تحصیل در ایتالیا

 • تحصیل در ایتالیا در یک نگاه
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع لیسانس
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا
 • هزینه های تحصیل در ایتالیا
 • نکات برجسته تحصیل در ایتالیا
 • کارضمن تحصیل در ایتالیا
photo 2018 11 28 02 35 40 273x300 تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در ایتالیا در یک نگاه

اکنون دانشجوهای بسیاری از اقصی نقاط جهان هستند که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا می باشند، از بین این کشورها کشور ایتالیا شرایط خوب و قابل توجهی را برای دانشجوهای خارجی بخصوص دانشجوهایی که از کشورهای جهان سوم و آسیایی به ایتالیا سفر می کنند. تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در هر سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر می باشد.

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا این امکان را برای شما بوجود می آورد که بصورت رایگان در معتبر ترین دانشگاه های دنیا مشغول به تحصیل شوید، علاوه بر این حتی در اکثر مواقع برای دانشجوهای خارجی امکان گرفتن بورس تحصیلی بالای ۷۰ درصد وجود دارد که معمولا موفق به اخذ آن می شوند.

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع کارشناسی می بایست پس از کسب مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه های ایتالیا کنند. در ایتالیا برای ورود به مقطع لیسانس بسیاری از رشته ها نیازمند گذراندن امتحان ورودی هستند ولی به تعداد محدودی دانشگاه بدون آزمون ورودی در مقطع لیسانس نیز وجود دارد.

البته روش دیگری نیز به علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا در ایران ارائه می شود. سفارت ایتالیا در تهران هر ساله کلاس های زبان ایتالیایی برگزار می کند که در آن در طول ۳ ترم، سه کتاب (Espresso) تدریس می شود. هر ترم شامل ۳۳ جلسه ی ۲ ساعته و در سه روز هفته می باشد.

در صورتی که دانشجو بتواند ۹۰% نمره را درامتحانات بدست آورد می تواند جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای ایتالیا به سفارت معرفی می شود. البته این کار پس از آموزش دو کتاب اول صورت می گیرد. البته گفتنی است تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا به صورت انگلیسی هم امکان پذیر است و دانشجو می تواند بدون مدرک زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز تحصیل کند.

مقطع لیسانس در کشور ایتالیا ۳ الی ۴ ساله است. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد. البته قابل توجه متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا که اخذ بورسیه های تحصیلی در این مقطع نیز امکان پذیر است که در قسمت های بعدی متن توضیح کامل در مورد آن داده میشود.

فایل صوتی استاد ملک پور در باب تحصیل لیسانس در ایتالیا

audio تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

ایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس کشور ایتالیا را برای این دوره خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند بصورت کاملا رایگان و یا ارزان مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشورایتالیا دو ساله است.

دروس دانشگاهی کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد، البته اکثر دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا پذیرش تحصیلی اخذ می کنند معمولا موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی می شوند.

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکتری

دانشگاه های ایتالیا جزو برترین دانشگاه های اروپا می باشند که متقاضیان بسیار زیادی از کل کشورهای دنیا دارد. افرادی که متقاضی تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکتری هستند این شانس را دارند که علاوه بر اینکه بصورت رایگان تحصیل می کنند، بورسیه های تحصیلی از دانشگاه نیز دریافت کنند که تمامی هزینه های زندگیشان را پوشش می دهد. همچنین برتری دیگری که دانشگاه های ایتالیا نسبت به سایر دانشگاههای اروپا دارد این است که بصورت انگلیسی هم می شود تحصیل کرد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری شخص متقاضی نیازمند گذراندن دیپلم ۱۲ ساله و لیسانس ۴ ساله و فوق لیسانس ۲ ساله می باشد. در ادامه متن در مورد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری توضیح کامل داده می شود.

اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا

هزینه های تحصیل در ایتالیا

یکی از مطالب بسیار جالب در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا این است که بر اساس قانون این کشور، تحصیل باید برای همه اقشار امکان پذیر باشد. در همین راستا، در تمامی دانشگاه های دولتی در ایتالیا، شهریه تحصیلی بر اساس میزان درآمد سالیانۀ خانوادۀ دانشجو تعیین می شود.

