سرمایه گذاری در خارج از کشور و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در خارج از کشور و مقدمه ای بر آن
 • سرمایه گذاری در خارج از کشور و انواع آن
 • سرمایه گذاری در خارج از کشور و منفعت ملی
 • سرمایه گذاری در خارج از کشور و امنیت آن در کشورهای مختلف
 • سرمایه گذاری در خارج از کشور و برداشت سود بالا
 • سرمایه گذاری در خارج از کشور و وکیل حقوقی معتبر
 • سرمایه گذاری در خارج از کشور و مزایای آن
سرمایه گذاری در خارج از کشور 3 سرمایه گذاری در خارج از کشور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در خارج از کشور، امنیت سرمایه گذاری خارجی و سوددهی بالای خرید ملک در برخی کشورها، موضوعی است که در این نوشتار مورد بررسی علمی قرار می گیرد. از آنجایی که بسیاری از شما تمایل دارید راجع به سرمایه گذاری در خارج از کشور و چگونگی آن، تولید درآمد و چند برابر نمودن سرمایه از طریق سرمایه گذاری خارجی، اطلاعات مستند و به روز کسب نمایید، بر آن شدیم طی یک تحلیل علمی با استناد بر بیش از یک دهه تجربه، نکات مهم و ضروری در باب سرمایه گذاری خارجی را به صورت ساده خلاصه خدمت شما بیان نماییم. راهکار شما برای افزایش درآمد چیست؟ چگونه می توان سرمایه اولیه را چندین برابر نمود؟ تمامی اطلاعات موردنیاز شما جهت سرمایه گذاری در خارج از کشور و موارد حقوقی آن در این مقاله که توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نگارش شده، پاسخ داده خواهد شد. در مشاوره های تخصصی با جناب آقای دکتر ملک پور تمامی نکات پیرامون سرمایه گذاری خارجی خدمت شما ارائه می شود تا با انتخاب گزینه مناسب شخصِ شما و روشن نمودن مسیر، گام هایی استوار برداشته و به حداکثر نتیجه مطلوب دست یابید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در خارج از کشور

video سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در خارج از کشور

audio سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در خارج از کشور و انواع آن

سرمایه گذاری در خارج از کشور به روش های متفاوتی امکان پذیر است، شامل شرکت در بورس، خرید اوراق قرضه، ثبت شرکت با اقسام متنوع آن از جمله ایجاد شعبه یا نمایندگی و یا شرکت های مستقل، کارآفرینی، خرید ملک و … که هر کشور قوانین خاص خود را داشته و ممکن است این سرمایه گذاری برای اشخاص آثار اقامتی داشته باشد و یا خیر. در این نوشتار ما بیشتر به صرف سرمایه گذاری و کسب سود در کشورهای خارجی می پردازیم. در سایر مقالات ما می توانید بحث سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کشورهای مختلف را دنبال نمایید.

توصیه جناب دکتر ملک پور به عنوان فردی با سابقه و موفق در این امر، این است که همراه با سرمایه گذاری در کشور مورد نظر خود اقامت داشته باشید تا بتوانید با رفت و آمد به کشور مقصد، رسیدگی کامل بر امور داشته باشید. در صورتی که امکان رفت و آمد به کشور مقصد ممکن نیست، باید بیزینس هایی جهت سرمایه گذاری در خارج از کشور انتخاب شود که نیاز به رسیدگی ندارد. یکی از انواع سرمایه گذاری ها با شرایط مناسب برای این افراد، خرید ملک می باشد. البته خرید ملک در کشورهایی که لزوماً استانداردهای سرمایه گذاری در آن ها رعایت شود.

