سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس

خرید ملک در بلاروس چه شرایطی دارد؟قوانین خرید ملک در بلاروس چگونه است؟برای خرید ملک در کشور بلاروس چه اقداماتی میبایست انجام شود؟شرایط زندگی در کشور بلاروس  چگونه است؟آیا ایرانیان اجازه خرید ملک در کشور بلاروس را دارند؟قیمت حدودی املاک در پایتخت کشور بلاروس مینسک به چه میزان است؟در این نوشتار سعی شده است که در مورد شرایط خرید ملک در کشور بلاروس اطلاعاتی مفید به متقاضیان داده شود و همچنین به سوالات بالا پاسخی مناسب داده شود.نکته مهم این است که قبل از هرگونه اقدام برای خرید ملک در بلاروس و اقدام برای این موضوع حتما با موسسات حقوقی معتبر مشورت نمایید تا راهنمایی مناسب در این مورد را کسب کرده و با آگاهی کامل برای این موضوع  اقدام نمایید.

در مورد کشور بلاروس

کشور بلاروس که به کشور دریاچه ها نیز معروف استکشوری در قاره اروپا است که با کشورهای روسیه,اوکراین,لهستان,لیتوانی و لتونی همسایه است.با توجه به ارزشمند بودن املاک (قیمت نسبتا پایین در مقایسه با کیفیت ملک و کشور) در کشور بلاروس ,خرید ملک در این کشور در بین شهروندان کشورهای دیگر مخصوصا کشور روسیه بسیار پر طرفدار است.زبان رسمی مردم این کشور روسی و بلاروسی است که تقریبا همان زبان روسی ست.این کشور با جمعیتی در حدود ۲۰۷۰۰۰ کیلومتر مربع هشتاد و پنجمین کشور بزرگ جهان است که جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون نفر دارد.

آب و هوای کشور بلاروس

تنوع دمایی در کشور بلاروس  به دلیل نزدیک بودن به  دریای بالتیک اعتدال می یابد.زمستانها در کشور بلاروس بسیار معتدل تر از زمستانهای، بخش های اروپایی روسیه است.به صورت کلی آب و هوای کشور بلاروس بهتر از کشور روسیه بوده و به همین دلیل بسیاری از مردم روسیه برای تفریح در فصل های سرد به بلاروس میروند.

اقتصاد کشور بلاروس

نظام اقتصادی این کشور تا حدود زیادی تحت کنترل دولت این کشور قرار دارد .  کشور بلاروس از لحاظ اقتصادی نسبتاً با ثبات است  ولی تا حدودی در تامین مواد اولیه مورد نیاز خود به متحد نزدیک خود یعنی کشور روسیه وابسته . است.به طور کلی به دلیل ثبات اقتصادی در این کشور سرمایه گذاری و یا خرید ملک در این کشور در بسیاری از مواقع سودده و ایمن است.

6666 سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس
 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب خرید ملک در بلاروس

audio سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس

پروسه خرید ملک در کشور بلاروس

توصیه می شود در ابتدا متقاضی با یک ویزای توریستی وارد کشور بلاروس شده و به صورت حضوری املاک  مختلف را دیده تا بتواند شخصا و از نزدیک ملک مورد نظر را انتخاب نماید.

بابت جابجایی پول که مشکلی بزرگ در بسیاری از کشور های اروپایی ست در کشور بلاروس نگرانی وجود ندارد زیرا بانک تجارت ایران در کشور بلاروس و در شهر مینسک پایتخت این کشور شعبه ای بین المللی دارد و همین امر باعث می شود که یک شخص ایرانی بتواند به راحتی در این کشور حساب ارزی افتتاح نموده و نسبت به انتقال وجه به این کشور مبادرت ورزد.بدین شکل که متقاضی مبلغ را از طریق حساب خود در بانک تجارت ایران به بانک تجارت شعبه مینسک منتقل مینماید.

نکته قابل توجه اینجاست که شما میبایست منشا وجه خود را نشان دهید که از راه قانونی به دست آمده باشد.مانند پول به دست آمده از فروش ملک,خودرو,ارث,سود بانکی و….

بعد از اینکه متقاضی مبلغ مورد نظر را وارد حساب بانکی خود در کشور بلاروس نمود بار دیگر با ویزای توریستی به کشور بلاروس سفر می کند تا مبالغ را به فروشنده پرداخت نماید.(معمولا وکیل و یا موسسه ای که شما را در این پروسه یاری می نماید,برای شما ویزای توریستی ارسال مینماید تا شما به راحتی بتوانید برای ورود به کشور بلاروس برای انجام امور اقدام نمایید)

تمامی اسناد انتقال ملک توسط شخص و یا وکیل وی انجام میگیرد و ثبت سیستم دولتی کشور بلاروس و همچنین KGB می شود.

در انتهای انتقال تمامی مدارک از جمله سندملکی,فیش های آب و برق و… همگی به اسم خریدار شده و تحویل او می شود.

برای دفعه ی بعد که شخص متقاضی میخواهد وارد کشور بلاروس شود وکیل و یا موسسه ای که این کار را برای او انجام می دهد برای این شخص دعوتنامه ای متفاوت توسط وکیل بلاروسی ارسال می شود و شخص با این دعوتنامه وارد بلاروس شده و پس از مراجعه به اداره پلیس و ارائه اسناد و مدارک ملک خود ویزای خود را از ویزای یک ماهه به ویزای یک ساله تبدیل می نماید.شخص در این مرحله با ارائه مدارک هویتی همسر و فرزندان خود می تواند ویزای یک ساله ی آنها را نیز دریافت نماید.

