, ,

مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی به مانند دیگر کشورها دارای شرایط و ضوابط خاصی است که در این مقاله به اختصار شرح داده خواهد شد تا در راستای مهاجرت به استونی کمک شایانی به شما بزرگواران شده باشد.مهاجرت از طریق تولد و ازدواج راه هایی هستند که در این مقاله به اختصار شرح داده شده این موارد جز راه هایی است که می تواند به بواسطه مهاجرت به استونی موجبات اخذ اقامت و تابعیت استونی را برای افراد متقاضی ایجاد کند.مهاجرت کاری سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی و همچنین پناهندگی نیز بواسطه مهاجرت به استونی منجر به اخذ اقامت استونی و همچنین نهایتا اخذ تابعیت استونی شود. ایا از قوانین مهاجرتی کشور استونی اطلاع دارید؟ آیا از شرایط و طرق مهاجرت به استونی اطلاع دارید؟ ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم راه های مهاجرت به استونی را برای شما بزرگواران  بررسی نماییم. اگر قصد مهاجرت به استونی را دارید و نمیدانید از کدام راه میتوانید اقدام نمایید با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته مشورت نمایید سعی ما در این مقاله براین است که اطلاعات کلی راجع به کشور استونی و راه های موجود برای مهاجرت به استونی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تولد کودک در استونی

با توجه به سیستم های مهاجرتی حاکم بر تمامی کشورها که شامل سیستم خون و خاک می باشد، بر این اساس نوع مهاجرپذیر بودن یا نبودن یک کشور تعیین میگردد که در سیستم خاک تولد کودک از والدینش که ساکن در قلمرو حاکمیت کشور دیگری هستند به تبع تولد این کودک اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد به والدین کودک اعطا می شود و در سیستم های خون که اکثر کشورها قوانین مهاجرتی خود را برپایه این قانون قرار داده اند با تولد کودک هم تابعیت و اقامت دائم آن کشور به والدینش اعطا نمی شود، بر این اساس کشور استونی هم از قوانین سیستم خون تبعیت می کند.

تابعیت و اقامت دائم استونی در موارد ذیل از طریق تولد بدست خواهد آمد

 • تولد کودک حاصل از والدین استونیایی در خاک این کشور
 • کودک حاصل از والدین استونیایی در خارج از قلمرو حاکمیت استونی
 • تولد کودک حاصل از والدین نامعلوم یا بدون تابعیت در قلمرو حاکمیت استونی
 • از طریق فرزند خواندگی

براساس قانون تابعیت و اقامت در استونی، هرگاه اتباع استونی، فردی را که تبعه خارجی و یا بدون تابعیت است به فرزند خواندگی بپذیرند در صورتی که کمتر از هیجده سال سن داشته باشد تابعیت و اقامت در استونی به وی اعطا می گردد. هرگاه یکی از پدر یا مادر خوانده وی تبعه استونی باشد براساس توافق بین آن ها تابعیت کشور متبوعه به وی داده خواهد شد و چنانجه بین آن ها توافقی صورت نگیرد دادگاه در مورد تابعیت طفل تصمیم گیری خواهد کرد. و چنانچه فرزند خوانده به سن ۱۴ سالگی رسیده باشد رضایت وی نیز شرط خواهد بود. چنانچه طفلی توسط پدر یا مادری که مجرد است به فرزند خواندگی پذیرفته شود تابعیت وی به طفل اعطا خواهد شد.

موارد تحصیل تابعیت و اقامت در استونی عبارتند از

 • هرگاه کودکی در استونی متولد گردد و در این کشور اقامت داشته باشد می تواند تابعیت و اقامت دائم این کشور را درخواست کند.
 • فردی که در استونی متولد نشده باشد ولی به مدت ۵سال در این کشور اقامت داشته باشد می تواند تابعیت این کشور را درخواست نماید.

