شرایط پناهندگی در کانادا

 • پناهندگی چیست؟
 • انواع پناهندگی
 • شرایط کلی پناهندگی در کانادا
 • برنامه های حفاظت از پناهندگان کانادا
 • رسیدگی به پناهندگان مستقر در کانادا
 • صلاحیت پناهندگان
شرایط پناهندگی در کانادا 273x300 شرایط پناهندگی در کانادا ۲۰۱۸

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی چیست؟

بر اساس کنوانسیون ژنو، پناهنده به شخصی گفته می‌شود که از ترس آزار و شکنجه و یا حتی مرگ به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در گروه‌های اجتماعی مشخص، عقاید سیاسی ویا حتی جنگ، باشدکشور خودرا ترک میکند و قادر به بازگشت به آن‌جا نیست.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی – قسمت اول

video شرایط پناهندگی در کانادا ۲۰۱۸

انواع پناهندگی

 • پناهندگی نژادی

  در این نوع از پناهندگی، شخصی که در یک کشور بواسطه نژاد خویش مورد آزار و تبعیض قرارگرفته است لذا می‌تواند در کشور دیگر، پناهنده شود.

 • پناهندگی مذهبی

  در این نوع از پناهندگی، شخص بواسطه مذهب خاصی که در کشور محل اقامت وی، قابل قبول نیست مورد ازار و تهدید جانی قرار گیرد، می‌تواند به کشوری دیگر پناهنده شود.

 • پناهئدگی عضویت در گروه های خاص اجتماعی

  در این نوع از پناهندگی، شخص در یک گروه اجتماعی خاص فعالیت دارد و این فعالیت‌ها علنی شده و ممکن است وی در خطر شکنجه یا تهدید جانی قرار گیرد و به کشور دیگری پناهنده می‌شود مانند همجنس بازان.

 • پناهندگی سیاسی

  در این نوع از پناهندگی، شخص دارای عقاید سیاسی خاصی است که در این زمینه فعالیت گسترده ای هم داشته و به خاطر این فعالیت‌ها و عقاید در معرض خطر بوده و می‌تواند درخواست پناهندگی کند.

 • پناهندگی اجتماعی

  در این نوع از پناهندگی، شخص پناهنده برای داشتن یک زندگی و شغل بهتر به یک کشور دیگر پناهنده می‌شود. این شخص باید شواهد محکمی مبنی بر سخت بودن زندگی در کشور مبدأ ارائه دهد تا بتواند پناهنده شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی – قسمت دوم

video شرایط پناهندگی در کانادا ۲۰۱۸

شرایط کلی پناهندگی در کانادا

پناهندگان افرادی هستند که از کشور خود به دلیل ترس موجّه از آذر و اذیت فرار کرده اند و قادر به بازگشت به کشور خود نمی‌باشند.بسیاری از پناهندگان از کشورهای جنگ زده می‌آیند، و شاهد صحنه‌های غیر قابل باوری بوده اند . قابل ذکر است که پناهنده با مهاجر تفاوت دارد ، مهاجر کسی‌ است که به دنبال اقامت دائم در کشوری دیگر است اما پناهنده مجبور به فرار شده است.

کانادا به این گونه افراد که از ترس آذر و اذیت در حال فرار هستند و امیدی به نجات ندارند پناه میدهد که به این کار برنامه اسکان مجدد کانادا می‌گویند و جامعه بین‌الملل برای این اقدام احترام زیادی قائل است به این دلیل که آنها اقامت دائم را به عنوان یک راه حل بلند مدت را ارائه میدهند.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدماتی در باب پناهندگي ارائه نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب خطرات پناهندگی

audio شرایط پناهندگی در کانادا ۲۰۱۸
خطرات پناهندگی

برنامه های حفاظت از پناهندگان کانادا

کسانی‌ برای این برنامه انتخاب میشوند که از خانه‌های خود به دلیل سختی‌های غیر قابل تصور فرار کرده اند و اکثرا مجبور به زندگی‌ در اردوگاه‌های پناهندگی به مدت چند سال بود اند در بدو ورود این افراد به کانادا آنها مورد حمایت قرار می‌گیرد و زندگی‌ دوباره خود را آغاز میکنند. کانادا به عنوان عضوی از جامعه بین‌المللی به پیدا کردن راه حل برای دموکراسی‌های نو ظهور از این  طریق کمک می‌کند. به این منظور کانادا دارای ارتباطی‌ تنگاتنگ با (دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگانUNHCR ) می‌باشد.

UNHCRهمراه با حامیان خصوصی به شناسایی پناهندگان و اسکان آنها می‌پردازند . حتی پس از شناسایی پناهنده مدتی‌ برای پروسه پردازش پرونده طول خواهد کشید.طبق قوانین کانادا کیس‌های پناهندگی باید با دقت بسیار مورد بررسی قرار گیرند تا از نظر مسائلی‌ که مربوط به امنیت،جرم و جنایت و همچنین سلامت مشکلی‌ به وجود نیاید.اداره مهاجرت و پناهندگی شهروندی کانادا به منظور پیش بردن اینگونه مسائل با سرعت هرچه بیشتر با شرکای امنیتی مانند آژانس خدمات مرزی کانادا کار می‌کند.

