به عنوان وکلا ، روان شناسان ، هنرمندان و نویسندگان مستقل است.اگر شما قصد شروع یک کسب و کار را به عنوان تولیدکننده کالا ، صنعتگر و … دارید مقررات تجاری آلمان به شما اعمال می شود.

تفاوت بین راه اندازی یک تجارت و کارکردن به عنوان خود اشتغالی و حرفه ای در آلمان تحت تاثیر چارچوب حقوقی وضع جدید ، روند ثبت نام و حتی مالیات شما قرار می گیرد.

وضعیت قانونی خود اشتغالی به عنوان برنامه ریزی مهاجران برای شروع یک کسب و کار در آلمان پیچیده تر است.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

مهاجرت به آلمان ویزا و اجازه اقامت

قبل از شروع یک کار جدید به عنوان یک فرد خود اشتغال با یک مالک کسب و کار در آلمان باید برسی کنید که آیا به مجوز اقامت برای خود اشتغالی نیاز دارد یا خیر.

اگر شما از شهروندان اتحادیه اروپا هستید ممکن است شما آزادانه درون اتحادیه اروپا به منظور خود اشتغالی حرکت کنید. با این حال استثنائات خاصی برای مهاجران کشورهای جدید عضو اتحادیه اروپا از بلغارستان و رومانی وجود دارد.

اگر شما از یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستید ؛ شما برای اجازه اقامت کار ( مثل کارکردن یا همسر مهاجر) در ارتباط با اداره خارجی محلی هستید. آنها می توانند به شما برای تغییر اجازه اقامت مشاوره دهند.

اگر شما از یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای خود اشتغالی یا راه اندازی کسب و کار به آلمان می روید. شما باید در سفارت آلمان درخواست اجازه اقامت دهید.

شرایط درخواست اقامت آلمان

متقاضی میبایست با ارائه مدرک معتبر ( نامه رسمی بانک از هر کشور ایران یا غیره ) ثابت کند که دارای سرمایه نقدی به میزان قابل توجه میباشد.
لازم به توضیح است که احتیاج به انتقال هیچ سرمایه ای به آلمان نیست و فقط جنبه اطمینان دولت آلمان جهت تامین هزینه های آتی متقاضی و خانواده اش میباشد.
ارائه طرح و برنامه تجاری یا صنعتی قابل قبول ، سودآور و قابل اجرا در کشور آلمان Business Plan
در شرایط دریافت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده تحت تکفل ایشان، میبایست میزان کارکرد حساب بانکی و هزینه های متقاضی در کشور آلمان از تاریخ ورود و آغاز فعالیت تجاری تا انتهای ۳ سال آینده، ۲۵۰٫۰۰۰ € یورو باشد .
کلیه هزینه های شخصی خود و خانواده و همچنین خریدها و هزینه های تجاری در آلمان ( کرایه منزل یا خرید خانه خوراک و پوشاک هزینه های کاری، حقوق ماهیانه مدیرعامل و . . . ) شامل آن ۲۵۰٫۰۰۰ € یورو محسوب خواهد شد.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 ویزای جستجوی کار

طبق گزارش آماری که ژانویه ۲۰۱۶ منتشر شد ، بیش از ۱۱ میلیون نفر از جمعیت حال حاضر آلمان خارج از خاک آلمان متولد شده اند ، به عبارتی دیگر یک هشتم جمعیت آلمان را مهاجرین تشکیل می دهند و جالب تر آنکه این گزارش اشاره می کند سهم مهاجران از بازار کار آلمان بیش از یک هشتم است ، تقریبا یک هفتم نیروی کار آلمان را مهاجر هان تشکیل می دهند و این مشخص می کند نیروی کار خارجی سهم پررنگی در صنعت و شکوفایی اقتصادی آلمان داشته است ، از این رو دولتمردان و پارلمان آلمان قوانین تسهیل کننده ای برای مهاجرت به آلمان تصویب کرده اند.

همچنین حضور گسترده مهاجران در این کشور نشان از سطح بالای کیفیت زندگی و همچنین قوانین تسهیل شده مهاجرت به آلمان برای نیروی تحصیلکرده و جویای کار است.

آمار مهاجرتی آلمان نشان می دهد که بیشترین مهاجرین به ترتیب در شهرهای برلین ، هامبورگ ، مونیخ ، کلن ، فرانکفورت زندگی می کنند، و پس از این شهرها ، جمعیت مهاجرین در شهرهای جنوبی و غربی به مراتب بیشتر از سایر شهرها است.

تفکیک بندی ملیتی گزارش مهاجرت به آلمان مشخص می کند که یک سوم مهاجران از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این کشور سکونت دارند ، همچنین مهاجران ترک ۱۳ درصد ، لهستان ۱۱ درصد ، روس ها ۹ درصد ، قزاقها ۵  درصد ، رومانی ها ۴ درصد از مهاجران کشور آلمان را تشکیل می دهند.

با توجه به نیاز روزافزون آلمان به نیروی متخصص و تحصیلکرده ، دولت آلمان تسهیلات خاصی برای متقاضیان علاقه مند به کار و زندگی در آلمان فراهم نموده است ، پارلمان آلمان قانونی را تصویب کرده است که طبق آن علاقه مندان واجد شرایط  می توانند با ویزای جستجوی کار به آلمان سفر کرده و شش ماه در آنجا اقامت داشته باشند ، ضمنا در این مدت می توانند به جستجوی شغل مناسب بگردند و پس از عقد قرارداد با کارفرمایان آلمانی ، اقامت موقت ، بلوکارت و یا اقامت دائم آلمان را دریافت کنند.

شرایط

ترجمه و تایید مدارک تحصیلی : حداقل مدرک کارشناسی ، نیاز بازار کار آلمان بیشتر مربوط به رشته های پزشکی و مهندسی می باشد.

تسلط به زبان انگلیسی و یا آلمانی : مدرک زبان الزامی نیست ، اما برای بالا بردن شانس موفقیت باید به یکی از زبان های انگلیسی و یا آلمانی مسلط باشید. اگر فقط به زبان انگلیسی مسلط هستید ، پس از ورود به آلمان ، یافتن کار برای شما کمی دشوار خواهد بود. اما پس از یافتن شغل مناسب و عقد قرارداد ، هزینه کلاس های آموزشی زبان آلمانی را شرکتی که شما را استخدام کرده است به عهده می گیرد.

سابقه کار : داشتن سابقه کار امتیاز مثبتی برای پرونده شما محسوب می شود اما تازه فارغ التحصیلان نیز توانسته اند این ویزا را دریافت کنند، در این خصوص شما را راهنمایی خواهیم کرد.

گواهی تمکین مالی : این گواهی قبل از روز مصاحبه باید از بانک گرفته شود ولی برای شروع اقدام لازم نیست.

رزومه : برای روز مصاحبه لازم است ، البته قبل از مصاحبه حتما یک رزومه خوب تهیه کنید که از یک سو متناسب با تحصصیلات و تخصص شما باشد و از سوی دیگر براساس نیازهای استخدامی انتشار یافته ، در این خصوص از چند نفر مشاوره و راهنمایی بگیرید.

انگیزه نامه : چگونگی نوشتن انگیزه نامه بسیار مهم است و نقش بسزایی در رد ویا قبولی ویزای شما دارد ، در این مورد حتما از چندین نفر دیگر که آگاهی و تجربه مناسب دارند راهنمایی و مشاوره بگیرید.

توصیه نامه : اجباری نیست ، اما اگر از یک هم رشته ای که در آلمان مشغول به کار است ، توصیه نامه داشته باشید، امتیاز مثبتی محسوب می شود.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا

باتوجه به نیاز اتحادیه اروپا و آلمان به نیروی کار تحصیلکرده و باانگیزه، طرحی به نام بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا به تصویب رسید که در پی آن نیروهای کاری خارج از اتحادیه اروپا می توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند و پس از مراحل لازم اقامت کشور مطبوع خود را بدست آورند.

یکی از کشورهایی که نیاز مبرم به نیروی کار خارجی دارد، آلمان است و بنا به طرح بلو کارت آلمان ، کسانی که موفق شوند دعوتنامه کاری از یک شرکت آلمانی دریافت نمایند ، می توانند درخواست بلو کارت آلمان را نمایند، با داشتن بلو کارت شخص می تواند در آلمان اقامت داشته و حتی برای خانواده (همسر و فرزند) نیز درخواست اقامت به همراه اجازه کار نماید. دارندگان بلوکارت می توانند به تمامی کشورهای عضو شنگن سفر کنند، از دیگر مزایای بلوکارت ، کوتاه شدن زمان برای گرفتن اقامت دائم آلمان است، به طوری که اگر شما به مدت دو سال در آلمان کار کرده و سطح زبان آلمانی خودتان را به B1 برسانید، می توانید درخواست اقامت دائم نمایید.

