تحصیل مهندسی در اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش از مقاطع دبیرستان امکان پذیر است و شرایط و روش های خاصی دارد.اگر تمایل دارید در باب  تحصیل مهندسی در اتریش در دانشگاه ها بیا دانشگاه فنی وین اشنایی شوید و اینکه  برنامه اموزشی در رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه های کشور اتریش شامل چه بخش هایی می شود پیشنهاد می گردد این مقاله را در باب تحصیل مهندسی در اتریش مطالعه بفرمایید.

فایل تصویری استاد ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب نکات تحصیل در اتریش

video تحصیل مهندسی در اتریش

وضعیت علمی کشور اتریش جهت تحصیل مهندسی در اتریش :

کشور اتریش با اساتید حرفه ای و بار علمی بالا ، امکانات فراوان ، تحصیل نسبتا رایگان و شرایط مطلوب بسیاری از افراد را برای تحصیل در این کشور علاقه مند کرده است .  متقاضیان با مدرک دیپلم ، قبولی در کنکور سراسری در رشته مورد نظر در کشور مبدا ، گذراندن واحد به مدت یک یا دو ترم در دانشگاه مبدا ، گواهی اشتغال به تحصیل یا عدم منع تحصیل و دیگر مدارک می توانند برای تحصیل در کشور اتریش اقدام نمایند . لازم به ذکر است در کشور اتریش اشنایی و تسلط به زبان المانی برای تحصیل و کار در این کشور ضروری است و کشور اتریش این امکان را به متقاضیان می دهد که در این کشور قبل از تحصیل در دانشگاه به تحصیل زبان بپردازند .

در کشور اتریش مدارس متوسطه ای با عنوان دانشکده فنی یا (HTL)  Höhere Technische Lehranstalt برای تحصیل متقاضیان در رشته های فنی و مهندسی وجود دارد و در رشته هایی مانند مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی الکترونیک ، مهندسی صنایع ، انفورماتیک ، فناوری اطلاعات ، مهندسی مکانیک ، مکاترونیک و شیمی سطح علمی بالایی دارد . دانش اموزان از پایه ۹ ( حداقل سن ۱۴ سال ) وارد این دوره از اموزش می شوند و به مدت ۵ سال در رشته های فنی به تحصیل می پردازند ، پس از پایان طول دوره اموزش ، دانش اموزان باید خود را برای ازمون نهایی کشور اتریش (Matura) اماده نمایند ، این ازمون شامل امتحان از دروسی مانند ریاضیات ، فیزیک و … است ، با قبولی در این ازمون دانش اموزان می توانند به طور رسمی برای ورود به دانشگاه اماده شوند . به فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی با داشتن ۳ سال سابقه کار در این زمینه Ingenieur گفته می شود .

دانشجویان برای رشته های فنی و مهندسی در کشور اتریش می توانند در دانشگاه های معمول یا دانشگاه های علوم کاربردی ( Fachhochschulen ) تحصیل نمایند ، تحصیل در این رشته مانند بسیاری از کشورهای اروپایی ۳ سال در مقطع کارشناسی و ۲ سال در مقطع کارشناسی ارشد می باشد . هدف دانشگاه های علوم کاربردی اموزش در سطوح بالا و عمل گرا بودن ، توانایی حل وظایف و مشکلات در حرفه فنی و مهندسی ، انعطاف پذیری انها و …. می باشد . برای پذیرش در این دانشگاه ها شرایطی مانند مدرک فنی و حرفه ای مناسب یا گذراندن ازمون ورودی و غیره وجود دارد . ساختار برنامه Fachhochschule متناسب با نیاز متقاضیان شامل تدریش علوم پایه ( ریاضی ، فیزیک ، شیمی ) در سال اول ، تدریس ۱۸۰ ساعت زبان انگلیسی ، علوم و دروس عمومی و تخصصی و گذراندن واحد های مربوطه می باشد .

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب مهندسی مکانیک در اتریش

audio تحصیل مهندسی در اتریش

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب مهاجرت از طریق مهندس عمران اتریش

