سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان و شرایط سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۱۸ را با هم خواهیم خواند ، آیا در مورد شرایط سرمایه گذاری در آلمان اطلاعاتی دارید  ؟ آیا میدانید بهترین راه برای بهترین سرمایه گذاری در آلمان چه راهی میباشد ؟ آیا قصد ثبت شرکت در آلمان  را دارید ؟ آیا در مورد شرایط ثبت شرکت و شرمایه گذاری در آلمان  آگاهی دارید ؟ آیا بهترین راه برای سرمایه گذاری در آلمان ثبت شرکت میباشد ؟ در مورد فواید و نکات مثبت ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان تحقیقات به عمل آورده اید ؟ آیا در باب شرایط ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان  اطلاعاتی دارید ؟ آیا در مورد قیمت و هزینه ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان آگاهی دارید ؟ در این مقاله و در ادامه در باب شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان و شرایط زندگی در آلمان اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقه مندان شرایط زندگی در آلمان  قرار خواهیم داد . چنان چه تمایل دارید اطلاعات بیشتر و کامل تری در باب شرایط ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان بدانید حتما این مقاله را به دقت مطالعه بفرمایید ، زیرا در این مقاله سعی بر این امر است که  اطلاعات مهم و دقیق در باب ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت آلمان در اختیار علاقه مندان این راه قرار گیرد و فرد با اخذ اطلاعات کامل تر در این مقاله بتواند با دید باز تر جهت مهاجرت به آلمان و اخذ ویزای ثبت شرکت در آلمان اقدام نماید .

video سرمایه گذاری در آلمان
video سرمایه گذاری در آلمان

قدم اول: ورود به آلمان

به عنوان بخشی از پروسه ی سرمایه گذاری در آلمان   شما میبایست ابتدا یک ویزیت از این کشور داشته باشید.زیرا شما به عنوان یک سرمایه گذار میبایست به صورت حضوری از سرزمینی که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید دیدن نمایید و بازار ,اقتصاد,زمینه های فعالیت و… را در این کشور بسنجید .مانند همه ی کشور ها آلمان   نیز انواع مختلفی از ویزا ها را ارائه میکند.شما باید بدانید برای سرمایه گذاری در این کشور به چه نوعی از ویزا نیاز دارید؟و چگونه میتوانید آن را دریافت کنید؟

چه کسانی به ویزا نیاز دارند؟

به طور کلی شهروندان کشورهای اروپایی و کشورهای عضو پیمان اقتصادی اروپا برای کار و زندگی در کشور آلمان   نیازی به ویزا ندارند.اما شهروندان غیر اروپایی برای این امور نیاز به صدور ویزا دارند.

ویزای شنگن: با این نوع ویزا شما میتوانید تا سقف ۹۰ روزدر یک دوره ی ۱۸۰ روزه  در کشور آلمان   اقامت داشته باشید.

برای افرادی که قصد سفر تجاری به کشور آلمان   را دارند نیز این نوع ویزا به ویزای تجاری تبدیل میشود.

توجه کنید که مدت ویزا و همچنین نوع آن بسیار وابسته به ملیت و تجارت شما دارد.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان6666 سرمایه گذاری در آلمان

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در باب رستوران در آلمان

audio سرمایه گذاری در آلمان

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب سرمایه گذاری آلمان

audio سرمایه گذاری در آلمان

قدم دوم: سرمایه گذاری و یا تاسیس بیزینس

شما با ویزای شنگن میتوانید اغلب کارهای مورد نیازبرای سرمایه گذاری و تاسیس یک بیزینس در کشور آلمان   را  انجام دهید.البته معمولا در توضیحات این نوع ویزا واژه ی بیزینس ویزا نوشته شده است.شما اقداماتی را که در سطر زیر ملاحظه میکنید را میتوانید با ویزای بیزینس خود انجام دهید:

مشاوره با وکلای آلمان  ی و همچنین انجام امور محضری مانند اخذ گواهی

ثبت پرونده ی خود در اداره ی ثبت شرکت های کشور آلمان    (Handelsregister)

ثبت تجاری بیزینس خود

اقدامات اولیه ی  پروسه مانند افتتاح حساب بانکی یا دریافت اجاره نامه ی اولیه

ملاقات و مذاکره با مشتریان و یا شرکای تجاری

 

برای تاسیس شرکت خود در آلمان   شما راه های مختلفی دارید یه این معنی که شما انواع مختلفی از شرکت ها را میتوانید در این کشور ثبت کنید که در سطر زیر به آنها اشاره شده است:

۱-شرکت های مسئولیت محدود که میتوان گفت بهترین و راحت ترین شرکت ها از نظر ثبت و فعالیت در انواع شرکت ها هستند.که شخص برای ثبت این نوع از شرکت ها میبایست هزینه ی اولیه ای معادل ۲۵ هزار یورو را داشته باشند.نکته ی مثبت در این نوع شرکت ها این است که تا ۳ شریک میتوانند اقدام به تاسیس آن نمایند.