سرمایه گذاری در خارج از کشور و منفعت ملی

به منظور اجتناب از کاهش ارزش سرمایه، سرمایه گذاری در خارج از کشور گزینه ای اقتصادی و هوشمندانه محسوب می شود. البته صحبت از سرمایه گذاری خارجی، برای عده بسیاری مطلوب نیست از این جهت که اعتقاد بر آن دارند که خارج کردن پول از کشور می باشد. اما این دیدگاهی اشتباه بوده و با وجود نوسانات بالای قیمت ارز، اتفاقاً سرمایه گذاری خارجی به نفع مملکت می باشد. ایرانیانی که در سهام های خارجی سرمایه گذاری نموده اند، امروز مشابه راه تنفسی برای اقتصاد مملکت عمل می کنند که دلار و یورو را به کشور باز می گردانند. تصمیم درستی که توسط دولت در چند سال اخیر اتخاذ شده، سرمایه گذاری در چند کشور با شرایط اقتصادی مطلوب می باشد. برای مثال سرمایه گذاری در سهام BMW و PORSCHE به نفع کشور می باشد. اما عدم صحبت راجع به سرمایه گذاری خارجی، موجب ناآگاهی مردم شده و باعث می شود تحت تأثیر تبلیغات، اقدام به سرمایه گذاری در کشورهای نامطلوب نمایند. برای مثال سرمایه گذاری در ترکیه یا امارات متحده عربی. در بخش های بعدی به طور کامل راجع به این قضایا صحبت شده و به امنیت سرمایه گذاری در خارج از کشور می پردازیم.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در خارج از کشور و امنیت آن در کشورهای مختلف

اولین و مهم ترین موضوعی که باید در بحث سرمایه گذاری در خارج از کشور بدان توجه نمود، امنیت سرمایه گذاری و بحث مصادره اموال خارجیان توسط دولت هاست. باید دقت نمود آیا دادگاه های این کشور تحت تسلط دولت است یا بالعکس؟ تا چه حد نظام قضایی کشور موردنظر عادلانه برخورد نموده و حقوق افراد را پایمال نمی نماید؟ پاسخ به این سئوالات شما را جهت انجام سرمایه گذاری مدبرانه کمک نموده و به سمت یک سرمایه گذاری مطمئن و سودده راهنمایی می نماید.

به عنوان کشوری مطمئن با نظام قضایی عادل و مقتدر، می توان انگلیس را نام برد. در صورتی که شما حتی با بزرگ ترین سران این کشور مجادله داشته باشید، با تسلی خاطر از احقاق حق به دادگاه مراجعه می نمایید، چرا که دادگاه به عدالت، قضاوت می نماید. نمونه این موضوع در اختلاف چند ایرانی و یکی از بانک های مطرح انگلستان مشاهده شد که با شکایت ایرانیان، دادگاه فارغ از جبهه گیری یکطرفه، به نفع چندتن ایرانی، رأی صادر نمود.

در بعضی کشورها قاضی به صورت فرمایشی عمل می کند و تحت تأثیر برخی عوامل و افراد اقدام به صدور رأی می نماید برای مثال در برخی کشورهای عربی، رشوه در تصمیمات قاضی و نحوه برخورد دادگاه تأثیرگذار است. برای شناخت کشورها از جنبه امنیت سرمایه گذاری باید دادگاه ها و نظام قضایی آن کشور مطالعه شود. در صورتی که در نظام قضایی کشوری فساد باشد آن کشور رو به ویرانی می رود. اما اگر دولت کشوری دچار فساد باشد و از دادگاه های قوی و نظام قضایی مطلوب و فساد ناپذیری برخوردار باشد، در نهایت منجر به پاکسازی دولت شده و کل سیستم به روند درست باز می گردد. این موضوع، نشان از قدرت و تأثیرپذیری کل کشور از نظام قضایی وارد بر آن دارد. در صورتی که در کشوری آزادی بیان نباشد، آن کشور از جهت امنیت سرمایه گذاری نیز قابل اطمینان نمی باشد، برای مثال در ترکیه چندین روزنامه نگار دستگیر شدند، چرا که وقتی شرایط برای مردمان آن کشور و توابع آن مطلوب نیست، انتظار برخوردی درست با سرمایه گذار خارجی دور از ذهن می باشد. بنابراین با توجه به اهمیت بحث امنیت سرمایه گذاری در خارج از کشور، می توان دریافت که این چنین کشورهایی قابلیت سرمایه گذاری خارجی ندارند.

