مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس

آیا مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس را می شناسید؟ مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس چیست؟ آیا برای ادامه تحصیل در کشور بلاروس نیاز به مدرک پیش دانشگاهی میباشد؟ آیا جزو مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس مدرک زبان است ؟ اینکه مدرک تحصیلی اخذ شده  در کشور بلاروس شما پس از بازگشت به ایران معادل سازی شود آیا باید دوره ی پیش دانشگاهی را در ایران گذرانده باشید؟این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه حقوقی ملکپور در باب مدارک لازم برای پذیرش در بلاروس نگارش شده است .

اخذ پذیرش در کشور بلاروس شناسنامه و یا پاسپورت شما نیاز به ترجمه روسی دارند؟ در این نوشتار سعی شده است که کلیه مدارک لازم برای اخذ پذیرش از کالج ها و دانشگاه های کشور بلاروس با جزییات بیان شود تا کمکی باشد برای دوستداران و متقاضیان تحصیل در کشور بلاروس.

برای تحصیل در رشته های پزشکی و یا مهندسی در کشور بلاروس نیاز به گذراندن آزمون ورودی دانشگاه های مختلف خواهید داشت.اما از آنجا که این آزمون ها به زبان انگلیسی و یا روسی برگزار میشوند شما نیاز به دارا بودن دانش زبانی خوب خواهید داشت.و پس از آن نیز شما میبایست منابع این آزمون ها را دانسته و مطالعه کرده و آماده ی آزمون شوید.و در انتها نیز شما میبایست از سفارت بلاروس در تهران  درخواست ویزای توریستی کرده تا امکان حضور در این کشور برای شرکت در آزمون را بدست آورید.در روز آزمون نیز شما باید با متقاضیانی وارد رقابت شوید که دوره های آمادگی آزمون را در کشور بلاروس سپری کرده اند و از آمادگی نسبی بالاتری نسبت به شما برخوردارند.

به دلیل این مشکلات تقریبا تمامی متقاضیان ترجیه میدهند که ابتدا در دوره های آمادگی شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها یا همان پات فک شرکت کنند. پس پذیرش در بلاروس به معنی پذیرش شما در رشته ی پزشکی نیست بلکه به معنی پذیرش شما در دوره های پات فک میباشد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در دوره های پات فک و یا دانشگاهی کشور بلاروس:

اولین مدرکی که در این پروسه مورد نیاز شماست مدرک هویتی است.پاسپورت شما میبایست به زبان روسی ترجمه شود.ترجمه پاسپورت باید رسمی بوده و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه باشد.

مدارک تحصیلی شما نیز میبایست به همراه ریز نمرات به زبان روسی ترجمه رسمی شوند این مدارک شامل دیپلم,پیش دانشگاهی ,لیسانس و…در صورت وجود  هستند.

دیگر مدرک مورد نیاز شما گواهی سلامت میباشد که باید از یک پزشک دارای پروانه پزشکی دریافت شور و در آن قید شود که متقاضی از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل به سر میبرد.

یکی دیگر از مهمترین مدارک برای متقاضیان آزمایشات ایدز و هپاتیت است که متقاضی نمیبایست به آنها مبتلا باشد.

     مدارک لازم جهت سفارت بلاروس در تهران :

     ساعات کار بخش کنسولی سفارت جمهوری بلاروس در جمهوری اسلامی ایران:

     همه روزه غیر از روزهای چهارشنبه، جمعه و شنبه

     دریافت مدارک از مراجعین:

     از ساعت ۰۹٫۳۰ الی ۱۲٫۳۰

     تحویل مدارک به مراجعین:

     از ساعت ۰۹٫۳۰ الی ۱۲٫۳۰

     نشانی: تهران، زعفرانیه، خ. فلاحی، خ.طاهری، خ. آبان، ک.آذر، پ.۱

     کد پستی: ۱۹۸۸۷۹۳۴۸۳

     تلفن تماس: ۲۲۷۵۲۲۲۹

     نمابر: ۲۲۷۵۱۳۸۲

     ایمیل:iran@mfa.gov.by

     وب سایت: www.iran.mfa.gov.by

     پاسپورت

     کارت ملی‌ و شناسنامه

     تکمیل فرم روادید ( به پیوست ارسال)

     بیمه نامهٔ سامان سامان یک ماه جهت کشور بلاروس

     ۱۳۶دلار جهت واریز به بانک ملی‌ شعبه‌ کاشف تجریش ( ۱۳۶دلار جهت ویزای ۱ روز)

     پذیرش تحصیلی‌

مدارک لازم پذیرش بلاروس

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای بلاروس :

۱-پاسپورت

۲-شناسنامه

۳-دیپلم وریز نمرات

۴-پیش دانشگاهی و ریز نمرات

۵-ازمایش ایدز و هپاتیت B

۶-گواهی صحت سلامت

۷-شش قطعه پاسپورتی

کلیه مدارک ذکر شده میبایست ترجمه روسی و تایید وزارت امور خارجه و دادگستری شود.

