شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان و مهاجرت تحصیلی به المان بعنوان یکی از طرق مهاجرت به المان و کشوری بزرگ و قدرتمند همواره موردتوجه بوده است. بورسیه تحصیلی درآلمان که امکان تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپا  را فراهم می اورد دارای شرایطی می باشد. این مقاله در باب شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان نگارش شده است و به کلیه سوالات شما در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان و انواع بورسیه تحصیلی در آلمان پاسخ می دهد .

video شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان
audio شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در المان برای دانشجویان خارجی

هشت موسسه در آلمان در رابطه با حمایت مالی از دانشجویان خارجی وجود دارد . این موسسات معمولا  وابسته به احزاب سیاسی یا احذاب مذهبی  در آلمان هستند .

یکی از مهمترین شرایط برای  دریافت بورسیه تحصیلی  در مقطع فوق لیسانس در کشور آلمان، نمرات خوب در مقطع کارشناسی است .  اتمام تحصیل کارشناسی  در موعد مقررو بدون داشتن گپ تحصیلی  و شرکت در سمینارهایی  که مرتبط با رشته تحصیلی  است و از سوی موسسه مورد نظر برگزار می‌شود، اشاره کرد.

برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در کنار همه اینا داشتن  نامه پذیرش از استاد راهنما یا سوپروایزر ضروری است.

هشت موسسه در زمینه ارائه  بورسیه تحصیلی به  دانشجویان خارجی، بورسیه  تحصیلی  را فقط به دانشجویانی می‌دهند، که حداقل یک مقطع تحصیلی را در کشور آلمان گذرانده باشند.

در زمینه بورسیه تحصیلی  دانشجویان بین المللی موسسه “تبادلات آکادمیک آلمان”  وجود دارد که از طریق این بورسیه دانشجویان خارجی می‌توانند از ترم‌ اول درخواست  بورسیه تحصیلی دهند .

بورسیه تحصیلی مشروط در المان

از آنجا که در سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها در اکثر ایالت‌های آلمان از دانشجویان خارجی شهریه دریافت می کنند .از این رو تعدادی از دانشگاههای آلمان نظیر دانشگاه  بیلفلد آلمان، به  تعدادی از دانشجویان خارجی که شرایط دریافت بورسیه داشته باشند به طور مشروط بورس تحصیلی می دهد . در این نوع بورسیه  دانشگاه از دانشجویان واجد شرایط ، شهریه دریافت نمی‌کند . اما این  دانشجویان متعهد می شوند  که در پایان تحصیل، کمک هزینه  دریافتی را به دانشگاه بازگردانند.

 تبادلات آکادمیک آلمان دآآد (DAAD)

موسسه DAAD  به دانشجویان متقاضی تحصیل دکتری در آلمان بورسیه می دهد  این بورسیه در تمام سال‌های تحصیلی دانشجو در مقطع دکترا به وی تعلق می گیرد .

خوشبختانه برای گرفتن این بورسیه تقریبا محدودیت سنی وجود ندارد.

مهمترین نکته جهت اخذ این بورسیه این است که تقاضای دریافت این  بورسیه تحصیلی حتمن باید زمانی از طرف متقاضی صادر شود که در کشور مبدا خود اقامت دارد.

اگر دانشجوی متقاضی دکتری در  در آلمان مشغول به تحصیل است، زمانی که درخواست این بورسیه را می دهد ، نباید بیشتر از ۱۵ ماه از اقامتش در آلمان سپری شده باشد.

رشته تحصیلی و زبان تدریس شده آن رشته در مقطع دکترا در دانشگاه مورد نظر نقش تعیین کننده دارد . اگر تدریس به زبان انگلیسی باشد داشتن آیلتس 7 آکادمیک اجباری است . اگر تحصیل به زبان آلمانی باشد داشتن مدرک c1 آلمانی ضروری است .

مبلغی که در این نوع بورسیه به دانشجویان دکترا پرداخت می‌شود حدودا ۱۰۰۰ یورو در هر ماه است . در کنار این کمک هزینه می توان به کمک هزینه برای سفرهای پژوهشی، سمینارها، خرید کتاب‌های درسی و کمک هزینه برای آموزش زبان آلمانی از خدمات این بورسیه  است .

موسساتی که  با زمینه‌های سیاسی بورسیه ارائه میکنند .