در ادامه نمودار احتمال مصادره اموال در چند کشور جهت اطلاع شما عزیزان آورده شده است. موارد سوءاستفاده و نقض قرار داد توسط دولت، خطرات مربوط به عملکرد سیستم قضایی و همچنین تغییرِ منفیِ احتمالیِ نگرش نسبت به سرمایه گذاران خارجی در این شاخص مورد بررسی قرار گرفته است. عدد 7 مربوط به پرخطرترین کشورها جهت سرمایه گذاری خارجی و عدد 1 مطمئن ترین جهت سرمایه گذاری به دلیل عدم تبعیض میان مهاجران و شهروندان استنباط می شود.

نرخ مصادره املاک در امارات

سرمایه گذاری در خارج از کشور سرمایه گذاری در خارج از کشور

نرخ مصادره املاک در ترکیه

سرمایه گذاری در خارج از کشور 2 سرمایه گذاری در خارج از کشور

حال آنکه این نمودار در کشورهایی همچون اتریش، هلند، انگلستان، آلمان و کانادا عدد یک را نشان می دهد و اختصاص مقدار احتمال یک در ریسک مصادره اموال، گواه امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشورهاست. در نمودار زیر مقایسه ای از کشورهای ذکر شده نمایش داده شده است.

سرمایه گذاری در خارج از کشور 1 سرمایه گذاری در خارج از کشور

فاکتور مهم دیگر در سرمایه گذاری در خارج از کشور  National Treatment می باشد. National Treatment، اصلی است مربوط به حقوق بشر که بیان می دارد دولت موظف است با افراد مهاجر به گونه ای برخورد نماید که با تبعه کشور خود رفتار می کند. در غیر این صورت فرد مجاز است علیه دولت، به نظام قضایی شکایت نماید. امارات کشوری است که تا نیرو و توان کار در افراد وجود دارد از آنها استفاده می نماید و زمانی که فرد برای کشور امارات نفعی نداشته باشد، اقامت او را ملغی می نماید. اگرچه گفته می شود پاسپورت امارات متحده در جایگاه نخست دنیا قرار دارد، اما این کشور هرگز به مهاجران تابعیت نداده و با اقامت در این کشور، پاسپورت آن را دریافت نخواهید کرد. حال با وجود اینکه برخی افراد هزینه کافی جهت اقدام برای کشورهای سطح اول دنیا با امکانات عالی، سوددهی بالای سرمایه گذاری در خارج از کشور، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت را دارند، باز هم کشورهای عربی را مقصد مهاجرت خود قرار می دهند که جای بسی تعجب می باشد. عدم اعمال قوانین حقوق بشر در امارات سبب شده این کشور با مهاجران برخوردی ناشایست داشته و در صورت مشکلات سیاسی با کشوری، اقدام به اخراج مهاجران آن کشور از امارات نماید، مشابه اخراج کارمندان قطری از امارات به واسطه بحث سیاسی دو دولت.

سرمایه گذاری در خارج از کشور و برداشت سود بالا

بحث دیگر قابل تأمل بحث سوددهی سرمایه گذاری در خارج از کشور است. آیا ترکیه محل مناسبی برای سرمایه گذاری است؟ آیا خرید ملک در کشورهای همسایه، سوددهی مدنظر ما را خواهد داشت؟ ترکیه نه نظام سرمایه پذیری مناسبی دارد و نه اقتصاد قوی که قابلیت سرمایه گذاری را داشته باشد. مسائلی همچون تغییرات ناگهانی قیمت ارز که در کشور خودمان ایران نیز، گریبان گیر مردم و اقتصاد کشور شده است، در ترکیه نیز مشهود است. این نوسانات قیمت ارز، همچون سمی موجب از کار انداختن چرخ اقتصاد و زمین خوردن بیزینس های مختلف می شود. این موضوع خود عاملی است که سرمایه گذاری در ترکیه و کشورهای مشابه یا خرید ملک در آن ها را نامطلوب و غیرمعقول می نماید، چرا که اقتصاد همچون زنجیری کاملاً بهم وابسته است و ممکن نیست تغییر ارزش دلار و یورو بر دیگر قسمت ها بی تأثیر باشد. هر چند خرید و فروش اجناس با ارز دولتی بتواند به طور موقت مرهمی بر این زخم باشد اما در دراز مدت تأثیر خود را بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت. همچنان که مشاهده می شود تغییر قیمت ارز، تأثیر خود را بر قیمت کالاهای اساسی چون گوشت و مرغ، نشان داده است. در نمودار زیر نرخ ارز در کشورهای ترکیه، انگلستان و کانادا مقایسه شده است. این نمودار ارزش هر دلار آمریکا را به واحد پول هر کشور نشان می دهد.

