ثبت شرکت در آلمان و اتریش

ثبت شرکت در آلمان و اتریش

ثبت شرکت در آلمان و اتریش و شرایط و قوانین جدید آنها وهمچنین راههای ثبت شرکت در آلمان و اتریش ، مزایای ثبت شرکت در آلمان و اتریش ،واینکه ثبت شرکت در آلمان راحت تر است یا ثبت شرکت در اتریش مواردیست که نیاز به بررسی دقیق دارد.لذا در این باب برای شما عزیزان در این مقاله به صورت کامل توضیح داده ایم و تلاش کرده ایم تا در باب  ثبت شرکت در آلمان و اتریش آگاهی لازم را بدهیم. در این مقاله شما عزیران می توانید در مورد حداقل سرمایه گذاری  در آلمان برای اقامت ، بهترین سرمایه گذاری در آلمان و موضوعاتی از این دست اطلاعات مفیدی را کسب بفرمایید. همچنین شما عزیران می توانید با تماس تلفنی و حضوری با دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

ثبت شرکت در آلمان و اتریش و طبعا اخذ اقامت آلمان و اتریش از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشورها نیاز به مشاوره با وکلای مجرب خواهد داشت ، مشاوران و وکلای ما در دفاتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران آماده پاسخگویی به شما در این زمینه خواهند بود.

توضیحات آقای ملک پور درباب ثبت شرکت در اتریش

video ثبت شرکت در آلمان و اتریش

حداقل سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت

شاید این امر که حداقل سرمایه گذاری در آلمان چه میزانی می باشد دغدغه و سوال بسیاری از شما عزیزان باشد اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در خصوص حداقل سرمایه گذاری در آلمان مبلغ مشخصی وجود ندارد و شخص می بایست حتما موجودی و سرمایه کافی برای این ام را داشته باشد که شخص بتواند ثبت شرکت در آلمان داشته باشد و از توانایی پرداخت و تامین حقوق ماهیانه خود برخوردار باشد.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

همانطور که در بسیاری از کشور های اروپایی نیز رایج می باشد بهترین سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان میباشد. شما می توانید در همین وبسایت مقاله مفصل در مورد بهترین سرمایه گذاری در آلمان را مطالعه نمایید.

video ثبت شرکت در آلمان و اتریش
audio ثبت شرکت در آلمان و اتریش
audio ثبت شرکت در آلمان و اتریش

 اقامت دائم آلمان از طریق ثبت شرکت

شرایط متقاضی

تحت برنامه ی زیر مدیران شرکت های موجود در آلمان می توانند اقامت آلمان را اخذ کنند:

 • در صورتی که سن متقاضی بالای ۴۵ سال باشد، بایستی حقوق بازنشستگی و یا مقدار دارایی بالایی داشته باشد که پشتیبان زندگی او در آلمان باشد.
 • یادگیری زبان آلمانی فقط در صورتی الزامی است که فرد تحصیلات دانشگاهی در سطح حداقل مقطع لیسانس نداشته باشد.
 • داشتن مبلغ ۲۵ هزار یورو سرمایه برای خرید یک GmbH آماده (سرمایه در حساب بانکی) به علاوه ی هزینه های ثبت (حدود ۳۰۰۰ یورو

مزایای اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 • بهره گیری از شرایط مطلوب اقتصادی در کشور آلمان
 • سرعت بالای این روش مهاجرتی
 • عدم نیاز به نوشتن طرح توجیهی اقتصادی در این روش
 • یکی از ساده ترین روش هایمهاجرت

