تحصیل پزشکی در مالتا

 

تحصیل پزشکی در مالتا 2018 در این مقاله باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که دانشجویان بسیاری قصد مهاجرت به مالتا و تحصیل پزشکی در مالتا را دارند بنابراین باید با اطلاعات کامل و جامع در مورد تحصیل پزشکی در مالتا اقدام به تحصیل نمایند. تحصیل پزشکی در مالتا می تواند یکی از گزینه هایی باشد که افراد متقاضی تحصیل پزشکی می توانند انتخاب نمایند چرا که این امکان را دارند که بتوانند در بهترین دانشگاهها و با هزینه های مناسب به تحصیل پزشکی در مالتا بپردازند. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در مقاله فوق شرایط تحصیل پزشکی در مالتا را بررسی می نماید تا دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در مالتا بتوانند با اطلاعات کامل گامی در این مسیر بردارند.

چه شرایطی برای تحصیل پزشکی در مالتا وجود دارد؟ هزینه های تحصیل پزشکی در مالتا به چه صورت می باشد ؟

شرایط تحصیل پزشکی در مالتا :

دانشگاه مالتا یکی از معتبر ترین و برترین دانشگاهها برای تحصیل پزشکی می باشد که دانشجویان می توانند برگزینند. برای تحصیل پزشکی در مالتا شخص متقاضی باید بتواند دیپلم 12 ساله خود را اخذ نماید تا امکان اخذ پذیرش برای وی مهیا گردد. اشخاصی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید بدانند که می توانند در مالتا به زبان انگلیسی تحصیل نمایند اما اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی در مالتا را دارند باید بتوانند مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه نمایند که این مدرک بهتر است IELTS 6.5 باشد . در اینجا بهتر است این نکته را بدانید که اشخاصی که قصد تحصیل در مالتا را دارند می توانند یک دوره زبان را در مالتا بگذرانند و سپس وارد دانشگاه شوند .

دانشگاه maltese علاوه بر اینکه جز دانشگاههای معتبر در رشته پزشکی و دندانپزشکی . جراحی و . . . می باشد رشته های دیگر را نیز مانند هنر ، اقتصاد، حسابداری ، مدیریت ، انواع رشته های مهندسی ، فناوری اطلاعات ، رسانه ، حقوق ، علوم پایه ، الهیات و . . . ارائه می نماید.

دانشگاه مالت که جز برترین دانشگاهها برای رشته های پزشکی می باشد یک دوره علوم پایه را برای دانشجویانی که تحصیلات خود را در خارج از مالتا و اتحادیه اروپا گذرانده اند برگزار می کند تا شخص دانشجو با اطلاعات کافی و شرایط مساعد تر بتواند به دانشگاه مالتا ورود و برای رشته پزشکی ورود نمایدو تحصیلات خود را در این رشته آغاز نماید.

برای تحصیل پزشکی در مالتا دانشجویان باید بتوانند آزمون ورودی رشته پزشکی را با موفقیت پشت سر بگذارند که در صورت قبولی می توانند وارد رشته پزشکی گردند. پس از ورود  به رشته پزشکی دانشجویان در ابتدا باید یک دوره 2 ساله از دورس علوم پایه را پشت سر بگذراند و پس از پایان این دوره می توانند دروس رشته پزشکی را پشت سر بگذارند.

اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی در مالتا را دارند می توانند بورسیه تحصیلی اخذ نمایند البته بهتر است بدانید که این بورس تحصیلی بیشتر برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و انگلستان می باشد که با اخذ بورس تحصیلی می توان هزینه های تحصیل و تا حدودی هزینه های زندگی را نیز پوشش داد.

یکی از مدارسی که در بریتانیا وجود دارد مدرسه عالی پزشکی به نام بارتز می باشد که این مدرسه برنامه پزشکی MBBS  لندن را در مالتا و به زبان انگلیسی ارائه می نماید.

