, ,

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

 

 

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان آیا موجب اقامت میشود ، با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان آیا اجازه بردن همراه به آلمان برای اشخاص صادر خواهد شد ، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان یا سرمایه گذاری در راههای دیگر به صرفه تر است ، قیمت مسکن در آلمان جهت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان چقدر است ، قیمت مغازه در آلمان جهت سرمایه گذاری در آلمان چقدر است ، قیمت خانه در هامبورگ و قیمت خانه در کلن آلمان چه قدر میباشد ، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان بهتر خواهد بود یا خرید ملک در اتریش ، هزینه های خرید ملک در آلمان چه میزانی است ، آیا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان برای ایرانیان مجاز است ،خرید ملک در آلمان یکی از راه های اخذ اقامت موقت آلمان به حساب می آید.آگاهی نسبت به قوانین خرید ملک در آلمان و به نتیجه قطعی رسیدن در باب اقامت موقت و دائم از طریق خرید ملک در آلمان جز مسائلی است که بسیاری از افراد مشتاق مهاجرت به آلمان در پی کسب اطلاع از آن هستند.قوانین آلمان در باب خرید ملک در آلمان به صورت شفاف موردی را برای متقاضیان خارجی مشخص کرده و در این باب افراد متقاضی برای اخذ اقامت آلمان و اخذ تابعیت آلمان با استفاده از روشهایی همچون مهاجرت کاری،سرمایه گذاری در آلمان می توانند اقدام به خرید ملک در آلمان نمایند. خرید ملک در آلمان روشی است که پیشنهاد می شود افراد در صورت تمایل با اطلاعات از قوانین این کشور اقدام به انجام آن نمایند یا اینکه با روشهای دیگر مهاجرتی وارد آلمان شده و بعد از ورود به آلمان در صورت کاملا نسبت به قوانین خرید ملک آگاهی یافتند نسبت به خرید ملک در آلمان اقدام نمایند.در این مقاله تلاش بر آن شده تا شما بزرگواران را نسبت به قوانین و شرایط خرید ملک آلمان آگاه نموده و در این خصوص در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات کامل تر نسبت به قوانین خرید ملک در آلمان دارید می توانید با مشاوران ارشد موسسه حقوقی ملک پور  در دفاتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران به صورت تخصصی مشاوره نمایید.

فرایند جستجوی ملک و خرید و امضای قرارداد خرید ملک در آلمان

در حالی که در اکثر کشورها اتباع خارجی با قوانین محدود کننده خرید روبرو هستند ،هیچ محدودیتی در مورد اتباع خارجی برای خرید ملک در آلمان وجود ندارد حتی اگر فردی که ساکن آلمان نمی باشد می تواند اقدام به خرید ملک در آلمان نماید. کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که شرایط مساعدی به نسبت دیگر کشورها برای خرید ملک دارد و قیمت املاک به نسبت دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه می باشد یکی از پایین ترین نرخ های خرید ملک در اروپا است. میانگین قیمت خرید یک ملک در آلمان به نسبت اروپا مرکزی نسبتا کم است که چیزی در حدود ۱۵۰۰-۲،۵۰۰ یورو در هر متر مربع است. میانگین قیمت ملک ۳۰ متر مربع (یک آپارتمان کوچک) ۶۰ هزار یورو است و آپارتمان ۱۰۰ متر مربعی حدود ۲۵۰ هزار یورو است. قیمت ها معمولا در شهرهای بزرگ مانند برلین تا ۵۰ درصد بالاتر است و مونیخ گران ترین شهر آلمان است.

خرید ملک در آلمان

طی سالهای گذشته در آلمان قیمت خانه ها و اجاره ها به طور چشمگیری افزایش یافته است، در حالی که اجاره بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در حدود ۱۵% افزایش یافته است و قیمت خانه نیز در همان دوره سالی در حدود ۲۳ درصد افزایش یافته است. اموال آلمانی به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و قابل اطمینان توسط سرمایه گذاران محلی و خارج از کشور دیده می شود و بازار به علت بحران مالی سال ۲۰۰۸ تا حد زیادی انعطاف پذیر بوده و حتی نشانه های رونق مسکن را نیز به دنبال دارد.