در بهره گیری از این مسیر برای اخذ اقامت آلمان ، چند نکته لازم به ذکر است

 • ابتدا اقامت موقت یک ساله به متقاضی داده می شود و در آخر به اقامت دائم کشور آلمان ختم خواهد شد.
 • در این روش هیچ حداقل سرمایه ای تعریف نشده است.
 • باید سرمایه ی کافی برای راه اندازی کسب و کار و یا پرداخت حقوق ماهانه به خود متقاضی وجود داشته باشد.
 • ثبت نهایی شرکت در کشور آلمان است.
 • در صورتی که تحصیلات متقاضی بالاتر از لیسانس باشد، نیازی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیست.
 • اما برای متقاضی اصلی با مدرک پایین تر از لیسانس، همسر متقاضی اصلی و همین طور فرزندان بالای ۱۶ سال نیاز به ارائه ی مدرک زبان آلمانی basic هستند.
 • فرزندان تا تا ۱۸ سالگی در پرونده ی والدین خود قرار می گیرند
 • تفاوت اصلی بین این روش (ثبت شرکت در آلمان) و روش خود اشتغالی این است که در این روش طرح توجیهی اقتصادی یا business plan نوشته نمی شود اما در روش خود اشتغالی باید طرح توجیهی نوشته شده و در اتاق بازرگانی آلمان تایید شود. قبولی در این روش نیز آسانتر و زمان پروسه آن کوتاهتر است.
 • می توان شرکت را به روش انجام امضا در سفارت آلمان به صورت غیر حضوری ثبت کرد
 • در این روش اجباری در استخدام کارمند نیست.
 • برای تمدید اقامت یک ساله پرداخت حقوق متقاضی و مالیات بر حقوق متقاضی لازم است
 • مالیات بر درآمد بین ۲۲٫۸۲۵ % تا ۳۳٫۳۲۵ % خواهد بود.

شهروندان خارجی مجاز به تاسیس شرکت و کارخانه، انجام معاملات تجاری و بازرگانی و نیز خرید شرکت در کشور اتریش هستند.

در اتریش می توان انواع مختلف شرکت ها را ثبت کرد. تفاوت این شرکت ها در سطح مسئولیت و همچنین میزان و نحوه پرداخت مالیات می باشد. کهمعمول ترین نوع ثبت شرکت در اتریش GmbH یا شرکت با مسئولیت محدود است.

 • تشکیلات سرمایه داری
 • شرکت بامسئولیت محدود (GmbH)
 • شرکتسهامی خاص (AG)
 • تشکیلات شرکتیمطابق با قوانین اتحادیه اروپا (SE)
 • تشکیلاتشخصی
 • شرکت باتشکیلات باز (OG)
 • تشکیلات شرکتیمتشکل از افراد حقیقی و حقوقی (KG)
 • تشکیلات شرکتی بامشارکت در سرمایه گذاری (stG)
 • تشکیلات شرکتیبا مشارکت افراد حقیقی یا حقوقی که موظف به اجرای مفاد قرارداد بسته شده فیمابین میباشند(GesbR)
 • ثبت شرکت در آلمان و اتریش و طبعا اخذ اقامت آلمان و اتریش از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشورها نیاز به مشاوره با وکلای مجرب خواهد داشت ، مشاوران و وکلای ما در دفاتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران آماده پاسخگویی به شما در این زمینه خواهند بود.

مالیات شرکت ها

درآمد شرکت های مقیم اتریش به ویژه شرکت های سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود مشمول قوانین مالیاتی شرکت ها می شوند. بر طبق این قوانین سود شرکت ها با نرخ مالیاتی ۲۵ درصد بطور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.

بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از ۳۴ به ۲۵ درصد در سال ۲۰۰۵، کشور اتریش بسیار بیشتر مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته است.

در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزء کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است.

از سال ۲۰۰۵ قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی و لهستان یکسان شده و میزان مالیات در این کشور را کاهش بیشتری داده است.

مالیات گروهی( امتیازی مثبت برای دفاتر مرکزی)

بنا به نظر صاحبنظران مالیاتی در امور اقتصادی شرکت ها معمولا بیش از همه از روش های مالیات بندی جدید گروهی که قسمتی از رفرم مالیاتی ۲۰۰۵ می باشد، بهره مند می شوند.

این رفرم مالیاتی برای تشکیلات بین المللی و همچنین شرکت های کوچک خارجی و شرکت های تابع آنها بسیار سودمند می باشد؛ تا فعالیت های تجاری خود را به اتریش منتقل کنند.

کشور اتریش به عنوان مقر مناسب برای سرپرستی،  با توجه به قوانین جدید به خصوص برای منطقه اروپای شرقی، بهترین امکانات را ارائه می دهد.

جهت کاستن پایه مالیاتی برای مالیات های حقوقی شرکت ها در ارتباط با مالیات بندی گروهی، سود و زیان اعضای داخلی گروه و نیز زیان اعضای شرکت های تابع در مقابل یکدیگر محاسبه می شود.

