, ,

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز بهترین فرصت برای دانشجویان بین­المللی جهت تحصیل پزشکی در اروپاست. دانشگاه چارلز یکی از پرطرفدارترین دانشگاه­های اروپاست که در رتبه­ بندی جهانی در سطح خوبی قرار گرفته است، لذا دانشجویان بین­المللی علاقمند به تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز هستند و تحصیل در این دانشگاه به رویایی برای دانشجویان بین­المللی مبدل شده است. ما بر آن باوریم که این رویا دست یافتنیست و با اطلاع از شرایط تحصیل در این دانشگاه امکان تحصیل پزشکی یکی از بهترین دانشگاه­های اروپا وجود دارد. سؤالات زیادی در ارتباط با تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز مطرح می­شود من ­جمله اینکه آیا تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز برای دانشجویان ایرانی امکان­پذیر است؟ آیا محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز وجود دارد؟ برای ورود به دانشگاه چارلز چه شرایطی لازم است؟ شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز چقدر است؟ پاسخ به این سؤالات و اطلاعات کامل و جامع در مورد تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز در این مقاله مطرح می­شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک­پور ( با همکاری مؤسسه مشاوره­ای اتریش MIE ) تهیه گردیده است.

دانشگاه چارلز در ۷ آوریل ۱۳۴۸ توسط چارلز ششم تأسیس گردید. این دانشگاه یکی از قدیمی­ترین دانشگاه­های اروپاست و ۴ دانشکده الهیات، علوم، قانون و پزشکی دارد. رتبه این دانشگاه در سطح جهان ۳۱۴ اعلام شده است و در سطح اروپا رتبه ۲۵۰ تا ۳۰۰ را در سال­های گذشته داشته است، البته این دانشگاه یکی از برترین و در واقع بهترین دانشگاه پزشکی پراگ است. دانش­آموزانی که مدرک دیپلم ۱۲ ساله را دارند شایستگی ورود به دانشگاه چارلز را خواهند داشت البته برای ورود به این دانشگاه می­بایست یک آزمون ورودی با کسب رتبه حداقل۲۱۰۰ پشت سر بگذارند. در این آزمون دروس زیست، شیمی، فیزیک و یا ریاضیات مطرح می­شود و دانش­آموزان می­بایست یک آزمون کتبی و یک آزمون شفاهی را پشت سر بگذارند، البته به دلیل اینکه شرکت در این آزمون ساده نیست دانش­آموزان بین­المللی در اغلب مواقع در ابتدا از کالج­های ورود به پزشکی پذیرش اخذ می­نمایند یعنی در واقع یک دوره یک ساله­ی فاندیشن را پشت سر می­گذارند و پس از این دوره در آزمون ورودی دانشگاه شرکت می­کنند.

1444 تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز

شرایط آزمون ورودی

 

۱ – آزمون کتبی : این آزمون شامل دروس شیمی، زیست­شناسی، فیزیک یا ریاضیات است. سؤالات مربوط به درس شیمی ۲۵ سؤال – زیست­شناسی ۲۵ سؤال – فیزیک یا ریاضیات ۱۰ سؤال است. مدت زمان این آزمون کتبی ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه است.

۲ – مصاحبه شفاهی یا آزمون شفاهی : این آزمون به تست شخصیت و انگیزه متقاضی مربوط می­شود.

هر ساله بیش از ۳۱۰۰ دانشجو در دانشگاه چارلز تحصیل می­کنند و بیش از ۶۵۰ کارشناس آموزشی و استاد مشغول به تدریس در این دانشگاه هستند. این دانشگاه اولین دانشگاه پزشکی است که در قرن چهاردهم تأسیس شد و یکی از ۴ دانشگاه اصلی پزشکی پراگ است.

امتحان ورودی دانشگاه چارلز یکی از دشوارترین آزمون­های پزشکی است و ۲۵ درصد دانش­آموزانی که در این امتحان ورودی شرکت می­کنند موفق به پذیرش در رشته­های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی این دانشگاه می­شوند. امتحان ورودی دانشگاه چارلز ۳بار در سال در ماه­های ژانویه، می و آگوست برگزار می­شود. دوره­ی پزشکی دانشگاه چارلز ۶ سال، دندانپزشکی ۵ سال و داروسازی ۵ سال است. نتایج شرکت در آزمون ورودی پزشکی دانشگاه چارلز ۲ هفته بعد از آزمون اعلام می­گردد. دوره­های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به دو زبان انگلیسی و زبان چکی تدریس می­گردد. همان­طور که اشاره کردیم دانش­آموزان پیش از شرکت در آزمون ورودی یک دوره فاندیشن پزشکی را در چک می­گذرانند در کالج­های مختلفی برگزار می­گردد که در ادامه یکی از بهترین کالج­های پزشکی را معرفی می­کنیم.