برنامه  MBBS در مالت یک دوره 5 ساله می باشد که در مدرسه پزشکی بارس در لندن ارائه و آموزش داده می شود . دانشجویانی که دوره پزشکی MBBS  در مالت را می گذرانند مدارک پزشکی خود را از دانشگاه  QUEEN MARY BARTS از لندن دریافت می نمایند.

هزینه های تحصیل پزشکی در مالتا:

در مورد تحصیل در مالتا بهتر است بدانید که هر ساله تعداد بسیاری از افراد به دلیل مناسب بودن شرایط آب و هوایی و همچنین مهیا بودن تحصیل به زبان انگلیسی مالتا را برای تحصیل پزشکی و یا حتی تحصیل در رشته های دیگر انتخاب می نمایند. همچنین دانشگاه مالت یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاههای مالتا برای اشخاصی است که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند می باشد به همین دلیل هر ساله دانشجویان بین المللی بسیاری جذب این دانشگاه می شوند.

طول دوره تحصیل در رشته پزشکی در مالتا 6 سال می باشد که دانشجویان باید این دوره را پشت سر بگذرانند. همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های دندانپزشکی را دارند باید بدانند که طول دوره در رشته های دندانپزشکی در حدود 5 تا 6 سال خواهد بود و اشخاصی که قصد دارند برای تخصص خود مالتا را انتخاب نمایند باید بدانند که طول دوره تخصص در حدود 3 تا 6 سال به طول می انجامد .

در مورد هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در مالتا باید گفت که هزینه تحصیل در این رشته و برای دانشجویان بین المللی بسیار بیشتر از دانشجویان اروپایی خواهد بود چرا که هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و برای دانشجویان بین المللی در حدود 35000 یورو در سال خواهد بود که شخص دانشجو باید بتواند هر ساله این مبلغ را تامین نماید.

شاید نکته جالبی که مورد توجه دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در مالتا باشد این باشد که اشخاصی که از دانشگاههای مالتا مدرک پزشکی خود را اخذ می نمایند این امکان را دارند که در دانشگاههای اتحادیه اروپا و همچنین انگلستان دوره تخصص خود را نیز بگذرانند همچنین امکان کار نیز برای این افراد در انگلستان  و همچنین در اتحادیه اروپا نیز وجود خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا :

1: ارائه پاسپورت شخص متقاضی تحصیل

2: ارائه ترجمه به همراه اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات شخص متقاضی

3: ارائه ترجمه به همراه اصل مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات شخص متقاضی تحصیل

4: ارائه گواهی سلامت فرد متقاضی تحصیل

5: ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی تحصیل

6: ارائه گواهی عدم سو پیشینه فرد متقاضی تحصیل

7: ارائه نامه پذیرش شخص دانشجو

در انتها و در مورد تحصیل پزشکی در مالتا باید بدانید که اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی در مالتا را دارند باید بتوانند پس از گذراندن آزمون ورودی و قبولی در آزمون پزشکی می توانند وارد رشته پزشکی شوند اما نکته ای که در مورد تحصیل پزشکی در مالتا وجود دارد این است که اشخاصی که قصد ورود به رشته پزشکی را دارند بهتر است سن آنها کمتر از 23 سال باشد تا بتوانند برای آزمون ورودی دوره های پزشکی اقدام داشته باشند. همچنین نکته ای که وجود دارد این است که در حال حاضر برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مالتا را دارند این امکان وجود دارد که بتوانند در ابتدا با یک دوره زبان ورود نمایند و پس از ارائه مدرک زبان خود بتوانند در آزمون پزشکی در مالتا شرکت نمایند و در صورت قبولی وارد رشته پزشکی شوند.

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی در مالتا می پردازد همچنین می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

2 پاسخ
 1. فروغ گفته:

  سلام
  من دانشجوی پزشکی هستم .درصورتیکه مردک پزشکی روداشته باشم و بخام مهاجرت کنم جهت ورود به دانشگاه مالتا باید آزمون ورودی بدم یا مدرکم قبوله و میتونم تطبیق واحد بدم؟
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.