اگر بخواهیم از جنبه هزینه های زندگی کشور ایتالیا را با کشورهای همسایه ایران مقایسه کنیم می توان گفت هزینه تحصیل در ایتالیا با دانشگاه های ترکیه و ارمنستان و سایر کشورهای همسایه تقریبا برابر است با این تفاوت که سطح کیفیت دانشگاه در ایتالیا با کشوری مثل ترکیه و ارمنستان اصلا قابل قیاس نیست هم چنین اگر در نهایت شخص دانشجو قصد گرفتن اقامت دائم آن کشور را داشته باشد، قطعا کشورهای اروپایی و عضو شنگن را نمیتوان با کشورهایی مانند کشورهای همسایه ایران مقایسه کرد.

بورسیه های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی برای متقاضیان ایرانی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و همچنین بورسیه ۸۰۰۰ و ۱۳۷۰۰یورویی برای دکتری فارغ از معدل تحصیلی

بسیاری از دانشجو ها در اکثر کشورها بدنبال اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا هستند که دستیابی به این مهم شاید خیلی به سادگی ملموس نباشد و اصلا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی یک کار بسیار دشوار می باشد اما یک ویژگی خاص تحصیل در ایتالیا، وجود کمک هزینه های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی در سال برای متقاضیان خارجی است که فارغ از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان می توانند از استان محل تحصیلشان در ایتالیا دریافت نمایند. این بورسیه ها از انواع بورسیه های دانشجویان ممتاز مجزا است و احتمال دریافت آن برای متقاضیان ایرانی بسیار بالاست. اکثر دانشجویان ایرانی که در ایتالیا مشغول به تحصیل اند از این بورسیه ها استفاده می کنند و مقدار زیادی از هزینه های زندگی شان را در دوران تحصیل پوشش می دهند.

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا
بورسیه تحصیلی در ایتالیا

فایل صوتی استاد ملک پور در باب بورسیه در ایتالیا

audio تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

فایل تصویری استاد ملک پور در باب بورسیه تحصیلی در ایتالیا

video تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

نکات برجسته تحصیل در ایتالیا

شهرت جهانی در رشته هایی چون معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی

ایتالیا به لطف داشتن اساطیر کهنی چون میکلانژ، رافائل، فراگامو، مارکو پولو، دانته، گالیله، داوینچی و بزرگان دوره معاصر این کشور چون انزو فراری، جورجو آرمانی، گوچی و آندره آ بوچلی همواره به عنوان کشوری با مردمان خلاق و مبتکر در جهان مشهور بوده است. این موضوع به ویژه در عرصه هنر و شاخه های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا دارد.

پس گفتنی است که دانشجویان ایرانی که در رشته های مزبور فارغ التحصیل شده اند یا قصد ادامه تحصیل در این رشته ها را دارند دانشگاههای ایتالیا با توجه به رتبه ای که در این رشته ها در دنیا دارند همچنین با توجه به هزینه های تحصیلشان گزینه ای مناسب برای ادامه تحصیل می باشد.

کیفیت و شاخص های بالای زندگی

کشور ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالایی در زمینه های مختلف از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای و سایر موارد می باشد.

تفاهمات فرهنگی و تاریخی بسیار با ملت ایران

هر دو کشور ایران و ایتالیا به دلیل داشتن تاریخ و تمدن دیرینه دارای مشترکات تاریخی و فرهنگی زیادی می باشند که آن را می توان به وضوح در زندگی روزمره و فرهنگ مردم هر دو کشور مشاهده نمود.

کارضمن تحصیل در ایتالیا

کار ضمن تحصیل در ایتالیا علیرغم کار تمام وقت در کشور ایتالیا بهتر پیدا می شود چون همانطور که مطلع هستید کشور ایتالیا به دلیل کمبود کار و وجود رکود اقتصادی بیشتر افراد دانشجو را به عنوان کار ضمن تحصیل در ایتالیا و کارهای دانشجویی و پاره وقت انتخاب می کند.موسسات کاریابی در کشور ایتالیا همواره همه وقت کار ضمن تحصیل در ایتالیا به شما پیشنهاد می دهند.

سخن آخر

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا را میتوان موقعیت مناسبی برای دانشجویان حساب کرد . زیرا این کشور شرایط بسیار خوبی برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی دارد . البته هر شخص دارای شرایط متفاوتی است و از این رو پیشنهاد میگردد با دید باز و مطالعات کافی اقدام به اپلای و تحصیل در ایتالیا نمایید . مهاجرت به ایتالیا نیز در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است ولی هر شخص دارای شرایط گوناگونی برای مهاجرت است که باید دقیق بررسی گردد .

