خرید ملک در لیختن اشتاین

 

خرید ملک در لیختن اشتاین را در این مقاله از نظر علمی بررسی خواهیم نمود ، و شرایط خرید ملک در لیختن اشتاین و قوانین خرید ملک در لیختن اشتاین را بازگو خواهیم نمود . شاید بنظر برسد که یکی لیختن اشتاین از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری در سطح دنیا که سرمایه گذاران بسیاری برای مهاجرت آن را انتخاب می نمایند باشد اما ابتدا باید دید به طور کلی هدف اشخاص از سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و یا خرید ملک در لیختن اشتاین چیست و آیا با خرید ملک در لیختن اشتاین میتوانند به تابعیت این کشور دست یابند یا خیر و یا هدفشان از خرید ملک در لیختن اشتاین صرفا سرمایه گذاری و کسب سود است . از میان راه های مهاجرت به لیختن اشتاین می توان به خرید ملک در لیختن اشتاین اشاره نمود . خرید ملک در لیختن اشتاین از جمله بهترین و راحت ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد . ما تمامی موارد مرتبط با خرید ملک در لیختن اشتاین را تشریح خواهیم نمود . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان می باشد .

 

خرید ملک در لیختن اشتاین با وام بانکی

شما در کشور لیختن اشتاین امکان خرید ملک را دارید اما در نظر داشته باشید که دارای شرایطی خاص می باشد . خرید ملک در لیختن اشتاین شما را به اقامت دائم و تابعیت نمی رساند و تنها می تواند سرمایه گذاری سود آور برای شما باشد .

شما می‌توانید برای خرید ملک در لیختن اشتاین ، به بانک‌های این کشور درخواست وام بدهید. درصورتی که شرایط لازم را برای اخذ وام داشته باشید، می‌توانید یکی از انواع وام با نرخ سود ثابت یا متغیر را انتخاب کنید. در این راستا شما باید بررسی کنید که کدام نوع وام و کدام نرخ سود برای شرایط شما مناسب‌تر است. علاوه بر این، یافتن بانکی که شرایط انعطاف‌پذیری برای اعطای وام به شما داشته باشد نیز، مسئله مهم و قابل توجهی است.

قیمت املاک مسکونی در لیختن اشتاین معمولا سالانه بین 4 تا 5 درصد افزایش می‌یابد. به طور کلی قیمت ملک در شهر Vaduz که پایتخت این کشور است و یا در شهر Schaan که پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است، بیشتر از سایر شهرهاست.

روش های حقوقی برای خرید ملک در لیختن اشتاین

در حال حاضر، کشور لیختن اشتاین، تنها به کشور 28 عضو اتحادیه اروپا اجازه می دهد که صاحب املاک در لیختن اشتاین باشند و تنها پس از اقامت حداقل سه سال اقامت دائم داشته باشند . خرید  املاک و مستغلات مقررات برای خارجی ها بسیار سخت است و نیاز به یک آموزش خوب در قانون این کشور دارد.  بنابراین ، هنگامی که شما قصد خرید یک خانه یا یک قطعه زمین در این کشور دارید ، وکلای  لیختن اشتاین قادر به کمک شما در مشاوره اولیه برای امضای توافق نامه فروش خواهند بود.

 

خرید ملک در لیختن اشتاین  و تأمین مالی برای ملک شما در لیختن اشتاین

شما می توانید سعی کنید برای وام مسکن درخواست کنید تا املاک و مستغلات خود را راحت تر خرید کنید یا برای حمایت از کار ساخت و ساز و یا بازسازی اموال خود.اقدام نمایید .  اگر شرایط تأیید اعتبار وام را رعایت کنید ، بعدا باید بین انواع مختلف نرخ ها را انتخاب کنید : وام رهنی ثابت یا لیبرور (وام رهنی لوبور به وام مسکن با نرخ قابل تغییر است). ابتدا باید نوع وام را که بهترین برنامه های خود را در نظر می گیرید تعیین کنید و نرخ بهره را پیش از آن محاسبه کنید .
خرید املاک توسط خارجی ها به شدت تنظیم می شود. خرید ملک مستلزم اقامت 3 ساله است. اتحادیه اروپا به لطف اندازه کوچک خود، محدودیت ورود به لیختن اشتاین را داده است.
قیمت خانه در لیختن اشتاین معمولا با حدود 4 درصد افزایش تا 5 درصد در سال، با توجه به قیمت جهانی مالکیت .افزایش پیدا کرده است.  در وادوز  پایتخت ، یک خانه لوکس سه خوابه قیمت CHF3.6 میلیون (€ 2،963،813) بود. در شاآن بزرگترین شهر در لیختن اشتاین، یک خانه لوکس با دو خوابه، مبلغ CHF3.5 میلیون (€ 2881،428) بود.

