,

تولد در گرجستان

تولد در گرجستان

تولد در گرجستان

تولد در گرجستان در سال 2018 چه قوانینی دارد ، آیا با تولد در گرجستان میتوان پاسپورت گرجستان را اخذ نمود؟ آیا تولد در گرجستان ضامن اخذ تابعیت این کشور میباشد؟  با ما همراه باشید ، یکی از راههای اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای دیگر از راه تولد میباشد.

video تولد در گرجستان

به این صورت که با توجه به قوانین مدنی و تدوین شده ی آن کشورمعمولا اجازه ی گرفتن اقامت دائم آن کشور داده میشود و فرد میتواند از خدمات شهروندی آن کشور از طریق تولد برخوردار شود.

برای مثال قوانین کشور ایران به این نحو تنظیم شده است که اگر فرزند ایرانی در هر کجای دنیا به دنیا بیایید و پدرش ایرانی باشد از تابعیت ایران و شناسنامه ی ایرانی برخوردار خواهند شد.

به این ترتیب که اگر مادر آن فرد فقط ایرانی باشد و حتی در ایران به دنیا بیاید متاسفانه از تابعیت ایرانی برخوردار نمیشود.

یعنی در حقیقت این گونه میباشد که اصل تابعیتی ایران انتقال تابعیت از طریق خون میباشد و آن هم از ناحیه ی پدر.

در کل دو مدل تابعیتی داریم.

یک مدل تابعیت از طریق خاک: یعنی فرد از هر پدر و مادردر آن خاک به دنیا بیید تابعیت آن کشور را اخذ خواهد کرد. مانند کشورهایی نظیر امریکا و کانادا و برزیل و….

یک مدل دیگر تابعیت به عنوان راه و روش خون:

به این ترتیب که در این مدل کشورها به دو دسته تقسیم میشوند. یک مدل کشورهایی که فرزند چه از مادر یا پدر تبعه هر کشوری در هر کجای دنیا به دنیا بیاید مورد تابعیت خانواده ی خود یعنی پدر یا مادر خواهد شد.

برای مثال اکثر کشورهای اروپایی این مدل را دارند ولی برخی از کشورهای اروپایی از طریق مادر تابعیت انتقال پیدا میکند.

اما کشورهای اسیایی مانند کشور خودمان فقط از طریق پدر انتقال تابعیت خواهیم داشت.

برخی کشورها هم تلفیقی از پدر و مادر را اصل تابعیتی پذیرفته اند.یعنی شرط این است که هر دو پدر و مادر تابع آن کشور باشند.

و این مدل یک مدل از راههای تابعیت از طریق خون میباشد.

یک اصل تابعیتی جهانی هم وجود دارد که در اکثر کشورهای دنیا از این اصل تبعیت میکنند.و آن هم این است که به خاطر حمایت از افراد و در پی قوانین تنظیم شده ی جهانی که هیچ فرد بی تابعیتی در کشوری وجود نداشته باشد. اگر فردی در کشوری به دنیا امد وپدر یا مادر آن فرد مشخص نبودند برای اینکه فردی بی تابعیت نماند به فرد تابعیت آن کشور اعطا میشود.

کشور گرجستان یکی از کشورهای ارواسیایی میباشد که در چند سال اخیر مورد توجه ایرانیان جهت مهاجرت انتخاب شده است. البته با توجه به اینکه این کشور از کشورهای درجه یک دنیا محسوب نمیشوند.در کل توصیه نمیشود که این کشور در انتخابهای مهاجرتی باشد چرا که خدمات اجتماعی این کشور در زمره ی کشورهای خوب دنیا محسوب نمیشود و رفاه اجتماعی بالایی ندارد.

 

 

 

 

 قوانین و شرایط اجتماعی  تولد فرزند در کشور گرجستان  

 • فرزندی  که  در زمان و موقع تولد یکی از والدین او شهروند و تابع  کشور  گرجستان باشد؛
 • فرزند و شخص متولد شده در قلمرو سرزمینی کشور گرجستان از طریق لقاح مصنوعی (جایگزین)، اگر کشور  گرجستان شهروندی هیچ یک از والدین او  را به عنوان شهروندش را نپذیرد و نمی شناسد؛
 • یک فرد متولد شده در قلمرو کشور گرجستان نسبت به افرادی و اشخاصی که دارای وضعیت بی ملیت و یا همان بی تابعیت درکشور گرجستان هستند؛
 • قوانین مدنی و احوال شخصیه ی گرجستان اینگونه است که فرد و شخصی که در قلمرو کشور گرجستان متولد شده است، یکی از  پدر و مادر و والدینش یک شخص بدون ملیت در گرجستان است و دیگر والد ناشناخته است.