علاوه بر شرایط فوق باید دارای شرایط زیر نیز باشد

 • متقاضی به سن ۱۸ سال رسیده باشد
 • با آداب و رسوم اتباع استونی آشنایی داشته باشد
 • دارای سوابق کیفری نبوده و در هیچ جای دنیا مرتکب جرم و جنایت مهمی نشده باشد
 • با زبان استونی به حدی آشنایی داشته باشد تا بتواند با مردم ارتباط برقرار نماید

چنانچه تابعیت و اقامت در استونی به شخصی اعطا گردد به زن و فرزندان زیر ۱۴ سال وی نیز سرایت خواهد نمود.

ازدواج در استونی

یکی از راه های اخذ اقامت دائم استونی به مانند دیگر کشورها ازدواج با اتباع این استونی می باشد، با توجه به قانون ازدواج در استونی که میانگن سن ازدواج را برای مردان و زنان در این کشور ۱۸سال تعیین کرده،ازدواج افراد زیر ۲۰سال را منوط به اجازه پدر یا مادر کرده است پس ازدواج قانونی در استونی بعد از کسب اجازه از والدین صورت میگیرد.فردی که قصد دارد با اتباع استونی ازدواج کند باید مدارک لازم را جهت اثبات قصد واقعی ارائه نماید و همچنین فرد تابعه نیز باید ثابت نماید که میتواند علاوه بر خودش همسر خود را حمایت مالی نماید.طبق قوانین استونی داشتن دو همسر غیر قانونی بوده و مرد تبعه خارجی که قصد ازدواج با زن تبعه استونی را دارد نباید همسر داشته باشد.بر طبق قوانین ازدواج استونی زنان این کشور که از همسر خود جدا شده اند در صورتی بخواهند مجدد ازدواج کنند باید از تاریخ جدایی اشان ۶ماه گذشته باشد. هرگاه تبعه خارجی با تبعه استونی ازدواج نماید بعد از سه سال می تواند تابعیت و اقامت در استونی را تحصیل نماید.

برای ثبت ازدواج در استونی افراد متقاضی باید دو شاهد داشته باشند و در صورتی فرد بخواهد اقامت دائم استونی را از طریق همسر خود دریافت کند باید مدارک ازدواج را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد تا درصورت بررسی و تایید ازدواج آنها کارت اقامت وی صادر شود.و در صورتی که ازدواج به صورت قانونی ثبت شده باشد ویزای اقامت بلند مدت برای فرد خارجی صادر می شود که حتی در صورت طلاق از همسر خود فرد خارجی می تواند بعد از ۵سال درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت استونی ارائه نماید.

سیستم پناهندگی در استونی

با توجه به کنوانسیون حقوق بشر مصوب ۱۹۵۱ میلادی که در باب حمایت از حقوق تضییع شده پناهجویان،کشور استونی نیز در سال۱۹۹۷ به پروتکل الحاقی ۱۹۶۷ میلادی به عضویت این کنوانسیون در آمده و در این راستا حمایت های شایانی از پناهندگان اعمال کرد. کمیته ی بررسی مسائل مهاجرین در سال ۱۹۹۷ تشکیل و شروع به کار کرد. قانون مربوط به حمایت از حقوق پناهندگان در استونی در سال ۱۹۹۷ بر اساس پروتکل مذکور تصویب شد. حمایت از پناهندکان شامل کسانی که به خاطر ارتکاب جرائم حقوق بشری و خلاف صلح جهانی باشد نمی کردد. متقاضیان پناهندگی در استونی باید یک برگه در خصوص جزئیات وضعیت خود به افسر ویزا در کنسولگری ارائه نماید. مسئولیت مصاحبه و رسیدگی به پرونده ی فردی که درخواست پناهندگی ارائه می کند با مسئولین ذیربط وزارت امور خارجه و وزارت کار و تامین اجتماعی است. مقامات UNHCR می توانند در پروسه ی رسیدگی ورود پیدا کنند. کمیسیون رسیدگی باید ظرف ۱۰ روز تشکیل و رسیدگی را آغاز نماید. درخواست پناهندگی ممکن است بعلت عدم صداقت متقاضی رد شود. اعتراض در مورد تصمیم اتخاذ شده امکان پذیر است. فردی که وضعیت پناهندگی او تایید می گردد می تواند مدارک کافی برای کار یا تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی یا حمایت های مالی باتوجه به محدودیت های دولتی دریافت نماید. البته در عمل یافتن کار مناسب برای افرادی که به زبان استونیایی تسلط نداشته دشوار می باشد زیرا دوره های سازمان یافته آموزش زبان استونیایی وجود ندارد.

