,

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش و اخذ پذیرش تحصیل رایگان در اتریش ۲۰۱۸ مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی به خصوص دانشجویان ایرانی است. در سالهای اخیر کشور اتریش از نظر صنعت دانشجویی رشد بسیار چشمگیری داشته است و به همین دلیل تحصیل رایگان در اتریش نیز بهانه ای برای ورود و اخذ اقامت این کشور زیبا شده است. سؤالات بسیار زیادی در باب تحصیل رایگان در اتریش مطرح می شود لذا بر آن شدیم اطلاعات مفصلی درمورد تحصیل رایگان در اتریش جهت مطالعه و اطلاعات بیشتر شما علاقمندان عزیز ارائه دهیم. تحصیل رایگان در اتریش مزایای بسیار زیادی دارد اما برای دستیابی به این هدف می بایست تمامی مراحل تحصیل در اتریش و مهاجرت به اتریش از جمله اخذ پذیرش در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش به طور کاملأ صحیح و بدون نقص انجام شود. توجه داشته باشید که بهتر است جهت انجام صحیح و درست مراحل حقوقی تحصیل رایگان در اتریش با وکلا و کارشناسان حقوقی مجرب مشورت نمایید. این مقاله در باب تحصیل رایگان در اتریش بوده و متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

 

فایل صوتی آقای دکتر ملک پور در باب تحصیل رایگان در اتریش

 

 

فایل های صوتی آقای دکتر ملک پور در باب تحصیل رایگان در رشته پرستاری در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی

جهت تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی و پذیرش از دانشگاههای رایگان اتریش متقاضی می بایست مدارکی به دانشگاه ارئه دهد. همانطور که می دانید دو نوع دانشگاه در کشور اتریش مشغول به فعالیت هستند: دانشگاه دولتی، دانشگاه خصوصی

بر خلاف برخی کشورها همانند کشور آمریکا که تنها دانشجویان مقیم آن کشور اجازه ورود به دانشگاه دولتی را دارند، دانشگاههای دولتی اتریش دانشجویان بین المللی را نیز پذیرش می نمایند و همین نکته باعث تقاضای بسیار زیاد دانشجویان بین المللی از دانشگاههای رایگان اتریش شده است.و همچنین برای دانشجویان بین المللی این موضوع جذابیتی دارد که هزینه ی تحصیل در دانشگاه های اتریش رایگان است. شرط اول پذیرش از دانشگاههای رایگان اتریش در مقطع کارشناسی فارق التحصیلی دانشجو از مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم ۱۲ ساله است. شرط بعدی برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی اشتغال به تحصیل در دانشگاههای ایران به خصوص دانشگاه سراسری و در برخی مواقع دانشگاه آزاد است. جهت پذیرش در برخی رشته های دانشگاهی متقاضی می بایست حداقل ۷۰ واحد درسی را در ایران گذرانده باشد . پذیرش واحدهای درسی گذرانده شده در دانشگاههای ایران طبق نظر دانشگاه اتریش است و احتمال گذراندن مجدد برخی واحد ها نیز وجود دارد.

یکی از مسائلی که اخیرأ نگران کننده بوده است و دانشجویان ایرانی را از تحصیل رایگان در اتریش باز داشته است عدم قبولی مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد ایران توسط دانشگاههای رایگان اتریش است. این موضوع بیشتر در بخش فنی و مهندسی دانشگاه وین مطرح شده است و دلیل آن ارائه مدارک جعلی از سوی برخی دانشجویان است. اما این مسئله چندان نگران کننده نیست و هنوز هم امکان تحصیل رایگان در اتریش برای فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد ایران وجود دارد. برخی از رشته های مهندسی من جمله مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع در دانشگاههایی همچون دانشگاه Montan نیز به صورت رایگان تدریس و ارائه می شود.

01 تحصیل رایگان در اتریش
تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاههای رایگان اتریش دارند در صورت اخذ مدرک کارشناسی در ایران می توانند برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایند. از جمله مسائلی که در انجام پذیرش می بایست به آن توجه نمایید این است که احتمال ارائه دروس پیش نیاز به افرادی که مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده اند وجود دارد. در واقع پذیرش بسیاری از متقاضیان که مدرک کارشناسی خود را در ایران اخذ نموده اند برای کارشناسی مجدد صادر شده است و برخی واحد های درسی توسط دانشگاه اتریش تأیید شده است. اما احتمال پذیرش فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برای کارشناسی ارشد مجدد وجود دارد. به طور کلی همانطور که می دانید زبان تحصیل در دانشگاههای رایگان اتریش زبان آلمانی است اما فرصت خوبی که باعث شده دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل رایگان در اتریش به زبان آلمانی باشند امکان یادگیری زبان آلمانی در کشور اتریش پیش از ورود به دانشگاه است. توضیح اینکه دانشجویان بین المللی پس از اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی می توانند ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند و پس از ورود به اتریش و ثبت نام در دانشگاه اجازه یادگیری زبان آلمانی را به مدت یک سال داشته باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هم در اتریش به طور رایگان خواهد بود البته به خاطر داشته باشید که در هنگام ثبت نام هر ترم دانشگاهی می بایست مبلغی در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورور برای ثبت نام پرداخت نمایید.

 

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکترا

همانطور که می دانید تحصیل در مقطع دکترا در آلمان و اتریش به صورت رایگان است و حتی تحصیل در این مقطع با دریافت حقوق از دانشگاه سابقه کاری می باشد. شرط اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش در مقطع دکترا داشتن مدرک کارشناسی ارشد است البته همانطور که در بند قبل اشاره شد امکان پذیرش فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برای کارشناسی ارشد مجدد طبق نظر دانشگاه وجود دارد. برای درخواست پذیرش مقطع دکترا در اتریش می بایست تأیید استاد راهنما را از دانشگاه مقصد داشته باشد. دکتری در اتریش به زبان انگلیسی مقدور است. که نیازی به گذراندن دوره زبان آلمانی نیست.

در حال حاضر امکان تحصیل پزشکان ایرانی در مقطع دکترا در اتریش وجود دارد. همانطور که می دانید پزشکان ایرانی برای ادامه تحصیل و یا کار در اتریش می بایست مدرک پزشکی خود را تأیید نمایند که تأیید مدرک پزشکی با قبولی امتحان معادلسازی در اتریش امکانپذیر است. با توجه برای قبولی در امتحان معادلسازی می بایست تسلط به زبان آلمانی محرز باشد می توان برای گذراندن دوره زبان آلمانی در اتریش و آمادگی برای شرکت در آزمون معادلسازی پذیرش پزشکان برای دکترای رشته هایی همچون داروسازی و تغذیه انجام شود و یا در سنین پایین ثبت نام در کالج زبانی آلمانی انجام پذیرد.

تحصیل رایگان در اتریش به دلایل زیادی مورد توجه دانشجویان ایرانی است

کیفیت بسیار بالای زندگی در کشور اتریش

عدم نیاز به مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش و ویزای تحصیلی اتریش

بهره مندی از خدمات بیمه دانشجویی در اتریش

امکان استفاده از خوابگاههای دانشجویی در اتریش

اجازه اقامت ۶ ماهه تا یکساله برای جستجوی کار در اتریش پس از پایان هر مقطع تحصیلی

امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری بدون نیاز به خروج از کشور اتریش

اجازه سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا

عدم محدودیت سنی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش

 

همانطور که به طور مفصل در این مقاله توضیح داده شد تحصیل رایگان در اتریش در تمامی مقاطع تحصیلی من جمله مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و حتی مقطع تخصص امکانپذیر است. جهت اقدام برای تحصیل رایگان در اتریش حتمأ با یک کارشناس با تجربه در این زمینه مشورت نمایید و توصیه می شود بدون اطلاع از قوانین اخذ پذیرش و ویزا این پروسه را اغاز نکنید. این مقاله در باب تحصیل رایگان در اتریش متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد. جهت اخذ اطلاعات کامل در زمینه مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و اقامت پس از تحصیل در اتریش می توانید به مقالات دیگری در همین سایت با این موضوعات مراجعه نمایید.

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

تحصیل رایگان در اتریش
4.4 (87.14%) 14 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۲۶ نظرات, میانگین: ۴.۷۷ از طریق ۵)
Loading...
100 پاسخ ها
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. F می گوید:

  سلام میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش برای فارغ التحصیلان دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران هم پایین هست ؟(۸حتی اگر معدل خوبی داشته باشند)

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. در صورتی که دانشگاه محل تحصیل شما دانشکاه سراسری نباشد شانس اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان اتریش اندک می باشد. برای بررسی کشور و دانشگاه های متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. امیر می گوید:

  با عرض سلام و ادب خدمت دکتر من مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم از دانشگاه آزاد در تهران و مدرک تخصصی شبکه و سیسکو از موسسه فنی کندو . زبان انگلیسی هم در حد معمولی بلدم . لطفا راهنمایی کنید شانسی دارم بابت پذیرش در اتریش?

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به دانشگاه محل تحصیل شما (دانشگاه آزاد) شانس اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان کشور اتریش برای شما اندک است. برای بررسی سایر کشورها متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. پروانه می گوید:

  سلام.من لیسانس نرم افزار از دانشگاه ازاد دارم و۱۲ سال سابقه کار با دیتابیس، میخواستم ببینم برای ارشد شانسی دارم شرکت کنم بهتره از کارشناسی دوباره اقدام کنم؟!همسرم هم لیسانس زبان از دانشگاه آزاد دارن و شغلشون بازرسی فنی کالا و مواد پتروشیمی هست.آیا ما بهتره تحصیلی اقدام کنیم یا کاری؟!
  با توجه به شغلمون شانسی برای اقدام از طریق کار داریم یا خیر؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به دانشگاه محل تحصیل شما (دانشگاه آزاد) شانس اخذ پذیرش در دانشگاه های رایگان اتریش اندک می باشد اما ویزاهای کاری می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای اخذ اطلاعات لازم در خصوص ویزاهای تحصیلی یا کاری پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. B می گوید:

  با سلام
  برای ارشد معماری یا building science یا architectural engineering اتریش انتخاب مناسبی هست؟
  لطف میکنید در مورد هزینه ی تحصیل این رشته ها توضیح بدید

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. بله انتخاب مناسبی می باشد اما توجه نمایید که این رشته دارای آزمون ورودی است. می توان گفت هزینه های تحصیل در کشور اتریش تقریبا رایگان است. برای بررسی بیشتر شرایط پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. شهاب می گوید:

  سلام جنا دکترملک پورمن میخواستم ویزای تحصیلی برای پسرم اقدام کنم درحال حاضردانشگاه ازاده خدمت نرفته مدرک زبان هم نداره لطفا راهنمای میفرمایید./

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. متاسفانه شانس اخذ پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد در این کشور اندک است. برای بررسی شرایط مربوط به سایر کشورها می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. Mehragan می گوید:

  سلام ،من دانش اموز یازدهمی هستم تا سال اینده میخوام به اتریش برای تحصیلات برم حالا شرایط دقیقشو برای تحصیلات نمیدونم اگ لطفی کنین شماره همراهی چیزی توی کنالتون بزارین باهاتون پدرم صحبت کنه و شرایط ویزا گرفتنو و خیلی چیزهای دیگ رو کامل بپرسه ممنون میشم

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. می توانید شماره های ما را از بخش تماس با ما بردارید یا با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ ارتباط بگیرید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.