یکی از شرطهای این موسسات جهت ارائه بورس، تعهد اجتماعی- سیاسی و دانشجو در زمینه‌های اجتماعی یا سیاسی در آلمان است.

یکی از این نهادهای سیاسی اجتماعی بنیاد فریدریش ابرت Friedrich Ebert Stiftung است . این بنیاد عضو حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD)  است . این موسسه هر ساله به تعداد ۴۰ دانشجو از قاره  آفریقا، آسیا، آمریکای جنوبی و اروپای شرقی بورسیه تحصیلی اعطا می کند .

دانشجویانی می توانند از این بورسیه استفاده کنند که تسلط  کامل به زبان آلمانی داشته باشند و متقاضی تحصیل به زبان آلمانی باشند .مدرک  زبان C1  آلمانی جهت دریافت این بورسیه ضروری است .

این نوع از بورس تحصیلی به دانشجویان رشته پزشکی تعلق نخواهد گرفت .

وب‌سایت بنیاد فریدریش ابرت آلمان

بنیاد کنراد آدناور Konrad-Adenauer-Stiftung e.V  از بنیادهایی است که سالیانه به  ۶۰  تا ۷۰ دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا بورسیه می‌دهد. این بنیاد مربوط به حزب دموکرات مسیحی در آلمان است.

شرط مورد نیاز جهت دریافت این بورسیه بازگشت دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت کردند  پس از تحصیل به کشورشان است.

شرایط تحصیلی عالی و نمرات خوب  و فعالیت در عرصه‌های اجتماعی در کنار تحصیل  از شرایط دریافت این بورس تحصیلی است . در این نوع بورسیه  در مقطع دکترا تا سه سال، هر ماه  ۱۰۰۰ یورو به دانشجویان  پرداخت می‌شود.

 بنیاد کنراد آدناور آلمان

بنیاد هاینریش بل Heinrich Böll Stiftung  متعلق بهحزب سبزهای آلمان است. زمان درخواست برای دریافت این بورس ماه مارس سال ۲۰۱۸ است . که به دانشجویان دکتری اعطا می شود و باید متقاضی درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه دهد . متقاض باید حداقل مدرک زبان B22 را در زمان درخواست داشته باشد .

 بنیاد هاینریش بل آلمان

این بنیاد  Rosa Luxemburg Stiftung متعلق به حذب چپ‌های آلمان است .این کمک‌هزینه تحصیلی در مقطع دکترا ارائه می شود و سالانه به ۱۵۰ دانشجوی دکتری اعطا می‌شود..

بنیاد  فیلیگست  که وابسته به کلیسای پروتستان Evangelisches Studienwerk Villigst است . این بنیاد سالانه به ۲۰۰ دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا درتمامی رشته‌ها بورس تحصیلی ارائه می کند . این بنیاد به واجدان شرایط  ماهیانه مبلغ ۱۳۵۰ یورو برای  ۲ سال بورسیه می دهد . این نوع از بورس تحصیلی فقط به  دانشجویانی تعلق می گیرد که عضو کلیسای پروتستان باشند .

 مؤسسه فیلیگست وابسته به کلیسای پروتستان آلمان

این موسسه   Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst  برای تقویت تبادل فرهنگی بین ادیان است .این بورسیه به تمامی افراد از هر مذهبی تعلق میگیرد . تنها شرط لازم برای درخواست این نوع بورسیه این است که متقاضی در هنگام ارسال درخواست در آلمان اشتغال به تحصیل داشته باشد .

.بنیاد ابن سینا (اَوسینا) Studienwerk  AVICENNA یاین موسسسه از  مؤسساتی است که شرط مذهبی برای اعطای این بورسیه تحصیلی  به دانشجویان دکترا گذاشته است. متقاضی این بورس باید در آغاز تحصیل خود در یکی از دانشگا‌‌ه‌های آلمان اشتغال به تحصیل داشته باشد . ارائه نمرات درسی  خوب، تعهد اجتماعی عالی  و مسلمان بودن از شرایط دریافت بورسیه بنیاد ابن سینا است.


بنیاد انیشتن

این بنیاد  با همکاری دانشگاه برلین به دانشجویانی که متقاضی تحصیل در مقطع  فوق دکتراهستند  بورسیه  تحصیلی ارائه می کند. این بورسیه برای متقاضیانی که به دنبال فاند های مبتنی بر پروژه ها  و کارهای ی تحقیقاتی هستند، ایده ال است .

موسسه هانریش بل آلمان

این موسسه  برای دانشجویان بین المللی در مقطع فوق لیسانس و دکترا بورسیه متنوعی را ارائه می کند .

بورسیه موسسه هامبولدت آلمان

این موسسه ز برای دانشجویان پست دکترا  در آلمان، بورسیه های متنوعی را ارائه می دهد .

موسسه هامبولدت آلمان در سال در حدوود  ۵۰۰۰ بورسیه را در اختیار دانشجویان در مقطع دکترا و پست دکترا ارائه می دهد.

بورسیه موسسه بایرن

این موسسه   در سال های اخیر بورسیه های مختلفی رابه  دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد . این موسسه برای علاقمندان به تحصیل در  رشته های پزشکی و علوم مرتبط به پزشکی بورسیه ارائه می کند . هر ساله به طور متوسط  بیشتر از ۱۰۰ دانشجوی خارجی در ۲۲ دانشگاه برتر آلمان می توانند  این نوع بورسیه را دریافت کنند .

بورسیه موسسه ماری کوری آلمان

این موسسه متعلق به  دانشجویان کشور های در حال توسعه است و هر ساله  بورسیه  های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد .

بورسیه ماویتسا آلمان

بورسیه ماویتسا  برای علاقمندان به تحصیل در رشته های کودک یاری و پرستاری مناسب است . در این بورسیه ماهانه  ۵۰۰ یورو به مدت ۱۲۲ ماه به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود .

بورسیه موسسه برمن

در این موسسه  هزینه تحصیلی به دانشجویان  علاقمند تحصیل در رشته های فنی و مهندسی و اقتصاد و تجارت اعطا می شود .از جمله دانشگاههایی که این بورسیه را ارائه می دهند می توان  دانشگاه جاکوب و دانشگاه Bermen آلمان را نام برد .

بورسیه های GET آلمان

این بورسیه برای کسانی است که تمایل دارند در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنند . این بورسیه برای دانشجویانی است که تمایل دارند در رشته های علوم اجتماعی تحصیل کنند و شامل حال دانششجویان رشته های فنی و پزشکی نمی شود .

در این مقاله به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان پرداختیم . چنانچه علاقمند به تحصیل در آلمان هستید و تمایل به مهاجرت تحصیلی به آلمان دارید . موسسات حقوقی معتبر درزمینه اخذ پذیرش از آلمان و شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان شما را یاری می کنند . در صورت تمایل به مشاوره با ما میتوانید با دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

Rating: 4
41 پاسخ
 1. civil en. mohammad گفته:

  باسلام من دانشجوی ترم اخر کارشناسی عمران هستم مهدل کلم تا الان 19.20 ایلتس هم 7.5 گرفتم با یه مقاله isi ایا شرایطم برای بورس شدن و درس خوندن در دانشگاه های مطرح فراهمه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شرایط دانشگاه مورد نظر برای بورسیه می باید بررسی شود
   معمولا بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد محدود است
   شما بعد از یک ترم تحصیل میتوانید درخواست بورس دهید

   پاسخ
 2. سارا گفته:

  با سلام من دانشجوی پرستاری ترم ۲ دانشگاه ازاد هستم و مدرک ایلس۶.۵ دارم میخواستم بدونم میتونم برای ادامه ی تحصیل در همین رشته بورسیه المان رو داشته باشم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   با سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما امکان تحصیل رایگان و اخذ بورسیه در آلمان را دارید، مشروط به اینکه الزامات لازم را فراهم آورید. جهت آشنایی با الزامات و شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. ارش گفته:

  سلام من دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد بودم که تموم کردم میخاستم بدونم میتونم در گرایش فیزیولوژی ورزشی در دانشگاه های آلمان ادامه تحصیل بدم یا بهتره اول ارشد خودمو اینجا تو یه دانشگاه خوب تموم کنم بعد براش اقدام کنم میشه راهنماییم کنین ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما با داشتن لیسانس می توانید برای تحصیل در فوق لیسانس شرایط خوبی داشته باشید. این در صورتی است که شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان را داشته باشید. پیشنهاد می شود جهت تحصیل در آلمان حتما مدرک زبان آلمانی در سطح خوبی را کسب کنید. برای بررسی پرونده خود می توانید با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. فهیمه گفته:

