,

شرایط تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا 2018 به زبان انگلیسی نیز میسر است و این امکان بعلاوه ی امکان اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا DSU باعث گردیده که افراد بسیاری متقاضی تحصیل در ایتالیا گردند . شرایط تحصیل در ایتالیا در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به ایتالیا 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و برای تحصیل در ایتالیا و یا تحصیل در دانشگاههای ایتالیا و یا پذیرش تحصیلی ایتالیا و یا اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چگونه است ؟ امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا را در ذهن خود دارند و بهترین راه برای ‏مهاجرت به ایتالیا را تحصیل می دانند.

همینطور دانشجویان عدیده ای تمایل به ادامه ‏تحصیل در ایتالیا را دارند ، به علت تعداد کثیر تماس های شما عزیزان با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در راستای شرایط تحصیل در ایتالیا بر این برآمدیم که مقاله ای را در باب ‏شرایط تحصیل در ایتالیا گرد آوری نماییم تا شما عزیزان متقاضی شرایط تحصیل در ایتالیا با اطلاعات کامل و دقیق در زمینه شرایط تحصیل در ایتالیا اقدام نمایید،

فایل تصویری آقای دکتر ملک پور در باب تحصیل در ایتالیا

video شرایط تحصیل در ایتالیا

 

کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است و جزو هشت کشور صنعتی جهان محسوب می گردد ، واحد پول این کشور یورو ، زبان رسمی ان ایتالیایی و دین اکثریت مردم مسیحی است . زیبایی کشور ایتالیا زبانزد و اب و هوای ان گرم و خشک و ۴ فصل است .

کودکان در کشور ایتالیا از سن ۵ سالگی وارد نظام اموزشی ایتالیا شده و دوره دبستان را به مدت ۵ سال سپری می نماید سپس به مدت ۳ سال وارد دوره متوسطه می شوند و پس از اتمام این دوره و قبولی در ازمون ، دوره ۵ ساله دبیرستان را اغاز می کنند ، پس از سپری نمودن دوره دبیرستان دانش اموزان با قبولی در امتحانات نهایی موفق به اخذ مدرک دیپلم در کشور ایتالیا می شوند .

فایل های صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب تحصیل ایتالیا

audio شرایط تحصیل در ایتالیا

 

audio شرایط تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا دانشگاه های ممتاز و بی نظیری مانند دانشگاه بولونیا ، ساپیینزا ، پلی تکنیک میلان ، میلان ، پادووا و بسیاری دیگر را داراست که کیفیت بالا و رنک علمی مطلوبی دارند و در رشته هایی مانند معماری ، مهندسی ، باستان شناسی ، تاریخ ، علوم اجتماعی و هنر شهرت جهانی دارند . تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا در هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است ، برای تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا مدارکی مانند دیپلم و پیش دانشگاهی مورد نیاز است . هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا برای مقاطع مختلف حدود ۲ تا ۴ هزار یورو به طور سالیانه می باشد و با شرایطی دانشجویان می توانند در تمامی مقاطع بورس تحصیلی دریافت نمایند .

هزینه زندگی در کشور ایتالیا بسته به نوع زندگی از ماهی ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو متفاوت است و دانشجویان می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را با کار حین تحصیل جبران نمایند هم چنین علاوه بر هزینه زندگی ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو بطور سالانه هزینه بیمه وجود دارد .

دوره کارشناسی در کشور ایتالیا :

طول دوره مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال است و دروس در این مقطع به زبان ایتالیایی ارائه می گردد لازم به ذکر است بعضی از رشته های محدود مانند مدیریت عمومی ، مدیریت و امور مالی ، علوم مهندسی ، مهندسی مکانیک خودرو ، بیوتکنولوژی و …. در دانشگاه های کشور ایتالیا در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند . شروع دوره از اواخر شهریور ماه می باشد . تحصیل در بسیاری از رشته ها در کشور ایتالیا نیازمند قبولی در ازمون ورودی دانشگاه است ولی بعضی از دانشگاه ها بدون ازمون ورودی اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی می نمایند . علوه بر تحصیل ، دانشجویان ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و می توانند به ازای هر ساعت کار حقوقی معادل ۸ تا ۱۰ یورو دریافت نمایند . همان طور که بیان شد امکان دریافت بورس ۲۵۰۰ یورویی در سال بدون توجه به معدل و شرایط دانشجو در این مقطع برای متقاضیان از سوی استان محل تحصیلشان وجود دارد .