قیمت خرید املاک به طور سنتی در آلمان نسبتا پایدار است،  در برخی محله ها شهرهای بزرگ و کوچک نشانه هایی از رشد و افزایش قیمت املاک را نشان می دهند؛  ، گران ترین املاک در آلمان در سال ۲۰۱۶ به فروش می رسید در منطقه مرکزی میت در برلین با ۱۹٫۰۱۸ یورو در هر متر مربع، و  در شهر هامبورگ ۱۹،۰۰۰ یورو در هر متر مربع.

قیمت املاک به نسبت حقوق و دستمزدها سریع تر افزایش پیدا می کنند، بسیاری معتقدند که روند ناپایدار است و از دولت خواست تا آن را تصحیح کند.در نتیجه، هنوز مشخص نیست آینده چه چیزی باشد. این عدم اطمینان همراه با افزایش مالیات( abgeltungsteuer ) ۲۵ درصد است که در مورد ملک متعلق به کمتر از ۱۰ سال است، به این معنی است که برای بسیاری از مهاجران، خرید ملک در آلمان فقط برای اقامت طولانی تر جذاب است.هزینه های معاملات نیز برای خریداران (حدود ۲-۴ درصد برای فروشندگان) در بالای قیمت خرید از ۷ تا ۱۲ درصد است.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان نیاز به بررسی دقیق شرایط خواهد داشت و اخذ اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را میتوانید با مشاوره با وکلای ما بدست آورید.

 

germanyyy سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

چگونه یک ملک را در آلمان پیدا کنید

یک ملک ممکن است به صورت خصوصی و یا از طریق یک نماینده املاک ( Immobilienmakler ) فروخته یا خریده شود. در هر دو مورد، متقاضی معمولا به خریدار برای پیدا کردن اموال مورد علاقه خود و سپس به مالک و یا نماینده خود نزدیک است. این بدان معنی است که معمولا هزینه های نمایندگان املاک از طرف فروشنده پرداخت می شوند، به عنوان مثال هزینه های عوامل معمولا ۳-۷ درصد از قیمت خرید است.

انتخاب اموال

آلمانی ها زمانی که یک ملک را خریداری می کنند برای مدت طولانی از آن  برای زندگی استفاده نمایند. بنابراین زمانیکه تصمیم به خرید ملک در آلمان می کنید این مهم را در نظر داشته باشید ممکن است یکسال به طول انجامد تا شما ملک مورد نظر خود را پیدا کند.
خانه ها در آلمان باید حداقل شرایط قانونی و امکانات تاسیساتی مربوط به سقف، پنجره، گرمایش و موارد مشابه را داشته باشند. شما می توانید اطلاعاتی در مورد این عوامل ارائه دهید، اما ممکن است اطلاعات کامل نداشته باشید. نظرسنجی های ساختاری بخش استاندارد این فرآیند نیستند، با این حال ایده خوبی هستند.شما می توانید یک معمار یا نقشه بردار ( amtlich vereidigter sachverständiger ) را برای انجام یک نظرسنجی استخدام کنید.

خرید ملک در آلمان

مراحل خرید ملک در آلمان معمولا به شرح زیر است:

 • وام مسکن را بررسی کنید و پیشنهاد را در اصل دریافت کنید
 • یک املاک مناسب پیدا کنید
 • دفتر اسناد رسمی (دفتر اسناد رسمی ) قرارداد فروش را تهیه می کند
 • وام مسکن را کامل کنید
 • قرارداد را امضا کن
 • دفتر اسناد رسمی فروش را ثبت می کند
 • چهار هفته بعد باید مالیات فروش ملک پرداخت کنید

لازم به ذکر است که امضای قرارداد برای انتقال مالکیت کافی نیست. اموال نیز باید به ثبت برسند که این امر در دفتر اسناد رسمی انجام خواهد گرفت. در این مرحله، دولت بررسی خواهد کرد که هیچ موضوع مسئله سازی در مورد فروش وجود نخواهد داشت. دفتر اسناد رسمی قبلا چک کرده است، بنابراین این مسئله به ندرت مسئله را مطرح می کند، اما اگر این کار را انجام دهد، انتقال مالکیت به پایان نمی رسد تا گره باز نشده باشد. به همین دلیل، بسیاری از مردم از استفاده از دفتر اسناد رسمی به عنوان سپرده استفاده می کنند. در این مورد، قیمت فروش قبل از فروش به فروشنده، به حساب دفتر اسناد رسمی ( notaranderkonto) منتقل می شود.

