,

تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا ۲۰۱۸ چگونه است؟ آیا با تحصیل رایگان در آمریکا  آشنایی دارید؟ آیا مایل به اخذ اطلاعات در زمینه تحصیل رایگان در آمریکا  هستید؟ نکات تحصیل رایگان در آمریکا چیست؟ شرایط تحصیل رایگان در آمریکا چگونه است؟ شرایط تحصیل رایگان در آمریکا  ۲۰۱۸ برای افراد خارجی به چه نحو است؟‌ شرایط  تحصیل رایگان در آمریکا  ۲۰۱۸ برای ایرانیان به چه صورت است؟‌در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره مهاجرت تحصیلی به آمریکا و تحصیل رایگان در آمریکا  دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تحصیل رایگان در آمریکا  با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره مهاجرت به آمریکا و تحصیل رایگان در آمریکا  پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

آمریکا امروزه برای جوانان یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجرت است ، تحصیل رایگان در آمریکا  در حال حاضر یکی از موارد مورد تقاضای دانشجویان است . آمریکا سرزمین رویا ها و سرزمین فرصت ها لقب گرفته است، به گونه ای که شاید ورود به این خاک مقداری سخت و پیچیده به نظر برسد ولکن تلاش شده است پاسخ این سوال که آیا شما می توانید از طریق تحصیل رایگان در آمریکا  اقامت این کشور را اخذ نمایید یا خیر ارائه می گردد.

تحصیل رایگان در آمریکا  در نگاه اول شاید امکان پذیر نباشد ولیکن اگر شما شرایط تحصیل رایگان در آمریکا  را داشته باشید می توانید به راحتی و با رعایت قوانین مهاجرتی و ارائه مدارک مورد نیاز دانشگاه و سفارت وارد این کشور شوید و آینده خود را در دانشگاه های آمریکا رقم بزنید، البته که اخیرآ با بر روی کار آمدن ترامپ اخذ ویزای آمریکا کاری تقریبآ سخت شده ولی گاها افراد موفق به اخذ ویزا نیز شده اند و به همین جهت میتوان گفت به صورت صرفآ نشدنی محسوب نشده و شانس برای اخذ ویزای آمریکا و تحصیل رایگان در آمریکا هست حال به مقداری کمتر از قبل از ترامپ ، که در رابطه با تحصیل رایگان در آمریکا  پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر می توانید با موسسات حقوقی معتبر تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .

محدودیت  سنی یکی از شرایط تحصیل رایگان در آمریکا  است ، به عبارت دیگر افرادی که برای تحصیل رایگان در آمریکا  می خواهند اقدام کنند نباید گپ تحصیلی بالایی داشته باشند ، خیلی از سوالات شما دوستان اخیراً درباره گپ تحصیلی ما را بر این داشته است که در این فرصت به این سوال شما پاسخ دهیم . گپ تحصیلی فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی است که اگر شما به این علت روادیدتان مردود شود یک نکته خیلی منفی در پرونده خود کسب کرده اید و همچنین شانس مهاجرت خود را به مدت زیادی شاید از دست خواهید دادید.

در حال حاضر افسر های ویزا آمریکا برای تحصیل رایگان در آمریکا  روی این گزینه به شدت سختگیرانه نگاه می کنند و همچنین باید گفت باتوجه به سختگیرانه نگاه کردن افسر های ویزای آمریکا برای حتی ادامه تحصیل رایگان در آمریکا  می تواند شما را از هدف نهایی خود بازدارد.

به طور کلی دانشگاه‌ های آمریکا به دو گروه ایالتی (state school) و خصوصی  (private school) تقسیم می شوند. دانشگاه های ایالتی معمولا بسیار ارزانتر هستند اما ممکن است برای پذیرش دانشجویان خارجی (international students) محدودیت ظرفیت داشته باشند و این محدودیت ظرفیت منجر شده است که با توجه به سیل عظیم تقاضا برای تحصیل رایگان در آمریکا  سفارت و حتی دانشگاه های آمریکا با سختگیری بیشتری نسبت به پذیرش و ویزا نگاه کند.

برابر گزارش سال ۲۰۱۴ HSBC ایالات متحده جهت تحصیل رایگان در آمریکا از نظر بالابودن هزینه های تحصیل بعد از استرالیا و سنگاپور در رتبه ی سوم قرار دارد. این نشریه هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا را ۳۶۵۶۴ دلار اعلام کرد. اما با بررسی دقیق تر هزینه های تحصیل در ایالات متحده باید میان هزینه های عنوان شده و پرداخت واقعی تمایز قائل شد. طبق آمار سال ۲۰۱۱-۲۰۱۲ ، هشتاد و پنج درصد از دانشجویان دوره ی کارشناسی چهار ساله در دانشگاه های آمریکا به نوعی از کمک های مالی تحصیلی استفاده کرده اند. از این میزان سهم کالج های دولتی ۸۳% و کالج های خصوصی غیر انتفاعی ۸۹% می باشد.