حامیان مالی خصوصی در سراسر کشور نیز به استقرار مجدد پناهندگان به کانادا کمک می کنند. آنها میتوانند خود به تنهای‌ حامی پناهندگان شوند یا با کمک دیگر حامیان از جمله گروه پنج و جامعه حامیان مالی‌ که به طور مداوم درگیر حمایت نیستند اما در صورت نیاز پا پیش می‌گذارند. برنامه سومی‌ تحت عنوان ویزای تلفیقی در سال ۲۰۱۳ ارائه شده است که به حامیان خصوصی برای اسکن مجدد پناهندگان مربوط میشود.کانادا هر ساله از طریق این برنامه از پناهندگان بسیاری استقبال می‌کند.

رسیدگی به پناهندگان مستقر در کانادا

پناهندگان مستقر کمک‌های اولیه ایی از سوی حکومت فدرال، استان کبک،و یا حامیان مالی‌ خصوصی(سازمان‌ها و یا گروه‌های مردمی) دریافت میکنند. این کمک درامد اولیه معمولا به مدت ۱ سال یا تا زمانی‌ که پناهنده به خود کفایی برسد ادامه خواهد داشت.این کمک درامد به کسانی‌ تعلق می‌گیرد که از پس برآورده کردن نیاز‌های اولیه خود بر نمی‌آیند.سطوح حمایت ماهانه به منظور تامین غذا، سرپناه و عوارضی که باید به استان محل اقامت پرداخت شود ارائه میشود.همچنین این برنامه خدمات فوری و اساسی‌ در ۴ یا ۶ هفته اول ورود پناهنده به کانادا را فراهم می‌کند این خدمات شامل::

خدمات ورود و پذیرش در بندر
اقامتگاه موقت
کمک به پیدا کردن محل اقامت دائمی
نیاز سنجی
کمک به اتصال به دیگر برنامه‌های فدرال و استانی و سایر خدمات اقامت.

حامیان خصوصی مسول ارائه حمایت مالی‌ و عاطفی به پناهندگان را در مدت دوره اسپانسری یا تا زمانی‌ که پناهنده به وابستگی مالی‌ دست پیدا کند یا زودتر از موعد مقرر، هستند.این شامل کمک‌های مالی‌ برای غذا ، لباس و مسکن به مدت یک سال می‌باشد.اما برخی‌ از پناهندگان ممکن است واجد الشرایط دریافت حمایت مالی‌ تا ۳ سال از حامیان خود باشند.ما بین این کمک‌ها دولت کانادا به منظر اداپته کردن پناهندگان با محیط و کمک به آنها برای ایجاد ارتباط و پیدا کردن حرفه برای افراد تازه وارد دوره‌های زبان انگلیسی‌ و فرانسه برگزار می‌کند.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

صلاحیت پناهندگان

افسرانی که مدارک شمارا دریافت میکنند تشخیص میدهند که آیا مدارک شما صلاحیت ارجاع به شورای مهاجرت و پناهندگی را دارد یا نه، دادگاهی مستقل که راجع به مورد پناهندگی تصمیم می‌گیرد ، این دادگاه تصمیم می‌گیرد که آیا شما واجد الشرایط حمایت هستید یا نه.

 • درخواست شما در صورتی‌ صلاحیت ارجاع ندارد که :
 • 1-تشخیص داده شود شرایط پناهندگی در کانادا را ندارید و میتوانید به کشور خود بازگردید
 • 2-از طریق کانادا و ایالت متحده آمریکا وارد شده باشید
 • 3-به علت فعالیت‌های مجرمانه و نقض حقوق بشر برای امنیت کانادا خطرناک باشید
 • 4-مدارکی از شما مبنی بر درخواست قبلی‌ ردّ شده ی درخواست پناهندگی در کانادا موجود باشد
 • 5-به هنگام مهاجرت به کانادا در مسیر در کشوری که قابلیت پناهنده شدن را داشته است توقف کرده باشید
پناهندگی در کانادا
سخن آخر

در این مقاله سعی‌ شد شرایط پناهندگی در کانادا و  ورود و حمایت از پناهندگان واقعی‌ به کشور کانادا بازگو شود .برخی افراد میتوانند این شرایط را به دروغ گرد هم آورند و موفق به دریافت اقامت از طریق پناهندگی شوند اما این راه کاملا غیر قانونی و خطرناک می‌باشد و باعث میشود شما شانس خود را برای اقدام از مراحل قانونی از دست بدهید وقتی که طرق قانونی بسیار خوب و امنی برای مهاجرتی کاملا مطمئن فراهم است چراباید از راه های پرخطر اقدام نمود..پیشنهاد ما این است که با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران  برای مشاوره و پیدا کردن راه حل مناسب تر از شرایط پناهندگی در کانادا همچون راههای تحصیل در کانادا و کار در کانادا و … تماس حاصل فرمایید.

law شرایط پناهندگی در کانادا ۲۰۱۸
268 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4