دوره کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا :

طول دوره مقطع کارشناسی ارشد ۲ ساله است و دروس در این مقطع به زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شود . اقدام برای شروع دوره برای دانشگاه های انگلیسی زبان در ژانویه و سپتامبر می باشد و برای تحصیل در این مقطع مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات و مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی در سطح ایلتس ۶ مورد نیاز است . علاوه بر تحصیل ، دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و می توانند به ازای هر ساعت کار حقوقی معادل ۸ تا ۱۰ یورو دریافت نمایند . بسیاری از دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ۵۰۰۰ یورویی در سال بدون توجه به معدل و شرایط دانشجو از سوی استان محل تحصیلشان می شوند .

دوره دکتری در کشور ایتالیا :

طول دوره مقطع دکتری ۳ تا ۴ سال است و دروس در این مقطع به زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می گردد . از هر زمان در سال می توان برای تحصیل در این مقطع اقدام کرد و برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری به مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی در سطح ایلتس ۶.۵ نیاز است . علاوه بر تحصیل ، دانشجویان ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و می توانند به ازای هر ساعت کار حقوقی معادل ۸ تا ۱۰ یورو دریافت نمایند هم چنین امکان دریافت بورس تحصیلی حدودا ۸۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰ یورویی از دانشگاه برای دانشجویان در این مقطع وجود دارد که این بورس بسیاری از هزینه های تحصیل و زندگی انها را پوشش می دهد .

امکان بردن همراه به کشور ایتالیا از ابتدا وجود ندارد و فرد می تواند پس از شروع سال تحصیلی و مشخص شدن محل تحصیل ، دانشگاه و محل سکونتش برای پیوستن خانواده خود دعوت نامه ارسال نماید هم چنین فرد یکسال پس از تحصیل در ایتالیا فرصت دارد تا شغل مورد نظر خود را پیدا کند . اگر ۵ سال در کشور ایتالیا اقامت داشته باشید و از این ۵ سال ۲ سال را کار کرده و مالیات پرداخت نموده باشید می توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید . ( تحصیل در ایتالیا شامل ۵ سال اقامت می شود ولی نصف محاسبه می شود به این صورت که به عنوان مثال اگر ده سال در کشور ایتالیا تحصیل کرده باشید ۵ سال محاسبه می گردد )

همانگونه که بیان گشت تحصیل در ایتالیا با توجه به دانشگاه های بسیار با کیفیت ، نظام اموزشی علمی ، هزینه مناسب تحصیل و زندگی و امکان دریافت بورس در تمامی مقاطع تحصیلی مورد علاقه بسیاری از متقاضیان می باشد . شرایط تحصیل در ایتالیا در هر یک از مقاطع و مدارک و نکات لازم در ارتباط با ان در متن به تفصیل بیان شد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در ایتالیا و یا تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و مهاجرت به ایتالیا از طریق دیگر همچون سرمایه گذاری در ایتالیا ، خرید ملک در ایتالیا و … می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید تحصیل در ایتالیا ، و شرایط تحصیل در ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا طرفداران زیادی دارد .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۸ نظرات, میانگین: ۴.۶۳ از طریق ۵)
Loading...
34 پاسخ ها
 1. نازنین می گوید:

  اگر دانشجویی موفق شود در ایتالیا بورسیه سالانه را دریافت کند اگر زن و فرزندان ب او ملحق شوند باعث قطع بورسیه میشود؟

  پاسخ
 2. hamid می گوید:

  با سلام
  ایتالیا گپ تحصیلی داره؟
  من‌سال ۹۰ فارغ اتحصیل شدم.اگر برای سال آینده اقدام کنم شانسی دارم‌ پذیرش بگیرم؟
  واینکه دانشگاه های ایتالیا برای رشته های مدیریت و بازرگانی از لحاظ پذیرش چجوری هستن؟استقبال هست؟یا میشه بورس گرفت؟
  تشکر

