مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ از طرق مختلف همچون مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و قوانین مربوط به مهاجرت غیر قانونی به آلمان ۲۰۱۸ ، مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت قاچاقی به آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق کار در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان از پر طرفدار ترین مباحث مهاجرت میباشند و سالیانه افراد بسیاری به دنبال کسب اطلاعات در زمینه مهاجرت به آلمان از طرق مختلف و کسب اقامت آلمان و یا حتی بدست آوردن تابعیت آلمان و پاسپورت آلمانی میباشند و هر فرد یا خانواده بنا به شرایط موجودش عمومآ یکی از راههای مهاجرت به آلمان را بر میگزیند ، که البته بنا به شرایط هر شخصی ممکن است که این پروسه مهاجرت به آلمان متفاوت بوده و باید دید در نهایت پس از مهاجرت به آلمان فرد موفق به اخذ اقامت آلمان میگردد یا میتواند تابعیت آلمانی را کسب نموده و به پاسپورت آلمانی دست یابد یا نه ، بررسی این که کدام راه مهاجرت به آلمان برای هر شخصی مناسب تر است و در نهایت چه نتیجه ای از نظر اقامت دائم آلمان یا تابعیت آلمانی خواهد داد بعهدۀ مشاوران متبحر موسسه حقوقی ملک پور میباشد که در این زمینه میباشد که سالهای سال به کسب تجربه و تحقیق در مورد قوانین هر کشوری مشغول بوده اند . در این مقاله نیز ما با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

video مهاجرت به آلمان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور آلمان اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به آلمان در اختیار شما قرار دهیم.

آلمان که نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است در قاره اروپا واقع شده ؛ از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هم‌مرز است. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر پر جمعیت‌ترین کشور اروپا است.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسائل مستقل عمل کنند. آلمان هنگام جنگ فرانسه و پروس در سال ۱۸۷۱ به عنوان یک ملت-دولت متحد شد. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا موتور اقتصادی حوزهی پولی یورو محسوب می‌شود.

جمهوری فدرال یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است.

آلمان ۱۶ ایالت دارد که به قرار زیر

بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg)
بایرن (Bayern)
برلین (Berlin)
براندنبورگ (Brandenburg)
برمن (Bremen)
هامبورگ (Hamburg)
هسن (Hessen)
مکلنبورگ-فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)
نیدرزاکسن (Niedersachsen) (زاکسن سفلی)
نوردراین-وستفالن (Nordrhein-Westfalen)
راینلاند-فالتز (Rheinland-Pfalz)
زارلاند (Saarland)
زاکسن (Sachsen)
زاکسن-آنهالت (Sachsen-Anhalt)
اشلسویگ-هولشتاین (Schleswig-Holstein)
تورینگن (Thüringen)

دسته کم از نگاه ۲۰ هزار نفر که مورد پرسش قرار گرفته‌اند ،آلمان از نظر محبوبیت، در صدر ۴۹ کشور پیشرفته دنیا قرار دارد. این قضاوت در مقایسه با سایر کشورها از نظر دولتی، فرهنگی، مردم، آموزش‌، گردشگری، سرمایه‌گذاری و مهاجرپذیری انجام شده است.
نتیجه یک نظرسنجی از ۲۰ هزار نفر در کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد که آلمان در دوران‌‌ جنگ و بحران، سنگرگاه امنی به شمار می‌رود. آمریکا و بریتانیا در رده دوم و سوم قرار دارند .ثبات سیاسی و استحکام صنعتی و اقتصادی آلمان نیز ملاک داوری بوده است.
بخشی از امتیازات آلمان از نگاه انجمن جهانی پژوهش‌های بازار (GFK)، به دولت صالح و صادق این کشور باز می‌گردد. نتیجه این تحقیق از سوی پروفسور سیمون آنهولت، استاد علوم سیاسی منتشر شده است. پرسش‌ها ۲۳ جنبه در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی‌، رفاه، امنیت و… را در بر می‌گرفته‌اند.
نقش “هدایت‌گرانه” آلمان در اتحادیه اروپا و همچنین “مسئولیت‌پذیری در امور بین‌المللی” نیز از نکات اصلی در گزینش این کشور به عنوان بهترین بوده است. امتیازات آلمان در عرصه “سرمایه‌گذاری” و “برابری اجتماعی” نیز بالا بوده‌اند.
germanyyy مهاجرت به آلمان

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)در باب مهاجرت به آلمان

audio مهاجرت به آلمان

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور(فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)  در باب مهاجرت غیر قانونی به آلمان

audio مهاجرت به آلمان

ژیائویانک شائو، مدیر انجمن تحقیقات بازار می‌گوید: «سیاستمداران باید بدانند که تصویر کشورشان در افکار عمومی، نقشی قاطع در اقتصاد، تجارت و گردشگری دارد و مناسبات دیپلماتیک و فرهنگی نیز از این تصویر متاثر هستند.»
به تاکید شائو، نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهند که تصویر ابرقدرت‌ها یکی پس از دیگری نزد مردم رنگ می‌بازد.
ده دلیل عمده وجود دارد که کشور آلمان را به بهترین کشور برای اجرای ایده های کارآفرینی و سرمایه گذاری تبدیل کرده است :
۱ – زیرساخت های درجه یک
۲ – طرح های تشویقی و حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران
۳ – شرایط مالیاتی رقابتی
۴ – بستر سرمایه گذاری ایمن
۵ – کیفیت زندگی
۶ – اقتصاد پیشرو
۷ – بازیگر جهانی
۸ – بهره وری بالا
۹ – نیروی کار بسیار عالی و متخصص
۱۰ – قدرت نوآوری

مزیت های تحصیل در آلمان

آلمان با داشتن ۱۲% از کل دانشجویان جهان در مقام دوم بعد از آمریکا(۳۰%) قرار دارد. این بدین معناست که از هر نه دانشجویی که خارج ازکشور خود مشغول به تحصیل است، یکنفر آلمان را انتخاب می کند.
دانشگاههای آلمان مانند هایدلبرگ یا برلین طی قرون گذشته در زمره بهترین دانشگاههای دنیا بوده اند. دانشمندان آلمانی مانند آلبرت انیشتین را امروز بچه ها نیز در گوشه و کنار دنیا می شناسند. بیش از ۳۰ جایزه نوبل تاکنون به محققین آلمانی تعلق گرفته است.
آلمان برای همه کسانی که می خواهند در خارج از کشور خود تحصیل کنند جذاب است. هزینه های مناسب برای تحصیل نیز جذابیت بیشتری به این دانشگاهها بخشیده است. هزینه های دانشگاه های دولتی آلمان به مراتب کمتر از آنچه در آمریکا باید پرداخت شود، است. علاوه براین بورس های تحصیلی زیادی نیز وجود دارند.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

اقامت دائم آلمان

با توجه به قوانین مهاجرت کشور آلمان ، دریافت اقامت فرد متقاضی ( همراه با خانواده ) از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت تجاری امکان پذیر میباشد.
آلمان یک جامعه ی مدرن، جهان وطنی (وابسته به همه دنیا، بین المللی) و نوآورانه است؛ که ممکن است نقل مکان به آلمان را برای مهاجران آسان تر کند. هنگامی که شما به آلمان مهاجرت می کنید شما همچنین از تنوع منطقه ای که بخش مهمی از هویت آلمان است بهره مند می شوید. باتوجه به میراث غرب آن و این که آلمان یک کشور مدرن است بسیاری از مهاجران تازه وارد در آلمان بسیاری از مشکلات تطابق پیدا کردن با روش زندگی آلمانی را ندارند. با این حال شما ممکن است بخواهید موارد زیر را برای چگونگی نقل مکانتان در نظر بگیرید.

برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت کردن برای کار و زندگی در آلمان هستند اقامت نامه های محدود و نامحدود وجود دارد، همان طور که از اسم آنها مشخص است یکی این هست که اعتبار نامحدود دارد و نیاز به تمدید ندارد. در حالی که دیگری باید تمدید شود و تاریخ تمدید بر روی تمبر قید شده است (به عنوان مثال هر ۱۲ ماه). مقامات دولتی آلمان به ندرت اجازه ی اقامت را رد می کنند. مگر اینکه آنها بر این باور باشند که درخواست ارتقای سیستم رفاه اجتماعی کمک می کند. در حالی که ترس دولت رفاه آلمان از ساکنان خارجی استثمارگر، اغلب به عنوان یک منبع بیگانه ستیزی و تنش های اجتماعی در آلمان می شود. این نباید برای مهاجران که برای کار کردن به آلمان می روند تبدیل به مشکل شود. افراد غیر آلمانی معمولا دارای قرارداد کار و ویزای کار از مهاجرت خود می باشند.

شغل های آزاد شامل شغل های معمولی برای خود اشتغالی به عنوان وکلا ، روان شناسان ، هنرمندان و نویسندگان مستقل است.اگر شما قصد شروع یک کسب و کار را به عنوان تولیدکننده کالا ، صنعتگر و … دارید مقررات تجاری آلمان به شما اعمال می شود.

تفاوت بین راه اندازی یک تجارت و کارکردن به عنوان خود اشتغالی و حرفه ای در آلمان تحت تاثیر چارچوب حقوقی وضع جدید ، روند ثبت نام و حتی مالیات شما قرار می گیرد.

وضعیت قانونی خود اشتغالی به عنوان برنامه ریزی مهاجران برای شروع یک کسب و کار در آلمان پیچیده تر است.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

مهاجرت به آلمان ویزا و اجازه اقامت

قبل از شروع یک کار جدید به عنوان یک فرد خود اشتغال با یک مالک کسب و کار در آلمان باید برسی کنید که آیا به مجوز اقامت برای خود اشتغالی نیاز دارد یا خیر.

اگر شما از شهروندان اتحادیه اروپا هستید ممکن است شما آزادانه درون اتحادیه اروپا به منظور خود اشتغالی حرکت کنید. با این حال استثنائات خاصی برای مهاجران کشورهای جدید عضو اتحادیه اروپا از بلغارستان و رومانی وجود دارد.

اگر شما از یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستید ؛ شما برای اجازه اقامت کار ( مثل کارکردن یا همسر مهاجر) در ارتباط با اداره خارجی محلی هستید. آنها می توانند به شما برای تغییر اجازه اقامت مشاوره دهند.

اگر شما از یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای خود اشتغالی یا راه اندازی کسب و کار به آلمان می روید. شما باید در سفارت آلمان درخواست اجازه اقامت دهید.

شرایط درخواست اقامت آلمان

متقاضی میبایست با ارائه مدرک معتبر ( نامه رسمی بانک از هر کشور ایران یا غیره ) ثابت کند که دارای سرمایه نقدی به میزان قابل توجه میباشد.
لازم به توضیح است که احتیاج به انتقال هیچ سرمایه ای به آلمان نیست و فقط جنبه اطمینان دولت آلمان جهت تامین هزینه های آتی متقاضی و خانواده اش میباشد.
ارائه طرح و برنامه تجاری یا صنعتی قابل قبول ، سودآور و قابل اجرا در کشور آلمان Business Plan
در شرایط دریافت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده تحت تکفل ایشان، میبایست میزان کارکرد حساب بانکی و هزینه های متقاضی در کشور آلمان از تاریخ ورود و آغاز فعالیت تجاری تا انتهای ۳ سال آینده، ۲۵۰٫۰۰۰ € یورو باشد .
کلیه هزینه های شخصی خود و خانواده و همچنین خریدها و هزینه های تجاری در آلمان ( کرایه منزل یا خرید خانه خوراک و پوشاک هزینه های کاری، حقوق ماهیانه مدیرعامل و . . . ) شامل آن ۲۵۰٫۰۰۰ € یورو محسوب خواهد شد.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 ویزای جستجوی کار

طبق گزارش آماری که ژانویه ۲۰۱۶ منتشر شد ، بیش از ۱۱ میلیون نفر از جمعیت حال حاضر آلمان خارج از خاک آلمان متولد شده اند ، به عبارتی دیگر یک هشتم جمعیت آلمان را مهاجرین تشکیل می دهند و جالب تر آنکه این گزارش اشاره می کند سهم مهاجران از بازار کار آلمان بیش از یک هشتم است ، تقریبا یک هفتم نیروی کار آلمان را مهاجر هان تشکیل می دهند و این مشخص می کند نیروی کار خارجی سهم پررنگی در صنعت و شکوفایی اقتصادی آلمان داشته است ، از این رو دولتمردان و پارلمان آلمان قوانین تسهیل کننده ای برای مهاجرت به آلمان تصویب کرده اند.

همچنین حضور گسترده مهاجران در این کشور نشان از سطح بالای کیفیت زندگی و همچنین قوانین تسهیل شده مهاجرت به آلمان برای نیروی تحصیلکرده و جویای کار است.

آمار مهاجرتی آلمان نشان می دهد که بیشترین مهاجرین به ترتیب در شهرهای برلین ، هامبورگ ، مونیخ ، کلن ، فرانکفورت زندگی می کنند، و پس از این شهرها ، جمعیت مهاجرین در شهرهای جنوبی و غربی به مراتب بیشتر از سایر شهرها است.

تفکیک بندی ملیتی گزارش مهاجرت به آلمان مشخص می کند که یک سوم مهاجران از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این کشور سکونت دارند ، همچنین مهاجران ترک ۱۳ درصد ، لهستان ۱۱ درصد ، روس ها ۹ درصد ، قزاقها ۵  درصد ، رومانی ها ۴ درصد از مهاجران کشور آلمان را تشکیل می دهند.

با توجه به نیاز روزافزون آلمان به نیروی متخصص و تحصیلکرده ، دولت آلمان تسهیلات خاصی برای متقاضیان علاقه مند به کار و زندگی در آلمان فراهم نموده است ، پارلمان آلمان قانونی را تصویب کرده است که طبق آن علاقه مندان واجد شرایط  می توانند با ویزای جستجوی کار به آلمان سفر کرده و شش ماه در آنجا اقامت داشته باشند ، ضمنا در این مدت می توانند به جستجوی شغل مناسب بگردند و پس از عقد قرارداد با کارفرمایان آلمانی ، اقامت موقت ، بلوکارت و یا اقامت دائم آلمان را دریافت کنند.

شرایط

ترجمه و تایید مدارک تحصیلی : حداقل مدرک کارشناسی ، نیاز بازار کار آلمان بیشتر مربوط به رشته های پزشکی و مهندسی می باشد.

تسلط به زبان انگلیسی و یا آلمانی : مدرک زبان الزامی نیست ، اما برای بالا بردن شانس موفقیت باید به یکی از زبان های انگلیسی و یا آلمانی مسلط باشید. اگر فقط به زبان انگلیسی مسلط هستید ، پس از ورود به آلمان ، یافتن کار برای شما کمی دشوار خواهد بود. اما پس از یافتن شغل مناسب و عقد قرارداد ، هزینه کلاس های آموزشی زبان آلمانی را شرکتی که شما را استخدام کرده است به عهده می گیرد.

سابقه کار : داشتن سابقه کار امتیاز مثبتی برای پرونده شما محسوب می شود اما تازه فارغ التحصیلان نیز توانسته اند این ویزا را دریافت کنند، در این خصوص شما را راهنمایی خواهیم کرد.

گواهی تمکین مالی : این گواهی قبل از روز مصاحبه باید از بانک گرفته شود ولی برای شروع اقدام لازم نیست.

