سرمایه گذاری در لهستان

با توجه به اینکه کشور لهستان از نظر ساختار اقتصادی کشوری پیشرفته وثروتمند در سطح جهان و اتحادیه اروپا محسوب میشود.  همین امر باعث شده است سرمایه گذاری در لهستان مورد استقبال افراد زیادی  در سرتاسر جهان قرار گرفته است. همواره موقعیت خاص کشور اتریش باعث جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در لهستان شده است.سرمایه گذاری در لهستان به دلیل سیستم مالیاتی مناسب وپایین مکان مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد.سرمایه گذاری در لهستان به نسبت سرمایه گذاری در سایر کشور های اروپایی ودنیا کم ریسک تر وکم خطرتر می باشد. دولت لهستان از متقاضیان خارجی که قصد سرمایه گذاری در لهستان را حمایت های لازمه را میکند. ما در این مقاله سعی بر آن داریم شرایط سرمایه گذاری در لهستان و مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری را به تفصیل تشریح کنیم. چنانچه قصد سرمایه گذاری در لهستان دارید توصیه می شود مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید.

سرمایه گذاری در لهستان چگونه است؟ شرایط سرمایه گذاری در کشورلهستان به چه صورت میباشد؟ آیا میتوان از طریق ویزای سرمایه گذاری در لهستان مهاجرت کرد؟ هزینه ومبلغ لازم برای سرمایه گذاری در لهستان چه میزان است؟

کشور لهستان کشوری می باشد که برای سرمایه گذاری ، در برابر بحران اقتصادی و شریک تجاری بسیار مناسب می باشد . این کشور به قطب بزرگ سرمایه گذاری تبدیل شده است و جایی است که در آن تمام مردم مشتاق این هستند که در ان کشور سرمایه گذاری باشند. یکی دیگر از امکانات ای کشور حمایت تمام کمال سازمان های دولتی از سرمایه گذاران است و مکانی هست که در ان سود سهام و سرمایه گذاری بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا هست .گذشته اثبات کرده که کشور لهستان یکی از کشورهایی هست که دارای موقعیت اقتصادیه بهتر در اروپا شرقی و مرکزی می باشد بخاطر همین لهستان به محل سرمایه گذاری بی چون و چرای در اروپا تبدیل که این نشان گر این است که این کشور دارای ثبات و سازگاری و سیاست در در سرمایه گذاری است و فرد سرمایه گذار بیشتر تشویق به سرمایه گذاری در این کشور می شوند .بهترین جا برای سرمایه گذاری در اروپا لهستان است و این را مطالعات بسیار نشان دادن به تازگی توسط EY این کشور قطب سرمایه گذاری در منطقه و پیشرفت بسیار از کشورهای چک و رومانی ترکیه ربوده و همه همسایگان خود به مراتب را گذرانده اند.
و همین طور در AHK امسال در گزارش دفتر بازرگانی آلمان کشور لهستان به موقعیت پیشرو در منطقه CEE برای دومین بار پی در پی دست پیدا کرد  و از همه کشورها در اتحادیه اروپا از نظر جذابیت سرمایه گذاری سبقت گرفت . آخرین گزارش تجاری  بانک جهانی هم موقعیت پیشرو کشور لهستان را تایید کرده است  و بیان می دارد که کشور لهستان بهترین مکان برای سرمایه گذاری در اروپای مرکزی می باشد و رتبه ۲۵ جهان را دارا می باشد . همچنین کشور لهستان در رقابت با قدرت های بزرگ  اتحادیه اروپا است . بر طبق گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD  در سال ۲۰۱۵ کشور لهستان از نظر ارزش کل سرمایه گذاری های  مستقیم خارجی در کل اروپا  رتبه هشتم و در رتبه ۲۰  جهان می بااشد .  علاوه بر این موضوع تعداد  شغل های جدید (۱۳۸۶۲) لهستان را در مقام سوم اتحادیه اروپا  پس از بریتانیا (۲۷۹۵۳) و فرانسه (۱۴۱۲۲) قرار می دهد .

از نظر قسمت های پیشرفته از جمله سرمایه گذاری BPO، لهستان یک از لیدرها در لیگ جهانی می باشد . کراکوف برای چند سال از میان ۱۰ مکان برتر جهان برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است . لهستان همچنین به عنوان مقصد نامبر وان در CEE از نظر پروژه های تحقیقاتی و توسعه ای معرفی شده است که اصولا توسط شرکت های نرم افزاری بین المللی تعریف شده است .
از آن جایی که سرمایه گذاران فعال در کشور  لهستان از انجام تجارت در لهستان خشنود می باشند و دوباره در لهستان سرمایه گذاری می کنند .۹۶ درصد از اشخاص پاسخ دهنده آلمانی در بررسی AHK دوباره در کشور لهستان سرمایه گذاری می کنند و ۸۸ درصد از شرکت های مورد بررسی تمایل به افزایش و یا حفظ همان سطح از سرمایه گذاری در لهستان را دارند . لهستان یکی از بالاترین نرخ های سرمایه گذاری مجدد را در اتحادیه اروپا دارد . بیشتر از ۳۵ درصد از پروژه های سرمایه گذاری مستقیم خارجی حمایت شده توسط سازمان PAIiIZ بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ از سرمایه گذاری دوباره به دست آمده است.

مزیت های سرمایه گذاری در کشور لهستان

مزیت ها وجذابیت های سرمایه گذاری در لهستان ترکیبی از عوامل اقتصادی و اجتماعی و همچنین انگیزه سرمایه گذاری و کمک های عمومی می باشد .تحقیقات به عمل امد از کسانی که در لهستان سرمایه گذاری کرده ان از قضا گزارش PALILZ در رابط با مناطق سرمایه گذاری در لهستان بررسی های انجام شده که جذب موقعیت در لهستان و کشور های اروپایی یکپارچه بوده است .
در ننتیجه می توان گفت که راه های زیادی برای مهاجرت به لهستان وجود دارد که بهترین انها مهجرت کار و سرمایه گذاری این کشور یعنی لهستان می باشد و افرادی که می خواهند به این کشور مهجرت کنند ار طریق مهاجرت کار و سرمایه گذاری باید اطلاعات کافی در مورد این نوع مهاجرت داشته باشند و به این نکته می توان اشاره کرد که لهستان یکی از  بهترین گزینه ها برای مهاجرت کار و سرمایه گذاری می باشد  به علت ان که نسیت به تمام  کشورهای اتحادیه اروپا از موقعیت مناسبی برخوردار هست .

نگارنده: مجتبی فلاح

2 پاسخ
 1. مصطفی قزی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  کمترین میزان سرمایه گذاری که منجر به اقامت میشود چقدر است؟
  سود متوسط سرمایه گذاری در لهستان چه میزان است؟
  ممنون از وقتی که میگذارید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.