,

مدارک لازم برای ویزای کار در مالزی

مدارک لازم برای ویزای کار در مالزی

موضوع این مقاله در مورد مدارک لازم جهت ویزای کاری در مالزی و همچنین عنوان ویزاهای کاری دیگر در کشور مالزی ، روند توضیح مدارک لازم جهت ویزای کاری در مالزی شرایط اساسی و تاثیر گذار در مدارک و شرایط مورد نیاز ویزای کاری در مالزی و همچنین شرایط سنی مورد نیاز در ویزای کاری در مالزی است لذا در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد مدارک لازم جهت ویزای کاری در مالزی و طرق دیگر مهاجرت به مالزی می توانید با وکلا و  مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید . امید است با مطالعه این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است توانسته باشیم مطالب مفیدی را خدمت شما عزیزان همیشه همراه قرار داده باشیم .

آیا در مورد مدارک لازم جهت ویزای کاری در مالزی سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با مسئله مدارک لازم جهت ویزای کاری در مالزی آشنا شوید ؟ آیا از شرایط اقامت در مالزی مطلع هستید؟ آیا از الزامات مورد نیاز برای مجوز کار در  مالزی اطلاعاتی دارید ؟

الزامات مورد نیاز برای مجوز کار : به منظور به دست آوردن ویزای کار در کشور مالزی باید از اعتبار پاسپورت حداقل ۱۸ ماه باقی مانده باشد .

حداقل سن برای ویزای کاری در مالزی ۲۷ سال است که البته استثنا آن در بخش IT است که حداقل سن مورد نیاز آن ۲۷  سال است و معمولا مجوز کار در کشور مالزی برای مدت ۶ ماه تا ۵ سال صادر می گردد .

ویزای اشتغال : این ویزا برای کارکنان با مهارتهای خاص معمولا با مشاغل فنی و MANAGERIAL صادر می شود . که حداقل مدت این ویزا معمولا ۲ سال است .ویزای اشتغال موقت : برای اشتغال کمتر از ۲ سال صادر شده است که برای مشاغل با حقوق و دستمزد کمتر از ۵۰۰۰ RM می باشد . استخدام کارگر خارجی باید توسط کمیته خارج از کشور و یا سازمان نظارتی مربوطه تایید شده باشد .

ویزای اشتغال حرفه ای : این ویزا توسط یک شرکت مالزیایی برای اتباع خارجی در زمینه ارائه خدمات خاص برای یک دوره ۶ ماهه صادر می گردد .

مدارک مورد نیاز برای برنامه های کاربردی اجازه کار

به طور کلی، مدارک زیر مورد نیاز است زمانی که تقاضا برای مجوز کار برای مالزی:

 • نامه درخواست و نامه انتصاب از کارفرمای
 • پیشنهاد از نامه پذیرش یا قرارداد کار
 • فرم های درخواست ویزا مربوطه
 • نامه از تایید از وزارت امور خانه
 • رسید اصلی پرداخت نرم افزار
 • کپی از پاسپورت کارکنان
 • عکس گذرنامه
 • نسخه هایی از CV و مدارک کارکنان
 • گزارش های پزشکی از کشور کارکنان از مبدا تایید شده توسط وزارت بهداشت مالزی

دیگر ویزای کار عبارتند از:

 • رمز عبور بازدید کننده (حرفه ای)
 • سیستم ترخیص کالا از مالزی (MACS)
 • ویزای کوتاه مدت و بلند مدت اجتماعی

بسته به علت مهاجرت به مالزی، شما ممکن است یک ویزای که نیاز به یک مرجع منتشر شده توسط اداره مهاجرت مالزی نیاز دارند. این معمولا به اتباع خارجی که به مالزی به عنوان نیروی کار حرفه ای، دانش آموزان و یا وابستگان آمده اعمال می شود. برای اهداف اجتماعی: گردشگری و یا کنفرانس ها، مراجع لازم نیست. برای درخواست هر یک از این ویزا، لازم است  مدارک زیر به سفارت و یا کنسولگری مالزی در کشور ملی ارسال شود .

 • اصل گذرنامه و دو نسخه
 • درخواست ویزا (IMM.47) و ۲ نسخه
 • ۲ عکس گذرنامه
 • بیانیه بانک نشان دهنده صندوق های مالی کافی
 • معتبر پرواز بلیط و ۲ نسخه
 • نامه از تایید از اداره مهاجرت مالزی (ویزای با مراجع تنها)

 

بازار کار در مالزی

مالزی در مسیر تبدیل شدن به یک کشور بسیار توسعه یافته، با یک اقتصاد شکوفا و بازار کار با ثبات است. با این حال، این لزوما به آینده اشتغال مهاجران به تنهایی کمک نمی نماید .

 

محدودیت کار برای اتباع خارجی

به منظور حمایت از نیروی کار محلی از رقبای خارجی دولت مالزی محدودیت های خاص در اشتغال اتباع خارجی تعیین کرده است. مهاجران تنها می توانید برای حداکثر ۵ تا ۱۰ سال کار کنند، بسته به این بخش، ارائه شده است که نیروی حرفه ای آموزش دیده مالزی برای رسیدگی به کار می کنند.

در باب مدارک لازم جهت ویزای کاری در مالزی؛ شرکتها همچنین ملزم به رعایت محدودیت در تعداد کارگران خارجی هستند و تنها می تواند استخدام یک تبعه خارجی نمایند البته با این شرط که هیچ کارگر مالزیایی به همان اندازه واجد شرایط برای آن موقعیت شغلی نبود .

 

شرایط کار در کشور

قانون استخدام مالزی هفته ای ۴۸ ساعت کار به طور معمول تعریف می کند، با حداکثر ۸ ساعت در روز و شش روز کار در هفته.

محدودیت های خاص، در صنعت یا کشاورزی، جایی که آنها اجازه کار از ساعت ۲۲:۰۰-۰۵:۰۰ وجود دارد.

کارگران مالزی واجد شرایط برای اشتغال تمام وقت از سن ۱۴ سال هستند.

با این حال، مقررات حمایتی خاصی پوشش نوجوانان در سن ۱۴ تا ۱۶ سال وجود دارد .

ساعات اداری عادی در مالزی ۰۹:۰۰-۱۷:۰۰ از دوشنبه تا جمعه، و بسیاری از کسب و کار و سازمان های دولتی نیز تا ظهر در روزهای شنبه باز است.

 

تعطیلات

قانون کار مالزی مجموعه حداقل ۱۰ روز مرخصی با حقوق در سال است. این است که بسیار نیست، اما بسیاری از  کشورها با بسیاری از تعطیلات مذهبی مالزی وجود ندارد.

با توجه به فرهنگ ها و ادیان زندگی در مالزی مختلف، نه تنها تعطیلات مسلمان مشاهده شده بلکه بودایی، هندو و تعطیلات مسیحی هم درنظر گرفته شده است .

هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است تشریح و توضیح مدارک و شرایط مورد نیاز ویزای کاری در مالزی ، تعریف و توضیحی از مدارک لازم جهت ویزای کاری در مالزی است که با توجه به توریستی بودن کشور مالزی و بازار کاری مطلوب در کشور مالزی بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد مهاجرت به مالزی را دارد با مشورت با موسسه حقوقی ملک پور بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .

 

نگارنده : علیرضا بهادری

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.