فرد برای دریافت اقامت دائم خود(دفترچه وید) میبایست از ۳۶۵ روز در سال حداکثر ۹۰ روز از آن را خارج از کشور بلاروس حضور داشته باشد.تا این اقامت دائم را از دست ندهد.

ارزش ملک

حداقل مبلغی که با آن میتوان در کشور بلاروس ملک خریداری نمود در شهر مینسک در حدود ۳۵ هزاریورو می باشد.اما برای اینکه شخص بتواند به سرعت کارت اقامت دائم خود یا همان دفترچه وید را دریافت نماید میبایست ملکی به ارزش ۱۵۰ هزار یورو خریداری نماید.

اجاره دادن منزل خریداری شده

اگر شما منزل خریداری شده را اجاره دهید میتوانید فقط ویزای مالتی پل این کشور را دریافت کنید.

ملک خریداری شده در کشور بلاروس شامل هزینه نگهداری و مالیات سالانه نمیشود و تنها مانند کشور ایران در نقل و انتقالات مالک مالیات پرداخت می نماید.

به دلیل وجود تعداد بسیار زیادی از دانشجویان ایرانی و بین المللی در کشور بلاروس که مشغول به تحصیل در رشته ی پزشکی و دندان پزشکی هستند توصیه می شود اگر قصد اجاره دادن منزل خود در کشور بلاروس را دارید در مناطقی از بلاروس اقدام به خرید ملک نمایید که نزدیک به دانشگاه های این کشور و از جمله دانشگاه های پزشکی هستند و همینطور در خرید ملک نزدیک بودن خانه مورد نظر به مترو را حتما مد نظر قرار دهید.زیرا اکثر دانشجویان به دلیل هزینه های بالای کرایه تاکسی در اروپا و وسعت شبکه ی مترو در کشور بلاروس تمایل دارند برای رفت و آمد از خدمات مترویی استفاده نمایند . به همین دلیل املاکی که در نزدیکی مترو قرار دارند ارزش بسیار بالاتری برای اجاره دارند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که به هیچ عنوان مبلغ مورد نظر ملک را به هیچ فردی به جز صاحب ملک در کشور بلاروس پرداخت ننمایید.برای خرید ملک در کشور بلاروس به هیچ عنوان نیاز نیست که شما مبلغ ملک را به حساب وکیل ,مشاور,موسسه و …واریز ننمایید.زیرا شما به راحتی میتوانید مبلغ مورد نظر را از طریق بانک تجارت به کشور بلاروس انتقال داده و در آنجا به حساب صاحب ملک واریز نمایید.

با توجه به داشتن ویزای یک ساله شخص میتواند در صورت داشتن دانش زبان کافی و داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور ویزای کار دریافت نمایید و در این کشور مشغول به کار شوید.

در انتها توصیه می شود قبل از هرگونه اقدام برای خرید ملک در کشور بلاروس حتما با وکلای مجرب و موسسات حقوقی معتبر تماس بگیرید و از راهنمایی و تجربه ی وکلا و مشاوران متخصص در این موسسات بهره مند شوید تا بتوانید به درستی قدم در این راه بگذارید.

8 پاسخ
 1. محمد بابایی گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
  سوالی که من از خدمتتون دارم این هست که:
  رشد ملک از حیث قیمت در کشور بلاروس به چه ترتیب هست؟ این رشد مثبت هست و یا منفی؟ نقل و انتقال ملک از حیث تملک به چه صورت هست؟ ایا مالکیت قطعی و همیشکی برای اتباع خارجی به طور صد در صد صادر میشود؟ کشور بلاروس از حیث مالیات بر ثروت مالیات بر ارث و نقل و انتقال بر چه منوال هست؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   جهت خرید ملک در کشور بلاروس باید شرایط شما به صورت دقیق بررسی گردد تا بتوان گفت این امکان برای شما وجود دارد یا خیر ! شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر در تمامی نقاط جهان تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. ارژنگ گفته:

  حداقل مبلغی که با آن میتوان در کشور بلاروس ملک خریداری نمود در شهر مینسک در حدود ۳۵ هزاریورو می باشد.اما برای اینکه شخص بتواند به سرعت کارت اقامت دائم خود یا همان دفترچه وید را دریافت نماید میبایست ملکی به ارزش ۱۵۰ هزار یورو خریداری نماید. ))متوجه نمیشم ۱۵۰ یا ۳۵۰؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 3. مهدی موسوی گفته:

  با سلام و درود… متاهل هستم برای ویزای کار انگلیس اول بعد آلمان و اتریش میخواستم اقدام کنم.. دارای یک فرزند… میخواستم از شرایط و هزینه اطلاع داشته باشم… ممنون میشم جواب بدین…

  پاسخ
 4. سياوش احمدى گفته:

  سلام
  اگه ممکنه بفرمائید که سریعترین و ارزانترین راه و کم هزینه ترین راه براى گرفتن پایپورت اروپا چیه ؟
  هیچ فرقى نمیمنه که کدوم کشور باشه چون من فقط نیاز به پاسپورت اروپا رو دارم
  ممنون از شما

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.