شرایط کار در ایسلند

 

شرایط کار در ایسلند را در این مقاله به بحث و بررسی گذاشته ایم ، به نظر با شرایط کار در ایسلند  مقداری مهاجرت به ایسلند از طریق کار در ایسلند شرایطی آسان نخواهد بود ، طبیعت در ایسلند خیره کننده است، مردم جذاب و مهربان هستند و فرهنگ تاریخ غنی دارند. زبان اول ایسلند ها، ایسلندی است ولی 99 درصد ایسلندی­ها  به زبان انگلیسی صحبت می­کنند. ایسلند متعلق به منطقه شنگن است، بنابراین این اجازه را می­دهد تا شهروندان اتحادیه اروپا و برخی از کشورهای دیگر بدون ویزا به ایسلند سفر کنند. اگر شما شهروند اتحادیه اروپا نیستید و یا قصد مهاجرت به ایسلند برای کار را دارید، به یک اجازه اقامت و کار قانونی معتبر و همچنین ویزا نیاز خواهید داشت و همچنین باید با شرایط کار در ایسلند آشنایی کامل داشته باشید.

video شرایط کار در ایسلند

شرایط کار در ایسلند

در قرن بیستم، دو روند اجتماعی بر شرایط کار در ایسلند تاثیر گذاشت: مشارکت بیشتر زنان و تغییرات در آموزش و پرورش. بیشتر زنان در تمام سنین، بسیاری از تحصیلات عالی، وارد بازار کار شدند. به طور متوسط، زنان هنوز پول کمتری نسبت به مردان کسب می­کنند.

بیکاری در ایسلند بسیار کم است، روندی که به نظر نمی­رسد در حال تغییر باشد. یکی از ضعف­های بیکاری پایین در ایسلند این است که یک بازار کار بسیار تنگ تولید کرده است و اکثر ایسلندی­ها دارای کارهای بسیار طولانی مدت هستند.

در سال 2000، نرخ بیکاری ثبت شده 1 درصد و در اکتبر 2000 به پایین­ترین سطح از سال 1988 به 0.6 درصد رسید. بر این اساس، تقاضای زیادی برای کار، به ویژه در ریکیاویک وجود دارد، اما در سایر نقاط کشور تقاضا کم­تر وجود دارد. حدود 8 درصد کارگران ایسلندی متعلق به اتحادیه­ها هستند. قانون روابط صنعتی 1938 به کارگران حق تشکیل اتحادیه­ای را برای همه افرادی که در یک تجارت خاص در یک منطقه فعالیت می­کنند، تشکیل می­دهد. کارگران مجاز به استراحت 11 ساعته برای هر 24 ساعت می­باشند.

دو نوع از ویزای شنگن برای اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا وجود دارد که با این ویزاها آزادانه بین همه کشورها در منطقه شنگن می­توان رفت­و­آمد کرد: ویزای C برای توریست­هایی که از ایسلند تا 90 روز بازدید می­کنند، در حالی که ویزای  Dبرای  مهاجرانی است که در ایسلند تحصیل، کار و زندگی می­کنند.

شرایط کار در ایسلند به این صورت است که شما قبل از اینکه بتوانید برای ویزا درخواست بدهید، باید یک قرارداد کاری را تأمین کنید. به منظور واجد شرایط بودن مجوز حرفه­ای واجد شرایط، موقعیت آینده شما نیاز به مهارت­های تخصصی دارد و نمی­تواند یک پروژه کوتاه مدت باشد. قبل از رفتن به ایسلند، قبل از اینکه ویزا تأیید شود، مجاز به ورود به کشور نیستید، لازم است برای این نوع مجوز درخواست کنید. ممکن است 90 روز طول بکشد تا مجوز شما مورد رسیدگی و تصویب قرار گیرد.

یکی از شرایط کار در ایسلند  آنست که مجوز کار و اقامت حرفه­ای مجاز می­تواند تمدید شود و مبنایی است که شما می­توانید برای اقامت دائم درخواست کنید. زمانی اقدام کنید که  کمتر از یک ماه قبل از پایان دادن به مجوز شما زمان باقیست ، در غیر این صورت شما مجبور خواهید شد که کشور را ترک کنید در حالی که پرونده شما پردازش شده است.