گواهی صحت سلامت و ازمایش ایدز و هپاتیت باید مهر سازمان نظام پزشکی داشته باشد

مدارک بلاروس

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی بهمراه ریز نمرات آنها در ایران (هنگام مراجعه به دارالترجمههای رسمی از آنها بخواهید که ترجمهی مدارک شما را حتما” به تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران برسانند و توجه داشته باشید که ترجمه مدارک تحصیلی شما حتما” میبایست ممهور به مهر دارالترجمه رسمی ، وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه باشد).

تذکر : در مورد دانشجویانی که آخرین مدرک تحصیلی آنها دیپلم متوسطه میباشد لازم به ذکر است که دیپلم سوم دبیرستان ایران جهت ادامه تحصیل در دانشگاههای بلاروس مورد قبول وزارت علوم بلاروس کافی میباشد ، در ضمن دانشگاههای بلاروس برای پذیرش دانشجویان خارجی در بدو ورود به دانشگاه آزمون ورودی ندارد ولی همه دانشجویان خارجی و حتی دانشجویان بلاروسی پس از گذراندن یکسال دوره پیش دانشگاهی به زبان روسی و یا به زبان انگلیسی (بدلخواه شما) باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و تنها پس از قبولی در این آزمون می توانند در دانشگاه ادامه تحصیل دهند. خاطر نشان میگردد دروس امتحانی شامل شیمی و بیولوژی می شود. خاطر نشان میگردد این موسسه هیچگونه تعهدی در خصوص قبولی دانشجویان در آزمون ورودی نمی دهد چون دیده شده است بسیاری از دانشجویان بدون مطالعه کافی در دوره پیش دانشگاهی انتظار قبولی در آزمون ورودی دارند و پس از قبول نشدن در آزمون ورودی بعلت مطالعه کم و جدی نگرفتن دوره پیش دانشگاهی از موسسه اعزام به خارج شکایت کرده و خواهان دریافت هزینه های پرداخت شده خود می باشند. بدینوسیله اعلام میدارد که موسسه هیچگونه تعهدی در خصوص قبول نشدن در آزمون ورودی نمیکند و توصیه میشود که دانشجویان با پشتکار زیاد در آزمون ورودی شرکت نمایند تا مشکلات آتی بوجود نیاید.

. ترجمه صفحه اول پاسپورت به زبان روسی در دارالترجمه رسمی

در صورتی که مهلت پاسپورت شما رو به اتمام است حتما” قبل از پذیرش جهت تمدید آن اقدام فرمایید.

 

 مدارک لازم پذیرش بلاروس

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای بلاروس :

۱-پاسپورت

۲-شناسنامه

۳-دیپلم وریز نمرات

۴-پیش دانشگاهی و ریز نمرات

۵-ازمایش ایدز و هپاتیت B

۶-گواهی صحت سلامت

۷-شش قطعه پاسپورتی

کلیه مدارک ذکر شده میبایست ترجمه روسی و تایید وزارت امور خارجه و دادگستری شود.

گواهی صحت سلامت و ازمایش ایدز و هپاتیت باید مهر سازمان نظام پزشکی داشته باشد.

دندان پزشکی به زبان انگلیسی:سالانه ۵۳۰۰ دلار

پزشکی عمومی به زبان روسی:سالانه ۵۰۰۰ دلار

دندان پزشکی به زبان روسی:سالانه ۴۳۰۰ دلار

پزشکی عمومی به زبان روسی:سالانه ۴۰۰۰ دلار

داروسازی به زبان روسی:سالانه ۳۷۰۰ دلار

تخصص داخلی :سالانه ۲۰۰۰ دلار

تخصص دندان پزشکی :سالانه ۳۳۰۰ دلار

جراحی :۲۳۰۰ دلار

برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس میتوانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در سراسر کشور تماس بگیرید.

نگارنده: محسن مرادزاده

 

8 پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 1. احسان گفته:

  سلام
  دانشگاه های بلاروس مورد تایید وزارت علوم آلمان هستند؟ یعنی امکان ادامه تحصیل در آلمان با مدرک بلاروس هست؟
  و سوال دیگه اینکه کسی که زبان روسی رو در حد متوسط میدونه هم باز ملزم به شرکت در دوره ی پادفک هست؟

  پاسخ
 2. maziar samiei گفته:

  سلام خسته نباشيد …. سوالي داشتم در مورد.بلاروس… ايا الان با اطلاعيه اي كه وزارت بهداشت دادند بلاروس براي دندانپزشكي الان تاييده و همچنين اگر كسي بخواد از روسيه انقالي بگيره تاييده و بعد انتقال بايد از اولين ترم شروع كنه؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   دوست گرامی در حال حاضر مدارک دندانپزشکی کشور بلاروس مورد تایید ایران نمیباشد اما ممکن است در آینده مورد تایید قرار بگیرند در خصوص انتقالی بستگی به دانشگاه مقصد دارد و در صورتی که انتقالی را قبول کند واحد های پاس کرده را معادل سازی مینماید

   پاسخ
 3. zaki گفته:

  سلام و خداقوت .ممنون از اطلاعاتتون.ببخشید کشورابی ک به دامپزشکی بورسیه میکنن کدومن؟سوال دومم اینکه کدوم کشورا هستن ک هزینه کمتری برا رشته های پزشکی و پیراپزشکی دارن براکسی ک توایران رشته دلخواهشو قبول نشده بخصوص رشته دامپزشکی

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.