برابر قوانین اخیر وضعیت پناهندگان احتمالا تا سه سال انجام می گردد وفردی می تواند تا دو سال دیگر تمدید نماید.افرادی که بخواهند به عنوان پناهنده در کشور استونی ساکن شوند بایستی درخواست خود را به اداره مهاجرت دادگستری این کشور ارائه داده تا بعد از بررسی های کافی با درخواست آنها موافقت شود.افرادی که در کشور استونی اجازه اقامت موقت دارند و از طریق یکی از راه های قانونی مهاجرت وارد این کشور شده اند، و بعد اتمام دوره اقامت در این کشور ماندند و یا اینکه افرادی که به صورت غیرقانونی وارد این کشور شده اند در صورتی که دلایل و مدارک کافی در خصوص اینکه بازگشتشان به کشور مبدا با مخاطرات جدی روبرو خواهد بود می توانند درخواست پناهندگی به استونی ارائه دهند که درصورت بررسی و تایید مدارک این افراد با درخواست آنها موافقت خواهد شد.در صورتی که با درخواست افراد متقاضی موافقت نشود دولت استونی این افراد را بازداشت نموده و به کشور مبداشان باز خواهد گرداند.

بر طبق قانون حمایت از پناهندگان و کنترل مهاجرت کشور استونی هیچ مهلت خاصی را برای برسی وضعیت پناهندگان تعیین نکرده است. با این حال در صورتی که با درخواست پناهندگی افراد موافقت نشده باشد دولت استونی به افراد متقاضی اجازه اقامت موقت در این کشور را برای افراد میدهد تا درخواست این افراد تعیین تکلیف شود.

شرایط کار در استونی

شرایط مهاجرت کاری به استونی به مانند دیگر کشورهای اروپایی مستلزم داشتن پیشنهاد کاری (job offer) از سوی کارفرما یا شرکت های این کشور می باشد.به دلیل اینکه کشور استونی مهاجرپذیر نمی باشد افراد متقاضی ورود به این کشور باید پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا کارفرمایی داشته باشند که در صورت بررسی و اعمال مراحل قانونی می توانند وارد بازار کار استونی شوند.مدت زمان ارائه ویزا ازسوی دولت استونی به افراد از طریق ویزای کار ۳سال می باشد و افراد می توانند بعد پایان این دوره مجددا به مدت ۳سال دیگر این ویزا را تمدید کنند.مدت زمان ساعات کار در کشور استونی به مانند دیگر کشورها می باشد و افراد به طور میانگین ۳۸ساعت در هفته در این کشور کار میکنند.

اجازه کار از طریق ویزاهای ذیل امکان پذیر می باشد

۱-افرادی که به واسطه فرزند یا همسر استونیایی خود نوع اقامتشان دائم است می توانند به طور آزادانه در مشاغل مورد نیاز خود وارد بازار کار شده و مشغول به کار شوند.

۲-افرادی که اجازه اقامت و کار درکشور استونی را دارند و به دلیل نوع حرفه و تخصصشان در این کشور حضور دارند شامل افراد زیر می باشند: سرمایه گذاران وکلا و دانشمندان و همچنین پزشکان متخصص و افرادی که در زمینه های رشته پزشکی تجربه و مهارت کافی دارند و همچنین استادان دانشگاه و معلمین نیز با داشتن اجازه قانونی کار از اداره مهاجرت استونی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور استونی شده اند با داشتن اجازه کار از اداره مهاجرت محلی می توانند به صورت موقت وارد بازار کار این کشور شوند.

تحصیل در استونی

تحصیل در ومقطع کارشناسی در کشوراستونی

دولت استونی برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی شرایطی را فراهم نموده داوطلبینمی توانند  براحتی در بهترین دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند.کسانی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارند میتوانند برای ادامه تحصیل به کشور استونی بروند.مقطع لیسانس در استونی به مانند بسیاری از کشورها ۳الی۴ سال به طول می انجامد و همچنین تحصیل در رشته های علوم مهندسی به صورت رایگان می باشد.در مقطع لیسانس دولت استونی در اغلب رشته های تحصیلی دانشگاهی مبلغ ۳۵۰یورو در ماه را به عنوان بورسیه کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته است. باتوجه به اینکه تحصیل در کشور استونی درابتدا نیازی به مدرک زبان ندارد شرایط برای ادامه تحصیل اسان میشود.

هزینه تحصیل در استونی بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظر دارد که سالانه حدود ۴۰۰۰-۵۰۰۰ یورو می باشد و هزینه زندگی در کشور ماهانه حدود ۵۰۰-۶۰۰ یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز

۱- ترجمه دیپلم و ریز نمرات

۲- ترجمه پیش دانشگاهی و ریز نمرات

۳- پاسپورت

۴- ترجمه شناسنامه

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی برای ادامه تحصیل در کشور استونی میتوانند درخواست خود را به دولت این کشور ارائه دهند.تحصیلات در کشور استونی با توجه به نیاز نداشتن به مدرک زبان IELTS و TOFELبستری مناسب برای متقایان تحصیل در این کشور است.تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲سال به طول می انجامد.

هزینه تحصیل در استونی بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظر دارد که سالانه حدود ۴۰۰۰-۵۰۰۰ یورو می باشد و هزینه زندگی در کشور ماهانه حدود ۵۰۰-۶۰۰ یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز

 1. ترجمه دیپلم و ریز نمرات
 2. ترجمه پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 3. ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات
 4. پاسپورت
 5. ترجمه شناسنامه

تحصیلی در مقطع دکتری

کسانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد می باشند می توانند برای ادامه تحصیل به کشور استونی مهاجرت نمایند. تحصیلات در استونی به زبانهای انگلیسی،استونیایی و روسی می باشد.

مدارک مورد نیاز

 1. ترجمه دیپلم و ریز نمرات
 2. ترجمه پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 3. ترجمه کارشناسی و ریز نمرات
 4. ترجمه کارشناسی ارشد و ریز نمرات
 5. پروپزال
 6. پاسپورت
 7. ترجمه شناسنامه

دوره های تحصیل دانشگاهی در استونی

 • مقطع لیسانس در کشور استونی چهار ساله می باشد و تعداد واحد های ارائه شده در این مقطع ۱۲۴ واحد می باشد. و این امکان برای افرادی که دارای مدرک کاردانی می باشند وجود دارد که با معادل سازی مدرکشان وارد مقطع لیسانس شوند.
 • مقطع کارشناسی ارشد ۲ساله می باشد و افرادی که مدرک لیسانس دارند می توانند وارد این مقطع شوند و این مقطع دارای ۳۰ واحد می باشد.
 • مقطع دکترا در این کشور ۳ساله می باشد و افراد متقاضی با داشتن مقالات و تز دانشگاهی می توانند در صورت موفقیت در امتحان ورودی در این مقطع ادامه تحصیل دهند. و تعداد واحدهای ارائه شده در این مقطع ۳۰واحد می باشد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استونی