رزومه : برای روز مصاحبه لازم است ، البته قبل از مصاحبه حتما یک رزومه خوب تهیه کنید که از یک سو متناسب با تحصصیلات و تخصص شما باشد و از سوی دیگر براساس نیازهای استخدامی انتشار یافته ، در این خصوص از چند نفر مشاوره و راهنمایی بگیرید.

انگیزه نامه : چگونگی نوشتن انگیزه نامه بسیار مهم است و نقش بسزایی در رد ویا قبولی ویزای شما دارد ، در این مورد حتما از چندین نفر دیگر که آگاهی و تجربه مناسب دارند راهنمایی و مشاوره بگیرید.

توصیه نامه : اجباری نیست ، اما اگر از یک هم رشته ای که در آلمان مشغول به کار است ، توصیه نامه داشته باشید، امتیاز مثبتی محسوب می شود.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا

باتوجه به نیاز اتحادیه اروپا و آلمان به نیروی کار تحصیلکرده و باانگیزه، طرحی به نام بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا به تصویب رسید که در پی آن نیروهای کاری خارج از اتحادیه اروپا می توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند و پس از مراحل لازم اقامت کشور مطبوع خود را بدست آورند.

یکی از کشورهایی که نیاز مبرم به نیروی کار خارجی دارد، آلمان است و بنا به طرح بلو کارت آلمان ، کسانی که موفق شوند دعوتنامه کاری از یک شرکت آلمانی دریافت نمایند ، می توانند درخواست بلو کارت آلمان را نمایند، با داشتن بلو کارت شخص می تواند در آلمان اقامت داشته و حتی برای خانواده (همسر و فرزند) نیز درخواست اقامت به همراه اجازه کار نماید. دارندگان بلوکارت می توانند به تمامی کشورهای عضو شنگن سفر کنند، از دیگر مزایای بلوکارت ، کوتاه شدن زمان برای گرفتن اقامت دائم آلمان است، به طوری که اگر شما به مدت دو سال در آلمان کار کرده و سطح زبان آلمانی خودتان را به B1 برسانید، می توانید درخواست اقامت دائم نمایید.

کسانی که موفق به دریافت دعوتنامه کاری و اخذ کارت آبی آلمان می شوند، به یکی از روش های زیر اقدام کرده اند:

 

۱خارج از آلمان

در این روش ، شخص در حالی که خارج از آلمان است برای فرصت های شغلی اپلای می کند و یا از طریق سایت های کاریابی اقدام می کند، که پس از عقد قرارداد شما می توانید درخواست بلوکارت و یا ویزای کار دهید. ( اگر متقاضی بلوکارت هستید باید حقوقتان از سطحی بالاتر باشد، اما اگر کمتر بود نگران نباشید میتوانید یکسال با ویزای کار در آلمان کارکرده و پس از کسب تجربه و افزایش حقوق ، در سال بعد با قرارداد جدید که در آن حقوقتان بالاتر از حد تعیین شده باشد، درخواست بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا نمایید).

۲ویزای جستجو کار

در این حالت ، شخص ویزای شش ماهه دریافت می کند و در این مدت ۶ ماهه در آلمان به جستجو کار می پردازد. از آنجایی که شخص در آلمان حضور دارد ، شرکت های آلمانی تمایل بیشتری برای جذب این نیروها دارند، ضمن آنکه کسانی که ویزای جستجو کار دریافت کردند، پس از یافتن کار در آلمان و عقد قرارداد، می توانند در خاک آلمان ویزای خود را به بلوکارت و یا ویزای کار تبدیل نمایند، و از آنجایی که قبلا مراحل گرفتن ویزا و پیش شرط ها گذرانده شده است، راحت تر میتوانند پروسه تبدیل ویزا را انجام دهند.

همانطور که می دانید پروسه اخذ پذیرش تحصیلی کاملا مجزا از پروسه یافتن کار در آلمان و گرفتن دعوتنامه کار است ، پس بهتر است اگر شرایط لازم را دارید، از هر دو طریق اقدام کنید، که در اینصورت ممکن است چهار حالت زیر برای شما پیش آید:

حالت اول) هم موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شدید و هم از یک شرکت آلمانی دعوتنامه کار دریافت کردید.

در این حالت:

 • حق انتخاب بیشتری دارید.
 • اگر به تحصیل بیشتر علاقه مندید و چند پذیرش تحصیلی دارید ، حالا می دانید کدام شرکت و شهرها نیاز بیشتری به تخصص شما دارد و شهر و دانشگاه مناسب تر را انتخاب می کنید.
 • اگر هدفتان گرفتن اقامت آلمان است ، بهتر است با خودتان رو راست باشید ، ادامه تحصیل نه تنها باعث صرف انرژی، هزینه و وقت شما می شود ، بلکه با افزایش میزان تحصیلات شانس تان برای یافتن کار در آلمان کاهش می یابد .

به عنوان مثال ، برای یک مهندس برق موقعیت های کاری بسیار بیشتری نسبت به یک دکتری برق در آلمان موجود است و به همین ترتیب یک مهندس مکانیک با یکسال سابقه کار در آلمان بسیار راحت تر از یک کارشناس ارشد مکانیک وارد بازار کار آلمان می شود.

حالت دوم ) موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شدید ولی هنوز از دعوتنامه کار خبری نیست.

اگرچه که دعوتنامه کار نگرفتید اما اطلاعات و تجربه ای که تاکنون کسب کردید بسیار برایتان سودمند است، از جمله :

 • ممکن است در حین تحصیل نیز بخواهید مشغول به کار شوید، پس می توانید با تجربه ای که کسب کردید، بهتر از قبل برای فرصتهای شغلی و آگهی های استخدام اپلای کنید.
 • فرض کنید از دو دانشگاه پذیرش گرفتید، یک دانشگاه در شهر برلین و دانشگاه دیگری در شهر فرایبورگ ، به آگهی های استخدامی شرکت های آلمانی واقع در این دو شهر ( برلین و فرایبورگ ) نگاهی می اندازید و اطلاعات و آمار را آنالیز می کنید ، مثلا متوجه می شوید که شرکت هایی که در شهر برلین هستند بیش از ۴۰ بار آگهی استخدامی مرتبط با رشته و تخصص شما را منتشر کرده اند ، درحالی که این تعداد آگهی استخدامی در شهر فرایبورگ تنها به ۶ بار خلاصه می شود . با این آمار و اطلاعات می توانید شهر و دانشگاه مناسب تر را انتخاب کنید.
 • بعد از مطالعه ده ها فرصت شغلی و آگهی استخدامی که شرکت های بزرگ آلمانی در سایتهای خودشان قرار داده اند، حالا می دانید که به عنوان مثال مهندس کامپیوتر مسلط به جاوا و سی پلاس پلاس بیشتر از بقیه زبان های برنامه نویسی مورد نیازشان است ، پس بهتر نیست قبل از رفتن به آلمان یک دوره خاص در این زمینه ببینید؟ یا در زمان تحصیل در آلمان بیشتر روی این زبان های برنامه نویسی متمرکز شوید ؟

حالت سوم ) دعوتنامه کار دریافت کردید ولی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی نشدید و یا ویزای تحصیلی شما ریجکت شده است.

در این حالت اگر تمامی انرژی و امید خود را صرف گرفتن ویزای تحصیلی کرده بودید ، ممکن بود دچار ناامیدی و سرخوردگی می شدید ، اما حالا با دعوتنامه کاری که دریافت کردید درها برای شما باز شده است و زندگی بسیار با کیفیت تری نسبت به دانشجویان در انتظار شما خواهد بود.

حالت چهارم ) نه از پذیرش تحصیلی خبری است ونه از دعوتنامه کاری.

