مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چک

آیا  در فکر مهاجرت به کشور چک هستید؟ آیا به به ویزای کار این کشور فکر کرده اید؟  اطلاعات کافی در خصوص مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چک دارید؟  قوانین اخذ ویزای کاری چک را می دانید؟ مراحل تسلیم مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چک را میدانید؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چک را میشناسید؟ آیا میدانید داشتن  اسپانسر برای دریافت ویزای کاری چه اهمیتی دارد؟ skilled worker در اخذ ویزای کاری چک چه جایگای دارد؟

دریافت اجازه کار یا همان ویزای کاری یک کشور یکی از روشهای اخذ اقامت در آن کشور محسوب میشود که البته اخذاقامت از طریق ویزای کار یکی از مطمئن ترین روشها نیز میتواند باشد در صورتیکه فرد با اطلاعات کامل و دقیق در این خصوص اقدام کند. اغلب در ابتدای این راه سوالات بسیاری پیش روی فرد قرار دارد و گاهی ممکن است در صورت عدم دسترسی به منابع اطلاعات دقیق و مطمئن در خصوص چگونگی دریافت ویزای کار فرد دچار نگرانی و گاها یاس شود. در این راستا موسسه حقوقی بین المللی ملک پور قصد دارد با ارائه این مقاله و اطلاعاتی کامل در هموار نمودن مسیرتان در اخذ ویزای کاری چک، شما را یاری کند.

چک

برای آنکه بخواهید به کشوری مهاجرت کنید در مرحله اول بهتر است یک اطلاعات کافی در خصوص آن کشور کسب کنید و در صورتیکه قصد مهاجرت به یک کشور از طریق ویزای کاری دارید بهتر آنست اطلاعات اولیه در خصوص اقتصاد آن کشور و صنایع و مشاغل پربازده آن کشور را شناسایی کنید و در صورت هماهنگ بودن با شغل  و تخصص خود درباره آن تصمیم گیری کنید تا در آینده با مشکل جدی مواجه نشوید. جمهوری چک کشوری در اروپای مرکزی است که بیشتر مرزهای آن با کشورهای هم جوارش را مناطق کوهستانی پوشانده است.پایتخت آن پراگ است .فرهنگ کشور چک ترکیبی از فرهنگ آلمانی و اسلاوی است. جمهوری چک از دهه ۹۰ میلادی به دلیل جاذبه های گردش گریش مورد توجه گردشگران بوده است. از نظر مذهبی مردم چک بی اعتنا به مذهب خوانده میشوند. زبان رسمی این کشور زبان چکی است.

کشور چک قدرت صنعتی بلوک شرق سابق به حساب می آید و آنهم به دلیل وجود نیروی کار فوق العاده ماهر در این کشور است.همچنین به دلیل بارندگی های بسیار زیاد در چک کشاورزی در این کشور بسیار رونق دارد و در اقتصاد این کشور بسیار قابل توجه است. مهمترین محصولات کشاورزی در این کشور جو و چغندر است و همچنین جنگل داری و دامداری نیز از موارد متداول در کشور چک محسوب میشود.

در خصوص صنعت در این کشور باید بگوییم کارخانه ماشین سازی شکودا، کارخانه های تولید کریستال و صنعت تولید آبجو و الکل در اقتصاد پویای این کشور بسیار پراهمیت هستند. اما این روزها صنعت گردشگری نیز در این کشور بسیار پر رونق است زیرا طبیعت و جاذبه های توریستی این کشور هرساله جمعیت بسیاری از گردشگران را به جمهوری چک میکشاند.مورد دیگری که در خصوص اقتصاد جمهوری چک میتوان گفت اینست که در حال حاضراین کشور از نظر اقتصادی در حال گذر از نظام اقتصاد کمونیستی به سمت بازار آزاد و خصوصی سازی صنعت و کشاورزی است.

ویزای کار برای جمهوری چک

در اغلب کشورهای اروپایی ویزای کار یا همان دعوت به کار برای متقاضیان در یافت شغلهای تخصصی وجود دارد که این روش از قواعد خاص خودش تبعیت می کند. در جمهوری چک نیز برای آنکه یک فرد خارجی بتوواند یک شغلی را دریافت کند می بایست یک دعوتنامه از سوی کارفرما برای وی ارسال شود. طبق قانون حاکم در اتحادیه اروپا این کارفرما می بایست ابتدا ۳ماه این کار آگهی کند واگر متقاضی برای آن پیدا نشد سه ماه دیگر آن را در اتحادیه اروپا آگهی کند و باز در صورت عدم وجود متقاضی در اتحادیه اروپا اجازه خواهد داشت به عنوان اسپانسر فردی را از خارج از اتحادیه اروپا برای آن شغل دعوت کند که لازمه آن اینست که بتواند ثابت کند او مناسب ترین فرد برای این شغل است.

در بالا عرض کردیم کشور چک از نظر نیروی انسانی بسیار غنی است و در صورتیکه شما بتوانید اسپانسری پیدا کنید بدون تردید در آگهی اول در کشور چک متقاضی برای آن شغل پیدا میشود پس در صورتیکه میخواهید شغل مورد نظر را کسب کنید می بایست هین اعلام آگهی شما در آن کشور باشید. یکی از راههایی که برای اخذ اقامت و دریافت کار در چک به شما پیشنهاد میکنیم اخذ پذیرش در یکی از دانشگاههای چک است و پس از آن اقدام برای یافتن یک شغل مناسب است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار

فرم پرشده درخواست ویزا

دوقطعه عکس پایپورت

پاسپورت و یک نسخه کپی از آن(به تاریخ اعتبار پاسپورت خود دقت کنید)

مشخصات کارفرما (در این مشخصات اطلاعاتی لازم است تا اثبات کند کارفرما قادر است حقوق فرد متقاضی شغل را تامین کند)

مدرک تحصیلی مرتبط با کار

مدرک زبان

سابقه کار مرتبط با شغلی که قرار است چک در آن فعالیت کند

در این مقاله تمامی اطلاعات لازم را جهت مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چک برای شما عزیزان بیان کردیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری دارید مشاوران موسسه حقوقی بین المللی ملک پور در این خصوص می توانند پاسخگوی سوالات شما باشند. همچنین برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به سایت www.legalmalekpour.com  مراجعه بفرمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

منبع:

www.fa.wikipedia.org

http://www.mzv.cz

 

نگارنده: ماه منیر خاجی

 

 

 

 

1 پاسخ
 1. mohammadreza گفته:

  درود
  امیدوارم تندرست و شاد باشید
  ممنون از سایت و تیم قدرتمندتون
  میخواستم ببیتم امکانش وجود داره که در رابطه با مهاجرت به جمهوری چک و انواع ویزاهاش یک فایل صوتی ظبط کنید در کانال تلگرام؟
  سپاس

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.