قوانین اتریش

قوانین اتریش

قوانین اتریش و اگاهی از ان ها جهت مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اتریش لازم می باشد. شاید سوال پیش بیاید که چگونه قوانین اتریش تدوین می شوند و مراحل تصویب قوانین اتریش به چه صورت است . موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ترین و بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه مقاله ای را تحت عنوان قوانین اتریش به نگارش دراورده است ، اگر می خواهید در باره ی قوانین اتریش اطلاعات و دانش هایی را به دست آورید می توانید این مقاله را مطالعه نموده و با افزایش اطلاعات خود در صورت هرگونه سوال حقوقی و مهاجرتی دیگر می توانید با تمامی دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از طریق وکلای رسمی و حقوقدانان و کارشناسان مسلط در امور حقوقی و بین المللی به صورت تلفنی و رایگان درباه ی قوانین اتریش و قوانین مهاجرتی کشور اتریش و سایر کشورها مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب قوانین جدید اتریش

audio قوانین اتریش

چگونگی تدوین قوانین کشور اتریش

پیش نویس قوانین اتریش توسط اعضای شورای ملی در شورای ملی مطرح و توسط شورای فدرال و یا یک سوم از اعضای شورای فدرال، و یا دولت فدرال تصویب می شود.
پیش نویس قوانین تدوین شده توسط دولت فدرال (لایحه های دولت) باید با اتفاق آرای کابینه به تصویب برسد.
پیش نویس قوانین کشور اتریش موقتاً توسط وزیر فدرال مربوطه تدوین می شود و قبل از تصویب در کابینه برای بررسی به ایالات (استان) و نمایندگان قانونی آنها ارسال می شود.
وزیر فدرال مربوطه می تواند پیش نویس قانون را برای پیاده سازی اصلاحات پیشنهادی در طول فرایند بررسی تغییر دهد، که البته او موظف به ایجاد این تغییرات نمی باشد.

روش های دیگر تصویب قوانین کشور اتریش

پیش نویس قوانین ارائه شده توسط اعضای شورای ملی به عنوان یک “جنبش” شناخته می شود. روند بالا برای تصویب قوانین همیشه ضروری نیست.
پیش نویس قوانین اتریش همچنین ممکن است در قالب یک جنبش محبوب (Volksbegehren) ارائه شود. اگر یک جنبش محبوب تعداد ۱۰۰۰۰۰ امضا از طرف اعضای رای دهندگان ملی یا یک ششم امضا رای دهندگان در هر سه استان فدرال دریافت کند، آنگاه این جنبش باید توسط شورای ملی به بحث و بررسی گذاشته شود.
کمیسیون های انتخاباتی برای برگزاری و نظارت بر انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و نظارت بر Volksbegehren تاسیس شده اند. این کمیسیون ها باید شامل اعضای رای دهنده احزاب سیاسی در رقابت انتخاباتی باشد.

تصویب قوانین فدرال کشور اتریش

پس از تصویب قوانین اتریش توسط شورای ملی، رئیس شورای ملی باید فوراً به شورای فدرال اطلاع دهد.
پس از تصویب قوانین در شورای ملی، تنها در شرایطی که شورای فدرال اعتراضی نداشته باشد منتشر می شود.
اگر شورای ملی آن قانون را در حضور حداقل نیمی از نمایندگان تصویب کند، امکان انتشار آن وجود دارد. تصویب قوانین مالی (بودجه) توسط شورای ملی نیاز به تایید شورای فدرال ندارد چرا که شورای ملی از صلاحیت مالی برخوردار است.
در خصوص قوانین اتریش می توان گفت که هر قانون مصوب در شورای ملی ممکن است قبل از اجرا در یک رفراندوم ملی (Volksabstimmung) مطرح شود و اگر شورای ملی چنین تصمیمی بگیرد و یا اگر اکثریت اعضای شورای ملی رای به نفع آن بدهند، اجرا می شود.

هر گونه تغییر کلی قانون اساسی فدرال کشور اتریش باید در یک رفراندوم ملی مطرح شود.
رییس جمهور فدرال ممکن است در یک همه پرسی ملی قبل از انقضای مدت صلاحیت خود برکنار شود. همه پرسی باید در صورتی برگزار شود که مجلس فدرال تمایل داشته باشد. اگر نتیجه همه پرسی نشان دهنده رای اکثریت مخالف برکناری رئیس جمهور فدرال باشد، این همه پرسی به عنوان انتخاب مجدد رئیس جمهور فدرال خواهد بود و نظر شورای ملی رد می شود. در رفراندوم ملی، اکثریت مطلق آراء معتبر شمارش می شود.
قانون اساسی یا مفاد قانون اساسی موجود در قوانین اتریش را می توان در شورای ملی و تنها در حضور حداقل نیمی از نمایندگان آن و با اکثریت دو سوم آرا به تصویب رساند.
رئیس جمهور فدرال قوانین فدرال را برای تأیید مطابقت آن با قانون اساسی فدرال امضا می کند. صدراعظم فدرال نیز هر قانون را پس از تصویب امضا می کند. پس از تصویب یک قانون، صدراعظم فدرال آن را در روزنامه فدرال منتشر می کند.
موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و معتبرترین موسسه حقوقی در خاورمیانه همواره دارای بهترین و جامع ترین اطلاعات حقوقی و مهاجرتی در رابطه با قوانین اتریش و قوانین مهاجرتی تمامی کشورها می باشد لذا شما عزیزان همواره می توانید سوالات و ابهامات خود را درباره ی قوانین تمامی کشورها و از جمله قوانین اتریش و روش های مهاجرت به اتریش را با دفتر موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران در میان گذاشته و از طریق حقوقدانان و وکلای برجسته و رسمی این دفاتر به صورت رایگان و تلفنی مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.