audio تحصیل مهندسی در اتریش

بررسی تحصیل مهندسی در اتریش

برای تحصیل مهندسان به صورت فنی و تخصصی دانشگاه های بسیاری در کشور اتریش وجود دارد ، یکی از دانشگاه های دولتی که برای متقاضیان در سال ۱۸۱۵ در کشور اتریش تاسیس گشته است دانشگاه فنی  وین می باشد . این دانشگاه بزرگترین دانشگاه اتریش در رشته های فنی و مهندسی است . دانشگاه فنی وین از ۸ دانشکده تشکیل شده است که عبارتند از : دانشکده مهندسی عمران ، دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی ، دانشکده مهندسی برق و فن اوری اطلاعات ، دانشکده مهندسی مکانیک ، دانشکده مهندسی ریاضی ، دانشکده مهندسی فیزیک ، دانشکده مهندسی شیمی و دانشکده علوم رایانه . متقاضیان در این دانشگاه به مدت ۳ سال در مقطع کارشناسی به تحصیل می پردازند و پس از تحصیل با عنوان Bachelor of Science (BSc) فارغ التحصیل می شوند . برای مقطع کارشناسی ارشد با ارائه مدارکی مانند مدرک کارشناسی و ریز نمرات ان و نامه پذیرش از دانشگاه می توان به تحصیل پرداخت ، تحصیل در این مقطع برای متقاضیان ۲ ساله است و پس از پایان تحصیل عنوان DiplomingenieurIn (Dipl.Ing.) یا Master of Science(MSc) به انها اطلاق می شود .

در دانشگاه ها علاوه بر تحصیل علم و مهارت فنی و مهندسی به دانشجویان روش های مقابله با مشکلات مهندسی و پیدا کردن راه حل برای انها ، ارائه راه حل های علمی و تخصصی برای مشکلات فنی در منطقه ، تشخیص محدودیت های موجود در روش های بکارگیری در مشکلات فنی و مهندسی ، همکاری موفق با دیگر رشته های علمی ، تصمیم گیری سریع و مناسب و پیش بینی عواقب تصمیمات و محدودیت انها در زمینه فنی و ….. اموزش داده می شود . برنامه های اموزشی در رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه ها در دو بخش یا  Studienabschnitte  می باشد . در ابتدا علوم پایه ( ریاضی ، فیزیک ، شیمی و …. ) با دانشجویان کار می شود سپس در حداقل ۴ ترم اموزش های علمی و فنی ارائه می شود ، این اموزش ها شامل اموزش های عمومی در زمینه مهندسی و اموزش های علمی و تخصصی می باشد که با واحد هایی با عنوان واحد های اجباری در اختیار دانشجویان قرار می گیرد . در انتها دانشجویان با ارائه پایان نامه و تجزیه و تحلیل علمی ان موفق به گذراندن دوره تحصیل خود می شوند هم چنین دانشجویان می توانند پروژه و پایان نامه خود را در همکاری نزدیک با یک شرکت صنعتی بکار گیرند . در حال حاضر کشور اتریش اهمیت فراوانی به ادغام زبان های خارجی در برنامه های درسی مطالعات مهندسی می دهد و زبان غالب در علوم فنی به زبان انگلیسی می باشد . دانشجویان قبل از تحصیل در رشته های فنی و مهندسی می توانند به تحصیل زبان در کشور اتریش بپردازند .

بسیاری از مهندسان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کشور اتریش با بالاترین مدارک تحصیلی در صنایع مختلف مانند صنایع مکانیکی ، شیمیایی ، نفت ، انرژی و …. مشغول به کار شده و اینده شغلی مناسبی خواهند داشت هم چنین می توانند با کار در این کشور و پرداخت مالیات پس از مدت ۴ سال اقامت دائم کشور اتریش را اخذ نمایند .

 

در مطالب فوق بیان کردیم که در کشور اتریش دانش اموزان از سنین ۱۴ سال می توانند برای تحصیل مهندسی در اتریش اقدام نموده و با تحصیل و طی کردن ازمون ورودی کشور اتریش وارد دانشگاه ها یا دانشکده های فنی و مهندسی شوند هم چنین شرایط و نحوه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته فنی و مهندسی را بیان نمودیم . تحصیل مهندسی در اتریش با توجه به هزینه های رایگان تحصیل در این کشور و بار علمی بالا گزینه بسیار مناسبی برای متقاضیان می باشد ، دانشجویان پس فارغ التحصیلی می توانند با توجه به بازار کار مناسب این کشور سریعا وارد بازار کار شده و در نهایت در این کشور اقامت نمایند . شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه تحصیل مهندسی در اتریش می توانید با موسسات حقوقی معتبر تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید .

 

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و خصوصا تحصیل مهندسی در اتریش ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

15 پاسخ
 1. دولتی گفته:

  با سلام و عرض ادب.
  من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی برق هستم.دانشگاه سراسری. برای ارشد قصد اپلای دارم.اما میخوام فاند بگیرم.و ترجیحا به یکی از کشور های اروپایی برم. شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه رزومه چقدر برای فاند گرفتن تاثیر داره؟ مثلا مقاله یا پروژه تو دوران تحصیل.