مالیات بندی گروهی در صورت عضویت ۵۰% از اعضا و نیز وجود سهام می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در صورت خرید شرکت می توان ارزش آن را به مدت زمان پانزده سال در محاسبات مد نظر داشت، چیزی که در کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد.

امکانات جهت کسر مالیات

به حساب آوردن ارزش شرکت به طرق مختلف میزان بار مالیاتی را برای شرکت ها تا حد ۲۳% کاهش می دهد. بر اساس بررسی های جاری، میزان بار مالیاتی مؤثر تشکیلات سرمایه داری طبق گزارشات مرکز تحقیقات اقتصاد اروپا برای اتریش ۲۳,۱% رقم زده شده است.

معافیت مالیاتی به میزان ۹% در صورت سرمایه گذاری، از جمله امکانات فوق العاده ای می باشد که چنین شرایطی را فراهم می کند.

همچنین معافیت تحقیقاتی، آموزشی، حرفه ای ، کسر مالی در صورت ضرر و زیان و به جریان انداختن ذخیره های مالی ساکن نیز باعث کاسته شدن از میزان مالیات می شود.

بدین طریق میزان بدهی تشکیلات شرکتی در اتریش ۴۰% کمتر از آلمان می باشد.

معافی مالیاتی برای تحقیقات

در صورتی که مخارج صرف شده برای تحقیقات موجب کشفیات با ارزشی برای پیشرفت و یا بهبود اقتصاد ملی شود، تا سقف ۳۵% آن را می توان بازپس گرفت.

بدین ترتیب اتریش پرجاذبه ترین سیستم مالیاتی را در زمینه F&Eدر سطح اروپا ارائه می دهد.

شرکت هایی که در سال سودآوری نداشته اند در حالی که مخارج زیادی را متحمل شده اند، می توانند از مزایای مالی برای تحقیقات به میزان هشت درصد مخارج صرف شده بهره مند شوند.

معافی مالیاتی برای آموزش

معافیت آموزشی را تا حد ۲۰% برای دوره های آموزشی و تکمیلی کارمندان می توان در نظر گرفت. همچنین می توان از اعتبار مزایای آموزشی تا حد ۶%  برای مخارج متحمل شده، بهره مند شد. هزینه هایی مانند مالیات شغلی و مالیات بر ثروت که در کشورهای دیگر معمول می باشند در اتریش وجود ندارد.

ثبت شرکت در آلمان و اتریش و طبعا اخذ اقامت آلمان و اتریش از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشورها نیاز به مشاوره با وکلای مجرب خواهد داشت ، مشاوران و وکلای ما در دفاتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران آماده پاسخگویی به شما در این زمینه خواهند بود.

در صورتی که می خواهید در مورد مهاجرت به آلمان و ثبت شرکت در آلمان و یا مهاجرت به اتریش و ثبت شرکت در اتریش اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید در باب ثبت شرکت در آلمان، بهترین سرمایه گذاری در آلمان، اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان و حداقل سرمایه گذاری در آلمان با دفتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران و بلاروس به صورت رایگان تماس تلفنی داشته باشید و یا به صورت حضوری با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور مشاوره شوید. در خصوص ثبت شرکت در آلمان و اتریش و ثبت شرکت در کشورهای اروپایی موسسه حقوقی ملک پور امادگی حرفه ای ترین خدمات رسانی را دارا میباشد.

10 پاسخ
 1. طیبه گفته:

  با سلام و خسته نباشید ، در خصوص ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، فرمدین سرمایه ای حدود 25000 یورو نیاز داره ، میخواستم ازتون بپرسم اگر من بخوام اقدام بکنم ، این مبلغ رو به چه شکلی و به حساب چه کسی واریز میکنم؟این مبلغ حتمآ باید به شکل ارزی(یورو) تبدیل بشه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت پاسخ به این سوال میبایست با کارشناسان صحبت فرمایید اما به احترام ایمیلتان مختصرا عرض میکنیم ، مبلغ مورد نظر در پلن نوع a ، حداقل 35000 یورو بوده و در پلن نوع b هفده هزار و پانصد یورو ، در ابتدا برای شرکتی که ثبت مینمایید حساب بانکی باز شده و مبلغ مورد نظر به این حساب انتقال داده میشود. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. ثبت شرکت در کشورهای آلمان و اتریش یا سوئیس هر کدام چندین نوع داشته و هزینه ها و مراحل آن متفاوت می باشد. امکان اخذ ویزاهای تحصیلی و کاری نیز با توجه به شرایط شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید . بنده ۳۵ سال سن و دانشجوی کارشناسی ارشد معماری هستم . حدود ۱۰ سال سابقه کاری در زمینه طراحی و اجرای نقشه های ساختمانی و دکوراسیون داخلی دارم. زبان انگلیسیم هم بد نیست . در حال حاضر به ساخت و ساز مشغولم . میخواستم ببینم میتونم در همین ضمینه کاری در یک کشوری مثل آلمان یا اتریش یا سوییس از طریق ثبت شرکت اقامت بگیرم و کار کنم و حتی ادامه تحصیل بدم. چقدر سرمایه نیاز دارم ؟ و طی چند مرحله باید هزینه کنم ؟ در ضمن من متاهل هستم و همسرم خانه دارن.

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با توجه به شرایط و میزان سرمایه شما امکان اقدام از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری، خرید ملک، خود حمایتی و … وجود دارد. برای اطلاع از شرایط هر یک می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب من کارشناس ارشد روانشناسی ۵۰ ساله و شغل ازاد همسرم پزشک متخصص ۴۸ ساله و کار دولتی با سابقه ۲۲ سال می باشد امکان مهاجرت ما به کدام کشور و از چه طریقی میسر می باشد.سپاس از پاسخ شما

  پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  در پروسه ثبت شرکت در کشور اتریش علاوه بر مقوله سن و سطح تحصیلات باید دیگر نکات نیز مورد بررسی قرار گیرد. برای ثبت شرکت در اتریش حتما باید شرایط ثبت شرکت در این کشور را مورد نظر قرار دهید. شما می توانید علاوه بر ثبت شرکت از سایر روشهای متناسب با شرایط خود آگاه شوید. برای اخذ اطلاعات با دفاتر mie تماس بگیرید.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر ملکپور عزیز. بنده یکی دوماهه که درمورد روشهای مهاجرت به اروپا یاکانادا تحقیق میکنم.چندتاسوال برام پیش اومدن که میخواستم وقتتون رو بگیرم.بنده ۳۲ساله فوق لیسانس برق قدرت دارای ۴سال سابقه مدیریت تولید درکارخانه تولید تابلوبرق صنعتی هستم.همسرم هم کاردانی عمران دارند که شغلشون آزاد هست.آیا برای ثبت شرکت ازطریق همسرم که کاردانی دارن و ۳۵سالشونه به مشکل برمیخوریم؟ایشون هم باید امتیاز خاصی کسب کنند؟ سوال دوم بنده این هست که آیا برای ثبت شرکت باید خودمون ایده ای داشته باشیم؟چون ما باحال وهوای و وضعیت اتریش آشنایی نداریم هیچ ایده خاصی نداریم. باتشکراز زحمات و وفت گرانبهای شما

  پاسخ
 8. سميرا گفته:

  درباره ی ثبت شرکت هم مقاله هاتون رو خوندم ولی گویا خیلی جوان هستم برای اینکار، اتریش و آلمان هم پیشنهاد شده برای اینکار، منتها هزینه هایی که گفتن کمی زیادتر از چیزیه که توی مقاله هاتون گفتین، ٩٠٠٠٠ یورو به بالا برای ثبت شرکت.
  و یکی از دفاتر مهاجرتی بهم گفتند که میتونم دوستانم رو به عنوان شریک کاری معرفی کنم و بابت هر شریک که معرفی میشه مبلغی پرداخت کنیم تا اونها هم به صورت قانونی اقامت بگیرند، خیلی خوب میشه اگر راجب هزینه ها کمی برامون بگین با توجه به شرایط مالی تصمیم بهتری بگیریم. بنظرتون میتونیم با دوستام باهم کارای ثبت شرکت و اقامت انجام بدیم؟ یا راه بهتری پیشنهاد میدین.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.