, , ,

شرایط اقامت آلمان

شرایط اقامت آلمان

شرایط اقامت آلمان

شرایط اقامت آلمان 2018 چیست؟ چه راه هایی برای اقامت آلمان وجود دارد؟ منظور از اقامت آلمان چیست؟ آیا اقامت همان شهروندی است؟ آیا ایرانیان می توانند پس از مهاجرت به آلمان ، اقامت دائم آلمان را کسب کنند؟ تفاوت اقامت و اقامت دایم چیست؟ افرادی که اقامت یک کشور را دارند از  چه مزایایی بهره مند هستند؟ آیا تولد یک نوزاد در خاک کشور آلمان باعث اخذ اقامت برای پدر و مادر او می شود. آیا افرادی که با پذیرش تحصیلی آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان وارد کشور آلمان می شوند شرایط اقامت آلمان را دارند و آیا می توانند اقامت آلمان را اخذ نمایند؟
در این مقاله سعی بر این است که با یاری وکیل مهاجرت آلمان علاوه بر پاسخ به سوالات فوق راهنمایی مناسبی درباره شرایط اقامت آلمان به شما داده شود.

 

توضیحات دکتر ملک پور در باب اقامت و مهاجرت آلمان

audio شرایط اقامت آلمان
audio شرایط اقامت آلمان

در ابتدا باید بدانیم منظور از اقامت یک کشور چیست؟
کلمه ی اقامت معمولا به جای اقامت دائم بکار برده می شود. اقامت دائم به این معنا است شخص می تواند به طور دائم در یک کشور اقامت داشته باشد و بعد از مدت مشخصی برای اخذ شهروندی و یا پاسپورت کشور مورد نظر اقدام نماید.

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق تولد :
یکی از راه های اخذ تابعیت در کشور آلمان از طریق تولد است . نظام کشورهای مختلف جهان  به طور معمول بر اساس سیستمی به نام سیستم خون و خاک می باشد ، در نظام  حقوقی خون تابعیت یک  فرد به تابعیت والدین وی وابسته است اما در نظام حقوقی خاک تابعیت فرد به محلی که فرد در ان متولد شده بازمی گردد . قانون اساسی کشور آلمان بر مبنای نظام خون است و طفلی که از پدر و مادر آلمانی متولد گردد تابعیت کشور آلمان را اخذ می کند ، لازم به ذکر است که تابعیت کشور آلمان هم از پدر و هم از مادر به طفل می رسد و اگر کودکی در خارج از آلمان از پدر و مادر آلمانی متولد گردد باز هم اآلمانی محسوب می شود ، کشور آلمان به طور فرع نیز اصل خاک را می پذیرد . برای دریافت تابعیت کشور آلمان حتما میبایست درخواست تابعیت را به دولت این کشور داد و بدون اقدام برای  درخواست ، هیچ گونه تابعیت به فرد متقاضی اعطا نمی شود .

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج :
از راه های دیگر اخذ تابعیت در کشور آلمان  ازدواج می باشد ، سن ازدواج در کشور آلمان۱۸ سال است و افرادی که سن کمتر از ۱۸ دارند با اجازه قیم خود می توانند برای این امر اقدام نمایند . اگر یک فرد غیر آلمانی با فردی آلمانی ازدواج کند بعد از ۶ سال زندگی مشترک که از این زمان ۵ سال میبایست در کشور آلمان اقامت کنند با داشتن شرایط عمومی مانند تسلط به زبان المانی ، قبولی در ازمون شرایط زندگی و قوانین کشور آلمان، عدم سوء پیشینه کیفری ، تمکن مالی و …. می تواند برای اقامت و پاسپورت  آلمان درخواست نماید هم چنین اگر یکسال از زمان ازدواجشان بگذرد پس از طی کردن  ۴ سال دیگر می تواند تابعیت دریافت نماید یا اگر دو سال یا بیشتر از ازدواج انها گذشته باشد پس از ۳ سال می تواند برای دریافت پاسپورت آلمان درخواست دهد .

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی :

پناهنده فردی است که به دلایل مذهبی ، نژادی ، سیاسی و … در کشورش مورد اسیب قرار گرفته و کشورش را ترک می نماید. حقوقی که به پناهندگان اعطا می شود شامل حق مسکن ، حق خوراک ، پوشاک ، بیمه درمانی و …. است هم چنین به طور هفتگی حدود ۱۰۰ یورو به پناهندگان پول تو جیبی داده می شود . درخواست پناهندگی از سوی پناهجویان بعد از گذشت  مراحل پناهندگی در دفاتر پلیس کشور آلمان و انجام مصاحبه با متقاضیان تایید یا رد می گردد که مدت زمان ان تا دو سال و گاها بیشتر  مشخص می شود. با توجه به شرایط بد زندگی در کمپ های پناهندگان کشور آلمان ، بیماری  و خطرات و مشکلات  و همین طور اسیب های مالی ، جسمانی و روحی این راه به هیچ وجه به شما عزیزان توصیه نمی گردد .


شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق کار
:
از چند روش در کشور آلمان  می توان برای ویزای کار اقدام کرد :

در نوع اول فردی که تخصص داشته باشد می تواند اجازه کار و اقامت به مدت کمتر از یکسال را در کشور آلمان  اخذ نماید ، شرایط این نوع ویزا داشتن پیشنهاد شغلی ، دعوتنامه از یک کارفرما در کشور آلمان  و حداقل مدرک تحصیلی لیسانس می باشد .

برای این نوع ویزا نیاز است که کارفرما برای این شغل ۳ ماه در کشور آلمان  و ۳ ماه در اتحادیه اروپا اگهی نماید و اگر فردی برای این شغل پیدا نشد برای جذب این فرد متخصص اقدام نماید که با توجه به این موارد شرایط اخذ این نوع ویزا بسیار دشوار است.

نوع دوم اخذ ویزای کاری به این طریق است که شما می توانید با ویزای تحصیلی وارد کشور آلمان  شده و پس از ان به دنبال کار بوده و برای آلمان  اقدام کنید . لازم به ذکر است که دانشجویان در کشور آلمان  به طور تمام وقت نمی توانند کار بکنند و با توجه به مقطع تحصیلی انها مدت زمان مشخصی در هفته به طور پاره وقت اجازه کار دارند .

نوع دیگر اخذ ویزای جستجوی کار آلمان  می باشد که زمان ان ۶ ماهه است و فرد باید برای اخذ این نوع ویزا شرایط زیر را داشته باشد:
سن زیر ۴۰ سال
مدرک لیسانس از دانشگاه های مورد تایید
آشنایی به زبان آلمانی

شخص بعد از ورود به کشور آلمان و یافتن کار می تواند در این روش اقامت موقت و سپس اقامت دایم خود را اخذ نماید.

شرایط اقامت آلمان از طریق تحصیل :

از دیگر راه های اخذ اقامت در کشور آلمان  ،ورود از طریق ویزای تحصیلی کشور آلمان  می باشد . اگر فردی در کشور خود مشغول  تحصیل در دانشگاه های دولتی باشد و حتی هنوز فارغ التحصیل نشده باشد این شخص می تواند از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های آلمان  منتقل گردد و با معادل سازی واحدها به ادامه تحصیل بپردازد . از شروط پذیرش در دانشگاه های کشور آلمان  قبولی در کنکور سراسری یا در رشته و مقطع مورد نظر است و معدل و نمرات فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد . پذیرش دانشجویان در دو ترم سپتامبر و فوریه انجام می شود . برای ورود به رشته های پزشکی و هنر در دانشگاه های کشور آلمان  نیاز به گذراندن ازمون ورودی می باشد . مدت زمان گرفتن پذیرش در کشور آلمان  ۸ تا ۱۶ هفته و اعلام نتیجه پذیرش دانشگاه در این کشور ۴ تا ۶ هفته زمان می برد. اکثر رشته ها در کشور آلمان  به زبان المانی ارائه می شود و نیاز است متقاضیان به زبان المانی تسلط داشته باشند و نیاز به گرفتن مدرک زبان المانی در حد b1می باشد، دانشجویان در هفته متناسب با مقطع تحصیلی خود اجازه کار را دارا می باشند .

در این مقاله سعی بر این شد که به شرایط اقامت آلمان  و راه های اقامت آلمان اشاره شود. حتما توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت با موسسات حقوقی معتبر سراسر کشور تماس گرفته و از مشاوره آنها بهره مند شوید.

وکلا و کارشناسان بین الملل موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش در این مقاله مفتخر بوده است اطلاعاتی در باب شرایط اقامت آلمان و مهاجرت به آلمان در اختیار شما متقاضیان قرار دهد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این می باشد که قبل از هر گونه اقدامی با وکلا و کارشناسان ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در ارتباط باشید.پیشاپیش از بذل توجه شما عزیزان سپاس گذاریم.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱۲ نظرات, میانگین: ۵.۰۰ از طریق ۵)
Loading...
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.