کسانی که موفق به دریافت دعوتنامه کاری و اخذ کارت آبی آلمان می شوند، به یکی از روش های زیر اقدام کرده اند:

 

۱خارج از آلمان

در این روش ، شخص در حالی که خارج از آلمان است برای فرصت های شغلی اپلای می کند و یا از طریق سایت های کاریابی اقدام می کند، که پس از عقد قرارداد شما می توانید درخواست بلوکارت و یا ویزای کار دهید. ( اگر متقاضی بلوکارت هستید باید حقوقتان از سطحی بالاتر باشد، اما اگر کمتر بود نگران نباشید میتوانید یکسال با ویزای کار در آلمان کارکرده و پس از کسب تجربه و افزایش حقوق ، در سال بعد با قرارداد جدید که در آن حقوقتان بالاتر از حد تعیین شده باشد، درخواست بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا نمایید).

۲ویزای جستجو کار

در این حالت ، شخص ویزای شش ماهه دریافت می کند و در این مدت ۶ ماهه در آلمان به جستجو کار می پردازد. از آنجایی که شخص در آلمان حضور دارد ، شرکت های آلمانی تمایل بیشتری برای جذب این نیروها دارند، ضمن آنکه کسانی که ویزای جستجو کار دریافت کردند، پس از یافتن کار در آلمان و عقد قرارداد، می توانند در خاک آلمان ویزای خود را به بلوکارت و یا ویزای کار تبدیل نمایند، و از آنجایی که قبلا مراحل گرفتن ویزا و پیش شرط ها گذرانده شده است، راحت تر میتوانند پروسه تبدیل ویزا را انجام دهند.

همانطور که می دانید پروسه اخذ پذیرش تحصیلی کاملا مجزا از پروسه یافتن کار در آلمان و گرفتن دعوتنامه کار است ، پس بهتر است اگر شرایط لازم را دارید، از هر دو طریق اقدام کنید، که در اینصورت ممکن است چهار حالت زیر برای شما پیش آید:

حالت اول) هم موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شدید و هم از یک شرکت آلمانی دعوتنامه کار دریافت کردید.

در این حالت:

 • حق انتخاب بیشتری دارید.
 • اگر به تحصیل بیشتر علاقه مندید و چند پذیرش تحصیلی دارید ، حالا می دانید کدام شرکت و شهرها نیاز بیشتری به تخصص شما دارد و شهر و دانشگاه مناسب تر را انتخاب می کنید.
 • اگر هدفتان گرفتن اقامت آلمان است ، بهتر است با خودتان رو راست باشید ، ادامه تحصیل نه تنها باعث صرف انرژی، هزینه و وقت شما می شود ، بلکه با افزایش میزان تحصیلات شانس تان برای یافتن کار در آلمان کاهش می یابد .

به عنوان مثال ، برای یک مهندس برق موقعیت های کاری بسیار بیشتری نسبت به یک دکتری برق در آلمان موجود است و به همین ترتیب یک مهندس مکانیک با یکسال سابقه کار در آلمان بسیار راحت تر از یک کارشناس ارشد مکانیک وارد بازار کار آلمان می شود.

حالت دوم ) موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شدید ولی هنوز از دعوتنامه کار خبری نیست.

اگرچه که دعوتنامه کار نگرفتید اما اطلاعات و تجربه ای که تاکنون کسب کردید بسیار برایتان سودمند است، از جمله :

 • ممکن است در حین تحصیل نیز بخواهید مشغول به کار شوید، پس می توانید با تجربه ای که کسب کردید، بهتر از قبل برای فرصتهای شغلی و آگهی های استخدام اپلای کنید.
 • فرض کنید از دو دانشگاه پذیرش گرفتید، یک دانشگاه در شهر برلین و دانشگاه دیگری در شهر فرایبورگ ، به آگهی های استخدامی شرکت های آلمانی واقع در این دو شهر ( برلین و فرایبورگ ) نگاهی می اندازید و اطلاعات و آمار را آنالیز می کنید ، مثلا متوجه می شوید که شرکت هایی که در شهر برلین هستند بیش از ۴۰ بار آگهی استخدامی مرتبط با رشته و تخصص شما را منتشر کرده اند ، درحالی که این تعداد آگهی استخدامی در شهر فرایبورگ تنها به ۶ بار خلاصه می شود . با این آمار و اطلاعات می توانید شهر و دانشگاه مناسب تر را انتخاب کنید.
 • بعد از مطالعه ده ها فرصت شغلی و آگهی استخدامی که شرکت های بزرگ آلمانی در سایتهای خودشان قرار داده اند، حالا می دانید که به عنوان مثال مهندس کامپیوتر مسلط به جاوا و سی پلاس پلاس بیشتر از بقیه زبان های برنامه نویسی مورد نیازشان است ، پس بهتر نیست قبل از رفتن به آلمان یک دوره خاص در این زمینه ببینید؟ یا در زمان تحصیل در آلمان بیشتر روی این زبان های برنامه نویسی متمرکز شوید ؟

حالت سوم ) دعوتنامه کار دریافت کردید ولی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی نشدید و یا ویزای تحصیلی شما ریجکت شده است.

در این حالت اگر تمامی انرژی و امید خود را صرف گرفتن ویزای تحصیلی کرده بودید ، ممکن بود دچار ناامیدی و سرخوردگی می شدید ، اما حالا با دعوتنامه کاری که دریافت کردید درها برای شما باز شده است و زندگی بسیار با کیفیت تری نسبت به دانشجویان در انتظار شما خواهد بود.

حالت چهارم ) نه از پذیرش تحصیلی خبری است ونه از دعوتنامه کاری.

واقعیت این است که برای گرفتن پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی محدودیت سنی خاصی لحاظ می شود و در واقع هر چقدر سن شما بالاتر می رود شانس گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی کاهش میابد اما برای یافتن کار در آلمان و گرفتن دعوتنامه کار ، محدوده سنی وجود ندارد و مهم نیست چند سالتان باشد ، همواره امکان گرفتن دعوتنامه کار، دعوتنامه کارآموزی، دوره آسبیلدونگAusbildung، ویزای جستجوی کار و انواع دعوتنامه های کاری مختلف وجود دارد.

ممکن است در سن ۱۸ سالگی تصمیم به گذراندن دوره آسبیلدونگ  Ausbildungدر آلمان کنید، یا فارغ التحصیل ۲۵ ساله باشید و برای دوره کارآموزی اقدام کنید ، یا ۳۰ ساله باشید و یا ۴۰ ساله متخصص ویا ۴۵ ساله. پروسه کاریابی در آلمان و اپلای برای آن محدوده خاصی را شامل نمی شود و شما همواره می توانید از این روش برای اقامت و کار در آلمان استفاده کنید.

* دوره آسبیلدونگ (Ausbildung) ، دوره ای سه ساله بعد از دیپلم است که شخص می تواند در این مدت هم تخصص کسب کند و هم حقوق دریافت کند.

* دوره کارآموزی یا پرکتیکوم (Praktikum) ، دوره ای چند ماهه است برای تازه فارغ التحصیلان ، در این دوره که ممکن است تا یکسال هم طول بکشد شخص در حین کارآموزی در شرکت ماهانه بین ششصد تا هشتصد یورو حقوق دریافت می کند و پس از این مدت با تخصصی که کسب می کند ، ممکن است در همان شرکت و یا شرکت دیگری مشغول به کار شود.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

اپلای برای کار

اگر به یک آگهی استخدام شغلی مناسب برخوردید، اولین قدم ارائه مدارک درخواست کار به شرکت مورد نظر می باشد. بعد از تائید درخواست، شرکت شما را برای مصاحبه دعوت می کند. جلسه مصاحبه بهترین فرصت ارائه و مجاب کردن آنها می باشد.

مدارک استخدامی

شما می توانید مدارک مورد نیاز استخدامی را در یک چارچوب خاص تکمیل کنید و به وسیله پست به شرکت ارسال کنید ( روش رایج در آلمان) . روش دیگری که بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند ارسال مدارک از طریق ایمیل و به صورت فایل PDF می باشد. در هر صورت فرقی ندارد که از کدام طریق اطلاعات خود را ارسال می کنید ، مهم اطلاعات حاوی آنهاست که یکسان می باشد .

معرفی نامه ، نامه پوششی ( Cover Letter ) به آلمانی Anschreiben

این قسمت مهمترین قسمتی هست که می تواند بر روی شرکت تاثیرگذار باشد. چون در این مرحله شما دلایل انتخاب شغل مورد نظر را بیان می کنید و از نقاط قوت خود می گویید . با ارائه نامه ای کامل می توانید از دیگر رقبای خود سبقت بگیرید.