  سلام. وقت بخیر
  من کلاس یازدهم هستم و میخاستم در مورد بورسیه تحصیلی در آلمان بپرسم که به چه صورتی هست و چگونه میتنم اقدام کنم و معدل یازدهم من 18و خورده ای هستش آیا امکان بورسیه برای من هست .
  ممنون میشم جواب سوال منو بدید

  Rating: 3
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور اخذ بورسیه تحصیلی می بایست سوپروایزر یا استاد راهنما داشته باشید و رزومه عالی تحقیقاتی و علمی قوی خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید تا بتوانید شانس خود را برای اخذ بورسیه تحیصلی بالا ببرید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 5. ـnN گفته:

  با سلام
  تو مطالبتون گفتید ک برای بورسیه دانشگاه دولتی و ازاد مورد تایید میباشند
  دانشگاه غیرانتفاعی که تحت نظر دولتی هستن پس چی؟
  که مدرک تحصیلی مهر دانشگاه دولتی خورده میشه

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. مدرک دانشگاه های غیر انتفاعی باید ارزیابی شوند چون همه آن ها معتبر نیستند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 6. ‌porya beygi گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما … من در دوره دیپلم و فوق دیپلم معدل خیلی پایین در حد 13 رو در رشته مکانیک خودرو دارم از دانشگاه دولتی … اما مدرک کارشناسی هم در دانشگاه دولتی با معدل 16 و ارشد در رشته مکانیک جامدات 16 شدم … و قصد تحصیل در مقطع ارشد مکانیک جامدات در داشته های آلمان را دارم به نظر شما، من شانسی برای پذیرش دارم البته اینو بگم که دختر خاله من در آلمان استاد دانشگاه و اقامت آنجا را دارد و همه جوره منو ساپورت میکنه بنظر شما من باید چیکار کنم…

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، امکان تحصیل در مقطع مجدد در همان رشته وجود ندارد، می توانید در یک رشته مشابه تحصیل کنید یا برای مقطع دکترا اقدام کنید.

   پاسخ
 7. فاطمه ملاسلمانی گفته:

  سلام خسته نباشید
  21 سالمه و رشتم هوافضا هست و قصد انصراف دارم و علاقه ای به این رشته ندارم
  براساس علاقم قصد تحصیل در لیسانس در رشته ی اخترفیزیک نجوم را دارم
  و در حال نوشتن مقاله مرتبط با نجوم و همینطور ترجمه ی مقالات را انجام میدم برای داشتن رزومه ی بهتر
  و تا سال اینده مدرک انگلیسی ielts با نمره ی حداقل 7 و زبان المانی تا دوره ی b1 را میگیرم
  آیا شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاها ی رایگان آلمان دارم؟
  و ایا لازم هست دوره یcollage را بگذرونم با خیر؟
  و لازم به خوندن زبان در آلمان هستم دوباره با نه؟
  ممنون

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام دانشگاههای رایگان از بدو ورود برای دانشجویان بین المللی ممکن نیست اما شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 8. omids1881 گفته:

  با سلام وخسته نباشید
  من امید هستم 25سال سن ،فارغ التحصیل
  رشته مهندسی نفت مقطع لیسانس ،دانشگاه ازاد.
  میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در المان برای من هست .درضمن مدرک زبانی هم ندارم.دوره زبان رو باید در ایران بگذرونم و بعد برای پذیرش دانشگاه المان اقدام کنم یا این که امکانش هست که دوره زبان رو در المان بگذرونم.با تشکر.

  پاسخ
 9. فرزاد گفته:

  سلام و خسته نباشید من دانشجوی سال اخر پزشکی هستم a1رو همین روزا تموم میکنم نمراتم تقریبا۷۵٪ میشه میخاستم بدونم میشه از طریق daadبورس برم انگلیسیم هم خوبه !!! تجربه کاری ندارم !

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   دوست عزیز در باب پاسخ سوالات خود برای ادامه تحصیل . شرایط دانشگاه ها و کشورها به وبسایت miestudy.com مراجعه بفرمایید.

