پناهندگی در یونان

شرایط  پناهندگی در یونان چگونه است؟ چرا بسیاری از ایرانیان به دنبال پناهجویی در کشور یونان می باشند؟ چرا زمانی که راه های قانونی برای مهاجرت وجود عده ای هنوز به دنبال پناهندگی می باشند؟

آیا از سختی ها و شرایط اسفناک پناهندگان برای مثال در کشور یونان آگاهی دارید؟ موسسات حقوقی دکتر ملک پور آماده مشاوره حقوقی به شما نازنینان می باشند.

مهاجرت از طریق پناهندگی از راه های مهاجرت ولی به صورت غیر قانونی می باشد و بسیاری از این پناهندگان سر آخر بعد از تحمل سختی های فراوان مجبور به اقدام برای کشوری دیگر و یا حتی  بازگشت به کشور خود می شوند  که بالطبع منجر به مشکلات قانونی پس از آن می گردد.

کشور یونان

کشور یونان به دلیل دارا بودن مرز آبی با آسیا و آفریقا یکی از کشور هایی می باشد که بیشترین مهاجرین پناهندگیرا دارد به طوری که مقامات این کشور اعلام نمودند که بالغ بر ۶۰ هزار مهاجر غیر قانونی در اردوگاه های مختلف کشور یونان به سر می برند. اردوگاهایی که دارای امکانات بسیار بد رفاهی می باشند و پناهندگان در شرایط نامطلوب معیشتی به سرمی برند به طوری که تعداد بالایی از این پناهجویان از کشورها و فرهنگ های مختلف به ناچارمی بایست در یک اتاق کوچک زندگی نمایند.

کنوانسیون پناهندگی

طبق قوانین کنوانسیون پناهندگی، کشورها می بایست یکسری شرایط مهیا کنند تا پناهجویان از حقوق نسبی خود بهره مند گردند اما امروزه متاسفانه به دلیل حجم بالای پناهندگان از کشورهایی که در گیر جنگ می باشند نظیر سوریه  و عراق  و یا کشورهایی که درخواست بالای مهاجرت از طریق پناهندگی دارند مانند ایران ،افغانستان،پاکستان،سومالی و… ، حق و حقوق پناهندگان به درستی رعایت نمی شود. ضمن اینکه باید به این نکته نیز اشاره کرد اگر پرونده پناهندگی آنان توسط دولتهای کشورهای پناهنده پذیر ، رد گردد حتی از همین حقوق کم نسبی خود نیز محروم می گردند.

 

f39cec8a228925019beb4d95ded9cf0a9839e048 300x187 شرایط پناهندگی در یونان

 

وضعیت فعلی پناهندگان

آخرین اخبار حاکی بر این است که متاسفانه  شماری از مردان جوان این پناهگاه های کشور یونان برای کسب در آمد اندک ۱۰ یورویی ناچار به تن فروشی شده اند تا از پس زندگی خویش و خانواده خود بربیایند ضمن اینکه در کشور یونان روسپیگری در فاحشه خانه ها مجاز می باشد.

همین رعایت نشدن حقوق پناهندگان در این کشور سبب شده هر چندوقت یکبار شاهد اعتراض و اعتصاب پناهندگان در یونان بوده در حدی که این پناهجویان حاضر به دوختن لب های خود برای رسیدن صدای اعتراض خود به فعالان حقوق بشر شده و از برآورده نشدن نیاز های اولیه خود گلایه کنند.

398de668447747faf9c464326797909c68930fb3 300x169 شرایط پناهندگی در یونان

 

حال این سوال پیش خواهد آمد که با توجه به این شرایط نامطلوب آیا مهاجرت از طریق پناهندگی راهی درست می باشد؟ آیا اقدام به مهاجرت از هر طریق معقول می باشد؟! و اینکه زمانی مهاجرت از طرق دیگر و به صورت قانونی وجود دارد چرا مهاجرت به روش پناهندگی؟ موسسه حقوقی ملک پور ویا ( موسسه حقوقی MIE ) آماده پاسخگویی و مشاوره به شما سروران گرامی می باشند تا درست ترین وحقوقی ترین روش مهاجرتی ممکن را در پیش بگیرید زیرا به این شعار که ” عزت ایرانی باید در تمامی دنیا حفظ شود و همیشه سربلند باشد” معتقدیم . شما می توانید با تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه به کارشناسان با تجربه و مشاورین زبده موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE) ، به اطلاعات جامع و مفیدی در خصوص قوانین داخلی و بین الملل دست یابید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.