یکی از راه های اخذ اقامت استونی ثبت شرکت می باشد که از این طریق افراد می توانند به اقامت اروپا نیز دست یابند، فرایند ثبت شرکت در استونی به مانند دیگر کشور های اروپایی به این صورت است که فرد متقاضی باید طرح شرکت ( business plan) خود را به اتاق بازرگانی این کشور ارائه دهد درصورت موافقت با طرح وی شرکت ثبت می گردد و فرد متقاضی باید بسته به نوع شرکتی که به ثبت رسانده اقدام به فعالیت تجاری نماید و به نوعی شرکت وی بایستی منجر به سوددهی گردد.حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در استونی ۲۵۰۰هزار یورو می باشد و همچنین بازده زمانی اقامت موقت از طریق ثبت شرکت در این کشور ۷الی ۸ ماه می باشد که در صورت رعایت تمامی موارد و فعال بودن شرکت و همچنین پرداخت مالیات سالیانه اقامت موقت فرد متقاضی بعد از ۵سال تبدیل به اقامت دائم می شود. ثبت شرکت و سرمایه گذاری در استونی به دلیل هزینه های بالای ثبت و نگهداری شرکت در این کشور به خیلی از افراد متقاضی پیشنهاد نمیشود و این روش به افرادی پیشنهاد میشود که کار اصلی آنها تجارت باشد و در این زمینه تجربه کافی داشته باشند.

ویژگی های ثبت شرکت در استونی

۱- امکان رفت و آمد به دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شنگن بدون اخذ ویزا

۲-  عدم نیاز به مدرک زبان

۳- نداشتن محدودیت سنی(افراد بالای ۲۱ سال)

۴- امکان افتتاح حساب بانکی در بانکهای اروپایی و دیگر کشورها

۵- برخورداری از تحصیلات رایگان

۶- امکان استفاده از خدمات رفاهی و درمانی

با توجه به موارد ذکر شده در مقاله فوق الذکر تلاش بر این داشتیم تا اطلاعاتی در خصوص کشور استونی به اطلاع شما عزیزان برسانیم و راه های مهاجرت به استونی از طریق تحصیلی و پناهندگی و ازدواج و تولد فرزند و کار و سرمایه گذاری را ارائه دهیم و اینکه شرایط اخذ اقامت در استونی چگونه است و یا اینکه این کشور جز کشورهای مهاجرپذیر می باشد یا خیر، و همچنین کشور استونی از چه طرقی به افراد خارجی و متقاضی ورود به این کشور اعطای تابعیت و اقامت دائم میدهد. بر این اساس در صورتی که تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به استونی را دارید پیشنهاد می شود با مشاورین برجسته موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) و وکیل مهاجرت به استونی به صورت تخصصی مشاوره نمایید.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱ نظرات, میانگین: ۳.۰۰ از طریق ۵)
Loading...
6 پاسخ ها
 1. حجت می گوید:

  سلام. من می خواهم از طریق ثبت شرکت تولید گوشت قرمز در استونی، برای خود و خانواده ام اقامت بگیرم و به کار و اشتغال تولیدی بپردازم. آیا امکان پذیر است؟

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. ثبت شرکت در این کشور شرایط خاص خود را داراست که برای ثبت شرکت در زمینه تولید گوشت باید آنها را رعایت نمایید. برای اطلاع از شرایط ثبت شرکت در این کشور پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. محسن زینلی می گوید:

  درود.که ایمیل و وبسایت خودم روهم فرستادم. کار اصلی و تجربه زیاد من هم در زمینه طراحی وبسایت است که وب سایت ارائه شده یکی از نمونه طراحی های بنده است. من شدیدا خواهان مهاجرت به استونی هستم لطفا مساعدت خودتونو ازم دریغ نفرمایید حتما جبران خواهم کرد. سپاس

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما برای مهاجرت به این کشور باید ارزیابی گردد. امکان تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و … در این کشور برای شما وجود دارد که بسته به رزومه شما باید بررسی شود. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.