در کل از شرایط کار در ایسلند ، بیشتر کارهایی که در ایسلند پیدا می­شود در شهر پایتخت ریکیاویک متمرکز است. تخمین زده شده است که تقریبا دو سوم کل جمعیت ایسلند در مناطق پایتخت و یا در اطراف آن زندگی می­کنند و آن را ستون اصلی فعالیت اقتصادی و فرهنگی کشور می­دانند. به جز اینکه شما در حال برنامه­ریزی برای گرفتن شغل در کشاورزی، ماهیگیری و یا به طور بالقوه، به عنوان یک راهنمای تور، ریکیاوویک است که در آن باید همه توجه خود را تمرکز کنید.

نگرانی­ها در ایسلند امروز مربوط به کمبود کارگران است تا بیکاری تخمین ها نشان می­دهد که بین سال های 2017 تا 2030، کشور 30،000 کارگر جدید نیاز خواهد داشت. به زودی، به نظر می رسد، دولت ایسلند مجبور است خود را برای جذب ساکنان جدید به جای بیشتر گردشگران آماده کند.

ایسلندی­ها به زبان خود افتخار می­کنند و زمانی که به حفظ آن می­پردازند فعالانه عمل می­کنند. این بدان معناست که اگر شما در ایسلند به دنبال ماندگاری طولانی مدت هستید، یادگیری زبان باید یک اولویت باشد. شهروندان کشورهای عضو کامل EFTA و EEA می­توانند در ایسلند زندگی کنند و بدون نیاز به ویزا و یا اجازه کار برای سه ماه در کشور باشند پس از سه ماه، فرد باید اقامت قانونی خود را ثبت کند و برای کارت مالیاتی درخواست کند.

کسانی که عضو اتحادیه اروپا، EEA یا EFTA نیستند زمان بسیار طولانی­تر را طی کنند و باید یک اجازه کار یا یک ویزای شغلی برای زندگی و کار در ایسلند درخواست کنند. کسانی که برای کارت اقامت، درخواست می­کنند باید با اداره مهاجرت تماس بگیرند متقاضی می­تواند کار خود را آغاز کند تنها زمانی که اداره کار آنها را با یک مجوز تصویب کرده باشد. درخواست­ها برای مجوز کار و اقامت فقط می­توانند قبل از رفتن به ایسلند انجام شود. هنگامی که هر دو مجوز مورد ارزیابی و تایید قرار گرفته است، فرد برای ورود به ایسلند برای شروع کار و زندگی جدید خود آزاد است.

از سختیهای شرایط کار در ایسلند  اینست که کسب مجوز کار در ایسلند یک روند دشوار است؛ قوانین موجود وجود دارد که هر دو، شهروندان ایسلند و شهروندان اروپایی بالاتر از همتایان بین المللی خود را اولویت قرار می­دهند. ولی استثنایی برای کسانی که با مهارت تخصصی به کشور می­آیند وجود دارد.

سه نوع اجازه کار در دسترس افراد غیر EEA / EFTA وجود دارد:

افراد حرفه­ای­ یا متخصص: این نوع ویزا نیاز به آموزش حرفه­ای در سطح دانشگاه، یا به یک استاندارد فنی معتبر آموزش باید اصلاح آنچه که در کارهای ایسلند کم است، و متقاضی باید ثابت کند که آنها تنها می­توانند کار خود را بهتر از شهروند ایسلندی یا  EEAانجام دهند.

ورزشکاران: ورزشکاران و مربیان متعلق به تیم­های ملی المپیک یا باشگاه تحت انجمن ورزشی ایسلند نیز ممکن است ویزا دریافت کنند.

کمبود موقت کارگران: هر کدام از زمینه هایی که در حال حاضر در اشتغال ایسلند یا EEA وجود ندارد، امکان دسترسی مجوز کار موقت را فراهم می­کند، هرچند این می­تواند تنها یک بار تجدید شود.

