تحصیل پزشکی در لهستان

تحصیل پزشکی در لهستان در سال 2018 برای متقاضیان ایرانی امکانپذیر است ؟ آیا می خواهید در باب تحصیل پزشکی در لهستان اطلاعات مفیدی به دست آورید؟ آیا در مورد دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در لهستان بی خبر هستید؟ در این مقاله سعی داریم تا شما عزیزان را با تحصیل پزشکی در لهستان بیشتر آشنا کنیم و مواردی که در خصوص تحصیل پزشکی در لهستان مهم و ضروری هست را برای شما بازگو نماییم. شما عزیزان می توانید با خواندن این مقاله در مورد تحصیل پزشکی در لهستان اطلاعات کاملی به دست آورید و در صورتی که می خواهید در خصوص مهاجرت به لهستان و تحصیل در لهستان اطلاعات خود را کامل کنید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE  در ارتباط باشید.

 

تحصیل پزشکی در لهستان فرصتی است بسیار عالی برای  آموزش دیدن  در یکی از بهترین دانشگاههای پزشکی دنیا . پزشکی عمومی 6 ساله، ورود 4 ساله فارغ التحصیل، دندانپزشکی 5 ساله و داروخانه 5 ساله، 3 ساله پرستاری، برنامه های دوره founadation به زبان انگلیسی از جمله پر طرفدارترین دوره ها  است که دانشجویان را از همه کشورهای دیگر جذب می کند. دانش آموزان زیادی از خیلی از کشور های جهان همانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، نروژ، سوئد، اسرائیل، عربستان سعودی، ترکیه، نیجریه، غنا، هند، چین، وبسیاری دیگر از کشورها این موضوع  را می پذیرند  و همچنین درخواست برای این کشور افزایش میابد.

 

دکتر ماریا سیمیونوف دکتر ماریا سیمیونوف که در دسامبر 2008 به اطلاع عموم رسانده بود، در حالی که یک گروه از شش جراح را در یک عمل جراحی 22 ساعته رهبری کرد، انجام اولین پیوند چهره در ایالات متحده در کنیی کولپ لهستانی است او در سال 1974 از دانشکده پزشکی پوزنان فارغ التحصیل شد. او تحصیلات خود را افزایش داد و در سال 1985 دکترای خود را دریافت کرد. در میکروسکوپ جراحی و سپس در سال 1992 همایش در علوم پزشکی شرکت کرد. او قبل از مهاجرت به آمریکا به عنوان استاد رئیس جمهور لخ کچینسکی برای تحصیل پزشکی در لهستان شناخته شد.

 

این دانشگاه هایی که در کشور لهستان آموزش پزشکی میدهند به عنوان  تحصیل پزشکی در لهستان یکی از بهترین موارد و  گزینه ها برای دانش آم.زان متقاضی پزشکی  است که می هواهند خارج از کشور این رشته را تحصیل کنند و به مطالغه بپردازند. در کشور لهستان بالغ بر بیش از ۱۱ دانشگده وجود دارد که آموزش رشته پزشکی را به دانش آموزان ارائه می دهد. پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی رشته هایی هستند که در دانشگاه های پزشکی در کشور لهستان ارايه می شود، دوره پزشکی در کشور لهستان دوره ای  ساله است که به دانشحویان متقاضی این رشته ارایه می شود. این موضوع بسیاری از دانشجویان را از کانادا انگلیس و آمریکا جذب میکند. اکثر دانشگاه های پزشکی نیز دوره پایه ای foundation را برای مطالعات پزشکی  به زبان انگلیسی سازماندهی می کنند؛ و کسانی که علاقه مند به تحصیل در لهستان می توانند یک سال زبان لهستانی را دنبال کنند.

بدون شک تحصیل پزشکی در لهستان طبق نظام آموزشی خاص این کشور صورت می پذیرش و همانگونه که مستحضر هستید٬ این نظام آموزشی استاندارد های خاص خود را ار اتحادیه اروپا و وزارت آموزش این کشور دارد که مراجع پزشکی فراوانی از جمله ایالت متحده نیز این نظام را تایید کرده اند. در همین راستا از ویژیگی های إتمام تحصیل در این کشور٬ امکان حضور و کار در بیمارستان هایی میباشد که با بسیاری از کشور های معتبر دنیا قرارداد دارند.

 

دوره های پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی:

 

دوره پایه: دوره ی آمادگی یک ساله پزشکی

دوره کارشناسی ارشد: برنامه 6 ساله،

دوره پزشکی ثبت نام فارغ التحصیل: برنامه شتاب دهنده 4 ساله،

برنامه دندانپزشکی: 5،0 تا 5/5 سال برنامه MDS،

برنامه داروسازی: برنامه داروخانه 5 ساله،

دوره پرستاری: 3 سال B.Sc. برنامه پرستاری

دوره دکترا: برنامه دکترای پزشکی 3 ساله،

 

دانشگاه های پزشکی لهستان

 

آکادمی پزشکی بلایستوک، برنامه های 6 ساله؛

دانشگاه پزشکی بیدگوشچ، دانشکده دوم، برنامه 6 ساله؛

آکادمی پزشکی گدانسک، برنامه 6 ساله؛

دانشگاه پزشکی لودز، برنامه 4 ساله انتی پزشکی، برنامه پزشکی 6 ساله؛ 5 سال برنامه دندانپزشکی؛ 3 سال پرستاری؛ 1 سال مالی؛ برنامه دکترای 3 ساله و غیره

دانشگاه پزشکی لوبلین، برنامه های 4 ساله و 6 ساله؛

کالج پزشکی Jagiellonian، برنامه های 4 سال و 6 سال؛

آکادمی پزشکی Pomeranian، برنامه 6 ساله؛

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی پزنان: برنامه سالانه 4 ساله، برنامه 6 ساله M.D.، 5 ساله D.D.S. برنامه 6 ساله Pharm.D. برنامه و 3 سال تحصیلات تکمیلی برنامه های فیزیوتراپی در انگلش،

دانشگاه پزشکی سیلسیا، برنامه های 4 ساله و 6 ساله؛

دانشگاه پزشکی ورشو، برنامه های پزشکی 4 سال و 6 سال؛ 5 سال دندانپزشکی، دوره 5 ساله کارشناسی ارشد داروسازی؛

دانشگاه پزشکی وروکل، 6 سال پزشکی و 5 سال دندانپزشکی برنامه های انگلیسی؛

پذیرش در مدارس پزشکی

عمومی پزشکی: 4- (فارغ التحصیل) و برنامه 6 ساله

دامپزشکی: برنامه 6 ساله

دندانپزشکی: برنامه 5 تا 6 ساله

داروخانه: برنامه 5 تا 6 ساله

پرستاری: برنامه 3 تا 4 ساله

فیزیوتراپی: برنامه 3 تا 4 ساله

تخصص پزشکی: برنامه 3 تا 6 ساله

و غیره.

 

در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با موضوع تحصیل پزشکی در لهستان و راهایی برای اقدام برای تحصیل پزشکی در لهستان آشنا سازیم. شما عزیزان با این مقاله با دانشگاه ها و مزایای تحصیل پزشکی در لهستان آشنا شدید و می توانید با دید بازتری در مورد تحصیل پزشکی در لهستان تفکر کرده و اقدام نمایید. شما سروران گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل پزشکی در لهستان با مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای MIE  با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در تماس باشید .

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.