الزامات قانونی

شما قانونا مجبورید از دفتر اسناد دولتی ( اسناد رسمی ) برای تکمیل فروش ملک استفاده کنید. دفتر اسناد رسمی به عنوان واسطه یا داور عمل می کند و باید بی طرف باشد.

دفتر اسناد رسمی را بررسی می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ دلیلی وجود ندارد که فروش نمی تواند پیش برود، با این وجود آنها ملک را بررسی نمی کنند و یا اطلاعات مربوط به شرایط را از فروشنده نمی دهند. آنها اطمینان حاصل خواهند کرد که تمام پرونده ها به درستی تکمیل شده اند. عمل فروش در حضور آنها شاهد خواهد بود.
تامین مالی: سپرده و وام مسکن
هنگام خرید یک خانه در آلمان باید انتظار داشته باشید که یک سپرده قابل توجهی را بپردازید. حداقل سپرده ۲۰ درصد استاندارد است، با این حال مهاجرین از وام دهندگان برای سپرده های ۴۰ درصد خواسته اند زیرا آنها به عنوان خطر بیشتر دیده می شوند. همچنین ممکن است از شما خواسته شود مدارک مربوط به صرفه جویی منظم را در چند سال گذشته ارائه دهید.

وام ( Hypothek )

این وام توسط اکثر بانک های المانی به متقاضیان ارائه می شود. بانک های عمده و ملی به طور معمول دارای مشاور وام مسکن در کارکنان هستند که قادر خواهند بود با نیازهای شما در مورد آنها صحبت کنند. برخی حتی انگلیسی صحبت می کنند، اما این تضمین نمی شود. با استفاده از یک ماشین حساب وام مسکن آنلاین قبل از قرار ملاقات خود، یک ایده از موقعیت خود را دریافت کنید. اکثر بانک های آلمان دارای یک بخش آنلاین هستند که در آن شما می توانید از طریق پرونده های کاری برای درخواست وام مسکن در زمان خود کار کنید. سپس آنها را با یک تماس تلفنی و جلسه شخصی، قبل از موافقت اولیه وام مسکن، که می توانید از آن برای ارائه پیشنهاد در مورد اموال استفاده کنید، دنبال کنید.

وام مسکن معمولا یک دوره ۲۵ یا ۳۰ ساله با نرخ بهره برای ۵ سال اول یا بیشتر تعیین می شود. نرخ های متغیر بهره و دوره های دیگر وام در دسترس است، اما آلمان برخی از انواع وام های مسالمت آمیز را که در ایالات متحده آمریکا و انگلستان در دسترس هستند ندارند. برای مثال، فقط وام مسکن برای ارزش کامل یک ملک را پیدا نخواهید کرد.

به عنوان یک مزیت، بخشی از بهره وام شما ممکن است بر اساس وضعیت شما مالیات برآورد شود. با این حال، این مزیت بعید است که مالیات بر سود سرمایه ذکر شده در بالا را جبران کند، بنابراین معمولا فقط برای کسانی که برای مدت طولانی قرار می گیرند، مزیت است.

هزینه های خرید ملک در آلمان

هنگام خرید ملک در آلمان، می توانید انتظار داشته باشید که بیشتر هزینه ها را پرداخت کنید. به طور معمول، فروشنده به عامل املاک پرداخت می کند، با این حال اگر از نماینده خریدار استفاده کرده اید یا عامل هزینه آن را تقسیم می کند، خریدار ممکن است مجبور باشد این هزینه را پرداخت کند.

