شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس

شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس نیز به مانند دیگر کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس برای افراد در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت می باشد. آیا می خواهید علاوه بر تحصیل و زندگی از شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس اطلاع داشته باشید ؟ آیا با شرایط و ساعات کار ضمن تحصیل جهت اخذ اقامت در بلاروس آشنایی دارید ؟ دانشجویان جهت کار ضمن تحصیل در بلاروس باید چه مراحل و اقداماتی را باید انجام دهند ؟ راه های پیدا کردن کار ضمن تحصیل جهت اخذ تابعیت بلاروس کدام می باشد ؟ در این مقاله تلاش بر این شده تا شما بزرگواران از شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس اطلاع یافته ،و در صورتی که شما عزیزان قصد مهاجرت تحصیلی به بلاروس را دارید و می خواهید با چگونگی شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس آگاه شوید  مطالع کامل این مقاله به شما پیشنهاد می شود. همچنین توصیه می گردد در صورت هرگونه سوال و ابهام دیگری در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

 

کشور بلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی است، کشور بلاروس جز کشورهای استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی می باشد.این کشور جز اروپایی ترین کشورهای اورپای شرقی بحساب می آید.پایتخت بلاروس شهر مینسک می باشد و در واقع این شهر به مدت ۹۸ سال است به عنوان پایتخت این کشور است.جمهوری بلاروس تقریبا ۱۱میلیون نفر جمعیت دارد و اقتصاد این کشور برپایه صنعت و کشاورزی است این کشور یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپای شرقی است.بلاروس یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی جهت تحصیل و زندگی در بین دیگر کشورهای اروپای شرقی است.

شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس برای دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند به مانند دیگر کشورها وجود دارد. در واقع دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشوری می شوند یکی از اهداف این افراد ورود به بازار کار آن کشور جهت تامین هزینه تحصیل در بلاروس می باشد. ساعات کار دانشجویی در کشور بلاروس کمتر از ۳۰تا ۳۵ ساعت در هفته می باشد با توجه به این موارد دانشجویان در این کشور وقت کافی جهت تمرکز بر روی دروس خود نیز خواهند داشت.در هریک از مناطق بلاروس فرصتهای شغلی مختلف پاره وقت برای دانشجویان خارجی دردسترس می باشد.بدین ترتیب دانشجویان متقاضی ورود به بازار کار پاره وقت در بلاروس در ابتدا باید درخواست خود را برای کارفراماهای مختلف ارسال نمایند و در این زمینه اقدام به جستجوی کار نمایند.

مقاطع تحصیلی دانشگاهی در کشور بلاروس به این صورت است که طول دوره مقطع کارشناسی ۴ساله می باشد و اجازه کار افراد متقاضی کار پاره وقت ۱۰ ساعت در هفته می باشد و کارشناسی ارشد و دکترا ۲ساله و اجازه کار پاره وقت دانشجویان ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته می باشد.حداکثر حقوق دریافتی افراد در صورتی که موفق شدند وارد بازار کار این کشور شوند ۵۰۰ تا ۶۰۰دلار در ماه می باشد در واقع هفته ای ۵۰یورو یک دانشجو میتواند حقوق دریافت کند.افراد متقاضی ورود به بازار کار بلاروس باید این نکته را در نظر داشته باشند که شرایط سختی پیش روی این افراد است.

 

کار پاره وقت در بلاروس

دانشجویان بای تامین هزینه های تحصیل در بلاروس و زندگی خود می توانند به صورت پاره وقت در کشور بلاروس مشغول به کار شوند.البته کار پاره وقت به کامل نمیتواند هزینه های زندگی و تحصیل در بلاروس این افراد را پوشش دهد.اما ورود به بازار کار پاره وقت در یک کشور برای دانشجویان مینژتواند فرصت مناسبی باشد تا با محیط کار و اقتصاد آن کشور آشنا شوند.در واقع بسیاری از دانشگاه ها دوره های کارآموزی همراه با حقوق برای دانشجویان خارجی برگزار می کنند و همچنین برخی از کارهای دانشجویی در محیط دانشگاه نیز برای افراد متقاضی وجود دارد.بنابراین دانشجویان با گذراندن دوره های کارورزی و کار درمحیط دانشگاه می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

 

برخی مشاغل پاره وقت و تمام وقت در بلاروس

۱- کارشناس کامپیوتر

متوسط درآمد ماهیانه مهندسین یا کارشناسان کامپیوتر در کشور بلاروس به صورت پاره وقت ۱۹۰۰دلار در ماه می باشد و کل درآمد این افراد ۲۲٫۸۰۰دلار در طول سال است.

۲- کار در خانه

درآمد متوسط افرادی که در خانه می توانند کار کنند ۱۴ تا ۲۲دلار در ساعت می باشد.