  پاسخ
 2. میلاد گفته:

  با سلام. من دانشجوی مستر (در حال تحصیل) رشته مهندسی صنایع در دانشگاه EMU قبرس شمالی هستم. خواستم از شما بپرسم آیا مدرک دانشگاه EMU در اتریش معتبر هست که بتوانم برای کار یا ادامه تحصیل در مقطع PHD اقدام کنم؟ با سپاس

  پاسخ
 3. وحید علیپور گفته:

  باسلام.من کارشناسی مکانیک از دانشگاه ازاد با معدل 16/5 دارم و مدرک زبان ایلتس هم دارم. میخاستم ببینم شرایط تحصیل در اتریش برای من مهیا هست یا نه. مشکل مالی هم ندارم

  پاسخ
 4. وحید گفته:

  باسلام.من کارشناسی مکانیک از دانشگاه ازاد با معدل 16/5 دارم و مدرک زبان ایلتس هم دارم. میخاستم ببینم شرایط تحصیل در اتریش برای من مهیا هست یا نه. مشکل مالی هم ندارم

  پاسخ
 5. ali گفته:

  با عرض سلام- بنده فارغ التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با معدل 19.2هستم. مدرک ایلتس 6.5 دارم و دوتا مقاله هم ارسال کردم منتظر تایید شدنشون هستم. خواستم ببینم شرایط تحصیل در مقطع مستر برای من به چه صورت هست همچنین مباحث مالی و funding. پذیرش در چه دانشگاهی باری من ممکنه؟
  دانشگاه گراتس رو میتونم انتخاب کنم. با تشکر از لطف شما.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 6. مهندس گفته:

  سلام من فارق التحصیل مهندسی شیمی صنعتی شریفمومعدل کاذشناسی 15/73 ارشد 14/31 یک مقاله دارم تا چند وقت دیک منتشر میشودو زیبان آیلتس6.آیا میتونم فاند بگسزم از دانشگاها اروپا

  پاسخ
 7. ساهاکیان گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید . من کارشناسی مهندس برقمو سال 91 با معدل 15 گرفتم بعد ارشد برقم رو در سال 95 با معدل 15.30 فارغ التحصیل شدم یکسال سابقه کار و بیمه دارم ، حدودا 50 میلیون پول دارم . البته ممکنه اگه پول بیشتر بخواد خونوادم بهم بدن . نهایتا یه 30 تومنم اونا بدن در مجموع بشه 80 تومن . کدوم راه مهاجرتی و کدوم کشور رو پیشنهاد میدید؟ ترجیهم به ارشد دوم خوندن هستش البته برق مسترمو تکرار کنم چون ایران زیاد رزومه جمع نکردم .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان ادامه تحصیل در این کشور برای شما وجود دارد. کشورهایی نظیر آلمان، مجارستان، ایتالیا و … نیز می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  با سلام وعرض ادب. شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف از راه تحصیل یا کار برای شما وجود دارد. برای مهاجرت کاری نیاز به سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی می باشد هم چنین باید سطح زبان خود را افزایش دهید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص تمامی کشورها می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  سلام بنده ۳۴ ساله – مجرد – دارای مدرک مهندسی معماری از دانشگاه آزاد هستم و ۷ سال سابقه کار در زمینه فروش خودرو دارم البته سابقه بیمه ای در حد ۳ سال هست میخواستم بدونم برای مهاجرت میتونم اقدام کنم؟ ممنونم میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 10. mahdi گفته:

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر ملکپور
  با تشکر از زحمات شما درخصوص فیلم ها و مطالب آموزشی کانال که خیلی به من کمک کرد.
  بنده تصمیم داشتم مهاجرت کرده و از طریق پناهندگی اقامت بگیرم که خوشبختانه عضو کانال فوق العادتون شدم و مطالب عالی شما منو از خطرات این کار آگاه کرد و منصرف شدم
  و الان تصمیم دارم از طریق تحصیلی به اتریش مهاجرت کنم که شاید بتونم با تحصیل و پیدا کردن کار اقامت بگیرم.
  خیلی از طریق تلفن به شعب وین تماس گرفتم شاید بیشتر از دو ماهه که این کارو انجام میدم و اصلا موفق نشدم با شما ارتباط برقرار کنم
  درخواست تماسمو از طریق واتساپ خدمتتون ارسال کردم که متاسفانه باز هم در برقراری ارتباط فرجی حاصل نشد.
  بنده ۲۸ سالمه و مجردم. مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد و کارشناسی مهندسی شبکه های کامپیوتری از زیرشاخه های IT از دانشگاه علمی کاربردی دارم
  برام مهم نیست که تو چه مقطعی بخوام تحصیل کنم هدف من مهاجرت و پیدا کردن کار و اقامته.
  میخواستم حتی الامکان کلاس زبان آلمانی رو اینجا برم چون خرج کلاس اونجا فرمودید حدود ۲۰ میلیون خواهد شد.
  میخواستم لطف کنید شرایطمو بررسی کنید و اگه ممکنه قراردادی امضا کنیم که من مطمئن بشم پروسه کاری داره انجام میشه که کلاس زبان آلمانی رو شروع کنم و برای مهرماه سال آینده به اتریش مهاجرت کنم.
  با تشکر از لطف شما

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.