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام امکان بورسیه می باشد . ماکسیمم تا 5500 یورو میباشد. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. Zohre می گوید:

  سلام خیلی ممنونم برای مطلب مفیدتون
  سوالی داشتم: تحصیل برای کارشناسی پزشکی در ایتالیا بهتر است یا اسپانیا ( از لحاظ راحتی در گرفتن ویزا ، هزینه تحصیل)

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب سوال شما مقایسه دو کشور است و مسایل زیادی هستند که تفاوت این دوکشور است و نیاز به مشاوره تلفنی دارید .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. hamid می گوید:

  با سلام. من ۳۱ ساله فارغ اتحصیل کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه غیر انتفاعی سال ۹۰ هستم.زبان انگلیسیم در حد متوسط ولی دارم دوره آیلس رو میگذرونم.میخاستم بپرسم اگر بتونم برای ارشد پذیرش بگیرم میتونم بعد از فارغ اتحصیلی تو کشور دیگه ای غیر از ایتالیا دنبال کار بگردم و بعد از چند سال همون کشور درخواست اقامت بدم؟مثلا انگلیس یا آلمان
  و اینکه ایتالیا گپ تحصیلی داره یا نه؟

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید در صورتی که پیشنهاد شغلی از اروپا داشته باشید اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام بعضی از دانشگاه هایش دارد . اما در کل رزومه بسیار قوی را نیازمند میباشد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. ستاره می گوید:

  سلام من ۲۸ ساله هستم، کارشناسی عکاسی دارم از دانشگاه تهران و می‌خوام ارشد هنر بخونم تو ایتالیا، در حال گذراندن دوره‌ی زبان و گرفتن مدرک آیلتس هستم. مدرک فنی حرفه‌ای نجاری هم دارم و نجار هم هستم. قصدم ادامه تحصیل و هم زندگی و مهاجرت به ایتالیاس. با این شرایط آیا امکان پذیرش و زندگی برام وجود داره؟ یا کشور دیگه ای که بتونم با این شرایط برم

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. امکان تحصیل در ایتالیا برای شما وجود دارد اما تحصیل در رشته های هنر دارای آزمون ورودی بوده و پس از سپری نمودن ازمون ورودی می توانید در این کشور ادامه تحصیل دهید. از نظر کار کشور ایتالیا اقتصاد نسبتا ضعیفی را داراست. پیشنهاد میکنیم برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie.editor2 می گوید:

  سلام.من ۲۶ سالمه و میخواستم برای مقطع کارشناسی ارشد خارج از کشور تحصیل کنم.رشته ی هنرهای تجسمی بودم و جوایز ملی زیاد داشتم.پشتوانه ی مالی هم ندارم.در حال گذراندن دوره های آیلتس هستم.با توجه به شرایطم شما چه چیزی رو پیشنهاد میکنید.از دانشگاه های هنر هم اطلاعات خاصی ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. تحصیل در رشته های هنر به طور معمول دارای ازمون ورودی می باشد و در صورت قبولی در ازمون امکان تحصیل برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. mie.editor2 می گوید:

  با سلام … ايا من ١٩ ساله ه پيش دانشگاهي رو تموم كردم و مدرك ايلتس دارم و معدل ديپلم بالاي ١٨ و درامد خانوادگي خيلي كم .. ميتونم بورسيه DSU ايتاليا رو بگيرم ؟

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. امکان اخذ بورس تحصیلی کشور ایتالیا برای شما وجود دارد. برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای اخذ بورس پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. دنیا می گوید:

  با سلام
  وقت بخیر
  سوالی داشتم. برای مصاحبه دریافت ویزای تحصیلی سفارت کشور ایتالیا، برای قسمت “گواهی تمکن مالی” آیا ارائه مدارکِ مبتنی بر تعلقِ بورسیه تحصیلی ماهیانه 1300 یورو و همچنین بیمه سلامت کامل در دوره تحصیل دوره دکترا از سوی موسسه بورس دهنده برای سفارت کفایت می کند و دیگر نیازی به گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی نمی باشد؟
  سوال دیگرم اینه که باید این حساب بانکی آیا ارزی باشد و یا ریالی هم قابل قبول است؟