   پاسخ
 10. Mohammed گفته:

  سلام
  من میخوام برای کلاس دهم به آلمان برم
  الان کلاس هشتمم
  معدلم ۱۹.۹۰
  زبان هم ۷ ایلتس
  نویسندگی غیر حرفه ای میکنم و در پینگ پونگ مهارت دارم
  میشه با این شرایط بورسیه شم با توجه به سنم
  ؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   باید مدرک زبان المان داشته باشید.جهت بررسی دقیق شرایط شما و ارائه بهترین مشاوره و همچنین برای کسب اصلاعات بیشتر می توانید با شماره02149196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 11. zahra گفته:

  با سلام خدمت شما..من 22سالمه و دانشجوی رشته ی میکروبیولوژی ترم 2 هستم برای کارشناسی.میخواستم بدونم میتونم برای ارشد در المان بورسیه بشم؟ایا این رشته در المان بازار کار داره؟ واینکه شرایط بورسیه شدن برای ارشد چیه؟باتشکر

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. علی گفته:

  با سلام و ادب
  من ۴۲ سال سن دارم ‌فوق لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه آزاد ، میتونم برای دکتری آلمان اقدام کنم و برای بورسیه ؟ یا محدودیت سنی هست ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار در واقع برای اخذ دکتری باید با استاد راهنما مکاتبه فرمایید و تایید را از ایشان اخذ نمایید. جهت کسب اطلاعات درباره مکاتبه با استاد میتوانید از مقالات و ویدیویی در سایت در همین جهت استفاده نمایید.

   پاسخ
 13. mojtaba217 گفته:

  باسلام و عرض ادب
  من 29 سال دارم. کارشناسی نرم افزار از خواجه نصیر وکارشناسی ارشد هوش مصنوعی از داشنگاه امیرکبیر دارم (البته هر دو به خاطر اینکه بتوانم کار کنم بصورت الکترونیکی گرفتم). 10 ساله در حوزه IT سابقه خیلی خوبی دارم (در پروژه های ملی) و بصورت متخصص در حال کار کردن هستم. سربازی هم با کسری نخبگی تازه به اتمام رسانده ام. می خواستم برای کارشناسی ارشد دوباره در رشته Data science برای تابستان 2019 آلمان اقدام کنم و در این مدت مدرک زبان b1 آلمان و IELTS بگیرم و امید دارم حداقل بعد از 2 ماه بصورت پارت تایم مشغول به کار بشم (چون از اینجا هم چند شرکت اروپایی رزومه کاری من را قبول کردن ولی به خاطر اینکه در ایران بودم نتواسنتم اقدام کنم). بودجه نزدیک به 200 میلیون هم در نظر گرفته ام. می خواستم نظر شما را جویا شوم . با احترام

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   می توانید اقدام نمایید منتهی مراتب پروسه ی ویزای تحصیلی آلمان دو سال زمان نیاز دارد. بنابراین پیشنهاد ما ورود به آلمان از طرق دیگری است. اگر مایل هستید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. فرنازحاجیپور گفته:

  سلام وقت بخیر من لیسانس اتاق عملم دی ماه طرحمو تموم میکنم ایا با معدل ۱۵ ودوتاسرتیفیکیت ازالمان که یکیشو تودوران دانشجویی گرفتم دومیشم دی ماه میگیرم اگ بتونم توصیه نامه ازاستادمم ومدرک زبان هم داشته باشم میتونم بورسیه ارشد از کره جنوبی یاهرکشور دیگه ای بگیرم؟تشکر

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 15. m.s گفته:

  با سلام خدمت اقای ملک پور 31 ساله ام و مقطع کارشناسی را با معدل 13/65 در دانشگاه ازاد و مقطع کارشناسی ارشد را با معدل 16/75 در دانشگا ه ازاد گذراندم و به مدت یک سال و نیم سابقه کار در ارتباط با رشته تحصیلی ام دارم. ایا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در المان ( با توجه به معدل و اینکه دانشگاه ازاد خواندم) را دارم؟ ایا میتوانم برای مقطع ارشد اقدام کنم (بدلیل سخت بودن اخذ پذیرش در مقطع دکتری)؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 16. حسن گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من در حال گرفتن مدرک کارشناسی از دانشگاه فنی و حرفه ای در رشته ی مهندسی مکانیک خودرو با معدل تقریبا 15.50 هستم.
  بنده دارای یک ثبت اختراع در کشور ایران و در زمینه ی خودرو می باشم. در حال حاضر دارم روی گرفتن مدرک زبان و نوشتن دو مقاله که یکی در مورد اختراع ثبت شده هست کار می کنم. با تعدادی از نرم افزار های تخصصی هم آشنایی نسبی دارم.
  سوال بنده اینجاست که اگر من بتونم اون دو مقاله رو ثبت ISI کنم و نمره ی زبان مناسبی رو هم کسب کنم (زبان انگلیسی) آیا میتونم شانس گرفتن بورس از یکی از دانشگاه های خوب آلمان رو داشته باشم؟
  البته من دارای دو مقاله ی دیگه در مجلات داخلی هستم و ایده های دیگه ای هم در مورد سیستم های مختلف خودرو دارم. اختراع ثبت شده هم اختراع خیلی خوبی هست و اطمینان دارم که در صورت ارائه مورد توجه قرار می گیره.
  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 17. maziar samiei گفته:

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم و پشت کنکوری هستم میشه بگید برای بورسیه در المان چه شرایطی رو باید داشته باشم و ایا علاوه برتسلط به زبان المانی نیاز به تسلط زبان اینگلیسی هم دارم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 18. احسان کاویانی گفته:

  سلام
  من دانشجوی پزشکی ترم 3 تو دانشگاه روزانه هستم…. 20 سالمه… میخواستم بپرسم میتونم تو کانادا یا استرالیا با المان بورسیه شم تو همین رشته پزشکی؟

  پاسخ
 19. Reza گفته:

  سلام و عرض ارادت به مجموعه منسجم و پرتلاش ام آی ای .

  ممنون از لایوهای مفیدتون که راهگشای بنده و بسیاری از دوستان در امر مهاجرت بوده و هست . بنده معمولا هر لایوتون رو چندین بار دیده و نکاتشو یادداشت میکنم . حال بنابر توصیه جناب دکتر ملک پور مبنی بر ثبت سوالاتمون در سایت ، سوالاتم رو خدمتتون مطرح می کنم .

  بنده بتازگی 28 ساله شده ام ، سرمایه ای اندک تقریبا 200 میلیون در این سالها پس انداز کرده ام و مشغول به آمادگی جهت آزمون آیلتس می باشم و تصمیم دارم با راهنمایی و همیاری شما اقدام به مهاجرت به خارج از کشور بصورت موفق نمایم .

  در دوره کارشناسی بنابر شرایط خاصی که برای بنده پیش اومد بالاجبار رشته مهندسی شیمی خوندم و پس از چند سال کار مرتبط با این رشته در صنعت پتروشیمی بصورت آزاد در حین تحصیل (بصورت بدون بیمه بدلیل عدم داشتن مدرک پایان خدمت ) چون علاقه ای در خودم نسبت به این رشته حس نکردم تصمیم به حرکت بسوی علایقم گرفتم .

  راه اندازی و اداره کسب و کار شخصی در رسته آی تی و شبکه از دوران ماقبل تحصیل و کسب تجربه های بسیار برآمده از شکست ها و موفقیت ها در این دوران ، بنده را به فراگیری دانش روز مدیریت ترغیب نموده و باعث شد اقدام به شرکت در کنکور و سپس اشتغال به تحصیل در مقطع ارشد emba گرایش مدیریت استراتژیک کنم که هم اکنون در حال آمادگی به دفاع از پایان نامه هستم . خدا را شاکرم که در آن برهه زمانی این تصمیم را گرفتم و انگار گمشده خویش را پیدا کردم و با علاقه و پشتکاری که داشتم توانستم دوره ارشد خود را تا قبل از پایان نامه با معدل 19.49 به پایان رسانده و در حال نگارش چند مقاله به همراه اساتیدم جهت انتشار در ژورنال های معتبر هستم . البته در حین این دوران بمدت 16 ماه در یکی از شرکت های دانش بنیان به عنوان مدیر اجرایی بصورت بیمه شده مشغول بکار بوده ام .

  همچنین علاقه بنده به یادگیری خصوصا مبحث آی تی باعث شده که درکنار تحصیل بصورت پیوسته برنامه نویسی را یاد گرفته و دانش خودمو در این حوزه توسعه بدم.

