,

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

 

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا و شرایط 2018 اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا  موضوعی است که بسیاری از سوالات متقاضیان مهاجرت به استرالیا را به خود اختصاص داده است ، در حال حاضر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا به علل مختلف مورد توجه دانش آموزان رشته تجربی در ایران قرار گرفته است . بسیاری از والدین دانش آموزان تلاش می کنند تا برای آینده فرزندان خود برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنند . روند ادامه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا  چگونه است ؟ شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا به شکل می باشد ؟ آزمون GAMSAT از چه مفادی متشکل شده است ؟ تلاش شده است که در این مقاله تمامی اطلاعات در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا و اطلاعات جانبی از جمله هزینه تحصیل در استرالیا ، هزینه زندگی در استرالیا ، شرایط و مدارک اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا به نظر شما متقاضیان مهاجرت تحصیلی به استرالیا برسانیم .

مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت تحصیلی استرالیا از طرق خاصی امکان پذیر است که شاید در کنار تحصیل در استرالیا و یا مخصوصاً تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا می توان به راه هایی از جمله : کار در استرالیا ، سرمایه گذاری در استرالیا ، ثبت شرکت در استرالیا ، ازدواج در استرالیا و تولد فرزند در استرالیا و حتی طریق غیر قانونی پناهندگی در استرالیا اشاره کرد . در این بین موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور تمام تلاش خود را داشته است تا به صورت کامل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا برای شما بزرگواران شرح دهد .

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که ADC نام انجمن دندانپزشکان در استرالیا است که زین پس باید این نهاد در تائیدات مدارک تحصیلی دندان پزشکان در استرالیا و بسیاری از شرایط دیگر دخیل باشد و اظهار نظر خواهد کرد  . یکی از قوانین و تغیراتی که این نهاد در سال ۲۰۱۰ در استرالیا داشت به این صورت بود که دیگر مدارک تحصیلی دندان پزشکی در تک تک ایالت ها ی استرالیا مورد بررسی قرار نمی گرفت بلکه به صورت کلی مدارک در تمام استرالیا اگر مورد تائید این نهاد و ارگان بود امکان اعتبار سنجی داشت و قابل ارائه در تمام ایالات استرالیا بود .

دانش آموزان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا باید یک دوره ی فاندیشن را در این کشور پشت سر بگذرانند ، این دوره یک ساله  است و در اکثر کالج های این کشور برگزار می شود ، پیشنهاد می شود در کالج هایی اقدام شود که از اعتبار بالایی برخوردار باشند . شرط ورود به این کالج ها برای دوره ی Pre Medical داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس ۵٫۵ است ولکن دانش آموزانی که از سالیان قبل از پیش دانشگاهی وارد استرالیا شدند شرایط بهتری خواهند داشت و همچنین داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی است . به قولی متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا باید در نظر داشته باشند که برای ورود به این دوره باید علاوه بر شروط مذکور گپ تحصیلی زیادی نداشته باشند . هزینه کالج ها در این دوره از ۲۵۰۰۰ دلار استرالیا به بالا خواهد بود .

در نظر داشته باشید دانش آموزان می توانند در صورتی که معدل بالایی داشته باشند و همچنین سطح زبان انگلیسی آنها به قدری بالا باشد در دوره های کالج استرالیا شرکت کنند و این دوره های تقریباً تلفیقی از سال اول دانشگاه به علاوه دروس کالج آنها خواهد بود . دانش آموزان باید دقت داشته باشند باید دوره ی قبل از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا را اگر داخل خاک استرالیا بگذرانند برای آن ها مناسب خواهد بود ، لذا حتی اگر داخل این کشور هم نباشند می توانند در کشور هایی که مدارک علمی پیش دانشگاهی آن ها مورد تائید استرالیا است از جمله انگلستان دوره ی خود را پشت سر بگذرانند .

یکی از شرایط و مدارک ورود دانش آموزان بین الملل به دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا داشتن مدرک زبان است ، بسیاری از دانش آموزان در دوره ی پیش دانشگاهی خود مدارک زبان خود را اخذ می کنند ولی باید بدانید که برای ورود در اکر دانشگاه های خوب استرالیا ورود با مدرک زبان آیلتس ۷ امکان پذیر است .