  پاسخ
 9. دنیا می گوید:

  سلام
  وقت بخیر
  تشکر از شما بابت اطلاعات مفیدی که در سایت تون قرار می دهید.
  آیا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای بیوتکنولوژی در یک موسسه تحقیقاتی مشهور در تریسته ایتالیا، ماهیانه 1300 یورو حقوق به همراه بیمه سلامت و برگشت هزینه های اخذ ویزا و بلیط هواپیما که در کل سه سال مدت زمان دارد، مناسب است؟ آیا با این مقدار بورسیه می توان هزینه های کرایه خانه و خوراک و پوشاک را پوشش داد؟

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه و هزینه های آن باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است در خصوص تمامی هزینه ها با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 10. بهروز می گوید:

  با سلام من ۲۶ ساله دانشجوی رشته معماری دانشگاه غیر انتفاعی هستم
  آیلتس ۶٫۵ دارم آیا میتونم همین رشته معماری رو توی ایتالیا بگذرونم (کارشناسی) یا اگه معماری نمیشه رشته دیگه بخونم؟
  ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان ادامه تحصیل در این کشور برای شما وجود دارد اما دقت نمایید که رشته معماری دارای آزمون ورودی می باشد و در صورت قبولی می توانید در این رشته ادامه تحصیل دهید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. رحمانی می گوید:

  با سلام و خسته نباشید، و تشکر از شما و همه همکاران..

  بنده ۲۸ساله هستم
  مجرد
  کارشناسی: مهندسی الکترونیک
  ارشد: مدیریت بازرگانی
  زبان متوسط اما آیلس ندارم
  سابقه کار بالای ۵سال در زمینه های برق و جوش و بازرسی جوش و مدیریت
  و دارای چندین مدرک فنی و بین المللی،
  قصد ویزای تحصیلی دارم برای اینالیا.! برای ارشد mba
  و هدفم پیدا کردن کار هست و البته بورس تحصیلی برای پوشش هزینه ها
  آیا به نظر شما مهاجرت بنده میتونه منطقی باشه یا خیر؟ و میتونم برای ترم مهر اقدام کنم؟؟ یا بهمن؟؟
  و اگه شرایطم مساعد هست؟
  مشاوره با اسکایپ پیشنهاد میدید؟؟

  با تشکر فراوان.

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای شما وجود دارد. برای تحصیل در این کشور به مدرک زبان نیاز خواهید داشت. اکثرا شروع ترم در این کشور در سپتامبر می باشد. برای بررسی بیشتر پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. mie editor2 می گوید:

  با سلام و عرض ادب. امکان تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی وجود دارد. شما می توانید در رشته کارشناسی یا رشته های مدیریتی ادامه تحصیل دهید اما ادامه تحصیل در رشته تربیت بدنی برای شما امکان پذیر نیست. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 13. mie editor2 می گوید:

  سلام.۲۹ساله هستم.با معدل ۱۲/۷۶ رشته ریاضی از دانشگاه پیام نور.دارای مدارک مربیگری و داوری در رشته ی تنیس روی میز هم هستم.میخواستم ببینم برای تحصیل به زبان ایتالیایی شانس قبولیم چقدره؟ و آیا میتونم در رشته ی تربیت بدنی ارشد بخونم؟

  پاسخ
 14. mie editor2 می گوید:

  با سلام و عرض ادب. شرایطی که از خود بیان نموده اید کامل نیست. آیا مدرک زبان دارید؟ در صورت داشتن مدرک زبان امکان اخذ ویزای تحصیلی برای اتریش و ایتالیا برای شما وجود دارد. هزینه های تحصیل در کشور اتریش تقریبا رایگان بوده و پس از تحصیل امکان کاریابی برای شما وجود دارد، برای کشور ایتالیا نیز می توان گفت که شما می توانید با اخذ بورسیه در این کشور بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایید. شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 15. mie editor2 می گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید،ًمن ٣٣سال دارم و لیسانس برق الکترونیک هستم… میخوام برای اتریش یا ایتالیا اقدام کنم ، میخوام بدونم که از این دو تا کشور کدوم راحتر و ارزونتر هست

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.