  حال که قصد مهاجرت دارم ، بر اساس لایوهای اینستاگرام شما و فرمایشات ارزنده جناب دکتر ملک پور ، به چند راه رسیده ام :

  1) نخست اقدام برای دکتری مدیریت : ( که بعنوان مقصد شما معمولا اروپا و کانادا رو پیشنهاد دادین ولی ابهاماتی برای بنده وجود داره از جمله اینکه آیا ممکن است داشتن مدرک دکتری شانس یافتن کار را کم کند بدلیل پرداخت حقوق بالاتری که این مدرک به شرکت ها و یا سازمان ها تحمیل خواهد کرد ؟ و یا اینکه با این مدرک می توان در دانشگاه بعنوان یک فرد خارجی مشغول به کار آکادمیک شد ؟ آیا حقوق کار آکادمیک کفاف زندگی را خواهد داد ؟ و در مقایسه با کار آکادمیک ، کار در صنایع یا سایر سازمان ها مزایای بهتری در پی نخواهد داشت ؟)

  2) اقدام به تحصیل مجدد در رشته های مدیریتی چون MBA و یا Engineering Management ؛ ( البته اطلاعی ندارم که آیا مدرک کارشناسی غیرمرتبط بنده و یا هزینه به ظاهر بالای ارشد با توجه به سرمایه اندک بنده مانعی برای بنده خواهد شد یا خیر ؟ آیا آفیسر با توجه به داشتن مدرک ارشد قبلی و اقدام برای ارشد مجدد مشکلی در دریافت ویزای بنده بوجود نخواهد آورد ؟ آیا با کسب مدرک ارشد در این رشته ها در کشورهایی چون کانادا ، سوییس ، هلند و سایر کشورهای اروپایی با بازار کار مناسب برای رشته مدیریت و بیزینس ، می توان مشغول به کار و سپس اقامت شد ؟ بطور کلی پیشنهاد شماد کدامیک از کشورهای اروپایی یا کانادا خواهد بود ؟)

  3) اقدام برای ارشد مهندسی و یا علوم کامپیوتر ؛ ( در این مورد نیز آیا امکان اقدام برای ارشد این رشته با توجه به مدرک غیرمرتبط لیسانس بنده وجود دارد ؟ اگر خیر آیا به نظر شما با تطبیق واحدهای گذرانده در مهندسی شیمی و همچنین گذراندن واحدهای متفاوت و در نهایت کسب مدرک لیسانس کامپیوتر در ایران ، انتخاب منطقی و صحیحی خواهد بود ؟ آیاآفیسر با توجه به داشتن مدرک لیسانس قبلی و اقدام برای لیسانس مجدد مشکلی در دریافت ویزای بنده بوجود نخواهد آورد ؟ آیا بازار این رشته را مناسب می دانید ؟ چه کشورهایی را با توجه به شرایط بنده پیشنهاد خواهید داد ؟ )

  البته مطابق فرمایشات قبلی شما و تحقیقات بنده درباره کشورهای هلند و کانادا ظاهر تحصیل در ان کشورها کار محسوب شده و میشود از دوران تحصیل بعنوان دوره التزام کار ۳ تا ۵ ساله استفاده کرد و سریع تر اقامت گرفت که این مورد درصورت پیدا کردن کار با اون رشته و اون مقطع عالی هست .

  دیگر تردیدی که برای بنده در انتخاب کشورهای مناسب برای ایجاد شده ترس از عدم استقبال و یا مهاجر پذیر نبودن مردم کشور مقصد می باشد که به ظاهر (مطابق تصویر ذهنی و نه تحقیق علمی ) کانادا بخاطر ماهیت مهاجر بودن مردمش رفتار بهتری با مهاجران خواهند داشت .

  در پایان ضمن قدردانی از وقتی که برای مطالعه نوشته های بنده اختصاص می دهید خواهشمندم با توجه به درگیری ذهنی فراوانی که برای انتخاب راه و مسیر مهاجرت برای بنده ایجاد شده ، با راهنمایی خویش بنده را در این امر خطیر یاری فرموده و بفرمایید انتخاب کدام راه برای بنده معقولانه تر و مفیدتر خواهد بود .

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما با توجه به شرایطی که فرمودید برای دکتری هم میتوانید اقدام نمایید اما در حال حاضر بسته به نظر استاد راهنما است و کمی دشوار است بنابراین با گذراندن یک دوره mba در اروپا و یا کانادا میتوانید وارد بازار کار شوید.جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 20. سینا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز.
  من فارغ التحصیل کارشناسی بیوشیمی پزشکی با معدل 17 و دارای یک مقاله isi و ایلتس 6.5 و آلمانی b2 هستم. به نظر شما من میتونم واسه دکتری اپلای بگیرم و بعد از دکتری پزشکی (عمومی یا تخصصی) بخونم؟ چون شنیدم آلمان و اتریش میشه. ممنونم از شما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه استفاده نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید همچنین برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.