۲-شرکت های سهامی عام یکی دیگر از انواع شرکت هایی است که متقاضیان میتوانند در کشور آلمان   ثبت نمایند و تا ۵ شریک نیز میتوانند با یکدیگر اقدام به ثبت آن نمایند.هزینه ی اولیه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت ها در کشور آلمان   ۵۰ هزار یورو است .سختی پروسه ی ثبت شرکت های سهامی عام این است که شرکت باید سهم های خود را وارد بازار بورس نمایند.

متقاضیان سرمایه گذاری در کشور آلمان   انواع دیگری از شرکت ها را نیز میتوانند در این کشور ثبت نموده و شروع به بیزینس نمایند که البته میتوان گفت به دلیل سخت بودن پروسه و نداشتن مزایای بیشتر, اکثر  متقاضیان ترجیح میدهند ۲ نوع اول را انتخاب نمایند.از انواع این شرکت ها میتوان شرکت های شراکت محدود را نام برد.

معمولا مدت زمان مورد نیاز برای ثبت انواع شرکت در کشور آلمان   بین ۲ تا ۴ هفته میباشد.اما زمانی که شخص میخواهد علاوه بر ثبت شرکت اقامت کشور آلمان   را نیز از این طریق دریافت کند پروسه مهاجرتی نیز به آن اضافه شده و مدت زمانی در حدود ۴ تا ۸  ماه به طول خواهد انجامید.

ذکر این نکته مهم است که پس از ثبت شرکت و سرمایه گذاری به متقاضی اقامت ۱ ساله ی این کشور  داده خواهد شد.و برای این که اقامت متقاضی در سال های بعد نیز تمدید شود شروطی وجود دارد که اصلی ترین و مهمترین شرط آن این است که شرکت شما در مدت یک سال اول فعال باشد و به صورت نرمال مدیریت شده باشد.از این رو ثبت شرکت آلمان   تنها به جهت اخذ اقامت  گزینه ی مناسبی نیست.

علاوه بر ثبت شرکت شما میتوانید انتخاب های دیگری برای سرمایه گذاری در آلمان داشته باشید.

به عنوان مثال یک سرمایه گذار خارجی که در کشور خود دارای یک شرکت,کارخانه و یا به طور کلی یک بیزینس میباشد میتواند شعبه ای از شرکت خود را در کشور آلمان   ثبت نماید.کشور آلمان   نه تنها از نظر قانونی این اجازه را به کارآفرینان خارجی میدهد که بیزینس خود را دراین کشور گسترش دهند بلکه از آنها حمایت نیز مینماید.در انتها باید به این نکته اشاره کرد که اگر خواستار یک بیزینس موفق در یک کشور خارجی و با بازاری با ثبات هستید کشور آلمان   یکی از مناسب ترین گزینه ها برای شماست.

در این مقاله سعی بر این شد تا شما را با بهترین راه سرمایه گذاری در آلمان آشنا سازیم که یکی از این راه ها ثبت شرکت در آلمان می باشد ، همانطور که گفته شد ثبت شرکت یکی از راه هایی میباشد که میتوان از این طریق به اقامت رسید ، اگر چنانچه اطلاعات بالا برای شما مکفی نبوده است میتوانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در باب مهاجرت به آلمان مشاوره رایگان گرفته و از اطلاعات مهاجرتی برای سرمایه گذاری در آلمان بهره مند شوید .

 

2 پاسخ
  1. مشاور حقوقی گفته:

    بهتر است اطلاعات کامل خود را اعلام نمایید تا ما بتوانیم بهترین راه سرمایه گذاری را برای شما اعلام نمایید. همچنین میتوانید با دفاتر MIE نیز تماس حاصل نمایید.

    پاسخ
  2. مشاور حقوقی گفته:

    سلام امیدوارم حالتون خوب باشه/ بنده فوق لیسانس صنایع غذایی و لیسانس روانشناسی عمومی هستم سن بنده ۲۶ ساله و سطح زبانم حقیقتا نمیدونم.حالا برای اقامت در کشور های آلمان یا اتریش وآن هم از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنم؟ ممنون

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.