واقعیت این است که برای گرفتن پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی محدودیت سنی خاصی لحاظ می شود و در واقع هر چقدر سن شما بالاتر می رود شانس گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی کاهش میابد اما برای یافتن کار در آلمان و گرفتن دعوتنامه کار ، محدوده سنی وجود ندارد و مهم نیست چند سالتان باشد ، همواره امکان گرفتن دعوتنامه کار، دعوتنامه کارآموزی، دوره آسبیلدونگAusbildung، ویزای جستجوی کار و انواع دعوتنامه های کاری مختلف وجود دارد.

ممکن است در سن ۱۸ سالگی تصمیم به گذراندن دوره آسبیلدونگ  Ausbildungدر آلمان کنید، یا فارغ التحصیل ۲۵ ساله باشید و برای دوره کارآموزی اقدام کنید ، یا ۳۰ ساله باشید و یا ۴۰ ساله متخصص ویا ۴۵ ساله. پروسه کاریابی در آلمان و اپلای برای آن محدوده خاصی را شامل نمی شود و شما همواره می توانید از این روش برای اقامت و کار در آلمان استفاده کنید.

* دوره آسبیلدونگ (Ausbildung) ، دوره ای سه ساله بعد از دیپلم است که شخص می تواند در این مدت هم تخصص کسب کند و هم حقوق دریافت کند.

* دوره کارآموزی یا پرکتیکوم (Praktikum) ، دوره ای چند ماهه است برای تازه فارغ التحصیلان ، در این دوره که ممکن است تا یکسال هم طول بکشد شخص در حین کارآموزی در شرکت ماهانه بین ششصد تا هشتصد یورو حقوق دریافت می کند و پس از این مدت با تخصصی که کسب می کند ، ممکن است در همان شرکت و یا شرکت دیگری مشغول به کار شود.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

اپلای برای کار

اگر به یک آگهی استخدام شغلی مناسب برخوردید، اولین قدم ارائه مدارک درخواست کار به شرکت مورد نظر می باشد. بعد از تائید درخواست، شرکت شما را برای مصاحبه دعوت می کند. جلسه مصاحبه بهترین فرصت ارائه و مجاب کردن آنها می باشد.

مدارک استخدامی

شما می توانید مدارک مورد نیاز استخدامی را در یک چارچوب خاص تکمیل کنید و به وسیله پست به شرکت ارسال کنید ( روش رایج در آلمان) . روش دیگری که بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند ارسال مدارک از طریق ایمیل و به صورت فایل PDF می باشد. در هر صورت فرقی ندارد که از کدام طریق اطلاعات خود را ارسال می کنید ، مهم اطلاعات حاوی آنهاست که یکسان می باشد .

معرفی نامه ، نامه پوششی ( Cover Letter ) به آلمانی Anschreiben

این قسمت مهمترین قسمتی هست که می تواند بر روی شرکت تاثیرگذار باشد. چون در این مرحله شما دلایل انتخاب شغل مورد نظر را بیان می کنید و از نقاط قوت خود می گویید . با ارائه نامه ای کامل می توانید از دیگر رقبای خود سبقت بگیرید.

کاریابی در آلمان خارج از خاک آلمان

اگر درجستجوی کار در کشور آلمان هستید ، روش های متفاوتی برای کاریابی در آلمان و یافتن یک کار مناسب در یک شرکت خوب وجود دارد . ابتدا در اینترنت جستجو کنید و نگاهی به نمایشگاههای کار در آلمان و شرکت هایی که در این نمایشگاهها حضور داشتند بیاندازید ، با کمی جستجو در اینترنت می توانید این اطلاعات را کسب کنید.

یافتن کار در اینترنت

فرقی نمی کند که شما در آلمان هستید یا ایران ، بهترین روش برای پیدا کردن کار جستجو در اینترنت است.

جستجو در صفحات اینترنتی موسسات دولتی کاریابی یکی از راه هایی است که می توانید به راحتی به این فرصت های شغلی دسترسی پیدا کنید .

آژانس های کاریابی در آلمان با نام آزانس کاریابی فدرال

بزرگترین پرتال مشاغل رسمی آلمان، متعلق به آژانس کاریابی فدرال (BA) می باشد.

یکی از وظایف این آژانس کاریابی حمایت از جویندگان کار و ارائه فرصت های شغلی مناسب در آلمان و کشورهای دیگر می باشد.

با استفاده از وب سایت BA می توانید به موقعیت های شغلی مناسب دسترسی داشته باشید.

هرچند بسیاری از پیشنهادات کاری به زبان آلمانی می باشد اما این موتور جستجو به زبان های آلمانی ، انگلیسی و فرانسه در اختیار شما می باشد .

بسیاری از فرصت های شغلی را نیز می توانید در پرتال آژانس کاریابی فدرال ببینید. شما میتوانید در این بخش به دنبال حرفه هایی باشید که با کمبود نیروی متخصص و ماهر مواجه هستند.

پرتال اطلاع رسانی شغلی

بسیاری از شرکت های آلمانی، فرصت های شغلی را هم از طریق آژانس های رسمی کاریابی و هم در اینترنت تبلیغ می کنند.

شما می توانید نگاهی به پرتال های اطلاع رسانی شغلی و سایت های شبکه های اجتماعی متعلق به این شرکت ها بیاندازید. درغیراین صورت می توانید به دنبال شرکت های آلمانی باشید که در زمینه شغلی و مورد علاقه شما فعالیت می کنند. بسیاری از شرکت ها، فرصت های شغلی را برروی وب سایت های خودشان قرارمیدهند و شما معمولا در این قسمت ها “Stellenangebote”, “Kar­riere” or “Vakanzen” می توانید این فرصت های شغلی را پیدا کرده و برای آنها اپلای کنید.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

کاریابی در آلمان داخل خاک آلمان

اگر شما در آلمان هستید علاوه بر جستجوی اینترنتی ، این امکان را دارید تا راه های دیگری را هم امتحان کنید از جمله روزنامه ها ، آژانس های کاریابی محلی ، نمایشگاه های کار ، آژانس کارگزینی و …

 

روزنامه ها

شما میتوانید نگاهی به صفحات روزنامه بیاندازید، مخصوصا اواخرهفته، چون فرصت های شغلی را بیشتر در آن روزها چاپ میکنند و این احتمال وجود دارد تا بتوانید شغل دلخواه خود را پیداکنید. همچنین می توانید در وب سایت های این روزنامه ها عضو شوید تا این فرصت های شغلی برایتان ایمیل شود.

آژانس کاریابی محلی

بد نیست سری به آژانس کاریابی محل خود بزنید البته اگر در آلمان هستید. چون معمولا آژانس های کاریابی فدرال در نزدیکی تمام شهرهای آلمان نمایندگی دارند و حفظ روابط و ملاقات آنها به شما کمک میکند تا فرصت شغلی مناسبی را بدست آورید.

نمایشگاه های کاریابی در آلمان

یکی دیگر از روش های کاریابی در آلمان شرکت در نمایشگاه ها و کنگره ها است، که ارتباط مستقیم با شرکت ها را برای شما فراهم می کند و اولین برخورد شما می تواند بسیار تاثیرگذار و مثبت باشد. نمایشگاه های کار به شما کمک میکنند تا از حضور شرکت های مورد نظرتان مطلع شوید.

یکی از نکاتی که باید توجه کنید این است که قبل از حضور در نمایشگاه رزومه کامل و قوی آماده کنید تا در نمایشگاه در اختیار شرکت ها قراردهید و بعد از صحبت و آشنایی، بهتر است کارت ویزیت شخص مورد نظر را دریافت و یا نام او را بخاطر بسپارید، این کار به شما کمک  میکند تا در مراحل بعدی از این اطلاعات برای بدست آوردن شغل مورد نظرتان استفاده کنید.

