مقایسه سطح تحصیلات فوق لیسانس در آلمان و انگلیس

مقایسه سطح تحصیلات فوق لیسانس در آلمان و انگلیس

مقایسه سطح تحصیلات فوق لیسانس در آلمان و انگلیس ۲۰۱۸ ، مقایسه سطح تحصیلات فوق لیسانس در آلمان و انگلیس از نظر اعتبار مدارک ، ایا میدانید شرایط تحصیل در آلمان و انگلیس به چه صورت می باشد ؟ایا از هزینه های تحصیل در آلمان و انگلیس اطلاع دارید ؟ از سطح امتیازات دانشگاههای آلمان و انگلیس اطلاع دارید ؟ میدانید که دانشگاههای آلمان و انگلیس جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشد؟ تحصیل در انگلستان چه شرایطی دارد ؟ تحصیل در آلمان چه شرایطی دارد؟

در این مقاله سعی میکنیم تا دانشگاههای آلمان و انگلیس را در مقطع فوق لیسانس بیان نماییم بنابراین برای یافتن پاسخ سوالاتتان مقاله زیر را بخوانید تا بتوانیم راهنمای شما در این مقاله باشیم.

 

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب شرایط تحصیل در آلمان

video مقایسه تحصیل فوق لیسانس در آلمان و انگلیس
audio مقایسه تحصیل فوق لیسانس در آلمان و انگلیس

تحصیل در آلمان

المان در مرکز اروپا واقع شده است و با ۹ کشور اروپایی نظیر دانمارک,لهستان,چک,اتریش,سوییس,فرانسه,بلژیک,هلند و لوکزامبورگ هم مرز می باشد و بیشترین جمعیت را نیز در اتحادیه اروپا دارا می باشد دانشگاههای آلمان یکی از با ارزشترین میراثها در قرنهای گدشته می باشد که پله های ترقی رشد علمی را در سطح جهان به ارمغان می اورند .در سالهای گذشته تحصیل در آلمان یکی از مقاصد دانشجویان جهت اموزش علمی در جهان بوده است و دانشگاههای المان از جهت اموزش و تحصیل در  سطح بین المللی خود را ثابت نموده است .هر ساله هزاران نفر از دانشجویان برای تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس دانشگاههای المان را به عنوان اولین انتخاب برای تحصیل خود انتخاب می نمایند و دلایل توجیح کننده ای نیز برای این امر وجود خواهد داشت.

تحصیل فوق لیسانس در آلمان نیاز خواهد بود به داشتن مدارکی نظیر مدارک زبان و نحوه درخواست ان برای اینکه بتوان به ویزای دانشجویی دست پیدا نمود. طول دوره فوق لیسانس در المان ۲ سال به طول خواهد انجامید.

زبان مورد نیاز المان در مقطع فوق لیسانس المان یا تست داف میباشد تا امکان تحصیل در المان درمقطع فوق لیسانس المان b1

فراهم شود و علاوه بر زبان المانی امکان تحصیل در دانشگاهها در المان به زبان انگلیسی را نیز میتوان برای دانشجویان در المان در مفطع فوق لیسانس فراهم نمود .بنابراین طبق انچه بیان شده است در المان  تحصیل در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان امکانپذیر خواهد بود

در دانشگاههای المان پذیرش ۲ مرتبه در سال صورت خواهد پذیرفت.

۱-شروع ترم زمستان ۲-شروع ترم تابستان

هزینه های تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس رایگان خواهد بود و فرصتهای شغلی بسیاری پس از فارغ التحصیلی در المان نیز وجود خواهد داشت .

دانشگاههای فوق لیسانس در المان به ۲ دسته تقسیم بندی خواهد شد :۱- دانشگاه دولتی المان که توسط دولت کشور المان اداره خواهد شد .۲- دانشگاههای خصوصی المان که تحت نظر شرکتهای مستقل در المان اداره خواهد شد که هزینه ان از ۱۰۰۰۰ هزار یورو تا ۳۰۰۰۰ هزار یورو میباشد و اکثر دانشجویان در المان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای رایگان به تحصیل میپردازند.

در مجموع آلمان در حدود ۱۶۱ رشته تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در المان را ارایه خواهند داد.

دانشگاههای آلمان تحصیلات به زبان انگلیسی را بدون نیازبه شهریه یا با شهریه بسیار کم ارایه خواهند داد.

 

germanyyy مقایسه تحصیل فوق لیسانس در آلمان و انگلیس

تحصیل در انگلیس

اتگلستان در سواحل غربی اروپا واقع شده است و یکی از جایگاههای یسیار معتبر برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در جهان را به خود اختصاص داده است و انگلستان در طی چند دهه اولین کشور برای تحصیل دانشجویان خارجی می باشد و برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس گزینه بسیار خوبی خواهد بود

 

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل و بورسیه تحصیلی انگلستان

video مقایسه تحصیل فوق لیسانس در آلمان و انگلیس
video مقایسه تحصیل فوق لیسانس در آلمان و انگلیس

 

 

در مقطع فوق لیسانس در انگلیس اشخاص حداقل ۳۰ تا ۳۵ ساعت از وقت خود را به مطالعه خواهند پرداخت و در مقطع فوق لیسانس در انگلیس می توان به صورت پاره وقت وفول تایم به تحصیل پرداخت.