کاریابی در آلمان خارج از خاک آلمان

اگر درجستجوی کار در کشور آلمان هستید ، روش های متفاوتی برای کاریابی در آلمان و یافتن یک کار مناسب در یک شرکت خوب وجود دارد . ابتدا در اینترنت جستجو کنید و نگاهی به نمایشگاههای کار در آلمان و شرکت هایی که در این نمایشگاهها حضور داشتند بیاندازید ، با کمی جستجو در اینترنت می توانید این اطلاعات را کسب کنید.

یافتن کار در اینترنت

فرقی نمی کند که شما در آلمان هستید یا ایران ، بهترین روش برای پیدا کردن کار جستجو در اینترنت است.

جستجو در صفحات اینترنتی موسسات دولتی کاریابی یکی از راه هایی است که می توانید به راحتی به این فرصت های شغلی دسترسی پیدا کنید .

آژانس های کاریابی در آلمان با نام آزانس کاریابی فدرال

بزرگترین پرتال مشاغل رسمی آلمان، متعلق به آژانس کاریابی فدرال (BA) می باشد.

یکی از وظایف این آژانس کاریابی حمایت از جویندگان کار و ارائه فرصت های شغلی مناسب در آلمان و کشورهای دیگر می باشد.

با استفاده از وب سایت BA می توانید به موقعیت های شغلی مناسب دسترسی داشته باشید.

هرچند بسیاری از پیشنهادات کاری به زبان آلمانی می باشد اما این موتور جستجو به زبان های آلمانی ، انگلیسی و فرانسه در اختیار شما می باشد .

بسیاری از فرصت های شغلی را نیز می توانید در پرتال آژانس کاریابی فدرال ببینید. شما میتوانید در این بخش به دنبال حرفه هایی باشید که با کمبود نیروی متخصص و ماهر مواجه هستند.

پرتال اطلاع رسانی شغلی

بسیاری از شرکت های آلمانی، فرصت های شغلی را هم از طریق آژانس های رسمی کاریابی و هم در اینترنت تبلیغ می کنند.

شما می توانید نگاهی به پرتال های اطلاع رسانی شغلی و سایت های شبکه های اجتماعی متعلق به این شرکت ها بیاندازید. درغیراین صورت می توانید به دنبال شرکت های آلمانی باشید که در زمینه شغلی و مورد علاقه شما فعالیت می کنند. بسیاری از شرکت ها، فرصت های شغلی را برروی وب سایت های خودشان قرارمیدهند و شما معمولا در این قسمت ها “Stellenangebote”, “Kar­riere” or “Vakanzen” می توانید این فرصت های شغلی را پیدا کرده و برای آنها اپلای کنید.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

کاریابی در آلمان داخل خاک آلمان

اگر شما در آلمان هستید علاوه بر جستجوی اینترنتی ، این امکان را دارید تا راه های دیگری را هم امتحان کنید از جمله روزنامه ها ، آژانس های کاریابی محلی ، نمایشگاه های کار ، آژانس کارگزینی و …

 

روزنامه ها

شما میتوانید نگاهی به صفحات روزنامه بیاندازید، مخصوصا اواخرهفته، چون فرصت های شغلی را بیشتر در آن روزها چاپ میکنند و این احتمال وجود دارد تا بتوانید شغل دلخواه خود را پیداکنید. همچنین می توانید در وب سایت های این روزنامه ها عضو شوید تا این فرصت های شغلی برایتان ایمیل شود.

آژانس کاریابی محلی

بد نیست سری به آژانس کاریابی محل خود بزنید البته اگر در آلمان هستید. چون معمولا آژانس های کاریابی فدرال در نزدیکی تمام شهرهای آلمان نمایندگی دارند و حفظ روابط و ملاقات آنها به شما کمک میکند تا فرصت شغلی مناسبی را بدست آورید.

نمایشگاه های کاریابی در آلمان

یکی دیگر از روش های کاریابی در آلمان شرکت در نمایشگاه ها و کنگره ها است، که ارتباط مستقیم با شرکت ها را برای شما فراهم می کند و اولین برخورد شما می تواند بسیار تاثیرگذار و مثبت باشد. نمایشگاه های کار به شما کمک میکنند تا از حضور شرکت های مورد نظرتان مطلع شوید.

یکی از نکاتی که باید توجه کنید این است که قبل از حضور در نمایشگاه رزومه کامل و قوی آماده کنید تا در نمایشگاه در اختیار شرکت ها قراردهید و بعد از صحبت و آشنایی، بهتر است کارت ویزیت شخص مورد نظر را دریافت و یا نام او را بخاطر بسپارید، این کار به شما کمک  میکند تا در مراحل بعدی از این اطلاعات برای بدست آوردن شغل مورد نظرتان استفاده کنید.

 

آژانس کارگزینی

گزینه دیگر برای استخدام و کاریابی در آلمان ، استفاده از شرکتهای خصوصی است که خدماتشان یافتن کار برای کارجویان می باشد . آنها کار مورد نظر شما را پیدا میکنند و در قبال آن هزینه ای را تا سقف ۲۰۰۰ یورو از شما بابت خدمات دریافت میکنند.

هفت گام تحصیل در آلمان

آلمان یکی از جذاب ترین موقعیت ها برای دانشجویان بین المللی جهان می باشد و دارای دانشگاه های مختلفی با کیفیت و سطح علمی بالا می باشد. بخاطر تعداد زیاد دانشگاه ها، انتخاب صحیح دانشگاه کارآسانی نیست . به همین خاطر به شما کمک می کنیم تا بدونید چطور می توانید برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام کنید .

گام اول تحصیل در آلمان : جستجوی دانشگاه

کشور آلمان دارای دانشگاه های خصوصی و دولتی می باشد که شامل دانشگاه های علوم کاربردی ، هنر ، فیلم و موسیقی می باشد. حدود ۹۵% دانشگاه ها به صورت دولتی سرمایه گذاری شده اند و فقط ۵% آنها خصوصی هستند. اکثر دانشجویان به خاطر شرایط رایگان یا پرداخت ناچیز بابت شهریه ، در دانشگاه های دولتی ثبت نام می کنند.

گام دوم: تشخیص رشته تحصیلی و برنامه مطالعاتی

کشور آلمان دارای دوره ها و مدارک متعددی مانند مدرک لیسانس ، فوق لیسانس ، آزمون دولتی یا دکترا می باشد . نگاه مختصری به همه این مدارج بیاندازیم . مدرک کارشناسی ، اولین مدرک دانشگاهی و طول دوره آن ۴-۳ سال می باشد. اکثردوره ها به موضوع خاصی محدود نمی شوند هرچند امکان اخذ مدرک کارشناسی دوگانه نیز وجود دارد که شامل ۲ موضوع عمده یا یک موضوع عمده یا یک موضوع جزئی می باشد. اکثر مدارک کارشناسی شامل کارشناسی هنر، علوم و مهندسی می باشد.

گام سوم: مهارت زبان آلمانی

بخاطر اینکه ساختار زبان دانشگاه های آلمان در بیشتر رشته ها، زبان آلمانی می باشد، بهتراست تا حدودی با زبان آلمانی آشنا شوید تا بتوانید در کلاس ها شرکت کنید. عموما زبان آلمانی برای دانشجویان واحدهای بین المللی یا خاص بکار نمی رود . افرادی که فقط علاقه مند به تحصیل ۲-۱ ترم در آلمان می باشند دیگر نیازی به فراگیری زبان آلمانی ندارند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اداره بین المللی دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

گام چهارم : هزینه های مرتبط

خرج تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی شامل هزینه های مختلف می باشد . بهتر است به بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در آلمان بپردازید.هزینه ترم توسط دانشجویان در تمامی دانشگاه های آلمان قابل پرداخت می باشد و هزینه های دوره با توجه به هزینه های اتحادیه دانشجویان و اداره دانشجویان برآورد می شود.

گام پنجم : درخواست پذیرش

افراد علاقه مند به تحصیل در آلمان باید از اصول و قوانین خاصی پیروی کنند.

آگاهی از ثبت نام در کدام دانشگاه آلمان و به چه صورت

برای اینکه بدانید در کدام دانشگاه و چگونه باید ثبت نام کنید باید به ۳ سوال زیر پاسخ دهید.