 

آژانس کارگزینی

گزینه دیگر برای استخدام و کاریابی در آلمان ، استفاده از شرکتهای خصوصی است که خدماتشان یافتن کار برای کارجویان می باشد . آنها کار مورد نظر شما را پیدا میکنند و در قبال آن هزینه ای را تا سقف ۲۰۰۰ یورو از شما بابت خدمات دریافت میکنند.

هفت گام تحصیل در آلمان

آلمان یکی از جذاب ترین موقعیت ها برای دانشجویان بین المللی جهان می باشد و دارای دانشگاه های مختلفی با کیفیت و سطح علمی بالا می باشد. بخاطر تعداد زیاد دانشگاه ها، انتخاب صحیح دانشگاه کارآسانی نیست . به همین خاطر به شما کمک می کنیم تا بدونید چطور می توانید برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام کنید .

گام اول تحصیل در آلمان : جستجوی دانشگاه

کشور آلمان دارای دانشگاه های خصوصی و دولتی می باشد که شامل دانشگاه های علوم کاربردی ، هنر ، فیلم و موسیقی می باشد. حدود ۹۵% دانشگاه ها به صورت دولتی سرمایه گذاری شده اند و فقط ۵% آنها خصوصی هستند. اکثر دانشجویان به خاطر شرایط رایگان یا پرداخت ناچیز بابت شهریه ، در دانشگاه های دولتی ثبت نام می کنند.

گام دوم: تشخیص رشته تحصیلی و برنامه مطالعاتی

کشور آلمان دارای دوره ها و مدارک متعددی مانند مدرک لیسانس ، فوق لیسانس ، آزمون دولتی یا دکترا می باشد . نگاه مختصری به همه این مدارج بیاندازیم . مدرک کارشناسی ، اولین مدرک دانشگاهی و طول دوره آن ۴-۳ سال می باشد. اکثردوره ها به موضوع خاصی محدود نمی شوند هرچند امکان اخذ مدرک کارشناسی دوگانه نیز وجود دارد که شامل ۲ موضوع عمده یا یک موضوع عمده یا یک موضوع جزئی می باشد. اکثر مدارک کارشناسی شامل کارشناسی هنر، علوم و مهندسی می باشد.

گام سوم: مهارت زبان آلمانی

بخاطر اینکه ساختار زبان دانشگاه های آلمان در بیشتر رشته ها، زبان آلمانی می باشد، بهتراست تا حدودی با زبان آلمانی آشنا شوید تا بتوانید در کلاس ها شرکت کنید. عموما زبان آلمانی برای دانشجویان واحدهای بین المللی یا خاص بکار نمی رود . افرادی که فقط علاقه مند به تحصیل ۲-۱ ترم در آلمان می باشند دیگر نیازی به فراگیری زبان آلمانی ندارند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اداره بین المللی دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

گام چهارم : هزینه های مرتبط

خرج تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی شامل هزینه های مختلف می باشد . بهتر است به بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در آلمان بپردازید.هزینه ترم توسط دانشجویان در تمامی دانشگاه های آلمان قابل پرداخت می باشد و هزینه های دوره با توجه به هزینه های اتحادیه دانشجویان و اداره دانشجویان برآورد می شود.

گام پنجم : درخواست پذیرش

افراد علاقه مند به تحصیل در آلمان باید از اصول و قوانین خاصی پیروی کنند.

آگاهی از ثبت نام در کدام دانشگاه آلمان و به چه صورت

برای اینکه بدانید در کدام دانشگاه و چگونه باید ثبت نام کنید باید به ۳ سوال زیر پاسخ دهید.

درکدام رشته علاقه مند به تحصیل در آلمان هستید؟

ازکدام دبیرستان و یا دانشگاه فارغ التحصیل شدم؟

کدام مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد مد نظر شماست؟

گام ششم : درخواست ویزا

دانشجویان برای ورود به آلمان نیاز به ویزا دارند. البته بستگی به مدت زمان اقامت شما دارد . دانشجویان بین المللی جویای تحصیل در آلمان به استثنا اتحادیه اورپا ، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس ، نیازمند ویزا هستند . این دانشجویان باید دارای آی دی کارت معتبر یا مدرک شناسایی معتبر برای سفر به آلمان باشند.

گام هفتم : جستجوی مکان و اسکان دانشجویان

در مقایسه بادیگر کشورها، دانشجویان در کشور آلمان در هنگام ثبت نام، از امکانات اسکان برخوردار نیستند .  پس بهتر است در مورد همه چیزتحقیق کنید . وضعیت اسکان دانشجویان مخصوصا پیداکردن مکانی با قیمت مناسب بسیار دشوار است .اجاره ماهیانه بزرگترین دغدغه دانشجویان است و حدود ۲۹۸ یورو در ماه باید هزینه کنند.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

وقت سفارت آلمان

تنها راه گرفتن وقت سفارت آلمان ، پرتال رسمی سفارت آلمان است

* دقت شود که وقت مصاحبه ای را که در سیستم ثبت می کنید غیر قابل تغییر خواهد بود.

اگر در زمان مقرر مدارک شما ناقص باشد ویا درخواست خود را به سفارت ارایه ندهید، بعضا تا چندین ماه قادر به گرفتن دوباره وقت سفارت نخواهید بود.

پس به گونه ای برنامه ریزی کنید که چند روز قبل از وقت مصاحبه سفارت ، تمامی مدارکتان کامل باشد

* در هنگام وارد کردن اطلاعات شخصی، از جمله نام ، نام خانوادگی و شماره گذرنامه بسیار دقیق باشید.

کوچکترین اشتباهی برای شما دردسر ساز خواهد شد ،تمامی اطلاعات را با حروف و اعداد انگلیسی وارد کنید.

*یکی از اشتباهات متداول هنگام وارد کزدن اطلاعات ،شماره گذرنامه است.

شماره گذرنامه فقط اعداد و شماره ها نیستند ،به طور معمول شماره گذرنامه یک حرف لاتین به همراه اعداد می باشد.

اگر به اشتباه حرف لاتین را وارد نکنید، روز مصاحبه به شما اجازه ورود به سفارت داده نمی شود.

البته اگر همچین اشتباهی مرتکب شدید با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

*ایمیل شما بسیار مهم است، حتما از یک ایمیل صحیح و فعال استفاده کنید.

زیرا سفارت آلمان ، تاییدیه وقت مصاحبه را به ایمیل شما ارسال می کند.

شما باید از آن پرینت گرفته و روز مصاحبه سفارت همراه خود داشته باشید

*عکسی که روز مصاحبه به سفارت تحویل می دهید ، باید جدید بوده و متفاوت از عکس گذرنامه تان باشد

* اگر قرار است فرزندتان همراه شما سفر کند و سنش کمتر از شانزده سال است.

نیازی به گرفتن وقت سفارت آلمان ندارد اما فراموش نشود که در روز مصاحبه حتما همراه شما در سفارت حضور داشته باشد.

ما در موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله نیز با بررسی راه ها ی مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و تمامی ابعاد مهاجرت به آلمان از نظر اخذ تابعیت آلمان و اخذ اقامت آلمان به شما کمک خواهیم نمود تا بهترین راه جهت مهاجرت به آلمان را به نسبت شرایط موجودتان بیابید.

 

پناهندگی در آلمان

پناهندگان پس از ارائه درخواست پناهندگی در آلمان ، چندین ماه تا چندین سال در شرایط حقوقى نامشخص و بلاتکلیفى بسر میبرد تا با تقاضاى پناهندگى شان موافقت شود و این دوره انتظار در وضعیت نامعلوم و نا مشخص، مهمترین نگرانی پناهندگان در پروسه انتظار پناهندگی در آلمان است .

یکی دیگر از مشکلات پناهجویان در دوره انتظار پناهندگی در آلمان وضعیت سخت زندگی در کمپ های پناهندگی است . زندگی در اتاقک ها با شرایط بهداشتی و رفاهی نامناسب که عمدتا با فاصله زیاد از شهرها قرار دارند روزگار سختی را برای پناهندگان فراهم می کند.