یکی از روش­های انتقال ویژگی­های متقاضی که با یک CV و نامه همراه است، یک مرجع ارزشمند از کارفرمای قبلی است. با استفاده از یک داور، کارفرمای احتمالی نشان می­دهد که شما در خود و آنچه که قبلا به دست آورده­اید اعتماد دارید و همچنین نشان می­دهد که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید.

بعد از اینکه رزومه شما را به عنوان یک شخص متقاضی کار پذیرفتند وقت مصاحبه­ای را برای شما در نظر می­گیرند. اغلب مصاحبه­های شغلی در ایسلند یک رویکرد غیر رسمی­تر را در نظر می­گیرند. آنها ممکن است در یک کافه محلی برگزار شوند هرچند همیشه باید با احترام که شایسته است، با آن برخورد شود. ایسلند یک جامعه کوچک است، بنابراین کارفرمایان می­خواهند مطمئن شوند که آنها استخدام افرادی را می­کنند که نه تنها برای جایگاه واجد شرایط هستند، بلکه لذت بردن از اطراف دفتر است.

همانند هر کشور اروپایی مدرن، دامنه بخش­های استخدامی در سراسر ایسلند بسیار مبهم است. یک کارمند آینده نگر، شماری از بخش­های شغلی مختلفی را برای بررسی و اعمال آن دارد. امور مالی، مدیریت کسب و کار، هنرهای خلاق و طراحی، انرژی و آب و برق، مهندسی، قانون، رسانه ها و غیره

یکی دیگر از روش­های ورود به این کشور از طریق برگزاری کارآموزی در ایسلند است که یکی از روش­های مطمئن برای رسیدن به طعم و مزه کشور است، گرچه به برخی از وسایل مورد نیاز خود را از لحاظ مالی در طول زمان باید لحاظ کنند. که این نکته قابل توجه است که هزینه زندگی در این کشور بسیار گران است.

وضعیت اقتصادی کشور

کسانی که قصد کار در ایسلند دارند باید با شرایط کار در ایسلند و شرایط اقتصادی این کشور آشنا شوند. بزرگترین بخش­ها در ایسلند تا کنون، تولید، ماهیگیری و گردشگری هستند، که هر سه  از آنها به اهمیت اقتصادی ایسلند کمک می­کنند.

بدون این بخش­ها، اقتصاد ایسلند به احتمال زیاد فرو ریخته خواهد شد؛ به همین دلیل است که توجه زیادی به سمت پایداری در این سه حوزه صورت می­گیرد. تا حد زیادی، بزرگترین بخش تولیدی در ایسلند به ذوب آهن آلومینیوم، تولید می­شود که صرفا برای بازار صادرات است.

ذوب آلومینیوم یک فرایند پر انرژی است؛ ذوب آلومینیوم را از اکسید آن، آلومینا، با استفاده از مقادیر فراوان الکتریسیته و تولید سطحی از مواد زائد فلوراید استخراج می­کند ایسلند در رتبه اول کشورهای تولید کننده آلومینیوم قرار دارد.

صنعت ماهیگیری تقریبا 40 درصد صادرات ایسلند و 11 درصد از تولید ناخالص داخلی سالیانه خود را به خود اختصاص داده است، و امروزه آن به عنوان معیشت برای زندگی در کشور بسیار مهم است. ایسلند با 200 مایل مربع دریایی از مناطق ماهیگیری باربری، موفق به ایجاد یکی از مدرن ترین و پایدارترین صنایع دریایی در این سیاره شده است.

در پایان                                                                   

شما برای کار در ایسلند  ، باید یک قرارداد کاری را داشته باشید. و باید دارای یک تخصص یا حرفه منحصر به­فرد باشید.

هنگامی که مجوز مورد ارزیابی و تایید قرار گرفت ، فرد برای ورود به ایسلند برای شروع کار و زندگی جدید خود آزاد است. کسب مجوز کار در ایسلند یک روند دشوار است.

شما عزیزان درصورت تمایل به دانستن شرایط کار در ایسلند و همچنین راههای مهاجرت به ایسلند و به کشورهای دیگر همچون شرایط کار در آلمان و شرایط کار در اتریش و کانادا نیز میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از امکان مشاوره ی رایگان تلفنی با ما بهره مند شوید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.