سرمایه گذاری در خارج از کشور 2 سرمایه گذاری در خارج از کشور

با سرمایه گذاری در امارات متحده عربی به سوددهی آنچنانی دست نخواهید یافت و در نهایت معادل اصل پولتان را دریافت خواهید کرد. در صورتی که با خرید ملک در کشورهای سطح اول دنیا همچون اتریش، آلمان، هلند، انگلستان، سوئیس، ونکوور و … ماهیانه اجاره ای با نرخ دلار و یورو دریافت می نمایید و علاوه بر اینکه در نوسانات نرخ ارز با افت ارزش سرمایه تان روبرو نمی شوید و اتفاقا سود بزرگی نصیب شما می شود، قیمت ملک نیز درصدی افزایش یافته و ارزش افزوده خواهید داشت و از چند جهت سرمایه گذاری پر سودی خواهید داشت. بنابراین با خرید ملک در بهترین شهرهای دنیا بدون حضور خودتان و توسط وکیل معتبر می توانید به صورت تضمینی به سودهای کلان دست یابید. برای مثال سرمایه گذاری در اتریش یا آلمان که با خرید 2 یا 3 ملک می توانید ماهیانه اجاره ای در حدود 2000 تا 3000 یورو معادل 40 تا 50 میلیون تومان درآمد کسب نمایید. علاوه بر آن ارزش ملک نیز حدود 5% تا 10% سالیانه رشد دارد و بقای بنا نیز حدود 100 تا 200 سال می باشد. به گونه ای که این سرمایه گذاری برای نسل های بعدی نیز سودده خواهد بود.

سود بانکی در کشورهای با اقتصاد پیشرفته حدود 4 تا 8 درصد می باشد. اما این سود یورویی بوده و در نهایت ارزش آن بیش از سودهای بالا در ایران و کشورهای مشابه است. حال آن که سود در بانک های ایران حدود 18% می باشد اما نهایتاً با افزایش قیمت ارز و تورم پیش آمده، نه تنها سودی حاصل نشده بلکه اصل پول نیز با افت ارزش روبرو خواهد بود. سرمایه گذاری در خارج از کشور، راه حلی بر این قضیه است. از جنبه های دیگر نیز می توان به این موضوع نگاه کرد، به طور کلی بهره بردن از نفس پول کار درستی نبوده و بهتر است سرمایه در جریان بوده و با تجارت به سود حاصل از آن دست یابید. در صورتی که به علم اقتصاد مسلط باشیم، تغییرات قیمت ارز با توجه به تحریم ها، منابع و اثرات، واضح و مبرهن بوده و قابل پیش بینی می باشد و با کمی هوش اقتصادی و آشنایی بر حقوق تجارت بین الملل خواهیم توانست با سرمایه گذاری در خارج از کشور، سرمایه مان را حفظ نموده و حتی به راحتی آن را چندین برابر نماییم. متخصصین ما در مؤسسه حقوقی ملک پور می توانند شما را در این امر راهنمایی نمایند.

سرمایه گذاری در کشور اتریش
سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در خارج از کشور و وکیل حقوقی معتبر

در بحث سرمایه گذاری در خارج از کشور لزوماً باید تحقیق و بررسی لازم صورت پذیرد. در صورتی که فرصت و یا دانش کافی جهت تحلیل کشورها از جنبه های مختلف سرمایه گذاری خارجی ندارید، با وکیل حقوقی معتبر و با تجربه مشورت نمایید تا علاوه بر عدم از دست دادن اموال خود، به سوددهی لازم نیز دست یابید. در این رابطه رجوع به شخصی می تواند کمک کننده باشد که کاملاً نسبت به سرمایه گذاری خارجی شناخت داشته و بر شاخص های تأثیرگذار در این زمینه مسلط باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه در امر مهاجرت و سرمایه گذاری در خارج از کشور، به عنوان راهنمایی متخصص و موفق می تواند مشاوری مطمئن جهت سرمایه گذاری شما باشد. آقای دکتر ملک پور به عنوان شخصی با دانش آکادمیک در زمینه تجارت و حقوق بین الملل، سرپرستی تیم های تخصصی مؤسسه MIE در کشورهای مختلف را بر عهده داشته و با آگاهی بر شرایط روز کشورها، شما را در تصمیم گیری درست، راهنمایی می نمایند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور و مزایای آن