در سال 2010 حدود 15،474 خانه اشغال شده در لیختن اشتاین وجود داشت که از سال 2000 به میزان 22.8 درصد افزایش یافته است، بر اساس آمار موجود در سرشماری سال  2010 این آمار منتشر شده است .
نرخ بهره کم است. طبق گفته Liechtensteinische Landesbank ، بانک مرکزی لیختن اشتاین ، در ماه فوریه سال 2018، نرخ بهره متوسط ​​برای وام های صندوق های متغیر، برای وام 1 وام 3.25٪ و برای دومین وام مسکن 3.25٪ بود . از سوی دیگر، در ماه جولای 2018، نرخ بهره متوسط ​​وام مسکن ثابت 1.1٪ (برای مدت 2 تا 3 سال)، 1.2٪ (4 سال) و 1.3٪ (5 سال) بود.

طبق گفته دانشگاه لیختن اشتاین ، پس از قرارداد با 3.1 درصد در سال 2011 و 0.1 درصد در سال 2012، اقتصاد در سال 2013 با رشد 2.1 درصدی رشد واقعی GDP به میزان 2.1 درصد افزایش یافت، که عمدتا به دلیل رشد چشمگیری در بخش خدمات مالی بود .انتظار میرود رشد واقعی GDP در سال جاری 2.2 درصد باشد.

 

خرید ملک در لیختن اشتاین  و مالیات بر املاک در لیختن اشتاین

املاک در لیختن اشتاین باید برای املاک مالیات بپردازند. اگر محل اقامت موقت یا دائمی در زمان خرید در لیختن اشتاین در ایالت های این کشور یا در صورتی که ملک شامل خاک در لیختن اشتاین باشد، شامل پرداخت مالیات بر ملک خواهد  شد.  وظیفه مالیاتی اموال متعلق به جانشینان است.

مالیات بر املاک و مستغلات در نرخ های متفاوت اعمال می شود.

مالیات بر املاک
پایه مالیاتی، CHF (€) نرخ مالیات
تا 200،000 (€ 163،934)
200،000 – 600،000 (€ 491،803)
600،000 – 1،200،000 (€ 983،606)
1،200،000 – 2،000،000 (€ 1،639،344)
بیش از 2،000،000 (€ 1،639،344)

 

اگر اموال به همسر، فرزندان و یا پدر و مادر فرد متقاضی منتهی شود ، نرخ مالیات قابل اجرا تنها نصف نرخ عمومی می شود . و میزان جریمه  مالیاتی 10،000 CHF (€ 8،197)   در صورت عدم پرداخت  به همسر و فرزندان اعطا می شود.

 

سخن آخر ..

از آنجایی که تابعیت دوگانه پیچیده است و قوانین مربوط به شهروندی از یک کشور به کشوری دیگر متفاوت است، مشورت با متخصصان واجد شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین و خرید ملک در لیختن اشتاین ، از جمله وکیل مهاجرت و حسابداران مالیاتی و وکلای شهروندی با تجربه راهی منطقی است. ما در این مقاله تمامی موارد مرتبط با خرید ملک در لیختن اشتاین را تشریح نمودیم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان می باشد .

شما عزیزان در صورت تمایل به اخذ مشاوره ی کاملتر در باب مهاجرت به لیختن اشتاین و یا کشورهای دیگر و راههای خرید ملک در لیختن اشتاین و یا خرید ملک و سرمایه گذاری در کشورهای دیگر و با شرایط بهتر میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.