درکدام رشته علاقه مند به تحصیل در آلمان هستید؟

ازکدام دبیرستان و یا دانشگاه فارغ التحصیل شدم؟

کدام مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد مد نظر شماست؟

گام ششم : درخواست ویزا

دانشجویان برای ورود به آلمان نیاز به ویزا دارند. البته بستگی به مدت زمان اقامت شما دارد . دانشجویان بین المللی جویای تحصیل در آلمان به استثنا اتحادیه اورپا ، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس ، نیازمند ویزا هستند . این دانشجویان باید دارای آی دی کارت معتبر یا مدرک شناسایی معتبر برای سفر به آلمان باشند.

گام هفتم : جستجوی مکان و اسکان دانشجویان

در مقایسه بادیگر کشورها، دانشجویان در کشور آلمان در هنگام ثبت نام، از امکانات اسکان برخوردار نیستند .  پس بهتر است در مورد همه چیزتحقیق کنید . وضعیت اسکان دانشجویان مخصوصا پیداکردن مکانی با قیمت مناسب بسیار دشوار است .اجاره ماهیانه بزرگترین دغدغه دانشجویان است و حدود ۲۹۸ یورو در ماه باید هزینه کنند.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

وقت سفارت آلمان

تنها راه گرفتن وقت سفارت آلمان ، پرتال رسمی سفارت آلمان است

* دقت شود که وقت مصاحبه ای را که در سیستم ثبت می کنید غیر قابل تغییر خواهد بود.

اگر در زمان مقرر مدارک شما ناقص باشد ویا درخواست خود را به سفارت ارایه ندهید، بعضا تا چندین ماه قادر به گرفتن دوباره وقت سفارت نخواهید بود.

پس به گونه ای برنامه ریزی کنید که چند روز قبل از وقت مصاحبه سفارت ، تمامی مدارکتان کامل باشد

* در هنگام وارد کردن اطلاعات شخصی، از جمله نام ، نام خانوادگی و شماره گذرنامه بسیار دقیق باشید.

کوچکترین اشتباهی برای شما دردسر ساز خواهد شد ،تمامی اطلاعات را با حروف و اعداد انگلیسی وارد کنید.

*یکی از اشتباهات متداول هنگام وارد کزدن اطلاعات ،شماره گذرنامه است.

شماره گذرنامه فقط اعداد و شماره ها نیستند ،به طور معمول شماره گذرنامه یک حرف لاتین به همراه اعداد می باشد.

اگر به اشتباه حرف لاتین را وارد نکنید، روز مصاحبه به شما اجازه ورود به سفارت داده نمی شود.

البته اگر همچین اشتباهی مرتکب شدید با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

*ایمیل شما بسیار مهم است، حتما از یک ایمیل صحیح و فعال استفاده کنید.

زیرا سفارت آلمان ، تاییدیه وقت مصاحبه را به ایمیل شما ارسال می کند.

شما باید از آن پرینت گرفته و روز مصاحبه سفارت همراه خود داشته باشید

*عکسی که روز مصاحبه به سفارت تحویل می دهید ، باید جدید بوده و متفاوت از عکس گذرنامه تان باشد

* اگر قرار است فرزندتان همراه شما سفر کند و سنش کمتر از شانزده سال است.

نیازی به گرفتن وقت سفارت آلمان ندارد اما فراموش نشود که در روز مصاحبه حتما همراه شما در سفارت حضور داشته باشد.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

پناهندگی در آلمان

پناهندگان پس از ارائه درخواست پناهندگی در آلمان ، چندین ماه تا چندین سال در شرایط حقوقى نامشخص و بلاتکلیفى بسر میبرد تا با تقاضاى پناهندگى شان موافقت شود و این دوره انتظار در وضعیت نامعلوم و نا مشخص، مهمترین نگرانی پناهندگان در پروسه انتظار پناهندگی در آلمان است .

یکی دیگر از مشکلات پناهجویان در دوره انتظار پناهندگی در آلمان وضعیت سخت زندگی در کمپ های پناهندگی است . زندگی در اتاقک ها با شرایط بهداشتی و رفاهی نامناسب که عمدتا با فاصله زیاد از شهرها قرار دارند روزگار سختی را برای پناهندگان فراهم می کند.

از این موارد که بگذریم، احساس غربت و دوری از خانواده از دیگر فشارهای روحی دوران پناهندگی در آلمان است.

پناهندگی در آلمان از نوع پناهندگی سیاسی

بیشترین پناهندگانی که به خاک آلمان می رسند به ترتیب از کشور های سوریه، افغانستان، عراق هستند.

اما شانس پذیرش برای اخذ پناهندگی آلمان یکسان نیست ، تقریبا تمامی سوری ها موفق به گرفتن پناهندگی سیاسی شده اند . در خصوص پناهندگان افغانی ۲۱ درصد  و پناهندگان عراقی ۹ درصد از درخواست های پناهندگی شان رد شده است و استدلال آلمان ها بر این واقعیت استوار است که در این کشورها مناطق امن نیز وجود دارد.

مدت زمان انتظار دریافت پناهندگی سیاسی آلمان

به طور میانگین هشت ماه پس از ارائه تقاضای پناهندگی در آلمان ، نتایج اعلام می گردد البته با توجه به ملیت های مختلف این مدت متفاوت است و جالب است بدانید تقاضای پناهندگی کسانی که از کشورهای امن می آیند بسیار سریعتر بررسی شده و نتایج اعلام می شود ،  در واقع دولت آلمان با تعیین تکلیف سریع این پرونده ها ، مدت زمان بیشتری برای بررسی دقیق مهاجران سوری فراهم می کند.

شرایط زندگی در زمان انتظار

تمامی متقاضیان پناهندگی چندین ماهی در شهرک های مسکونی مشترک که معمولاً دور از شهرهای بزرگ است، سپری می‌کنند. زندگی در این مجموعه ها رایگان است، پناهجویان حق کار ندارند و خدمات پزشکی برایشان در نظر گرفته شده است و البته مبلغی هم برای هزینه های اولیه زندگی برایشان در نظر می گیرند.

پس از دریافت پناهندگی سیاسی

پس از دریافت پناهندگی سیاسی این افراد از نظر فرصت کاریابی در آلمان و اشتغال و برخورداری از خدمات اجتماعی با شهروندان آلمانی حق برابر خواهند داشت. آنها می‌توانند برای کسب فرصت‌های شغلی اپلای کنند و در زمان بیکاری مثل آلمانی‌ها بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد. درعین حال به طورکامل ازخدمات پزشکی عمومی برخوردار خواهند شد.
اما زندگی جدید آنها در آلمان هنوز کاملاً تثبیت نخواهد شد. تمام موارد پس از هر چند سال مجدداً بررسی خواهد شد و حق پناهندگی سیاسی، اگر شرایط در کشور آنها تغییر محسوسی کرده باشد ممکن است لغو شود.
افرادی که درخواست آنها مبنی بر پناهندگی در آلمان  رد شود حق درخواست تجدید نظر را دارند و اگر در مرحله فرجام نیز تقاضای آنها رد شود باید آلمان را ترک کنند.

 

با تشکر فراوان از بذل توجه شما و اینکه این مقاله در زمینه مهاجرت به آلمان ، اقامت آلمان ، تابعیت آلمان ، تحصیل در آلمان ، را تا به انتها مطالعه فرمودید ، در صورتی که نیاز به راهنمایی های بیشتری احساس فرمودید میتوانید با تماس با شماره تلفن های دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران که در سایت موسسه حقوقی ملک پور درج شده از امکان مشاوره رایگان تلفنی در زمینه مهاجرت به آلمان بهره مند گردید.

