,

رشته های تحصیلی اتریش

رشته های تحصیلی اتریش

رشته های تحصیلی اتریش

رشته های تحصیلی اتریش را برای تحصیل در اتریش در سال ۲۰۱۸ چگونه انتخاب کنیم ، آیا با نظام اموزشی در رشته های تحصیلی اتریش اشنایی دارید ؟ ایا دانشگاه های اتریش و رشته های تحصیلی اتریش مورد تایید وزارت علوم ایران برای تحصیل دراتریش را می شناسید ؟ رشته های تحصیلی اتریش چه مزایایی دارد ؟ امکانات دانشگاه های کشور اتریش برای رشته های تحصیلی اتریش در این کشور چیست ؟ رشته های تحصیلی اتریش را می شناسید ؟ ایا برای رشته های تحصیلی اتریش به مدرک زبان نیاز است ؟ مدارک لازم برای پذیرش در رشته های تحصیلی اتریش  چیست ؟ تحصیل دراتریش در مقطع کارشناسی چه شرایطی دارد ؟ تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های تحصیلی اتریش چگونه است ؟ ایا با تحصیل دراتریش در مقطع دکتری اشنایی دارید ؟ در این مقاله تلاش نمودیم شما را با رشته های تحصیلی اتریش ، شرایط و قوانین این کشور اشنا نماییم ، امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع گردد .

 فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب موسیقی اتریش

 فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب جامعه شناسی اتریش

 فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب رشته حقوق و وکالت در اتریش

کشور اتریش به سبب داشتن شرایط مطلوب ، کیفیت بالای زندگی ،  امنیت فراوان و مزایای دیگر متقاضیان بسیاری را برای تحصیل و زندگی در این کشور مشتاق نموده است ، یکی از راه های مهاجرت به کشور اتریش از طریق تحصیل می باشد . در کشور اتریش کودکان از سن ۶ سالگی وارد نظام اموزشی می شوند و دوره ۴ ساله ابتدایی را طی می نمایند ، پس از اتمام دوران ابتدایی و قبولی در ازمون نهایی وارد مقطع متوسطه می شوند که این مقطع در دو سیکل ارائه می شود ، پس از اتمام این مقطع  دانش اموزان در ادامه می توانند وارد دوره دبیرستان شده و به ادامه تحصیل بپردازند یا یک رشته خاص را انتخاب نموده و در کالج های ۵ ساله فنی و حرفه ای HTL ادامه تحصیل دهند یا برای تحصیل در رشته اقتصاد وارد دبیرستان اقتصاد شوند ، در انتها دانش اموزان با قبولی در ازمون نهایی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند .
مراکز اموزش عالی کشور اتریش شامل دانشگاه ها ، دانشکده ها ، مراکز اموزش عالی ( رشته های هنر) ، مدارس عالی فنی و کالج های تخصصی می باشد . دانشگاه های کشور اتریش از برترین دانشگاه های جهان می باشند که شامل دانشگاه وین ( رتبه ۱۵۵ ) ، دانشگاه تکنولوژی وین ( رتبه ۱۸۳ ) ، دانشگاه اینسبروک ( رتبه‌ ۲۹۹ ) ، دانشگاه گراتز ( رتبه ۴۷۰ ) و … می باشند هم چنین از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم  ایران عبارتند از دانشگاه وین ، دانشگاه تکنیک وین ، دانشگاه بوکو وین ، دانشگاه دامپزشکی وین ، دانشگاه اقتصاد و تجارت وین ، دانشگاه گراتس ، دانشگاه اینسبورک ، دانشگاه لوین ، دانشگاه لینز و دانشگاه کلاگنفورت . افرادی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه ( سراسری ) هستند با اخذ انتقالی از دانشگاه خود به دانشگاه های کشور اتریش فرصت بسیار مناسبی برای تحصیل در این کشور را می یابند . امکانات فراوان این کشور مانند اینترنت رایگان ، سایت های علمی معتبر و با کیفیت ، کتابخانه های الکترونیکی ، امکانات ورزشی مطلوب و …. هم چنین کیفیت و بار علمی بالا و هزینه اندک تحصیل بسیاری از افراد را علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های تحصیلی اتریش  نموده است .
برای پذیرش تحصیلی متقاضیان در رشته های تحصیلی اتریش شرایطی نیاز است ، فرد باید مدرک دیپلم دبیرستان یا برای فرد تبعه خارجی مدرک A-level داشته باشد یا مدرکی گواه بر تحصیل ۳ ساله در یک موسسه اموزش عالی معتبر داشته باشد هم چنین الزامی است که فرد قبولی در کنکور سراسری دانشگاه کشور خود در رشته مورد نظر را داشته باشد و به مدت یک یا دو ترم در دانشگاه تحصیل نماید و گواهی اشتغال به تحصیل یا عدم منع تحصیل خود را برای پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش ارائه نماید لازم به ذکر است که واحد های گذرانده شده در کشور اتریش تطبیق داده شده و نیاز به گذراندن مجدد انها نمی باشد ، اگر فرد خواهان تحصیل در رشته ای باشد که در کشور خود ارائه نمی گردد باید مدارکی که ارائه می نمایند مربوط به مشابه ترین رشته به رشته مورد علاقه خود باشد ( تبصره  : اگر کشور متقاضی بدون دانشگاه باشد نیازی به ارائه مدرک نیست ) هم چنین برای تحصیل در کشور اتریش نیاز است که متقاضی به زبان المانی اشنایی داشته باشد ، در صورت عدم تسلط کافی متقاضی به زبان المانی می تواند در دوره های زبان کشور اتریش به مدت ۳ ترم شرکت نموده و به اموزش زبان در این کشور بپردازد ، هزینه اموزش زبان در کشور اتریش ترمی ۳۸۰ یورو می باشد ، تسلط به زبان المانی در کاریابی پس از تحصیل برای فرد نیز بسیار موثر خواهد بود هم چنین لازم به ذکر است برای تحصیل در کشور اتریش نیاز به ارائه مدرک زبان المانی یا انگلیسی نمی باشد .
اگر فردی از دانشگاه های ازاد ، غیر انتفاعی ، علمی کاربردی ، پیام نور و …. فارغ التحصیل شده باشد نمی تواند در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته شرکت نماید ، متقاضی باید ابتدا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به طور پیوسته اقدام نماید و واحدهایی که از سوی خود دانشگاه های کشور اتریش در رشته های تحصیلی اتریش ارائه می شود را طی کند سپس با تطبیق واحدهای سپری شده می تواند در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهد .

987 1 رشته های تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای تحصیل در رشته های تحصیلی اتریش عبارتند از
نامه قبولی در کنکور
پاسپورت ( مطلوب است از اعتبار پاسپورت حداقل ۶ ماه مانده باشد ) و اسکن و کپی از پاسپورت
شناسنامه و کارت ملی
۱۲ قطعه عکس رسمی
مدرک دیپلم دبیرستان یا A-level برای اتباع خارجی و ریز نمرات دیپلم
مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی
گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود
فرم درخواست ویزا
فرم درخواست پذیرش
فرم ثبت نام
گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
نامه تمکن مالی بانک به مبلغ ۴۵ میلیون که از ۳ ماه قبل در حساب گذاشته شده باشد
توجه نمایید که تمامی مدارک ذکر شده باید اصل بوده و به تایید سفارت اتریش برسد هم چنین مدارک باید به زبان المانی ترجمه گردد .
در حال حاضر برای رشته هایی مانند پزشکی ، دندانپزشکی ، روانشناسی ، دامپزشکی یا برخی رشته ها در دانشگاه های خاص مانند خبرنگاری و ارتباطات در دانشگاه وین ، علوم ارتباطات در دانشگاه سالزبورگ ، رسانه و ارتباطات در دانشگاه کلاگنفورت و …. محدودیت پذیرش وجود دارد هم چنین متقاضیان برای تحصیل در رشته های پزشکی ، داروسازی ، اقتصاد یا روان شناسی در دانشگاه های کشور اتریش یا تحصیل در دانشکده های هنرهای عالی ملزم به قبولی در ازمون ورودی این رشته ها در دانشگاه های کشور اتریش یا دانشکده هنر می باشند هم چنین در کشور اتریش امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد ، تحصیل برای دانشجویان اروپایی رایگان و برای دانشجویان بین المللی با شهریه اندک امکان پذیر است .