121 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. آرمین گفته:

  سلام و درود

  میبخشید مدرک کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ادامه تحصیل در ایتالیا مورد پذیرش هست؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. عسل محمدی گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  من ارشد حسابداری خوندم میخوام برا ادامه دکترا به ایتالیا برم میخواستم شرایطش رو بدونم و اینکه داشتن مدرک زبان انگلیسی حتما جز شرایطش هست؟
  ممنون

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 3. غزل گفته:

  سلام،من دانشجوی رشته ی روانشناسی مقطع کارشناشی هستم،میخواستم بپرسم برای مقطع کارشناسی ارشد اگر بخوام برام ایتالیا اقدام کنم دانشگاه هایی مثل المان وجود داره که به زبان خود اون کشور باشه و انگلیسی نباشه و رایگان باشه؟چون درالمان این شرایط هست که دانشگاهی که به زبان المانی هست هزینه ی خیلی کمی باید پرداخت کرد،میخواستم بدونم تو ایتالیا هم همچین شرایطی هست؟یا باید باگرفتن مدرک ایلتس و پرداخت هزینه بین۸۰۰ تا۱۰۰۰یورو میتونیم پذیرش بگیریم؟تو ایتالیا میشه با گرفتن مدرک ایتالیایی بوصرت رایگان تحصیل کرد؟اگه میشه راهنماییم کنید ممنون.

  پاسخ
 4. navid گفته:

  باسلام و وقت بخیر..من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید هستم…من سه تا سوال از شما دارم اول اینکه first call فقط مختص دانشگاه میلان هست یا کل دانشگاه های ایتالیا و تاریخ first call چه موقعیه؟ دوم اینکه من شنیده بودم میشه بدون مدرک زیان اقدام کرد و تا وقت سفارت فرصت برای گرفتن اون هست آیا چنین چیزی هست؟ سوال سوم و مهمترین سوالم که اصلا دوره ای ارشد ساخت و تولید توی ایتالیا ارایه میشه یا نه؟

  ممنون از سایت عالی تون

  پاسخ
 5. سارا گفته:

  سلام
  من دانشجو کارشناسی شیمی بودم و انصراف دادم سال97
  الان میتونم با رفتن به کلاس ایتالیایی برای لیسانس یه رشته دیگه اقدام کنم؟

  پاسخ
 6. Mohammad گفته:

  با سلام و ارادت
  آیا با مدرک دیپلم فنی حرفه ای حسابداری بازرگانی (بدون پیش دانشگاهی) ، کارشناسی ناپیوسته حسابداری بازرگانی و همچنین کاردانی علمی کاربردی برق صنعتی با معدل های بالای 17 میتونم برای مقطع کارشناسی ارشد برق قدرت دانشگاه دولتی در ایتالیا (مثل دانشگاه پلی تکنیک میلان و …) تا اردیبهشت ماه(زمان اخذ مدرک آیلتس 6) اقدام کنم؟ (آخه مؤسسه گفته بود مدرک شما باید مرتبط باشه برای ارشد)
  لطفا کامل توضیح دهید
  با سپاس فراوان

  پاسخ
 7. سعیده زارعی گفته:

  سلام. من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم با معدل 15.96 از دانشگاه پیام نور، فارغ التحصیل سال 92. آیا میتونم برای کشوری ( ترجیحا المان یا ایتالیا) بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد بگیرم؟ در زیرشاخه های رشته خودم یا رشته های مدیریتی، روانشناسی، جامعه شناسی، زبان شناسی

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احتام
   شما 5 سال گپ تحصیلی دارید که برای اخذ ویزای تحصیلی لحاظ میشود و مهم است.جهت بررسی دقیق شرایط شما و ارائه بهترین مشاوره و همچنین برای کسب اصلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 8. علی مقدسی گفته:

  با عرض سلام و درود بر موسسه حقوقی ملک پور.
  بنده 19 سال سن دارم با دیپلم تجربی معدل 19 و مدرک آیلتس 7. وضع مالی چندان خوبی ندارم و میخواستم بدونم که آیا تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا ممکن هست؟کمک هزینه تحصیلی چطور؟لطفا راهنمایی کنید با سپاس فراوان از سایت فوق العاده و کارآمدتان.

  پاسخ
 9. علی مقدسی گفته:

  با عرض سلام.
  بنده ۱۸ سال سن و دیپلم علوم تجربی با معدل 19 دارم و مدرک آیلتس با نمره 7.وضع مالی چندان خوبی ندارم و میخواستم بدانم که آیا تحصیل پزشکی رایگان در ایتالیا به زبان انگلیسی ممکن هست؟ و آیا میتوانم کمک هزینه تحصیلی دریافت کنم؟
  بسیار متشکرم از شما و سایت فوق العاده و کارآمدتان.

  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5