شرایط اخذ ویزای کار عمان

 • شرایط کار در عمان
 • مدارک مورد نیاز درخواست ویزای کار عمان
 • شرایط کلی ویزای کار عمان
 • صدور کارت اقامت در عمان
 • عوامل کلیدی ویزای کار عمان
 • قرارداد کار و انواع قرارداد استخدام در عمان
 • مهاجرت کاری در عمان
 • اقامت خانواده از طریق ویزای کار عمان
عمان کار شرایط اخذ ویزای کار عمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرایط کار در عمان

شرایط اخذ ویزای کار عمان و مهاجرت به عمان و کار در عمان یکی از موضوعاتیست که روزانه بسیاری از تماس های با دفاتر موسسه را شامل میگردد ، جهت آشنایی با شرایط اخذ ویزای کار عمان می توانید این مقاله را مطالعه بفرمایید. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصین مؤسسه حقوقی ملکپور با همکاری مؤسسه MIE اتریش نگارش شده و تمامی مراحل و شرایط اخذ ویزای کار عمان را بیان می کند. به دلیل سؤالات زیادی که در باب ویزای کار عمان مطرح می شود این مقاله نگارش گردیده و شما می توانید تمامی اطلاعات حقوقی در باب این موضوع را مطالعه بفرمایید.

درکل :

جهت اخذ ویزای کار عمان می بایست دعوتنامه ای از کارفرمای محلی عمان اشته باشید که مسئولیت شرایط مندرج در دعوتنامه را بپذیرد. مجوز استخدام باید از وزارت کار در عمان صادر شود و تأییدیه اداره پلیس سلطنتی را داشته باشد. و همچنین متقاضی کار شرایط زیر را داشته باشد:

_سن متقاضی کمتر از 21 سال و بیشتر از 60 سال نباشد.

_شخص باید همان شرایط مندرج در دعوتنامه کاری را داشته باشد.

شرایط کار درعمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب کار در عمان

video شرایط اخذ ویزای کار عمان

مدارک مورد نیاز درخواست ویزای کار عمان

برای ویزای کار عمان مدارک زیر می بایست به زبان عربی (برای ملل عرب) و یا به زبان انگلیسی (برای ملل غیر عرب) ارائه شود

_دو قطعه عکس 6*4

_کپی پاسپورت متقاضی با اعتبار بیشتر از 6 ماه

_مجوز کار که از توسط وزارت کار صادر شده

_گواهی پزشک برای شهروندان کشورهای هند، فیلیپین، پاکستان، اندونزی، بنگلادش، مصر، سریلانکا، سودان، سوریه و اتیوپی که توسط وزارت بهداشت صادر شده

_مدارک تخصصی متقاضی

شرایط کلی ویزای کار عمان

مدت اعتبار ویزای کار در عمان

این ویزا پس از تاریخ صدور ویزا به مدت 3 ماه اعتبار دارد

ملزومات کار در عمان

کارفرما باید فرم درخواست تکمیل کرده و ان را به صورت کاملا قانونی ارائه دهد.

فردی که برای کار در عمان درخواست می کند حتما باید حداقل 21 و حداکثر 60 سال باشد.

شخصی که ویزای کار در عمان را دریافت میکند ، باید همان کار و شغلی که در مجوز بیان شده را انجام بدهد.

آدرس سفارت عمان در ایران

آدرس سفارت عمان در تهران : خیابان آفریقا (جردن)- کوچه ‏تندیس- پلاک ۱۲

تلفن سفارت عمان در تهران : 2122057641

صدور کارت اقامت در عمان

کارمند باید کارت اقامت را برای اقامت قانونی در طول مدت استخدام اخذ نماید. این اقدام زمانی انجام می شود که کارمند ویزای کار عمان را دریافت نموده و در عمان حضور دارد. کارمند می بایست ظرف 30 روز پس از ورود به عمان کارت اقامت را از اداره مدنی پلیس سلطنتی عمان کسب نماید. همچنین می بایست آزمایش خون را در یک مرکز پزشکی انجام دهند و اثر انگشت خود را ثبت نماید. این کارت اقامت تا 2 سال معتبر است. مدارک زیر برای اخذ کارت اقامت مورد نیاز است:

دو قطعه عکس پاسپورتی

گذرنامه

کپی پاسپورت

هزینه: 10 OMR برای آزمایش پزشکی

در هر شرایطی که مستلزم تغییر شغل باشد و یا قرارداد کار به طور موقت خاتمه یابد و یا منقضی شود متقاضی می بایست حداقل 2 سال از عمان خارج شود مگر اینکه گواهی NOC را دریافت نماید که در این سند کارفرما و دولت هر دو اعلام می کنند هیچ مشکلی با حضور کارمند ندارند. البته این فرایند طولانیست و اغلب NOC صادر نمی شود.