Rating: 5
250 پاسخ ها
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »
 1. صدیقه می گوید:

  سلام
  من ۳۳سالمه پرستار هستم متأهل دو فرزند۱۰و۳ساله دارم،همسرم ۳۷مربی مکانیک گرایش برق خودرو می‌باشد ،خودم و همسرم ۸سال سابقه کار داریم،،همسرم ۴سال پیش جهت تکمیل دوره ها،به شرکت هیوندا وکیا کره جنوبی رفت،از اونجا مدرک هم داره،،واسه مهاجرت به المان راهنمایی بفرمایید،.چقد بازیان المان آشنا باشیم ؟ایا رشتت های من و همسرم مورد نیاز هس،واسه کار؟ممنون

  پاسخ
  • P.Taghavi می گوید:

   عرض ادب و احترام برای اخذ ویزای کار شما باید حداقل مدرک لیسانس و مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار حداقل سه سال داشته باشید و همچنین مدرک زبان آلمانی B1 تا بتوانید اقدام نمایید و همچنین رشته های پرستاری جهت کار نیاز به معادل سازی دارند. البته رزومه شما و همسرتان باید به صورت کاملتر بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. شبنم می گوید:

  سلام ببخشید سوالی در رابطه با اخذ اقامت از طریق تحصیل داشتم. من و همسرم مایلیم که از این طریق به آلمان مهاجرت کنیم. ایشون در حال حاضر دانشجوی پزشکی عمومی هستن و تصمیم دارن که برای تخصص به آلمان برن و بعد اقامت بگیرن. بنده هم دانشجوی پزشکی عمومی هستم اما قصد گرفتن تخصص ندارم. آیا من میتونم همراه با ایشون برم؟ یعنی در کل این امکان برای کسی که برای تحصیل به آلمان میره وجود داره که اعضای خانوادش رو هم با خودش ببره؟ و هم چنین برای اونا هم همرا با خودش اقامت بگیره؟

  پاسخ
  • P.Taghavi می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بزرگوار به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش به دلیل محدودیت نوشتاری در سایت امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد. برای مشاوره دقیق تر و برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست و کامل ارائه نماییم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. محمد می گوید:

  سلام وقت بخیر
  میخواهم برای اقامت آلمان از طریق ویزای کار و مهارت اقدام کنم
  دارای لیسانس الکترونیک و سابقه کار ۱۸ ساله در کارخانه سیمان دارم
  و دارای چندین مدرک ببین المللی مهارت از سوییس هستم و همسرم دارای فوق لیسانس شیمی آلی و همچنین مدرک آشپزی است و دو فرزند دارم
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • P.Taghavi می گوید:

   عرض ادب و احترام. بزرگوار شانس رشتۀ تحصیلی شما در پیدا کردن کار خوب است گرچه برای اخذ ویزای کار شما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید و همچنین شرایط شما و همسرتان باید به صورت کاملتر بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. روح اله می گوید:

  با عرض سلام و احترام…
  زمان دریافت ویزای جستجوی کار چقدر است… چه مدت طول میکشد تا نوبت مصاحبه سفارت برسد؟؟راه های دیگری غیر ازسایت سفارت آلمان وجود دارد که بتوان در زمان کوتاه تری نوبت مصاحبه گرفت؟؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi می گوید:

   با سلام
   حدود یک سال و نیم این پروسه زمان میطلبد.
   از طریق کشور های دیگر مانند مجارستان می توانید اقدام نمایید که بهتر است در مورد این موضوع با شماره 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. عارف می گوید:

  با درود خدمت موسسه ملك پور
  اميدوارم حالتان خوب و حستان مثبت باشد
  بنده ليسانس صنايع ٢٧ ساله و ٦ سال سابقه كار در زمينه تدوين و برنامه سازي و همسرم ليسانس تكنولوژي آموزشي ٢٥ ساله با ٤ سال سابقه بيمه(٢سال در نمايندگي يكي از شركت هاي الماني) در تهران ، تمايل به مهاجرت كاري به كشور آلمان و يا اتريش را داريم .
  باتوجه به قوانين موجود امكان اقدام براي مهاجرت مي باشد؟

  پاسخ
  • P.Taghavi می گوید:

   عرض ادب و احترام. با تشکر از لطف شما. دوست گرامی برای اخذ ویزای کار شما باید مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار حداقل 3 سال داشته باشید و همچنین مدرک زبان آلمانی تا بتوانید اقدام نمایید. البته شرایط شما باید به صورت کاملتر برای تمام روش های مهاجرت به آلمان و اتریش بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. پدرام می گوید:

  سلام آقای ملکپور
  من 22 سالم هست دیپلم تجربی دارم و میخام یک حرفه یاد بگیرم و به آلمان مهاجرت کنم آیا شرایط کار برا کسی که تحصیلاتی نداره در آلمان هست یا نه؟؟با تشکر

  پاسخ
  • m.s می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 7. نگین می گوید:

  سلام خسته نباشید جناب.من ۲۶ سالمه و مجرد.کارشناس اتاق عمل دانشگاه سراسری با معدل ۱۶/۶۰.دو سال سابقه کار در بیمارستان و بیمه میباشم.آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای من هست ؟!در حال فراگیری زبان آلمانی هستم.ممنون

  پاسخ
  • pejman taghavi می گوید:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار بله در صورت گرفتن مدرک آلمانی این امکان برای شما وجود دارد. البته باید اطلاعات بیشتری داشت تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کامل در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. مهرداد می گوید:

  سلام جناب ملک پور ممنونم از توضیحات کاملتون.من ۳۷سالمه متاهل بدون فرزند هستم.کاردانی مکانیک خودرو و کارشناسی ساخت و تولید دارم.قصدم اخذ ویزای کار در آلمان هست و دارم آلمانی میخونم تا به سطح b1برسم.همسرم مدرک آرایشگری داره.خودمم هم علاوه بر مدرک لیسانس تراشکاری در زمینه جوشکاری و نجاری تخصص دارم.به نظر شما احتمال اخذ ویزای کاری برام وجود داره یا نه؟ممنونم

  پاسخ
  • maziar samiei می گوید:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. منوچهر سهیلی می گوید:

  سلام
  من دارای دو پسر هستم که تصمیم دارم اول یکی از آنها را که فوق لیسانس صنایع غذایی می باشد به آلمان بفرستم.
  من خودم فوق لیسانس اقتصاد صنعتی از مدرسه عالی فنی اقتصاد در برلین هستم که از سال 1983 به ایران برگشتم و بازنشسته شده و هم اکنون دارای یک شرکت رسمی ثبت شده در ایران در زمینه محصولات آرایشی بهداشتی هستم. هم اکنون حدود 50 هزار یورو در آلمان وجه نقد دارم. سوال من این است که راه فرستادن پسرم به آلمان چیست و یا اینکه آیا خودم می توانم به دلیل اینکه 10 سال در آلمان زندگی و تحصیل کرده ام چگونه می توانم برای زندگی به طور رسمی به آلمان باز گردم؟ در ضمن در حال حاضر با شرکت آمیراژ آلمان ارتباط تجاری خرید محصولات آرایشی دارم و پسرم هم با داشتن 10 درصد از شرکت من سهام دار شرکت من می باشد. لطفا راهنمایی فرمایید.
  توضیح اینکه تابستان 2017 به دعوت یکی از شرکت ها یک سفر تجاری به آلمان داشتم.
  در ضمن در آلمان دوستانی دارم که در کار ساختمانی فعال هستند و پول نقد من هم نزد ایشان است

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 10. فریده می گوید:

  سلام وقت بخیر. من در حال حاضر در ایران زندگی میکنم ۳۰ سال سن دارم و با اقایی اشنا شدم که ایشون هم ایرانی هستن اما در زمان کودکی به المان مهاجرت کردن الان ۳۸ سال سن دارن و از اون زمان تا به امروز ایران‌نیومدن و الان هم دنبال معافیت یا کفالت هستن برای سربازی هستن ما قصد ازدواج داریم اما بصور رسمی کاری رو شروع نکردیم و نمیدونیم استارت کار از کجا هست و آیا ما باید اول ازدواج کنیم ؟ و اینکه این ازدواج کجا ثبت بشه بهتر هست .ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. امید می گوید:

  با سلام بنده23 سال سن دارم دانشجوی کارشناسی رشته حقوق دانشگاه ازاد میباشم.
  سوال بنده اینه ایا با رشته ی حقوق میشه مهاجرت کرد یا اخذ ویزا برای رشته ی حقوق میسر هست یا من میتوانم بعد از اخذ مدرک کارشناسی به کشور المان مهاجرت کنم…
  اصلا رشته حقوق به درد کشور المان میخوره
  تا الان هم معدلم 18.70 هستش
  و در حال حاضر به عنوان کارشناس فروش(ویزیتور) مشغول به کار هستم
  از طرف دیگر در حال اخذ مدرک زبان هستم
  قصد دارم در اینده زبان المانی را هم فرا بگیرم
  به شدت به راهنمایی های شما نیاز دارم ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 12. Sarajavaheri می گوید:

  با سلام
  آیا برای دریافت وقت سفارت از ایران برای ویزای تحصیلی آلمان لزومی به داشتن پذیرش از دانشگاه های آلمان هست یا بدون پذیرش نیز میتوان از سفارت وقت گرفت و تا رسیدن موعد وقت تعیین شده مراحل پذیرش و دریافت آن را انجام داد
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 13. نیلوفر می گوید:

  باعرض سلام و خسته نباشید.من ۲۹ سالمه و متاهل هستم و میخواستم برای تحصیل در دوره دکتری البته بصورت بورسیه کامل در آلمان اقدام کنم .کارشناسی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه آزاد و ارشد انگل شناسی پزشکی از دانشگاه تهران دارم.سابقه دو سال کار در دانشگاه علوم پزشکی تهران را دارم و ۱ سال در آزمایشگاه تشخیص طبی.همینطور در کنگره ها و کارگاه هایی شرکت داشتم.دارای دو مقاله نفر اول در journal هایی با IF بالا و دو مقاله همکار نیز تا بحال دارم. توصیه نامه نیز دارم. زبان را شروع کرده ایم تا بتوانم آیلتس ۶.۵ را دریافت کنم.امکانش هست من بتونم بورسیه کامل بگیرم ؟

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی دقیق قرار گیرد جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 14. پژمان می گوید:

  با سلام و تشکر از سایت مفیدتان
  ۲۹ساله هستم و شغلم مراقبت پرواز هست، امکانش هست راهنمایی بفرمایید امکان جذب تخصص من وجود دارد یا خیر؟

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام باید رشته و مدارک تحصیلی شما بررسی شود که مورد تایید است یا خیر . در صورت تایید و اخذ مدرک زبان المانی شانس برای کار خواهید داشت جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 15. بهزاد می گوید:

  سلام وعرض ادب خدمت مجموعه مهاجرتی دکتر ملک
  36 سالمه مدرک لیسانس علمی کاربردی رشته باغبانی دارم و3 سال سابقه کار در
  تعاونی تولیدی کشاورزی وهمچنین مدرک جوشکاری آرگون کدوم یک برای ویزای کار آلمان مناسب هست ومن شانس یافتن کار رو دارم
  لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون میشم

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 16. علی می گوید:

  سلام خسته نباشید من 17 سالمه و در صافماری ماشین و ورزش کونگفو مهارت های بو ویژه دارم میخواهم با این شرایط به المان مهاجرت کنم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب روش مهاجرت شما باید مشخص گردد که از چه طریقی میخواهید اقدام نمایید و براساس مدارک تحصیلی و رزومه شما مشاوره صحیحی خدمتتان ارایه گردد در این باب جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. سعید می گوید:

  سلام من 29 سال سن دارم مجرد فوق لیسانس مهندسی برق قدرت و حدود 7 سال سابقه کار در شهرداری رو هم دارم قصدم از مهاجرت درآمد بیشتر هستش میخواستم بدونم بنظرتون با شرایط من مهاجرت ب چه کشورهایی مناسب هستش؟ با حدود صد و ده میلیون تومن سرمایه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید برای ویزای کاری المان اقدام نمایید. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 18. Nstrn می گوید:

  سلام وقت خوش؛20سالمه لیسانس حسابداری دانشگاه ازاد دارم هنر و فعالیت خاصی بلد نیستم با سرمایه150تا200میتونم برم؟میشه از شرایطش توضیح بدید

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 19. داریوش می گوید:

  سلام
  من ۴۷ ساله هستم با دو فرزند دیپلم ساختمان در سال ۸۴ و فوق دیپلم عمران از دانشگاه سراسری در ۸۸ و لیسانس عمران از دانشگاه آزاد در سال ۹۴ گرفتم و چند تا مدرک فنی حرفه ای مرتبط هم دارم . حدود ۱۲ ساله که کار عمرانی میکنم بعنوان پیمانکار اسکلت بتنی قرارداد شخصی متعددی دارم . ضمنا متولد آلمان هستم و فکر کنم b1 رو بتونم به راحتی بگیرم . شانسی برای ویزای کار یا اصولا کار در المان برای من هست ؟

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب میتوانید اقدام نمایید اما برای رشته عمران کاریابی کمی دشوار است . جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. الهام می گوید:

  سلام خسته نباشید, ممنون از وقتی که می گذارید.
  همسر من آلمانی است، ولی در آلمان زندگی نکرده. ما حدود ۶ سال هست که اردواج کردیم. می خواهیم به المان‌ مهاجرت کنیم. پروسه ی اقامت دائم برای من چقدر طول می کشد، که بعدش بتوانم برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم؟ همینطور گرفتن پاسپورت برای من چقدر طول می کشد؟ در ضمن نقاش و مدرس هستم، ولی تحصیلات دانشگاهی ندارم.

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 21. سحر می گوید:

  با سلام و احترام
  من یک خانم ۳۸ ساله با مدرک کارشناسی اقتصاد از دانشگاه تهران و کارسناسی ارشد از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات هستم .دارای ۱۲ سال سابقه کار در بانک خصوصی می باشم آیا می توانم در آلمان ویزای کاری اخذ کنم ؟زبان انگلیسی متوسط مسلطم ولی آلمانی نمی دانم

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   عرض ادب و احترام
   برای اخذ ویزای کار شما باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید و مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار حداقل 3 سال داشته باشید و همچنین مدرک زبان المانی تا بتوانید اقدام نمایید و رشته شما باید جهت شانس اخذ کار مورد بررسی قرار گیرد و همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتر بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 22. داود زمانی فرد می گوید:

  با سلام سی و یک سال دارم و فوق دیپلم متالورژی با گرایش مدلسازی از دانشکده فنی انقلاب و دیپلم متالورژی از هنرستان
  با سرمایه صد میلیون و دو سال سابقه بدون بیمه و کار در رشته نا مرتبط که حدود دو سال سابقه بیمه دارم …
  برای کار میتونم اقدام کنم یا دوره های فنی که در ادامه اشتغال به کار باشه با توجه به توانایی کار یدی
  کلاس های آلمانی رو هم شروع کردم
  ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب با مدرک فوق دیپلم در این زمینه شانس بالایی ندارید و در صورتی که در این زمینه لیسانس ارائه دهید شانس بالایی خواهید داشت.

   پاسخ
 23. نادر می گوید:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر
  بنده 24 ساله کارشناسی رشته حقوق ثبتی دانشگاه علمی کاربردی هستم و مدرک B2 آلمانی هم در اختیار دارم که سوال بنده خدمت شما این بود که دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید کشور آلمان میباشد یا خیر و اینکه بنده واسه ارشد بخوام حقوق بین الملل خصوصی ادامه بدم آیا امکانش هست در یکی از دانشگاه های آلمان با این که کارشناسی حقوق ثبتی هستم واسه ارشد حقوق بین الملل ادامه بدم؟ممنون و سپاس از شما آقای دکتر

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب در بین مدارک فقط پیام نور یا علمی کاربردی است که امکان دارد نشود و محل تحصیل از دید دولت المان توسط مرجعی باید چک و بررسی شود. همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 24. یاسی می گوید:

  سلام و خسته نباشید آقای دکتر من و همسرم هردو لیسانس هستیم،معماری و عمران ،سابقه کاری مرتبط نداریم ،۲۴ سالمه ،همسرم ۳۰ , به زبان انگلیسی و آلمانی هم مسلط نیستیم ینی مدرک نداریم چطور میتونیم اقامت آلمان بگیریم؟
  با سرمایه حدود ۶۰ میلیون

  پاسخ
 25. امیر می گوید:

  با عرض سلام بنده فوق دیپلم ساخت وتولید هستم و دارای مدرک فنی حرفه ای cnc نیز میباشم.برای کلاس زبان آلمانی نیز اقدام کردم.

  پاسخ
 26. مهسا فریدونیان می گوید:

  سلام و خسته نباشید… من دانشجوی ترم آخر مدیریت جهانگردی هستم و در حال حاضر زبان انگلیسی تدریس میکنم. می‌خواستم بدونم با این شرایط میتونم به یکی از کشورهای اروپایی ممهاجرت تحصیلی کنم؟

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب بله این امکان وجود دارد اما مشاوره نیازمند اطلاع از شرایط کامل شما میباشد که پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 27. كتايون می گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشى
  بنده ٢٣ساله و مجرد هستم،دانشجوى ترم آخر كارشناسى پرستارى بوشهر با معدل كل ١٩/١٢(ترم آخر تمام شده است و فقط منتظر اعلام زمان از طرف دانشكده جهت انجام كارهاى فارغ التحصيلي هستم.).شاگرد اول هستم و عضو استعدادهاى درخشان و بنياد نخبگان نيز هستم.با توجه به اجبارى بودن طرح پرستارى بنده بايد ١٩ماه طرحم را بگذرانم (طبق آيين نامه جديد با درنظر گرفتن اينكه تك فرزند هستم ميتوانم از طرح اجبارى معاف شوم)به زبان انگليسى تسلط كامل دارم و بعلت اينكه مدرك IELTS صرفا دوسال اعتبار دارد فعلا امتحان ايلتس ندادم.علاقه بسيار بسيار بسيار زيادى به تحصيل پزشكى دارم كه ترجيح ميدم در يك كشور اروپايى مثل آلمان تحصيل كنم.با قابليتي كه از خودم ميشناسم ميدونم كه ميتوانم زبان آلمانى در زمانى كوتاه ياد بگيرم.
  ١)به نظرتون كشورى مثل آلمان براى تحصيل پزشكى با توجه به شرايط من،كشورى ايده آل براى تحصيل پزشكى و در كنار آن كار به عنوان پرستار ميباشد؟
  ٢)به نظر شما آيا از طريق ويزاى تحصيل پزشكى اقدام كنم روشى آسان ترى است يا از طريق كار به عنوان پرستار؟
  ٣)به نظر شما از معافيت از طرح م استفاده كنم يا با در نظر گرفتن مدت زمانى كه بايد طى شود تا كارهاى پذيرش به سرانجام برسد،طرحم را بگذارنم كه سابقه كار برايم محسوب شود؟