هزینه در مقطع فوق لیسانس در انگلیس به چه صورت خواهد بود ؟

هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلیس متغیر خواهد بود و هزینه ثابتی را در بر نخواهد داشت و هزینه تحصیل در انگلیس به این صورت خواهد بود که هزینه تحصیل برای دانشجویان انگلیسی سالیانه بین ۴۰۰۰ الی ۹۰۰۰ پوند در سال خواهد بود و برای دانشجویان خارجی سالیانه به طور متوسط ۱۴۰۰۰ پوند در سال خواهد بود که این مبالغ متغیر خواهد بود.

هزینه های هر دوره در دانشگاههای انگلیس بسته به اعتبار  و نوع دانشگاه می باشد که هزینه ان متغیرخواهد بود.

امکان کار برای دانشجویان فوق لیسانس در انگلیس ۱۵ الی ۲۰ ساعت در هفته وجود خواهد داشت که به صورت پاره وقت خواهد بود و بسیاری از دانشجویان در مقطع فوق لیسانس برای تامین هزینه های تحصیل خود در انگلیس مشغول به کار پاره وقت در هفته می باشند.

شروع ترم فوق لیسانس در ماه سپتامبر امکانپذیر خواهد بود هر چند که ثبت نام و شروع ترم در انگلیس در بعضی از دانشگاهها متغیر خواهد بود.

تحصیل در آلمان در مقایسه با انگلیس به این نحو صورت خواهد پذیرفت که در المان می توان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان المانی به تحصیل پرداخت و کسانی که میخواهند در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی در المان به تحصیل بپردازند می بایست مدرک ایلتس ۵/۶ اکادمیک را کسب نمایند.

در مقطع فوق لیسانس در المان طول دوره تحصیل ۲ سال به طول خواهد انجامید در حالیکه در انگلیس طول دوره فوق لیسانیس ۱ سال خواهد بود.

در فوق لیسانس در المان بعضی از رشته های تحصیلی نیاز به ازمون ورودی خواهند داشت و ان هم فقط به زبان المانی خواهد بود با اینکه میتوان به زبان انگلیسی به تحصیل پرداخت ولی ازمون ورودی را می بایست تسلط کافی به زبان المانی را دارا باشد درحالیکه در انگلیس برخی از رشته های مدیریت و مهندسی نیاز به ازمون ورودی خواهد داشت و ان هم به زبان انگلیسی خواهد بود و باید دانشجویان تسلط کافی به زبان انگلیسی را داشته باشند.

در المان پذیرش در دانشگاهها ۲ بار در سال صورت خواهد پذیرفت در حالیکه در انگلیس ۱ بار  در سال پذیرش دانشجو شکل خواهد گرفت و ان ممکن خواهد بود به صورت متغیر باشد

هزینه تحصیل در دانشگاههای آلمان رایگان خواهد بود و در سال هزینه زندگی را در برخواهد داشت که حدود ۴۰ ملیون تومان در سال خواهد بود.

از حیث تمکن مالی در کشور المان می بایست ۳ ماه این مبلغ در حسابی در ایران به نام شخص افتتاح گردد و در این مدت شخص  پول را از  خود برداشت نماید در حالیکه در انگلیس میبایست هزینه تحصیل و زندگی را به مدت ۲۸ روز در حساب خود در ایران افتتاح نماید و در این مدت حق برداشت پول را نخواهد داشت.

دانشگاههای انگلیس در مقطع فوق لیسانس جزء ۱۰ دانشگاه برتر در جهان خواهد بود در حالیکه دانشگاههای المان رتبه بندی ان در جهان حزء ۵۰ دانشگاه برتر در جهان خواهد بود.

بنابراین هزینه تحصیل در آلمان رایگان خواهد بود ولی طول تحصیل در المان ۲ سال به طول خواهد انجامید و طول دوره تحصیل در انگلیس ۱ سال خواهد بود و اگر بخواهیم اینطور بیان نماییم تحصیل در انگلیس به صرفه تر از تحصیل در آلمان خواهد بود اگر بخواهیم هزینه های تحصیل و زندگی را در طول دو سال در المان بخواهیم در نظر بگیریم .

موسسه حقوقی ملک پور میتواند راهنمای شما در باب تحصیل فوق لیسانس در آلمان و انگلیس و مهاجرت به آلمان و مهاجرت به انگلیس و تحصیل در آلمان و تحصیل در انگلیس باشد برای اطلاعات بیشتربا مشاورین ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نیاز را در این زمینه کسب نمایید.

2 پاسخ
  1. mie editor2 گفته:

    با سلام و عرض ادب. امکان تحصیل شما در کشور آلمان و انگلیس وجود دارد اما برای اخذ بورسیه باید شرایط دریافت بورس را داشته باشید. مسلما در حال حاضر پروسه تحصیلی آلمان بیشتر از گشور انگلیس زمان می برد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

    پاسخ
  2. mie editor2 گفته:

    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما، من یک دختر ٢۴ ساله مجرد هستم که مقطع تحصیلیم لیسانس نرم افزار هست. قصد مهاجرت به کشور المان یا انگیلیسو دارم اما آگاهی کافی برای راههای مهاجرتو ندارم. بیشتر از طریق تحصیلو بورسیه دوس دارم اقدام کنم اما نیاز به راهنمایی شما دارم که چه اقداماتی باید انجام بدم چقدر طول میکشه؟؟؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.