از این موارد که بگذریم، احساس غربت و دوری از خانواده از دیگر فشارهای روحی دوران پناهندگی در آلمان است.

پناهندگی در آلمان از نوع پناهندگی سیاسی

بیشترین پناهندگانی که به خاک آلمان می رسند به ترتیب از کشور های سوریه، افغانستان، عراق هستند.

اما شانس پذیرش برای اخذ پناهندگی آلمان یکسان نیست ، تقریبا تمامی سوری ها موفق به گرفتن پناهندگی سیاسی شده اند . در خصوص پناهندگان افغانی ۲۱ درصد  و پناهندگان عراقی ۹ درصد از درخواست های پناهندگی شان رد شده است و استدلال آلمان ها بر این واقعیت استوار است که در این کشورها مناطق امن نیز وجود دارد.

مدت زمان انتظار دریافت پناهندگی سیاسی آلمان

به طور میانگین هشت ماه پس از ارائه تقاضای پناهندگی در آلمان ، نتایج اعلام می گردد البته با توجه به ملیت های مختلف این مدت متفاوت است و جالب است بدانید تقاضای پناهندگی کسانی که از کشورهای امن می آیند بسیار سریعتر بررسی شده و نتایج اعلام می شود ،  در واقع دولت آلمان با تعیین تکلیف سریع این پرونده ها ، مدت زمان بیشتری برای بررسی دقیق مهاجران سوری فراهم می کند.

شرایط زندگی در زمان انتظار

تمامی متقاضیان پناهندگی چندین ماهی در شهرک های مسکونی مشترک که معمولاً دور از شهرهای بزرگ است، سپری می‌کنند. زندگی در این مجموعه ها رایگان است، پناهجویان حق کار ندارند و خدمات پزشکی برایشان در نظر گرفته شده است و البته مبلغی هم برای هزینه های اولیه زندگی برایشان در نظر می گیرند.

پس از دریافت پناهندگی سیاسی

پس از دریافت پناهندگی سیاسی این افراد از نظر فرصت کاریابی در آلمان و اشتغال و برخورداری از خدمات اجتماعی با شهروندان آلمانی حق برابر خواهند داشت. آنها می‌توانند برای کسب فرصت‌های شغلی اپلای کنند و در زمان بیکاری مثل آلمانی‌ها بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد. درعین حال به طورکامل ازخدمات پزشکی عمومی برخوردار خواهند شد.
اما زندگی جدید آنها در آلمان هنوز کاملاً تثبیت نخواهد شد. تمام موارد پس از هر چند سال مجدداً بررسی خواهد شد و حق پناهندگی سیاسی، اگر شرایط در کشور آنها تغییر محسوسی کرده باشد ممکن است لغو شود.
افرادی که درخواست آنها مبنی بر پناهندگی در آلمان  رد شود حق درخواست تجدید نظر را دارند و اگر در مرحله فرجام نیز تقاضای آنها رد شود باید آلمان را ترک کنند.

 

با تشکر فراوان از بذل توجه شما و اینکه این مقاله در زمینه مهاجرت به آلمان ، اقامت آلمان ، تابعیت آلمان ، تحصیل در آلمان ، را تا به انتها مطالعه فرمودید ، در صورتی که نیاز به راهنمایی های بیشتری احساس فرمودید میتوانید با تماس با شماره تلفن های دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران که در سایت موسسه حقوقی ملک پور درج شده از امکان مشاوره رایگان تلفنی در زمینه مهاجرت به آلمان بهره مند گردید.

Rating: 5
262 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. مهدی گفته:

  با عرض سلام و درود فراوان
  من دوتا سوال داشتم:
  1- برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، حتما باید گواهی پایان خدمت سربازی در ایران رو داشته باشیم یا خیر؟ (برای افراد بالای 18 سال)
  2-اگر زبان آلمانی تا سطح B1 را بدونیم ولی مدرک رسمی نداشته باشیم باید برای اثبات این موضوع امتحان خاصی بدهیم؟
  با سپاس از شما.

  Rating: 4
  پاسخ
   • مهدی گفته:

    درود مجدد؛
    برای اینکه جزء افراد غایب مشمولان خدمت سربازی حساب نشیم باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیریم؟
    و اینکه من زبان آلمانی رو خودم بلدم اگه امتحان بدم و میتونم مدرک b2یاb1 رو بگیرم؟(منظورم اینه که آیا امکانش هست از طریق انتحان دادن مدرک بگیرم).
    خیلی ممنون.

    Rating: 5
    پاسخ
    • azadehnoory گفته:

     با سلام و عرض ادب.
     در صورتی که در حال حاضر در ایران مشغول به تحصیل باشید می توانید با قرار وثیقه از کشور خارج شوید.
     در صورتی که مهارت کافی در زبان آلمانی دارید می توانید در آزمون شرکت کنید و مدرک آن را بگیرید.

     پاسخ
 2. مهدی گفته:

  سلام به استاد ملک پور ارجمند و عرض خسته نباشید و خدا قوت
  یه سوال داشتم :
  برا مهاجرت به آلمان ویا اخذ ویزای تحصیلی یا کاری این کشور برای افراد بالای 18 سال؛ نیازمند کارت پایان خدمت سربازی میباد یا خیر؟
  سپاس فراوان از انرژی مثبت شما:)

  Rating: 4
  پاسخ
 3. Navid گفته:

  سلام من 15 سالمه و قصد دارم برای تحصیلات دانشگاه در رشته شاخه های رشته ی پزشکی به آلمان مهاجرت کنم. تا الان معدل بالای 19.90 و تسلط تا سطح B2+ به زبان انگلیسی دارم. زبان آلمانی هم تا چند وقت دیگه شروع میکنم. ممنون میشم در مورد شانس بنده برای گرفتن اقامت و کارهایی که شانس گرفتن اقامت تحصیلی و کاری و درالمان رو افزایش میده راهنماییم کنید. با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب
   با توجه به اینکه برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان باید در آزمون ورودی شرکت کرد. معمولا توصیه می شود افراد ابتدا در یک دوره پیش پزشکی شرکت کرده و برای آزمون آماده شوند.
   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس: 02149196000

   پاسخ
 4. مجید گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  مدرک تحصیلی من کارشناسی معماری هست ۲۸ سالمه ولی سابقه کار و تجربه ای ندارم .نظر شما چیه ؟چیکار میشه کرد با این مدرک و بدون سابقه کار ؟؟؟.متشکرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز با توجه به سن و رشته شما و با توجه به اینکه تجربه کاری در این زمینه ندارید ، بهترین حالت برای شما جهت مهاجرت به آلمان اقدام از طریق تحصیل است که از این طریق بهتر است مدرک زبان آلمانی را نیز دریافت نمایید. جهت اطلاعات بیشتر و بررسی بیشتر پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. آيدا گفته:

  سلام خدمت شما ميخواستم بپرسم براي رشته شيمي براي اخذ ويزاي كار المان ،مدرك ليسانس با فوق ليسانس خيلي فرق داره براي پيدا كردن كار؟يعني صبر كنم تا مدرك فوق ليسانسم اماده شه يا توفيري نداره؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   حداقل مدرک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار، لیسانس می باشد و خواندن مقطع بالاتر صرفا ممکن است در شانس کاریابی شما تاثیر داشته باشد اما باید به پارامتر سابقه کار و زمان آن پس از فارغ التحصیلی نیز اندیشید. شما با توجه به رشته تحصیلی احتمال اخذ ویزای جستجوی کار اتریش را نیز دارا می باشیدو در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 6. Mehdi گفته:

  سلام جناب دکتر ملکپور عزیز.خسته نباشید میگم به شما و همکاران گرامیتون.در خصوص تبدیل گواهینامه در کشور آلمان سوالی داشتم خدمتتون .امکانش هست که گواهینامه ایرانی رو به گواهینامه آلمانی تبدیل کرد و این در چه صورتی انجام میشود حتمآ باید دارای اقامت دائم بود و یا گواهینامه ایرانی فاقد اعتبار است؟در مورد کشورهای دیگر چطور میباشد؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بنده رو بدین🙏

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   اغلب کسانی که به کشور های دیگر مهاجرت می کنند بسته به طول مدتی که در آن کشور خواهند بود به دو روش عمل می کنند. یا اینکه در همین ایران گواهینامه بین المللی دریافت می کنند که در کشور آلمان نیز قطعا مورد تایید است. یا اینکه اگر اقامت دارند و بطور کامل در آلمان خواهند بود، در خود کشور آلمان برای گواهینامه اقدام کرده و دوره رانندگی را طی می کنند. امیدوارم پاسخ سوال خود را دریافت کرده باشید . در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با موسسه 0214919600 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. هومن گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من مدرک مهندسی سیالات دارم با ۸ سال سابقه کار تو پتروشیمی میخواستم ببینم به چه صورت جهت ویزا کار افدام کنم سریعتر جواب میگیرم ؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور اخذ ویزای کار آلمان می توانید از دو طریق جاب آفر و ویزای جستجوی کار اقدام‌ نمایید. رشته و سابقه کار شما مناسب است ولی به منظور پاسخ به سوال شما نیاز به دانستن سن، مدرک زبان و شرایط مالی شما جهت پوشش هزینه های زندگی در آلمان خواهیم داشت.
   پیشنهاد می شود به منطور ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 8. سحر گفته:

  سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون. من ۳۴ سالمه و متاهلم. از ۱۸ سالگی تدریس زبان انگلیسی میکنم و همزمان در یک شرکت بین المللی معتبر در ایران در قسمت زنجیره تامین کار میکنم به مدت ۸ سال سابقه بیمه دارم. با توجه به شرایط خودم دوست دارم که واسه کار در آلمان اقدام کنم و چندین بار از طریق سایت های مختلف اقدام کردم اما چون در ایران هستم میسر نشده. حال با این اوصاف فکر میکنید که من شانسی دارم برای پیدا کردن کار در آلمان؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید از طریق ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید. البته در صورتی که مدرک لیسانس و مدرک زبان داشته باشید. برای پاسخ گویی دقیق به سوال شما نیاز است که اطلاعات بیشتری ارائه دهید. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگاه بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 9. مهسا فراهانی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من خانمی مجرد 36 ساله ام که 9 سال سابقه کار در دانشگاه دارم به زبان انگلیسی آشناهستم وآلمانی هم در حد a1 میدونم
  میخوام با توجه به علاقه ای که دارم دوره آسبیلدونگ نگهداری از سالمندان در آلمان بگذرونم امکانش برای من هست؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. این دوره ها معمولاً به منظور توانمندی پناهجویان و افراد دارای اجازه اقامت در آلمان به منظور ورود به بازار کار برگزار می شوند و برای رشته های مرتبط با پرستاری شولیشه آسبیلدونگ Schulische Ausbildung نام دارند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 10. علیرضا گفته:

  با سلام
  من لکوموتیوران قطار باری و مسافری هستم
  با ده سال سابقه کار
  مدرک کاردانی
  ۳۳ ساله و مجرد
  آیا امکان مهاجرت کاری اینجانب وجود دارد
  در حال فراگیری زبان آلمانی هم هستم
  با تشکر از شما

  پاسخ
 11. شیما قاسمی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  اینجانب لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه ازاد با سابقه ده سال سابقه کار (5 سال در مپنا و 5 سال در کشتیرانی قسمت فنی ) و 35 سال سن دارم خواهشمندم شرایط اینجانب را جهت اخذ ویزای کار بیان نمایید. و لطفا بفرمایید چقدر شانس دارم .

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به کلی و تخصصی بودن سوال شما پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین اطلاع دقیق از شرایط شما با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 12. حافظ گفته:

  سلام، وقت بخیر، من کارمند بانک هستم ،32ساله،، با سابقه 9 سال، کارشناس حسابداری و متاهل. آیا میتونم برای ویزای کار اقدام کنم؟

  پاسخ
 13. سیفی گفته:

  با عرض سلام خدمت اقای ملکپور عزیز
  یک سوال داشتم امکان اینکه وقت سفارت رو با هماهنگی به تاخیر انداخت وجود دارد به دلیل عدم آمادگی یا نه ؟

  پاسخ
 14. دیانا۲۰۲۰ گفته:

  سلام خسته نباشید یک سری رشته ها دردانشگاه های المان برای لیسانس هستند که توی ایران تدریس نمیشن و از شرایط پذیرش انها دراومدن رشته مورد نظر تو کنکور سراسری هست تا اجازه تحصیل درهمان رشته درالمان به ما بدن. اگر بخواییم در یکی از همان رشته ها درالمان تحصیل کنیم باید رشته مرتبط به اون رو درکنکور ایران قبول بشیم یا….. ؟؟؟؟؟

  پاسخ
 15. آزاده گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من از مشاوره تلفنی شما استفاده کردم و گزینه ویزای جستجوی کار آلمان رو به من پیشنهاد دادند.
  ۳۰ سالمه کارشناسی مهندسی برق_الکترونیک از دانشگاه سراسری و ارشد مهندسی برق_مخابرات از دانشگاه آزاد دارم . ۸ سال سابقه کار و بیمه در اداره ارتباطات زیرساخت (بخشی دولتی مخابرات که زیرنظر وزارت ارتباطات هست)رو دارم اما سوالم این هست که ۸ سال سابقه من با توجه زمینه ی خاص کاری و اینکه صنعت مخابرات ایران از صنعت روز دنیا خیلی زیاد عقب هست تخصص خاصی در کشور آلمان برای من محسوب نمیشه(مثلا مثل برنامه نویسی نیست که همه حای دنیا کاربرد داشته باشه) با این اوصاف آیا شانس پیدا کردن کار بعد از گرفتن ویزا و وارد شدن به آلمان برای من وجود داره؟

  پاسخ
 16. معصومه گفته:

  سلام و درود خدمت شما استاد عزیز🌹
  من یک دختر ۲۳ ساله(۲۲ سال و ۱۱ ماه)تبعه افغان هستم(مجرد)، همراه خانواده درایران زندگی می کنم
  مدرک شناسایی من در حال حاضر فقط پاسپورت می باشد(که سال به سال تمدید می کنم)
  مدرک تحصیلی من دیپلم تجربی با معدل ۱۷/۵۷(تحصیلم در مدارس بزرگسالان و غیر حضوری بوده) و دیپلم زبان انگلیسی هم دارم (قرار هست برای آیلتس هم اقدام کنم)
  برای ادامه ی تحصیل قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارم
  و رشته ی موردنظر من هم دندانپزشکی می باشد

  ۱) برای مهاجرت به آلمان و پذیرش در یکی از دانشگاههای مطرح آلمان و اخذ ویزای تحصیلی چه مدارک و اقداماتی لازم هست؟

  پاسخ
 17. محمد جلیلی گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام.
  من 25 سالمه و رو پروژه بسیار کاربردی سوخت هیدروژن فعالیت میکنم و نظر دارم این پروژه رو با شرکت،بی،ام،دبلیو در میان بذارم و با دعوت نامه ارسالی این شرکت به انجا بروم،چیکار باید بکنم؟؟؟

  پاسخ
 18. محمد گفته:

  سلام.عرض ارادت.بنده ۳۲ سالمه لیانس کامپیوتر دارم و ۵ سال سابقه کار در شهرداری..سوال من اینه که اگر از طریق رشته تحصیلیم ویزای کار دریافت کنم و مدت ۶ ماهی که فرصت دارم اگه کار غیر از رشته تحصیلیم پیدا کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟

  پاسخ
 19. تقی زاده گفته:

  با عرض سلام و احترام و بهترین آرزوها برای شما استاد گرانقدر
  در راستای تخفیفات ویژه ولادت حضرت محمد (ص) ، در صورت امکان تخفیفی ویلا ۸۰٪ی مانند فرانسه برای ویزای جستجوی کار آلمان (و اتریش) ارائه دهید.
  با سپاس از شما.