عوامل کلیدی ویزای کار عمان

عمان سیاست های انعطاف پذیری برای استخدام نیروی کار خارجی دارد. بسیاری از قوانین استخدام در عمان محدودیتهای سنگینی برای اتباع خارجی اعمال می کند که هدف این قوانین اولویت دادن به کارمندان عمانی است. کارفرمایان باید از این محودیتها در هنگام استخدام اطلاع داشته باشند. بخش خصوصی توسط چند قانون از جمله قانون اساسی، قانون کار و قانون امور اجتماعی کنترل می شود.

قرارداد کار و انواع قرارداد استخدام در عمان

قرارداد استخدام باید به زبان عربی نوشته شود و یا به زبان عربی ترجمه شود. قرارداد کاری باید شامل موارد زیر باشد:

_نام کارفرما و آدرس محل کار

_نام کارمند، تاریخ تولد، مدرک تحصیلی، ملیت، شغل و محل اقامت

_نوع کار

_مدت قرارداد

_حقوق پایه و مزایا

الزام قانونی یک قرارداد معتبر احترام به دین اسلام، قوانین و آداب و رسوم کشور عمان است.

انواع قرارداد استخدام

1.قرارداد ثابت

قرارداد ثابت از نظر قانونی برای مدت مشخصی معتبر است و برای پروژه های مشخص که نیاز به زمان خاصی برای تکمیل دارند مناسب تر است. قرارداد ثابت به طور خودکار در پایان تاریخ اعتبار خاتمه می یابد هر چند ممکن است با توافق طرفین تمدید شود.

2.قرارداد نامحدود

قرارداد نامحدود برای مدت زمان نامحدود معتبر است و تا زمانی که دو طرف به تعهدات خود عمل کنند ادامه دارد. هیچ تاریخ انقضایی برای قرارداد نامحدود وجود ندارد و درصورتی کارفرما قادر به فسخ آن است که دلیل منطقی و منصفانه ارائه دهد.

مهاجرت کاری در عمان

اقامت خانواده از طریق ویزای کار عمان

ویزای اقامت و پیوست به خانواده از طریق همسر مشغول به کاردر عمان صورت میگیرد  که برای همسر و فرزندان زیر 21 سال و به مدت 2 سال می باشد، مدارک مورد نیاز گواهی ازدواج است.

جمع بندی

با توجه به قانون اقامتی کشور عمان کارگران خارجی اجازه اقامت بلند مدت در عمان نخواهند داشت و تابعیت کشور عمان به خارجیان اعطا نمی شود لذا ویزای کار عمان راهی برای مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت این کشور نیست. با توجه به این قوانین شرایط اخذ ویزای کار عمان برای کارگران خارجی کمی دشوار است و امکان اخذ ویزای کار بدون پیشنهاد کار وجود ندارد. کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور جهت اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به شما کمک می کنند. جهت راهنمایی و مشاوره می توانید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.

14 پاسخ ها
 1. علی خجسته مجد می گوید:

  سلام بنده نقاش ساختمان هستم . برای کار در عمان چکار باید بکنم . نحوه گرفتن ویزای کار و دعوتنامه رو نمیدونم . ممنون میشم راهنمایی کنید .

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory می گوید:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان باید ابتدا یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای عمانی داشته باشید. شما می توانید از طریق وبسایت های کاریابی به جستجوی کار بپردازید.

   پاسخ
 2. باران می گوید:

  سلام. شرايط اخذ اقامت عمان با ثبت شركت به چه صورت هست ؟ آيا در اين صورت اقامت دائم گرفته ميشود ؟ براي اخذ شركت آيا بايد با شخص عماني شريك شد ؟ ممنون ميشوم راهنمايي بفرمائيد

  Rating: 4
  پاسخ
 3. مسعود می گوید:

  سلام از چه طريق ميتونم job offer عمان بگيرم ؟ واسه پيدا كردن كار در عمان بايد از چه طريق اقدام كنم؟

  پاسخ
  • shahram shahidi می گوید:

   با سلام و عرض ادب. دریافت پیشنهاد کاری برای ویزای کار عمان می بایست از طریق موسسات کاریابی در این کشور و یا توسط خودتان صورت بپذیرد. هر چند می بایست بدانید اخذ ویزای کاری عمان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس منجر به اخذ اقامت آن کشورها برای شما نخواهد شد و اقامت شما تنها تا پایان مدت قرارداد امکان پذیر خواهد بود.

   پاسخ
 4. سید هادی هاشمی می گوید:

  با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان محترم سایت وزین ملکپور
  من هادی 37 ساله کارمند دولت شاغل در صنعت نفت با 12 سال سابقه کاری هستم،میخاستم بدونم شانس من چقد هست واسه دریافت اقامت کاری و ویزای کار در کشور عمان؟؟
  در حد متوسطم میتونم زبان انگلیسی صحبت کنم…

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.