راه دیگر ورود به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا این است که دانشجوی متقاضی در رشته های علوم پایه در کشور خود تحصیلات داشته باشد و بعد از آن با گذراندن آزمون های Umat  و Gamsat و کسب نمره های قبولی وارد رشته دندانپزشکی داخل استرالیا شود که این کار به علت ظرفیت های محدود دانشگاه و دشواری این آزمون ها تقریباً راهی سخت و دشوار تلقی می شود .

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا دولت استرالیا چند نوع بورسیه تحصیلی در نظر دارد که با توجه به بالا بودن مبالغ تحصیل و زندگی در این کشور مقداری از هزینه ها را پوشش دهد که به مهمترین آن می توان به TAFE NSW  اشاره کرد که باید دقت داشته باشید این بورسیه تنها به دانشجویانی تعلق خواهد گرفت که حداقل یک سال در استرالیا تحصیل کرده باشند .

اسامی دانشگاه های مطرح دندانپزشکی جهت ادامه تحصیل دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا :

دانشگاه ادلاید

دانشگاه کویینزلند

دانشگاه ملبورن

دانشگاه سیدنی

دانشگاه گریفیث

دانشگاه چالز استرت

دانشگاه جیمزکوک

اسامی دانشگاه های مذکور از دانشگاه های مطرح و به نام استرالیا بوده است و بسیاری از دانشگاه های دیگر هستند که پذیرای دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا هستند .

هزینه دانشجوی متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا بسته به سبک زندگی وی در این کشور متفاوت است ، دانشجویان در ماه مبلغی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استرالیا هزینه زندگی خواهند داشت که این مبلغ شامل محل اسکان ، خوراک و پوشاک و اینترنت و حمل و نقل و سایر هزینه های آن ها در ماه است . باید توجه داشت که اکثر این مبالغ هزینه محل اسکان دانشجو خواهد شد . بیمه دانشجویی برای دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا و تمامی دانشجویان این کشور تقریباً ماهانه مبلغی بالغ بر ۵۰ دلار در ماه است ، این مبلغ برای هر نفر دانشجو می باشد که اگر دانشجویان متاهل باشند و یا فرزند داشته باشند به تبع بالا تر خواهد بود و نکته حائز اهمیت این جا است که دانشجویان باید قبل از ورود به خاک استرالیا این مبالغ بیمه را پرداخت نماییند .

هزینه تحصیل دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دیگر رشته ها متفاوت است ، در همه جای دنیا دندانپزشکی یکی از مهم ترین و گران ترین رشته های تحصیلی است ، لذا به همین خاطر در طول دوره ۵ تا ۷ ساله دندانپزشکی در استرالیا هزینه دانشگاه برای دانشجویان مبلغی حدود ۳۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد . این مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنین امکاناتی که در این زمینه ارائه می دهند متفاوت است .

در پایان شایان ذکر است که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا یکی از بهترین و مناسب ترین راه های ورود و مهاجرت به استرالیا خواهد بود . این امکان برای آن دسته از دانشجویانی که متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا هستند فراهم آمده تا با آماده کردن مدارکی اشاره شد ، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا کنند . لذا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا و همچنین در کشور هایی همچون انگلستان می تواند سرمایه گذاری بزرگی برای فرزندان شما باشد و پیشنهاد می شود در این زمینه با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشورت نمایید و اطلاعات قوانین مهاجرتی استرالیا را قبل از هر اقدامی کسب نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۲۳ نظرات, میانگین: ۴.۷۸ از طریق ۵)
Loading...
12 پاسخ ها
 1. Zeinab می گوید:

  سلام.خسته نباشید .من الان در یکی از دانشگاه های گرجستان در حال تحصیل دندانپزشکی هستم .میخواستم ببینم بعدا امکان گرفتن پذیرش برای تخصص در دانشگاه های استرالیا هست یا نه .اصلا گرجستان تحصیلمو ادامه بدم بهتره یا برگردم ایران و از ایران اقدام کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. مریم می گوید:

  سلام خسته نباشید من پزشک و متخصص پوست و مو در تهران هستم
  به عنوان درماتولوژیست اگر بخاهم در استرالیا تایید شوم باید از چه طریق اقدام کنم
  قطعا باید دوره ها و امتحاناتی را بگذرانم که نمیدونم دقیقا چی هست
  و چه مراحلی داره
  ولی میخام خیلی به عقب برنگردم و کل تحصیلم در ایران هیچ تلقی نشه و ماکزیمم دو سال درگیر معادل سازی بشوم. ایا اصلا به ایرانیها اجازه درماتولوزیست شدن میدهند؟
  در مورد فلوشیپ چطور ؟
  و اینکه میخام هزینه هام حداقل باشه
  یا اینکه در دوره معادل سازی مدرکم کاری مرتبط با رشته ام داشته باسم که خرج زندگیمو بتونم بدم
  آیا امکان پذیره؟

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی قطعا اطلاع دارید که باید مدارک شما معادل سازی گردد اما اینکه راهی وجود داشته باشد که حتما 2 سال زمان ببرد قابل تضمین نیست و همچنین پاسخ به کلیه سوالات شما در این بخش امکان پذیر نمیباشد در نتیجه پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. هستی می گوید:

  سلام خسته نباشید
  من امسال پیش دانشگاهیم خواستم بدونم اگه بخوام واسه پزشکی استرالیا اقدام کنم
  حتما باید مدرک پیشمو بگیرم؟
  باید حتما مدرک زبان داشته باشم؟
  چه جوری و کی باید اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. می توانید در کالج های کشور استرالیا مشغول به تحصیل شوید و در خصوص تحصیل در این کشور باید سن شما و مدرک زبان شما مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. mj می گوید:

  سلام خدمت اقای دکتر ملک پور شرایط سنی کمنرین وبیشترین برایرتحصیل در رشته دندان پزشکی در استرالیا وانگلستان چیست؟ ایا دیپلم باید حتما تجربی باشد ؟باتشکر

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. با تحصیل در کالج های پیش پزشکی انگلیس و استرالیا می توانید برای ادامه تحصیل در این کشورها اقدام نمایید. در صورتی که سن متقاضی کم باشد (هر سنی) می توان برای مقطع مورد نظر در مدارس این کشورها اقدام نمود اما نهایتا تا سن ۲۳ سالگی فرد می تواند برای اخذ ویزای کشورهای نامبرده اقدام کند. برای بررسی بیشتر متناسب با رزومه خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. شهرزاد می گوید:

  سلام دکتر ملک پور وقت شما بخیر امیدوارم سلامت باشید بسیار سپاسگذارم که وقت میزارید و به این همه سوال پاسخ میدین .دکتر ملک پور من ۲۳سالمه و در دانشگاه مهندسی خوندم اما به دلیل بی علاقه ای به رشته م اونو رها کردم در نتیجه چندماهی است که برای انتخاب کشور و رشته ای مناسب در کشورهایی مثل استرالیا، اتریش، انگلستان، امریکا تحقیق کردم ، طبق علاقه ای که از نوجوونی داشتم قصد تحصیل در رشته پزشکی رو دارم اما بعد مشورت ها و تحقیقات بسیار متوجه شدم که هزینه تحصیل در این رشته برای من بسیار سنگین است با توجه به اینکه باید بخش اعظمی از هزینه تحصیلم رو بتونم از طریق کار در عین تحصیل تامین کنم نمیدونم امکان پذیر هست برای من یا خیر؟؟؟ بعضی از دوستان با توجه به شرایط اقتصادی رشته های مدیریتی رو پیشنهاد دادن که شهریه های به نسبت پایین تری هم دارن، با توجه به این شرایط نظر شما رو در مورد اینکه ایا من میتونم پزشکی بخونم و این در کدوم یک از این کشور ها امکان پذیر بدونم؟ و اگر نیست رشته های مدیریتی در کدوم کشور ها آتیه بهتری دارن و امکان پذیر؟؟ پیشاپیش از پاسخ و لطف شما سپاسگذارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   شرایط برای همگان وجود دارد فقط باید از راه درست اقدام نمایید. شرایط شما شرایط بدی نیست بهتر است با دفاتر همکار یا دفتر مرکزس اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.