چنانچه گفته شد سرمایه گذاری در خارج از کشور در صورتی که در روشی درست و کشوری مناسب صورت پذیرد، مزایای بسیاری برای شخص سرمایه گذار به دنبال دارد که در ذیل به صورت مختصر مرور می شود:

سرمایه گذاری در خارج از کشور 4 سرمایه گذاری در خارج از کشور

 • حفظ سرمایه و عدم افت ارزش آن در نوسانات قیمت ارز در داخل کشور
 • دریافت سود یورویی و دلاری از سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • کمک به اقتصاد کشور با ورود ارز به داخل
 • امنیت سرمایه گذاری در کشورهای سطح اول
 • ماندگاری سرمایه گذاری و سوددهی تا نسل های بعدی
 • امکان اخذ اقامت و تابعیت در برخی کشورها

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سرمایه گذاری در خارج از کشور و سخن پایانی

سرمایه گذاری در خارج از کشور به جهت نوسانات قیمت ارز در داخل کشور، موضوعی است که مورد اقبال بسیاری افراد قرار گرفته است. اما به جهت عدم آگاهی افراد و وجود تبلیغات فریبنده در زمینه سرمایه گذاری در کشورهای همسایه از قبیل ترکیه و امارات متحده عربی، افراد در این مسیر قرار گرفته و در بهترین حالت صرفاً توانسته اند اصل پول خود را حفظ نمایند، حال آنکه به راحتی می توان با کمک وکیل حقوقی معتبر در کشورهای تراز اول دنیا همچون اتریش، هلند، کانادا و … که از اقتصاد قوی و امنیت سرمایه گذاری مطلوب برخودارند، اقدام به سرمایه گذاری در خارج از کشور نمود. لزوماً سرمایه گذاری در خارج از کشور جنبه دریافت اقامت نداشته و می تواند به عنوان تجارتی سودده به آن نگاه شود. اهمیت امنیت سرمایه گذاری در خارج از کشور و بحث سوددهی آن در این مقاله به طور کامل صحبت شد. همواره می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره تلفنی رایگان با متخصصین ما در مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا درخواست مشاوره تخصصی سرمایه گذاری در خارج از کشور با جناب آقای دکتر ملک پور داشته باشید. آماده پاسخگویی به سئوالات و نظرات شما در قسمت انتهایی مقاله در بخش دیدگاه هستیم.

law سرمایه گذاری در خارج از کشور
4 پاسخ
 1. محمد مهدي نوراللهي گفته:

  سلام و خسته نباشيد ميخواستم بدونم با چه مبلغي ميشه ملك در اتريش خريد و سرمايه گذاري انجام داد ممنون ميشم راهنمايي كنيد ؟؟؟؟
  ايا با 500 ميليون هم امكان سرمايه گذاري در ملك هست؟؟؟

  Rating: 4
  پاسخ
 2. تامین گفته:

  درودها بر کلام صادقانه
  این ویدئو از روی اطلاعات به روز و کاربردی ارائه شده ست.بنده سالها به مهاجرت اروپا فکر می کردم اما امکانپذیر نشد.سال پیش به گرجستان آمدم چون شرایط ایران بسیار سخت شده بود.گرجستان هدف دوساله بنده بود،با بررسی بیشتر مصمم شدم که همان دوسال هم زیادست.اینجا هیچ سرمایه گذاری هم نکردم و کلا ترجیح دادم یکسال از جیب بخورم.و اما شرایط مساعدی برای سرمایه گذاری در کشورهای پیشرفته را ندارم.امیدوارم ویزای کاری کشوری را بتوانم دریافت نمایم.
  پیشرو باشید

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتید.
   برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش نیاز به مدرک دانشگاهی و سه سال سابقه کار می باشد.
   با آرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5