تحصیل در مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اتریش ۳ تا ۴ ساله است و دروس به زبان المانی ارائه می گردد ، برای تحصیل در این مقطع نیاز به قبولی در کنکور سراسری و گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس می باشد . دانشجویان می توانند علاوه بر تحصیل به مدت ۱۰ ساعت در هفته بصورت پاره وقت کار کنند و حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت نمایند . در این مقطع هزینه تحصیل برای دانشجویان بطور میانگین۱۰۰ تا ۳۸۰ یورو می باشد و ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه هزینه زندگی ( مسکن ، غذا ، بیمه و ….. ) دارند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲ ساله است و دروس به زبان المانی و انگلیسی ارائه می گردد ، برای تحصیل در این مقطع دارا بودن مدرک لیسانس الزامی است و دانشجویان می توانند در این مقطع گرایش خود را تغییر دهند . فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل می توانند تا یک سال برای یافتن شغل در این کشور حضور داشته باشند و با پیدا کردن شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند . دانشجویان علاوه بر تحصیل ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و ۸ تا ۱۰ هزار یورو به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت می نمایند . هزینه تحصیل برای متقاضیان در این مقطع ۱۰۰ تا ۳۸۰ یورو می باشد .

تحصیل در مقطع دکتری

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری ۳ ساله است و دروس به زبان المانی و انگلیسی ارائه می گردد ، دانشجویان در این مقطع علاوه بر تحصیل ، حقوقی معادل ۲ هزار دلار بطور ماهیانه نیز دریافت می نمایند و می توانند برای تحصیل در کشور اتریش بورسیه دریافت کنند . فرد برای دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع نیازمند شرایطی مثل داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر ، داشتن یک استاد راهنما ، داشتن پروژه های علمی بین المللی ، کتاب و مقالات و …. می باشد . محصلان در این مقطع علاوه بر تحصیل اجازه کار به مدت ۳۰ ساعت در هفته را دارا می باشند و حقوقی معادل ۸ تا ۱۰ هزار یورو به ازای هر ساعت کار دریافت می نمایند . هزینه های زندگی در این مقطع بطور میانگین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد و اکثر هزینه های فرد را شامل می شود . امکان گرفتن دکتری مستقیم در کشور اتریش دشوار است و بهتر است فرد پس از تحصیل مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش برای دکتری در این کشور اقدام نماید زیرا متقاضی حتما برای تحصیل در این مقطع نیازمند استاد راهنما می باشد .
مهلت ثبت نام در رشته های تحصیلی اتریش در دانشگاه ها برای ماه سپتامبر ( ارائه مدارک در اول ژانویه ) و برای ماه فوریه ( ارائه مدارک در اول اگوست ) می باشد .
هزینه های زندگی در کشور اتریش به نسبت کمتر از کشور المان می باشد ، نمونه ای از هزینه ها در کشور اتریش شامل هزینه شهریه دانشگاه متناسب با دانشگاه ، مقطع و رشته تقریبا از ۳۰۰ تا ۸۰۰ یورو / هزینه اجاره منزل از ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو / هزینه اجاره خوابگاه از ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو / هزینه خوراک و پوشاک به طور متوسط و تقریبی از ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو / هزینه بیمه درمانی بیشتر از ۲۰ یورو و ….. می باشد در نتیجه بطور متوسط مجموع هزینه تحصیل و زندگی در کشور اتریش ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو به طور سالیانه است . برخلاف کشور المان درخود  کشور اتریش امکان یادگیری زبان المانی وجود دارد و متقاضیان اجازه بردن همراه به این کشور را دارند هم چنین دانشجویان می توانند بدون نیاز به فیش حقوقی برای اجاره خوابگاه یا منزل اقدام نمایند .
متقاضیان می توانند پس از اتمام تحصیل خود مشغول به کار شده و با کار در کشور اتریش و پرداخت مالیات پس از مدت ۴ سال نسبت به دریافت اقامت خود در این کشور اقدام نمایند .
با توجه به مواردی که در متن ذکر شد تحصیل در اتریش نیازمند شرایطی مانند قبولی در کنکور سراسری در رشته مورد نظر در کشور مبدا ، گذراندن تعدادی از واحد ها در دانشگاه کشور مبدا ، اشنایی به زبان المانی و …. می باشد . مزیت های فراوان این کشور متقاضیان بسیاری را برای مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش علاقه مند کرده است . نمونه مدارک لازم برای تحصیل در اتریش در متن ذکر شد و به شرایط تحصیل ، هزینه ، حق کار ، زبان تدریس و …. در هر یک از مقاطع پرداختیم . شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه تحصیل در اتریش می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بلاروس تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید .

رشته های تحصیلی اتریش
5 (100%) 3 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱۶ نظرات, میانگین: ۴.۶۹ از طریق ۵)
Loading...
10 پاسخ ها
 1. سعیده می گوید:

  سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار جناب اقای ملک پور
  چند روزی هست که با سایت خوب شما اشنا شدم و ویسهای حضرتعالی را گوش میکنم…عالی..بسیار عالی و دلسوزانه..جداا جای تقدیر و تشکر داره و خداقوت.
  کمی دیر به فکر مهاجرت افتادم اما قدما گویند..ماهی را هروقت از آب بگیری تازه است این شد که مزاحم وقت شریف شدم.حقیر متولد ۵۴هستم لیسانس مطالعات خانواده..سه سال پیش ارشد دواتی روانشناسی تربیتی قبول شدم اما شرایط ادامه تحصیل را نداشتم،قسمت نشد برم . چند سال سابقه بیمه دارم و لوح تغدیر بعنوان کارمند نمونه در زمینه حسابداری کامپیوتر و آرایشگری هم مدارک فنی حرفهای دارم.تصمیم داشتم از طریق ویزای کار به اتریش وارد شوم و بعد از مدتی که زبان المانی را مسلط شدم و اندوخته ای کسب کردم سال بعد همزمان با کار در اتریش برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد روانشناسی یا مشاوره اقدام کنم نمیدونم از نظر قوانین آن کشور امکان تغییر عنوان اقامت و ویزا هست یا خیر ؟
  نکته اینجاست که موسسه ای به بنده گفت با پنج میلیون که هزینه ویزا و بلیط و غیرو هست شما را به اتریش میفرستیم با ویزای کار و بیمه و …نهایتا بعد از ورود پنج میلیون دیگر باید به حساب ما واریز کنید….بنظر شما ورود از این طریق برای اهداف بنده در اینده مشکل ساز نخواهد شد؟
  از سکون در زندگی بیزارم چیزی که اکثر ما دچارش شدیم ، من دنبال تغییرات مثبت در زندگی و پیشرفت هستم.
  از اینکه فرصتی در اختیار بنده و دیگر دوستان قرار میدهید و با موسیقی های دلنشین ، ببسیار مفید پاسخگو هستید سپاسگزارم.
  به امید پیشرفت همه جوانها و هموطنان عزیزم

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی و میزان تحصیلات شما باید رزومه شما برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش مورد بررسی قرار گیرد. ویزای این کشور امتیاز بندی است و در صورت داشتن امتیازات لازم می توانید برای این ویزا اقدام کنید. در مورد کار سایر موسسات ما هیچ اطلاعات و ایده ای نداریم. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. mie editor2 می گوید:

  با سلام و عرض ارادت. رشته های تحصیلی اتریش در این مقاله بیان شده است. هزینه اجاره ملک بسته به ملک و محل آن متقاوت است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 3. mie editor2 می گوید:

  سلام اقای ملک پور واقعا نصفی از روز فقط ویس های شما رو گوش میکنم و خیلی تشکر میکنم از شما به خاطر این همه وقت که برای ما می گذارید و من یک چیزی که در ویس های شما توجه کردم و جای ان ها خالی بود این بود که شما از انواع رشته های تحصیلی (تجربی) در دانشگاه های اتریش و قیمت های اجاره خونه به ازای ارزش خونه ها رو نتونستم پیدا کنم سپاس فراوان دوستدار شما ابراهیمی

  پاسخ
 4. mie editor2 می گوید:

  با سلام. مدرک شما مورد تایید است اما ممکن است ادامه تحصیل در این رشته با دشواری هایی همراه باشد. امکان اخذ پذیرش رشته های مرتبط با رشته شما (علوم پایه) وجود دارد. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 5. mie editor2 می گوید:

  سلام و خسته نباشید دکتر ملکپور درباره دانشگاه FH CAMPUS میخواستم یدونم مدرک لیسانس رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قبول دارن برای ارشد خوندن

  پاسخ
 6. Avet می گوید:

  سلام خدمت شما استاد محترم یه سوال دارم اگه ممکنه در خصوص تحصیل دکتری تخصصی در رشته های پزشکی مثل سرطان شناسی خون شناسی و همچین رشته هایی توضیح بیشتری بدین.با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   رشته های پزشکی به طور کلی دارای آزمون ورودی هستند . اگر شخص بتواند آزمون ورودی را پاس نماید میتواند در رشته های پزشکی تحصیل نماید. لطفا مشخصات کامل خود و شرایط خود را ذکر نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم با اینکه با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ
 7. سوالات مهاجرتی می گوید:

  با سلام و خسته نباشی خدمت استاد عزیز آقای ملک پور بنده ۳۱ ساله دارای مدرک کاردانی انیمیشن(۹۱) و کارشناسی انصرافی تدوین (۹۳) می باشم حدود ۶ سال سابقه کار در زمینه فیلم مستند و داستانی به عنوان دستیار کارگردان ساخت یک مستند پخش شده از شبکه ۲ ساخت چند فیلم کوتاه سطح زبان انگلیسی در حد متوسط بدون مدرک زبان در حال حاضر در شرکت #۷۸۰* در زمینه انیمیشن فعالیت دارم همسرم ۲۸ ساله دارای لیسانس زبان ایتالیایی از دانشگاه تهران(۹۰) سابقه حدود ۵ سال مترجمی زبان انگلیسی ۲سال سابقه کار به عنوان تور لیدر و در حال حاضر مشغول گذراندن دورهای طراحی لباس در جهاد دانشگاهی اینک تصمیمان به ادامه تحصیل در زمینه کاری خود (فیلمسازی و انیمیشن- طراحی لباس، فشن) را داریم. البته از نظر مالی دارای محدودیتهایی هستم. ۱-چگونه می توانیم بورسیه تحصیلی در زمینه هنر دریافت کنیم؟ ۲-از آن جایی که تحصیل اولویت اصلی مان است و مهاجرت و اقامت هدف دوم از چه راه دیگری می توان این کار انجام داد؟ ۳-لطفا در مورد دانشگاههای هنر کشور اتریش بیشتر توضیح دهید زیرا در زمینه فیلم سازی و فشن اطلاعات بسیار محدود است. ۴-لطفا نظرتون رو در مورد کشورهایی نظیر گرجستان، ترکیه، آذربایجان و … که جز اتحادیه اروپا نمی باشند را بفرمایید که ایا شرایط دریافت پذیرش تحصیلی در آن راحت نیست و اینکه ایا با درس خواندن در آنها می توان برای مقاطع بالاتر از کشورهایی اروپایی راحت پذیرش گرفت؟ ارادتمند شما مسعود ساعت ساز

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   جهت دریافت بورسیه تحصیلی بهتر است با دانشگاه های مورد نظر خود وارد ارتباط شوید . زیرا هر دانشگاه در سراسر دنیا و اتریش دارای تعداد محدودی پذیرش است که خود دانشگاه افراد را انتخاب مینماید . بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با دانشگاه ها وارد ارتباط شوید . با تشکر از پیغام بسیار عالی شما . همچنین میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.