 

قوانین تدوین شده در زمینه ی اقامت و تابعیت کشور گرجستان با تولد فرزند

 • حداقل یکی از پدر و مادر و والدین شخصمتولد شده هنگام تولد شهروند  کشورگرجستان باشد؛
 • آن فرد متولد شده و فرزند افراد بی ملیت و بی تابعیت در کشور گرجستان است، و در خاک  کشورگرجستان متولد شده باشد.
 • شخص و فردی که در قلمرو کشور گرجستان به دنیا آمده باشد، یکی از  پدر و مادرش و والدینش یک شخص بی تابعیت و گمراه اقامتی شناخته میشود و بدون ملیت در گرجستان است و دیگر والد ناشناخته است؛
 • شخصی که زیر سن قانونی در کشور گرجستان ساکن است وزندگی می کند و پدر و مادر یا جد پدری و یا  والدینش ناشناخته هستند، به عنوان شهروند کشور  گرجستان شناخته می شوند و تا زمانی که خلاف آن قانون و هویت  ثابت نشود.

درباره اقامت کشور  گرجستان بیشتر بدانید و بخوانید.

شهروندی کشور گرجستان با به دنیا آمدن فرزند در خاک این کشور

 • اشخاصی که قبل از تاریخ 31 مارس 1975 متولد شده اند و حداقل 5 سال در کشور گرجستان زندگی کرده اند و اقامت داشته اند، و در 31 تاریخ  مارس 1993 در قلمرو گرجستان بوده اند؛ و شهروندی و اقامت  کشورهای دیگری را ندارند؛
 • اشخاصی که بعد از تاریخ 31 مارس 1975 متولد شده اند به دنیا امده اند و در تاریخ 31 مارس 1993 در خاک کشور گرجستان زندگی کرده اند و شهروندی کشورهای دیگری را ندارند؛

 

 

شهروندی  کشورگرجستان و برخورداری از قوانین تابعه

قوانین مدنی و احوال شخصیه ی کشور گرجستان به این نحو تدوین و تنظیم شده است که شهروندی و اقامت گرجستان با رویه ای معمول و عادی برای یک  فرد بزرگسال که مطابق با  قوانین و شرایط و الزامات زیر است، اعطا خواهد شد:

 

 • قوانین در کشورهایی نظیر کشور گرجستان به این صورت  و روال  است که باید به صورت قانونی و بدون وقفه و به صورت متوالی ، حداقل برای حدود ۵ سال قبل از ارسال درخواست خود و خانواده ی خود در  کشور گرجستان اقامت و تمرکز داشته باشد.
 • یک اقامت و تمرکز قانونی و بدون وقفه در گرجستان شامل یک ویزای بلند مدت گرجستان، یک مجوز اقامت یا کارت کوتاه موقت است، یک مهر که تاریخ عبور و خروج از مرز دولتی کشورگرجستان را تأیید و اعلان می کند؛
 • باید به تاریخ کشور گرجستان و قانون اساسی کشور گرجستان آشنایی داشتهو اشراف حدودی داشته باشد. دانش متقاضی توسط یک گروه و  یک کمیسیون علمی  ویژه از طریق تست  و امتحان بررسی می شود؛
 • باید در کشور گرجستان مشغول به کاربوده باشد و یا دارای مالکیت ملکی در کشور گرجستان باشد و یا در فعالیت های کارآفرینی در قلمرو گرجستان مشارکت داشته باشد و یا دارای سهامی مالی در یک شرکت در کشور گرجستان باشد.

وقتی شهروندی کشور گرجستان با پروسه عادی و معمول و روال این کشور داده می شود، پاراگرافهای ۲، ۳ و ۴ برای افراد دارای معلولیت  و افراد خاص اعمال نمی شود؛ پاراگراف ۲ و۳ به اشخاصی اطلاق نمی شود که معلولیت جسمانی برای ارزیابی این الزامات غیرممکن باشد؛ و در نهایت، پاراگراف ۴ برای افراد با وضعیت پناهندگی اعمال نمی شود.

در انتها خاطر نشان میشویم که  راه اخذ اقامت و تابعیت یک کشور از طریق تولد یکی از راههایی است که در حال حاضر کمتر کسی انتخاب میکند جهت رسیدن به اقامت چرا که قوانین سخت گیرانه تنظیم شده و معمولا سخت به موفقیت میرسد.

ما در این مقاله تولد در گرجستان را تشریح نمودیم . شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تردر باب مهاجرت به گرجستان  با موسسه مشاوره ای MIEاتریش باهمکاری موسسه حقوقی ملکپور  در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.