  پاسخ
 20. بیطرفان گفته:

  درود بر شما
  بنده ۴۰ساله فوق لیسانس زبان و ادبیات فارسی و آموزگار متخصص اول ابتدایی با ۱۰سال سابقه کاری و آشنا به زبان انگلیسی می باشم.
  خواهشمند است برای مهاجرت به همراه همسر و دختر۶ساله ام مرا راهنمایی بفرمایید.
  سپاس فراوان

  پاسخ
 21. hojjatno779 گفته:

  با سلام و احترام ،
  من ۳۷ سال سن دارم ومتاهل دارای دوفرزند ،از شما در مورد کار در خارج از کشور راهنمایی میخواستم ،تشکر میکنم .
  بنده سابغه کار جوشکاری در زمینه اسکلت ساختمان و درب و پنجره ،نرده حفاظ ،تانکر و پوشش سقف رو به مدت ۱۷سال دارم و بیمه هم دارم مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی ریاضی هست،اگر شغل مناسب من در نظر دارید لطفا هزینه ها اون رو هم تا رسید به هدف بیان کنید ،با تشکر

  پاسخ
 22. ناشناس گفته:

  با سلام
  اینجانب 33 سال سن، فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر، متاهل و دارای فرزند دو قلو 8 ساله و همچنین ده سال سابقه کار با بیمه در شرکت حفاری نفتی، در حوزه آف شور (دریا) با سمت رادیو آفیسر می باشم، زبان انگلیسی خوبه، مدارک چهارگانه ایمنی در دریا و آتش نشانی پیشرفته و همچنین مدرک افسر فرود هلی کوپتر رو دارا هستم که البته این مدارک جز الزامات شغلی بنده در دریا می باشد. خواهشمندم شرایط اینجانب را جهت اخذ ویزای تحصیلی و کار بیان فرمایید.

  پاسخ
 23. محمد گفته:

  باسلام و ادب
  بنده30سال سن ومدرک داوری کشتی بین الملی وکمک پرستار باسابقه بیمه دارم اما فاقد مدرک زبان واسه ویزای کار
  شانسی دارم
  ممنون

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام برای کار در آلمان برای شما باید امتیازات اکتسابی را بررسی نمود.
   در صورت داشتن امتیاز لازم میتوانید مهاجرت کاری داشته باشید

   پاسخ
 24. حسین گفته:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۶ سالمه و مهندس متالوژی هستم اما تمایل دارم در رشته فیزیوتراپی در آلمان تحصیل کنم ، میخواستم بدونم شرایط سنیِ من مناسب هست؟ و اینکه اینجا دیپلم تجربی را بگیرم یا در آلمان باید کالج رو بگذرونم؟(مدرک دیپلمم رشته ریاضی فیزیک بوده )
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون از پاسخ گویی شما.

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست گرامی
   پذیرش لیسانس و هر دوره ای در آلمان محدوده ی سنی خاصی دارد.لذا شانس ورود به کالج برای شما کم است.میتوانید برای مقاطع دیگر اقدام نمایید.باید شرایط شما بررسی گردد

   پاسخ
 25. www.siya18h گفته:

  سلام من ۱۹ سالمه و کنکور سراسری شرکت نکردم زبان انگلیسیم خوبه در حد برطرف کردن کارای روزمره و زود هم یادمیگیرم ولی آلمانی بلدنیستم..شانسی برای اخذپذیرش از کالج های المان دارم؟ اینو میدونم که بدون کنکور باید ی سال برم کالج ولی بدون مدرک زبان انگلیسی ممکنه؟؟ ولی خوب حرف میزنما

  پاسخ
 26. Maedmlr گفته:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  برای رشته ی تربیت بدنی چه کشوری رو پیشنهاد میکنید
  من 18سال دارم و معدل و‌ریز نمره های بالایی دارم
  بعد از قبولی در‌ دانشکاه چه اقداماتی باید بکنم

  پاسخ
 27. رها گفته:

  باسلام من دارای کارشناسی زیست از دانشگاه غیرانتفاعی هستم اگر درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری ژنتیک بیاورم امکان بورسیه در مقطع دکترا هست؟یا کارشناسی دردانشگاه غیرانتفاعی تاثیرمنفی دربورسیه شدن من میگذارد؟

  پاسخ
 28. m گفته:

  با سلام
  اگر امکان دارد درباره سرمایه گذاری یک مقدار توضیحات بیشتر بدهید ممنون
  سپس ثبت شرکت اگر شما انجام دهید برای من چقدر هزینه دارد

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   سلام برای این منظور باید شرایط شما بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 29. Paria گفته:

  سلام
  من 18 سالمه .و هنوز دانشگاه نرفتم زبان انگلیسیمو تموم کردم دوره هاشو و درحال یادگیری زبان المانی هستم .سوالم اینه که اگر معدل ۳ سال دبیرستانم بالا باشه و مدرک زبان انگلیسی و المانی داشته باشم میتونم ویزای تحصیلی بگیرم؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   برای پذیرش تحصیلی در المان و اتریش باید قبولی در دانشگاه سراسری رو هم داشنه باشید.بقیه مواردی که فرمودید هم در کنار قبولی در دانشگاه دولتی تاثیر بسیار داره

   پاسخ
 30. آ گفته:

  با سلام ، اینجانب دارای مدرک کارشناسی جغرافیای شهری هستم و فوق دیپلم گرافیک با40 سال سن و دو بچه، 6 سال کار مرتبط و بیمه و همسرم 20 سال سابقه کار و مدرک دیپلم ، ایا من میتوانم برای ویزای کار المان برای خانواده اقدام کنم ؟؟؟

  پاسخ
 31. 1377aliakbar1384 گفته:

  سلام
  من 24 ساله و فارغ التحصیل رشته ی کارشناسی رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی بابل هستم . آیا راهی برای تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان دارم؟

  پاسخ
 32. هادی گفته:

  سلام و عرض ادب . اینجانب دارای مدرک کارشناسی پرستاری با ۴ سال سابقه و همچنین داری مدرک مهندسی عمران با داشتن شرکت پیمانکاری عمرانی گرید ۵ اب و ابنیه و مسلط به زبان انگلیسی و میباشم لطفا شرایط اینجانب را جهت اخذ ویزای تحصیلی و کار بیان فرمایید.

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 33. مرتضی گفته:

  با سلام و عرض ارادت آقای ملکپور
  در مورد دوره ی آسبیلدونگ توضیح بدید برام من ۲۵ سالمه لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد دارم .سوالم اینه من میتونم تو این دوره شرکت کنم شرایطش چیه.چقد شانس دارم و به چی نیاز دارم.
  پیشاپیش از پاسختون ممنونم

  پاسخ
 34. ناشناس گفته:

  با عرض سلام و حترام
  اینجانب مهندس تکنولوژی صنایع شیمیایی با سابقه ده سال کار در پالایشگاه گاز و 36 سال سن هستم
  خواهشمندم شرایط اینجانب را جهت اخذ ویزای کار بیان بفرمایید.
  با تشکر

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   شما از نظر سن، رشته ی تحصیلی و سابقه ی کار شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان دارید. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ اطلاعات تکمیلی تر با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.