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام مدارک شما نیاز به بررسی دارد اما میتوانید جهت ویزای کاری و تحصیلی اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 28. میثم می گوید:

  سلام اقای دکتر لطفا جواب منو بدین بنده مهندس عمران با مدرک لیسانس هستم و 9 سال بیمه و سابقه کار در تاسیسات نفتی رو دارم و متاهل و دارای یک پسر سه ساله و قصد مهاجرت به المان رو دارم شما پیشنهادتون چیه لطفا کمک کنید و بفرمایید که با این شرایط بهترین کشور برای اخذ اقامت دائم و کار کجاست؟ و سرمایه هم 120 میلیون تومنه با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام شما در صورت تسلط به زبان المانی میتوانید برای ویزای کاری المان اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 29. سیدکریم موسوی می گوید:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر ملکپور بزرگوار
  آقای دکتر خانم بنده فوق دیپلم مامایی از دانشگاه آزاد و کاردانی به کارشناشی مامایی از دانشگاه سراسری و ۱۴ سال سابقه کار دارن خودمم کارشناسی حسابداری بدون تجربه کاری .
  زبان بلد نیستیم و خانومم ۳۶ و من ۳۷ سالمه آقای دکتر امکان گرفتن اقامت در آلمان برای ما مناسبه ؟ ممنون که راهنماییمون میکنید.

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب جهت مهاجرت به المان از طرق تحصیل و کار میتوان اقدام نمود . اما شرایط شما نیازمند بررسی کاملتری برای این دو طریق میباشد .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 30. سمیه یوسف زاده می گوید:

  سلام . ممنون از راهنمایی های مفیدتون بنده مهندس برق از دانشگاه سراسری هستم 4 سال در شغل کارشناسی فنی آسانسور و یک سال مدیر فنی آسانسور هستم. با توجه به اینکه سمت کارشناس فنی درون سازمانی هستش و جایی ثبت نمیشه و فقط مدیر فنی تو صنایع ثبت شده هستش و با توجه به اینکه اغلب تو لیست بیمه دقتی در تعیین سمت نمیشه سوال من اینه که این سابقه کار مرتبط که شما می فرمایید چطور اثبات میشه؟ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
 31. میثم می گوید:

  سلام اقای ملک پور بنده مهندس عمران هستم با مدرک لیسانس و 31 سال سن و 9 سال سابقه بیمه و سابقه کار در تاسیسات دارم و متاهلم و یک پسر سه ساله دارم و قصد مهاجرت برای زندگی و کار را دارم لطفا کمک کنید که چطور میتونم راحت اقامت بگیرم همراه خانوادم با تشکر سرمایه هم 120000000 میلیون تومن

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب شما شرایط اولیه برای ویزای کاری را دارا می باشید .جهت بررسی بیشتر این امر پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 32. مهدی طراف می گوید:

  با سلام و احترام خدمت اقای دکتر ملک پور عزیز
  واقعا ممنون از راهنمایی های با ارزش شما
  جناب اقای دکتر بنده 38 سال دارم و مدرک مهندسی عمران – عمران از دانشگاه ازاد رو سال 96 گرفتم
  از سال 85 در بانک مسکن کار می کنم و در حال حاضر مسئول IT بخشی از تهران هستم
  2 تا فرزند دارم (9ساله و 5 ماهه)
  چند وقته که زبان المانی رو شروع کردم
  ایا امکان اخذ ویزای کاری یا تخصصی دارم ؟
  ممنون میشم از راهنمایی شما بزرگوار

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب شرایط شما تا حدودی خوب است اما حتما سابقه کاری شما باید مرتبط با تحصیلتان باشد . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 33. دریا می گوید:

  سلام…من لیسانس حسابداری از دانشگاه علمی كاربردی با معدل ۱۶/۶۶ دارم و ۲۳ سالمه…در صورت گرفتن مدرك زبان میتونم برای ویزای دانشجویی به صورت تحصیل رایگان اقدام كنم؟؟

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   باسلام و عرض ادب در صورت ارایه مدرک زبان b2.2 میتوانید جهت این امر اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 34. Elham می گوید:

  با سلام خدمت جناب ملک پور عزیز. جناب دکتر ملک پور میخواستم بدونم از طریق آکادمی های زبان یا اوس بیلدونگ های آلمان میشه واسه ویزا اقدام کرد یا اینها هم شرایط سنی میخواد همسرم ۳۸ ساله هستن؟ دو روز پیش تماس گرفتم خدمتتون. لطفا راهنماییم کنین. سپاس از وقتی که میذارید.

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب بله امکان دارد اما به علت اینکه این پروسه بیش از یک سال و نیم به طول می انجامد شرایط ان دشوار است .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 35. Farzad می گوید:

  ا عرض سلام و خسته نباشید.بنده لیسانس برق گرایش کنترل هستم و 4 سال سابقه کار مرتبط دارم و تخصص بنده در زمینه برنامه نویسی plc و اتوماسیون هستتش 30 ساله هستم و مجرد و مدرک فنی حرفه و گواهینامه و گواهی شرکت در دوره آموزشی در زمینه کاری و تخصصم کامل دارم.ایلتس 6 دارم و آلمانی هم در حد ابتدایی بلدم به نطر شما چقدر شانس دارم برای ویزا کار آلمان؟البته به چند تا شرکت از طیق سایت stepstone درخواست فرستادم اما رد شده.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب شما شانس خوبی برای ویزای جستجوی کار المان دارید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 36. حسین می گوید:

  باعرض سلام وادب:
  من 33ساله هستم و همسرم 30 ساله و یک دختر 3 ساله هم دارم. ساکن شیراز هستم.مدرک خودم کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه آزاد هست و مدرک همسرم کاردانی مربی کودک از دانشگاه دولتی می باشد. متاسفانه بیماری رماتیسمی دارم و داروی وارفارین مصرف میکنم. آیا می توانم برای ویزای کار و گرفتن اقامت دائم برای خودم و خانواده ام برای کشور آلمان اقدام کنم؟. آیا در شیراز شعبه دارید یا دفتر همکار؟لطفا راهنماییم کنید.
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار شما جهت مشاوره برای اقامت المان نیاز به مشاوره کامل داشته اید.
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در ایمیل امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم که در ساعاتی که در ادامه ایمیل خدمت شما اعلام مینماییم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید ، البته درصورت تماس با دفاتر شعبه یک و دو MIE وین در اتریش میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی خود شخص جناب آقای دکتر ملک پور بصورت مستقیم بهره مند گردید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 37. سپیده می گوید:

  با سلام ، عرض ادب و خسته نباشید
  من 36 سال دارم ، ارشد مدیریت ، همسرم هم سن خودم و فوق مکانیک ، هر دو شاغل و سابقه بیش از 10 سال داریم با یک فرزند 4 ساله، از لحاظ مالی متوسط و قادر به تامین مخارج جهت مهاجرت و استقرار مقصد و ساپورت خودمون می باشیم ، من در حال یادگیری آلمانی می باشم و همسرم دارای زبان خوب و مدرک IELTS می باشد .
  به دنبال رویا پردازی نیستیم و جویای واقعیت و موفقیت هستیم ، میخواستم از حضورتان بپرسم کدام کشور بهتره ، ما خودمون نظرمون آلمان می باشد ، همچنین شانسمون جهت بلوکارت آلمان چطوره ، میتونید در این خصوص کمکمون کنید .
  ضمنا از شما و جناب آقای دکتر ملکپور کمال تشکر دارم .

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. امکان اخذ ویزای کار در کشورهای المان و اتریش برای شما وجود دارد که شانس کاریابی را به شما می دهد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 38. سجاد می گوید:

  سلام
  من دانشجوی سال دوم معماری با معدل a هستم زبان انگلیسی هم تا حدود زیادی تسلط دارم سنم هم ۲۱ سال هست. ایا امکان تحصیل در المان را دارم؟با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب برای اخذ ویزای تحصیلی کشور المان شما باید مدرک زبان b2 را اخذ نمایید و سپس پس از بررسی شرایطتان میتوانید اقدام نمایید. به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 39. Amir abbas می گوید:

  سلام و خسته نباشید
  من ۲۲سالمه و میخاستم بصورت قانونی به یک کشور خارجی بطور مثال المان برم و معافیت هم دارم.من باید کجا برم و چی باید بکنم ممنون میشم بهم بگید

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب راه های مهاجرت به المان متفاوت هستند پیشنهاد میشود شما پس از اخذ مدرک زبان المانی میتوانید جهت تحصیل در این کشور اقدام فرمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 40. لاله می گوید:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملکپور
  آیا با ویزای جستجوی کار آلمان می توان در حوزه شنگن سفر کرد و در کشورهای دیگر هم دنبال کار گشت؟

  پاسخ
 41. Erfan می گوید:

  درود بر شما جناب دکتر ملک پور . 19 سال دارم و در حال تحصیل در رشته کاردانی آی تی گرایش اینترنت و شبکه های گسترده از دانشگاه علمی کاربردی هستم زبان انگلیسی رو در حد خوب میدانم و درحال خواندن زبان آلمانی به صورت خودآموز هستم تا برای تست مدرک B2 آلمانی آماده شوم . میخواستم بدونم من بعد از گرفتن مدرک کارشناسی این رشته و دارا بودن مدرک B2 آلمانی امکان مهاجرت به آلمان از طرق ویزای کاری وجود داره یا خیر؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید

  سپاس از شما

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   برای اخد ویزای کار المان شما باید پس از اخذ مدرک لیسانس و مطابق با رشته تحصیلی خود حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشید و همچنین مدرک b2 زبان المانی تا بتوانید اقدام نمایید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 42. علیرضا می گوید:

  با سلام خدمت شما عزیزان.من متولد شهریور ۱۳۷۰هستم و لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴/۲۳ .سال ۹۳فارغ التحصیل شدم.خدمت رفتم .و در حال حاضر کارشناس تولید یک شرکت داروسازی هستم.قصد دارم ویزای دانشجویی بگیرم و با شرایط تحصیلی وارد آلمان شم.میتونم؟البته من اونجا آشنا زیاد دارم .بهترین ایده و سریعترین راهم بهم نشون بدین سپاسگذارم

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب برای اخذ پذیرش تحصیلی المان در صورت مدرک از دانشگاه سراسری و اخذ مدرک زبان b2 المانی شرایط برای اقدام خواهید داشت .

   پاسخ
 43. محمد - ن می گوید:

  با سلام و احترام
  بنده 46 سال سن دارم مدرک فوق لیسانس مدیرین فن آوری اطلاعات دارم . 26 سال سابقه کار در سازمان تامین اجتماعی در شغل مدیریت دارم و به زبان انگلیسی تقریبا مسلطم . اگر بخواهم از طریق پیداکردن کار در المان مهاجرت و اقامت کنم . چقدر شانس دارم . ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. متاسفانه با شرایط سنی شما شانس اخذ ویزای کار کشور المان اندک می باشد. برای بررسی کشورها و روش های مختلف متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 44. Sara می گوید:

  سلام و خسته نباشید به آقای ملک پور
  خواستم اول از همه از راهنمایی های عالی تون ازتون تشکرکنم.
  لطف میکنید درباره تحصیل در آلمان برای رشته گرافیک و هنر و عکاسی در مقطع کارشناسی ارشد توضیح کاملی بدید واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید.
  من دختری ۲۷ساله با مدرک لیسانس گرافیک با معدل۱۹از دانشگاه علمی کاربردی بدون پایان نامه
  بدون سابقه کار
  بدون مدرک زبان
  دیپلم فنی حرفه ای گرافیک با معدل ۱۷/۲۴
  پیش دانشگاهی گرافیک با معدل۱۶/۶۸
  فوق دیپلم گرافیک با معدل ۱۸/۴۳
  آیا با مدرک علمی کاربردی میشه پذیرش گرفت؟؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. امکان اخذ ویزا برای کشور المان برای شما وجود دارد اما دقت نمایید که تحصیل در رشته های هنر دارای ازمون ورودی می باشد همچنین برای تحصیل در این کشور به مدرک زبان نیاز است. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 45. یوسف پور گیتسا می گوید:

  با سلام و ارادت به دکتر ملک پور.من تو بخش های مختلفی پیام دادم.اگرپیامم رو دیده اید لطفا جواب بدین .
  راستش من و همسرم و فرزندم خواهان مهاجرت به آلمان از طربق خود اشتغالی یا ثبت شرکت هستیم.ما به دنبال ثبت شرکت تاکسیرانی هستیم یا یک شرکت خدماتی مثل شرکت حمل و نقل آیا امکانش هست؟راستش میدونم که به مجوزهای لازم آلمان احتیاج است.اگر یه شخص آلمانی البته ایرانی آلمانی شهر خاله همسرم هستند و مدتهای زیادی در شغل تاکسیرانی بودند جواز بگیرند و با سرمایه ما شریک بشیم امکان اخذاقامت وجود دارد؟.باید شرکت ثبت کنیم یا احتیاج نیست ؟من و همسرم ۳۱ و۳۲ ساله هستیم .ممنون میشم راهنمای کندچقدر سرمایه احتیاج داردما با ۲۵۰۰۰ یورو میتوانیم فراهم کنیم.
  راستش مدتهای طولانی هست سر در گم هستم..
  به ادامه تحصیل در اتریش هم فکر کردم.ولی اولویتم آلمان رفتن هست.من لیسانس حسابداری بازرگانی دارم و ۳ ساله مشغول به کار هستم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   بهتر است شرایط خود را به صورت تلفنی برای ما توضیح دهید زیرا اگر شرایط مالی مناسب داشته باشید میتوانید جهت ثبت شرکت در آلمان اقدام نمایید . ویزا خود اشتغالی آلمان هم شرایط بسیار خاصی دارد که گاهی اوقات نیازمند مشاوره به صورت تخصصی است . بهتر است با شماره تلفن 49196000 تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 46. جواد می گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشی
  آقای دکتر من میخام به المان مهاجرت کنم و پناهندگی بگیرم
  ودر حال حاضر رشته بر نامه نویسی میخونم
  میخاستم بدونم میتونم به المان برم ؟
  26 سال سن دارم و خدمت هم رفتم.
  تمام مدارگم کامله .
  ایا میتونم برم اکر نمیتونم کمکم گن ممنون میشم از شما

  با تشگر از شما

  پاسخ
 47. احد دلیری راد می گوید:

  سلام . وقت شما بخیر
  من متولد ۱۳۶۱ هستم و دارای ۱۹ سال سابقه کار(تامین اجتماعی) در زمینه مکانیک خودرو با تحصیلات لیسانس مکانیک ( ماشین ابزار) هستم.و دوره های تخصصی خودروهای سانگ یانگ، تویوتا و نیسان را دیده ام و همسرم دارای مدرک لیسانس روانشاسی عمومی و فوق لیسانی مدیریت دولتی(طراحی سازمان های دولتی )است. لطفا در صورت امکان بنده را در زمینه گرفتن اقامت و کار در کشور آلمان راهنمایی فرمایید .با تشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما برای اخذ ویزای کار کشور المان مناسب می باشد. برای دریافت ریز شرایط و نکات پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 48. مژده می گوید:

  با سلام و احترام….بنده ۲٨ سالمه و لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم..و همسرم لیسانس الکترونیک….ما اقدام به یادگیری زبان آلمانی کردیم و تا زمانی که نوبتمون بشه در سفارت مدرک b1 رو تموم میکنیم…تنها سوال بنده از شما اینه که برای ویزای تحصیلی به طور کل چقدر برای ۲ نفرمون هزینه میشه؟ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در این کشور تقریبا رایگان می باشد و تنها هزینه های زندگی در این کشور را دارا می باشید. علاوه بر آن هزینه های حق الوکاله، تمکن مالی و هزینه های جانبی را خواهید داشت. برای اطلاع از تمامی هزینه ها پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 49. علی می گوید:

  باعرض سلام و ادب
  اینجانب دارای مدرک کارشناسی ماشین ابزار(تراشکاری)دارم.
  وچهار سال سابقه کار(تامین اجتماعی).
  وسن من هم ۲۱ساله میباشم.
  می خواهم از راه قانونی بروم آلمان.لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض احترام. در صورت داشتن مدرک زبان امکان اقدام از طریق تحصیل برای شما وجود دارد. برای اخذ ویزاهای کاری باید رزومه شما به صورت جزئی تر بررسی گردد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.