البته پیش از معرفی کالج­های معتبر پزشکی در چک بهتر است بدانید هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه چارلز سالیانه حدودا ۱۴ تا ۱۵ هزار دلار است و هزینه زندگی دانشجویان در چک ماهیانه ۸۰۰ دلار برآورد شده است. یکی از بهترین کالج­های پزشکی در چک کالج اَبی است. این کالج یک شعبه دیگر در  مالورن  نیز دارد.Malvern انگلستان در شهر

در سال اخیر تقریبا ۹۹% دانش­ آموزان این کالج موفق به ورود به دانشگاه­های پزشکی پراگ شده­اند. این کالج با همکاری دانشگاه چارلز در پراگ راه­اندازی شده است و بیش از ۲۵ سال است که دانش­آموزان این کالج به دانشگاه چارلز ورود پیدا می­کنند. کالج اَبی دوره­های یک ساله­ی آمادگی ورود به رشته پزشکی را ارائه می­کند. دانش­آموزان بین­المللی که در کالج اَبی در انگلستان و یا شعبه پراگ این کالج تحصیل می­کنند امکان ورود به دانشگاه چارلز را خواهند داشت. در هر سال تحصیلی دو ترم در کالج اَبی ارائه می­شود. در ترم اول در ماه سپتامبر و ترم بعد در ماه ژانویه.  دانش­آموزانی که در ماه سپتامبر وارد کالج می­شوند دو ترم و در واقع یک سال تحصیلی را می­گذرانن اما دانش­آموزانی که در ماه ژانویه وارد دانشگاه می­شوند یک ترم یا در واقع ۵ ماه تحصیلی را در این کالج می­گذرانند و پس از شرکت در آزمون وارد دانشگاه­های پزشکی چک بویژه دانشگاه چارلز می­شوند. مجتمع آموزشی کالج اَبی در چک یکی از بهترین مراکز آموزشی است که علاوه­بر کلاس­های درس و آزمایشگاه­ها و مراکز آموزشی، خوابگاه­های دانش­آموزان را نیز در این مجتمع برای دانش­آموزان فراهم آورده است. دانش­آموزان حتی بدون نیاز مدرک پیش دانشگاهی می­توانند وارد این کالج شوند و در واقع پس از اخذ مدرک دیپلم می­توانند دوره فاندیشن را در کالج اَبی بگذرانند هم­چنین نیازی به ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از این کالج نیست و تنها با مصاحبه سطح زبان دانش­آموزان بررسی می­شود. دانش­آموزانی که نیاز به گذراندن دوره زبان انگلیسی و تکمیل زبان خود دارند، این کالج دوره­های زبان انگلیسی را نیز ارائه می­کند. هم­چنین برای تحصیل در دوره فاندیشن و تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز محدودیت سنی وجود ندارد و دانشجویان در هر سنی می­توانند پزشکی را در دانشگاه چارلز و کالج اَبی تحصیل نمایند.

 

دوره­های آموزشی کالج اَبی

دوره­ی فاندیشن در شهر مالورن انگلستان و در شهر پراگ ارائه می­شود. این دوره شامل دو ترم در ماه­های سپتامبر و ژانویه می­باشد. البته کالج اَبی در چک مختص به رشته پزشکی و در شهر مالورن انگلستان برای آمادگی ورود به سایر رشته­های تحصیلی نیز هستند. کالج اَبی در شهر مالورن انگلستان دوره­های دبیرستان و یا جی سی اس ای را نیز برای دانش­آموزان دبیرستانی برگزار می­کنند.

 

محتوای دوره­ی آموزشی فاندیشن

در این دوره یک ساله دروس شیمی، زیست­شناسی، فیزیک، ریاضیات و زبان انگلیسی آموزش داده می­شود.

 

هزینه تحصیل در کالج اَبی

هزینه تحصیل برای دانش­آموزان ورودی ترم سپتامبر ۱۷۵۰۰ یورو برای یک سال تحصیلی است که این هزینه شامل شهریه و خوابگاه است. شهریه برای ترم ژانویه ۱۴۵۰۰ یورو است که این هزینه شامل شهریه تحصیلی و خوابگاه دانش­آموز است. خوابگاه­های دانشجویی در ساختمان آموزشی کالج اَبی واقع شده است که این موضوع مزیت بسیار زیادی برای دانش­آموزان داخواهد داشت من­جمله اینکه هزینه­های رفت و آمد دانشجو را کاهش خواهد داد. همان­طور که اشاره نمودیم در سال گذشته بیش از ۹۹ درصد دانشجویان کالج اَبی موفق به ورود در رشته­های پزشکی دانشگاه­های پزشکی پراگ شده­اند. در واقع دانشجویانی که در آزمون ورودی دانشگاه چارلز نمره قبولی را کسب نمی­نمایند می­توانند وارد دانشگاه­های دیگر پزشکی پراگ شوند. تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز مقدمات کسب بهترین درجات علمی در اروپاست. درواقع دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک پزشکی، دندانپزشکی و یا دکترای داروسازی دانشگاه چارلز می­شوند می توانند در بهترین کشورهای دنیا مشغول به فعالیت شوند. با شرایطی که در این مقاله شرح نمودیم می­توان گفت همه­ی افرادی که علاقمند به تحصیل پزشکی در دانشگاه­های معتبر اروپا هستند می­توانند تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز را تجربه کنند و درواقع با شرکت در دوره­های فاندیشن پزشکی کالج­های چک می­توانند شانس بالاتری برای قبولی در آزمون پزشکی دانشگاه چارلز داشته باشند.

ما برای اخذ پذیرش از کالج­های پزشکی چک شما را راهنمایی می­کنیم تا مسیر بهتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه چارلز داشته باشید.

این مقاله درباب تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز توسط مؤسسه حقوقی ملک­پور ( با همکاری مؤسسه مشاوره­  MIE ارائه گردیده است.) برای پاسخ به هرگونه سؤال در رابطه با تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز می­توانید با مشاورین ما در مؤسسات همکار تماس بگیرید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز
به این پست امتیاز دهید!
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (12 نظرات, میانگین: 4٫92 از طریق 5)
Loading...
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *