اخذ تابعیت وهزینه های زندگی درکشور چک

همانطور که میدانید هر کشوری قوانین خاص خود را برای اخذ تابعیت واقامت دارا می باشد که جمهوری چک هم ازاین قاعده مستثنی نخواهد بود.ما در این مقاله سعی داریم شما را در زمینه تابعیت واخذ اقامت از طرق مختلف اشنا سازیم و به سوالات شما در زمینه تابعیت کشور چک پاسخ دهیم.

ایا با تولد در کشور چک می توان تابعیت جمهوری چک را اخذ کرد؟ ایا از طریق تابعیت می توان اقامت کشور چک را دریافت کرد؟ سیستم تابعیت کشور چک از چه طریق است؟ هزینه زندگی در جمهوری چک چه میزان است؟ ایا با ازدواج می توان تابعیت و اقامت جمهوری چک را به دست اورد؟ برای بدست اوردن تابعیت و اقامت جمهوری چک چه مدت زمانی باید در کشور ماند؟

همانطور که می دانید جمهوری چک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد افرادی که تابعیت جمهوری چک را اخذ می نمایند برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا نیاز به ویزا ندارند.

راههای اخذ اقامت جمهوری چک متعدد است و ما در ادامه بحث راه های مختلف را برای شما توضیح خواهیم داد.

بهتر است بدانید جمهوری چک سیستم خون را دارا می باشد.قانون شهروندی کشور چک کاملا پیچیده است واگر پدر ومادر طفلی تبعه چک باشند فرزند هم تابعیت کشور چک را اخذ میکند و اگر فقط یکی از والدین،پدر یا مادر تابعیت جمهوری چک را دارا باشند فرزند هم به تبعیت از والدین تابعیت جمهوری چک را اخذ می نماید.

اگر فردی در جمهوری چک متولد شود  بدون اینکه پدر ومادر او تابعیت چک را دارا باشند او نمیتواند تابعیت را دارا باشد.

اگر فردی در جمهوری چک متولد شود وپدر ومادرش بدون تابعیت باشند یا یکی ار والدین ساکن جمهوری چک باشد فرزند هم میتواند تابعیت جمهوری چک را از این طریق اخذ نماید.

به طور کلی میتوان گفت که تنها باتولد در جمهوری چک تابعیت حاصل نمیگردد وفرد متولد شده در جمهوری چک باید دارای شرایطی باشد.

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در باب چک

audio درباره چک

شخصی که سن او کمتر از۱۵ سال می باشد ودر جمهوری چک اقامت داشته باشد وتابعیت هیچ کشوری را نداشته باشد می تواند تابعیت واقامت جمهوری چک را اخذ نماید.

برای تحصیل تابعیت جمهوری چک میتوان اذعان داشت که اگر شخصی به مدت ۱۰ سال بدون وقفه در کشور چک اقامت داشته باشد میتواند تابعیت را اخذ نماید.

اگر فردی مایل به گذراندن دوره های زبان باشد میتواند باگذراندن دوره زبان در جمهوری چک اقامت وتابعیت جمهوری چک را اخذ نماید.

سلب تابعیت در قانون جمهوری چک ممنوع میباشد.

اشخاصی که تمایل به اخذ تابعیت جمهوری چک را داشته باشند وتابعیت کشور دیگر را دارا باشند می تواند باسلب تابعیت سابق خود تابعیت جمهوری چک را اخذ کنند.

برای اثبات شهروند بودن کشور چک فرد میتواند با ارائه کارت ملی شناسایی (گذرنامه جمهوری چک) یا گواهی ازداوج شهروند بودن خود را اثبات کند.

برای اخذ تابعیت جمهوری چک شخص متقاضی نباید دارای سابقه کیفری باشد ویا حداقل ۵سال قبل از اخذ تابعیت کشور چک فرد متقاضی نباید مرتکب کیفر نشده باشد چون در غیر این صورت به فرد متقاضی تاثیر تابعیت که سابقه کیفری دارد تابعیت اعطا نمیشود.

شما عزیزان می توانید برای انجام امر مهاجرت با تماس با موسسه حقوقی ملک پور و کسب اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت اطلاعات کافی و لازم را دریافت نمایید.

 

 

 

اگر فردی با یک تبعه از جمهوری چک ازدواج کند میتواند به تابعیت جمهوری چک در آید وهمچنین فرزند خوانده ای که یکی از والدینش تابعیت جمهوری چک را دارا باشد به تبعیت از آن والد میتواند تابعیت جمهوری چک را تحصیل نماید واین افراد نیاز به اقات ۵ساله در جمهوری چک را نخواهند داشت.

افرادی که تابعیت جمهوری چک را اخذ مینمایند حق سلب تابعیت را ندارند وبه تابعیت خود باقی خواهند ماند.

فردی که بایک تبعه از جمهوری چک ازدواج کرده است اگر از این ازدواج فرزندی متولد شود به واسطه ازدوا ج پدر ومادرش تابعیت جمهوری چک را اخذ مینماید وپاسپورت جمهوری چک را می گیرد که این پروسه بین۶ماه تا ۱سال به طول میانجامد.

شهروندا ن جمهوری چک نیز همانند شهروندان اتحادیه اروپا در انتخابات برای پارلمان اروپا از حقوق حرکت ازاد وحق رای برخوردار هستند.

اتباع اتحادیه اروپا،سوییس،ایسلند،لیختن اشتاین و نروژ به ویزا برای اقامت خود در جمهوری چک نیاز ندارند.

پایتخت کشور چک شهر پراگ است که میتوان گفت با گذشت چندین دهه هنوز آثار قرون وسطی در این شهربسیار زیبابه چشم میخورد.

شهر پراگ به عنوان زیباترین شهر توریستی معرفی شده است.

کشور چک با کشورهای لهستان،آلمان، اتریش واسلواکی همسایه است.

کشور چک از لحاظ آب وهوایی دارای تنوع بسیار زیادی است به طوری که تابستان های جمهوری چک گرم وزمستان های سرد وبرفی دارد.

زبان رسمی مردم کشور چک، چک است.

کشور چک دموکرات ترین کشور در جهان به حساب میآید وار نظر صلح واشتی سومین رتبه را در اروپابه خود اختصاص داده است.

مذهب اکثر مردم کشور چک مسیحی است که تعدادی از آن ها کاتولیک ومابقی پروتستان هستند.

واحد پول کشور چک،کرونا چک میباشد.

در رابطه با هزینه زندگی در کشور چک بهتر است بدانید هزینه زندگی در کشور چک یکی از مقرون به صرفه ترین هزینه ها می باشد البته میزان هزینه در کشورهای مختلف با توجه به سطح زندگی افراد کاملا متفاوت است.

مزایای اخذ اقامت کشور چک:

فرد متقاضی اخذ تابعیت جمهوری چک پس از گذشت ۱۰ سال در کشور چک اقامت داشته است امکان کار وزندگی در سراسر اتحادیه اروپا فراهم است.

فردی که تابعیت کشور چک را اخذ کرده به اسانی میتواند ویزای کانادا و ایالات متحده را دریافت کند.

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت کشور چک که به طور مختصر به ان اشاره میکنیم تاسیس شرکت تجاری می باشد اقدام کننده می تواند خانواده خود را همراه ببرد.

فردی که در کشور چک شرکت تاسیس میکند خود مالک شرکت تجاری خواهد بود.

از جمله مزایای ثبت شرکت در جمهوری چک هزینه پایین مالیاتی است.

در نهایت میتوان گفت که کشور چک از لحاظ زندگی در سطح خوبی قرار دارد وهزینه زندگی دراین کشور مقرون به صرفه است و از راههای متعددی می توانید برای اخذ اقامت و تابعیت کشور چک اقدام کنید.در مورد تابعیت کشور چک این کشور اصل خون را پذیرفته است وجمهوری چک تابعیت مضاعف را نپذیرفته است.

نکته حایز اهمیتی که کشور چک از ان برخوردار است عضو شنگن بودن ان می باشد که فرد متقاضی می تواند از این طریق به راحتی و بدون اخذ ویزا به سایر کشورهای عضو شنگن سفر کند و محدودیت کاری و زندگی برای سایرکشورهای عضو شنگن وجود ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین مهاجرت می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید و یا به کلیهدفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید.

 

 

منابع:

 

 

En.m.wikipedia.org/Czech

Justlanded.com

Studyin.cz

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.