کل هزینه خرید یک ملک معمولا حدود ۱۰ درصد از قیمت خرید است. این شامل موارد زیر است:

 • مالیات بر انتقال اموال (grunderwerbssteue ) از ۳٫۵-۶٫۵ درصد؛
 • هزینه اسناد رسمی ۱٫۲-۱٫۵ درصد؛
 • هزینه ثبت نام ۰٫۸-۱٫۲ درصد؛
 • هزینه های نمایندگی، اگر سهم، از ۱٫۵-۳ درصد، به علاوه مالیات بر ارزش افزوده در ۱۹ درصد است.

به غیر از هزینه های نماینده املاک، هزینه ها معمولا توسط دولت های منطقه ای تعیین می شود. آنها تا حدی در آلمان متفاوت هستند، از این رو محدوده نشان داده شده در بالا است.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان نیاز به بررسی دقیق شرایط خواهد داشت و اخذ اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را میتوانید با مشاوره با وکلای ما بدست آورید.

 

قراردادها

قرارداد ها در آلمان هستند و در حضور یک دفتر اسناد رسمی امضا می شوند. قبل از امضای قرارداد باید اطمینان حاصل کنید که قرارداد را کاملا درک کنید و در صورت لزوم با شما مترجم را همراهی کنید. شما حق دارید یک مترجم با شما داشته باشید، اما شما باید خودتان را (و به آنها پرداخت) بدهید.در بعضی مناطق ممکن است بتوانید یک دفتر اسناد رسمی دو زبانه پیدا کنید.

همانطور که در همان زمان تنظیم می کنید، برای تامین مالی ملک تنظیم می کنید، مهم است که یک بند خروج را در توافقنامه فروش قرار دهید که به شما اجازه می دهد اگر نمی توانید وام مسکن را ترتیب دهید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان نیاز به بررسی دقیق شرایط خواهد داشت و اخذ اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را میتوانید با مشاوره با وکلای ما بدست آورید. با توجه به موارد و قوانین ذکر شده در باب خرید ملک درآلمان و را ههایی که در نهایت منجر به اخذ اقامت و تابعیت آلمان میشود پیشنهاد می شود در صورتی که در مورد راه های اخذ اقامت بواسطه خرید ملک درآلمان مشتاق کسب اطلاعات بیشتر هستید با وکیل مهاجرت به آلمان و مشاورین برتر و ارشد موسسه حقوقی ملک پور بصورت رایگان مشاوره نمایید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان
5 (100%) 1 vote
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (23 نظرات, میانگین: 4٫96 از طریق 5)
Loading...
4 پاسخ ها
 1. جاوید می گوید:

  با سلام و تشکر بابت اطلاعات دقیق و راهنمایی های خوب شما در کانالها و وب سایت .
  من هم سوالم این بود که میتوان از طریق خرید ملک در المان خانواده را نیز همراه کرد برای اقامت.
  و اینکه در مسافرت توریستی میتوان ملک خریداری کرد؟
  سپاس از شما

 2. بهداد می گوید:

  با سلام
  احتراما بفرمایید که چگونه میتوان با خرید ملک در آلمان بصورت حتمی اقامت دایمی و پاسپورت آلمانی اخذ کرد.ممنون

 3. pegah می گوید:

  با سلام و عرض ادب
  آیا از ایران میتوان اقدام به خرید ملک کرد؟
  حداقل قیمت ملک بدون نیاز به وام مسکن چقدر است؟
  اقامت به چه صورت (دایم یا موقت) و به چه کسانی بعد از خرید ملک و در طی چه زمانی تعلق میگیرد؟

 4. Abdollahi kambiz می گوید:

  با عرض سلام خدمت سرور گرامى جناب آقاى ملکپور شخصى که به عنوان توریست وارد کشور آلمان میشود آیا میتواند ملکى خریدارى نماید؟. ومتعاقباً این عمل باعث خواهد شد که وى أقامت أخذ نماید؟؟؟ ودر ضمن آیا این شخص میتواند وامى از بانک آلمان دریافت نماید یا نه؟. متشکرم

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.