نکاتی در خصوص کار پاره وقت دانشجویی

۱- دانشجویان متقاضی کار پاره وقت میتوانند در محیط دانشگاه نیز اقدام به جستجوی کار نمایند

۲- کار دانشجویی شامل: کار در کافه تریا دانشگاه و کار در کتابخانه،بخش های اداری و فرهنگی دانشگاه برای داشنجویان متقاضی دردسترس می باشد

۳- همچنین دانشجویان برای سهولت در رفت و آمد و نزدیکی به دانشگاه اقدام به جستجوی کار در نزدیکی محل تحصیل یا اقامت خود نمایند

۴- همچنیندانشجویان میتوانند با هم کلاسی های خود که وارد بازار کار بلاروس شده اند گفتگو و کسب اطلاع نمایند

۵- کاره پاره وقت یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان خارجی در کشور مقصد میباشد بدلیل اینکه تا حدودی می توانند هزینه های خود را تامین نمایندو با بازار کار آن کشور آشنا شوند

۶- فرصتهای شغلی پاره وقت موجود برای دانشجویان خارجی در خارج از محیط دانشگاه شامل: کار در فروشگاه مواد غذایی،کار در پارک ها و شهربازی،کار در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ،نمایشگاهها،رستورانها،پمب بنزین و حتی کار در خانه و غیره…

 

مزایای تحصیل و کار در بلاروس

۱- هرساله بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی خارجی جهت پذیرش تحصیلی موسسات عالی و دانشگاه های بلاروس اقدام میکنند. و این تعداد هرساله افزایش می یابد.

۲- شانس بالای اخذ اقامت دائم بلاروس و ورود به بازار کار اروپا در صورت پایان تحصیلات تکمیلی در این کشور

۳- تقریبا تمامی دوره های تحصیلی در این کشور در سطح بین المللی است.فرصتهای مناسبی برای افراد فارغ التحصیل در کشور بلاروس وجود دارد.فرصتهای مناسبی برای افراد فارغ التحصیل در کشور بلاروس وجود دارد زیرا تحصیلات و آموزش در این کشور از بالاترین سطح بین المللی برخوردار است.

۴- هزینه های تحصیلی در این کشور به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین بوده از این رو دانشجویانی که در بحث هزینه ها مشکلاتی دارند این کشور گزینه مناسبی میتواند برایشان باشد.

۵- دانشگاه های بلاروس در سطح بین المللی از کیفیت بالایی برخوردار است.کیفیت بالای سطح علمی یک دانشگاه در رنکینگ بین المللی بسیار مهم می باشد که اکثر دانشگاه های بلاروس از کیفیت بالایی در زمینه رشته های هنر،مدیریت، پزشکی،زبان های خارجی و بسیاری دیگر از رشته ها برخوردار می باشند.

۶- بدلیل تقاضای بالای ورود به این کشور جهت ادامه تحصیل از سوی دانشجویان خارجی کشور بلاروس برای راحتی این افراد دوره های درسی و دانشگاهی را به زبان انگلیسی برگزار میکند تا رضایت تمامی افراد را جلب کند.پس به همین دلیل این کشور مقصد مناسبی برای افراد می باشدو

۷- اساتید دانشگا های بلاروس اغلب از کشورهای امریکا و کانادا و انگلستان می باشند بدین ترتیب دانشجویان خارجی می توانند از تجربیات این اساتید بهره کافی را ببرند.

۸- اخذ ویزای تحصیلی بلاروس بسیار آسان می باشد و در بسیاری از موارد به لحاظ صدور پذیرش از سوی دانشگاه ویزای افراد نیز گارانتی میشود.

۹- ضمن تحصیل در بلاروس افراد متقاضی می توانند در آزمونهای پزشکی و پیراپزشکی مثل PLAB,USMLE,ERPM,MCI,DOH,HAAD شرکت نمایند و مدارک این سطوح علمی را اخذ نمایند.

۱۰- مراحل اخذ پذیرش دانشگاه بسیار ساده می باشد و در ضمن برای اخذ پذیرش نیاز به مدرک زبان نیست(آیلتس و تافل).

۱۱- فرصت بسیار مناسبی برای دانشجویان وجود دارد تا با دیگر دانشجویان از دیگر کشورها و فرهنگها آشنا شوند.

۱۲- برخورداری از امنیت بسیار بالا هم سطح با دیگر کشورهای اروپایی و همچنین از لحاظ کیفیت رفاه اجتماعی بالا و سطح زندگی بلاروس مقصد مناسبی برای افراد متقاضی می باشد.

با توجه به موارد ذکر شده نتیجه گیری میشود شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس برای دانشجویان متقاضی ورود به این کشور امکان پذیر می باشد و این کشور گرینه مناسبی برای این افراد است.در این زمینه پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در بلاروس و همچنین قوانین کاری بلاروس و شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملکپور که جز بزرگترین موسسات در سطح خاورمیانه است به صورت رایگان کسب اطلاع و مشاوره نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

 

نگارنده: شهاب مرادی

Rating: 4
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.