در ابتدا جهت تبیین تحصیل رایگان در آمریکا آمار و ارقام نشان می دهد . دانشگاه های دولتی و خصوصی آمریکا از نظر هزینه های تحصیل  به چهار دسته تقسیم می گردند : ( این هزینه ممکن است بسته به دانشگاه و رشته متفاوت باشد . )

 • دسته ی اول دانشگاه ها و موسسات دولتی کم هزینه که شهریه ی آنها به طور میانگین ۱۲۰۰۰ دلار است
 • دسته ی دوم دانشگاه ها و موسسات دولتی پر هزینه که شهریه ی آنها به طور میانگین ۲۵۰۰۰ دلار است
 • دسته ی سوم دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی و خصوصی کم هزینه که شهریه ی آنها به طور میانگین ۱۸۰۰۰ دلار است
 • دسته ی چهارم دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی و خصوصی پر هزینه که شهریه ی آنها به طور میانگین ۳۵۰۰۰ دلار است

برای تمام دانشجویان بین المللی که به تحصیل رایگان در آمریکا  می اندیشند این نکته ضروری است که چگونه مخارج تحصیل اولیه را پرداخت کنند. بعضی از کالج ها، دانشگاه ها و یا کنسولگری های آمریکایی امکان استفاده از بورسیه را برای دانشجویان خارجی فراهم می نمایند. در این مقاله شما با برخی از طرح های دانشگاه ها و کالج هایی که بورسیه های تحصیلی ارائه می کنند و امکان تحصیل رایگان در آمریکا  وجود دارد ، آشنا می شوید.

بورس دانشگاه برکلی برای دانشجوهای بین المللی

فرم درخواست بین المللی برکلی

زندگی یک هفته ای در کالج

انواع کمکهای دانشجویی فدرال

برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت Fulbright

سازمان ایالات آمریکایی، صندوق لئو اس روئه پان آمریکا

بورس تحصیلی BrokerFish برای دانشجویان بین المللی

راهنمای بورس تحصیلی نهایی

اما در آمریکا کالج هایی هستند که به دانشجویان خود امکان تحصیل رایگان در آمریکا  را می دهند. دقت داشته باشید که این مهم باید با مشورت وکلای مهاجرتی انجام شود ، در حال حاضر قوانین مهاجرتی و قوانین اخذ پذیرش و ویزا مقداری تغییر یافته است.

به عنوان مثال از کالج هایی که امکان تحصیل رایگان در آمریکا  را دارد ، کالج ازارکس Ozarks با احترام به ارزش های مسیحی و تعهد به مسئولیت های مالی این کالج یکی از بهترین کالج های منطقه به شمار می رود. طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی از حسابداری تا آشپزی در این کالج تدریس می شود. این کالج با استفاده از کمک های مالی خیرخواهانه سالانه برای ۱۴۰۰ دانشجو تحصیل رایگان فراهم می سازد. اگرچه دانشجویان باید حداقل ۱۵ ساعت در هفته و دو بازه ی ۴۰ ساعتی داخل کمپ کار کنند تا بتوانند از مزیت تحصیل رایگان در آمریکا  بهره مند شوند.

کالج Deep Springs یک مجموعه ی آموزشی واقع در کالیفرنیاست و یک مزرعه به حساب می آید. این کالج تنها دوره های آموزشی دو ساله علوم انسانی ارائه می کند و هر سال تنها ۱۵ دانشجو را پذیرش می نماید. این کالج موسسه ای صمیمی است که آموزش را در سطح عالی ارائه می کند. هر دانشجویی که وارد این کالج می شود پاداش کامل مالی دریافت می کند که در حدود ۵۰ هزار دلار است. بعلاوه می تواند از اتاق و امکانات حمل و نقل رایگان نیز استفاده کند. تنها شرط استفاده از تحصیل رایگان در آمریکا  این کالج کار بصورت هفته ای ۲۰ ساعت در مزرعه ی داخل کالج است.

کالج آلیس لوید Alice Lloyd که در گذرگاه KY پیپا به عنوان مدرسه ی تخصصی علوم انسانی غیر دولتی شناخته شده است. این کالج دوره های لیسانس چهار ساله در علوم، هنر و سایر گرایشات ارائه می نماید. همچنین دوره های آموزشی در حوزه ی حسابداری و علوم اجتماعی نیز در این دانشگاه تدریس می گردد. درحالی که شهریه این کالج سالیانه ۷ هزار دلار می باشد، دانشجویانی که حداقل ۱۰ ساعت در هفته کار کنند نیازی به پرداخت شهریه ندارند، متقاضیان خوابگاه و حمل و نقل رایگان نیز باید حداقل ۱۵ ساعت در هفته کار کنند.

دانشکده برآ Berea توسط اصلاح طلبان و مخالفان نظام برده داری در سده ی ۱۸۰۰ تاسیس شد. این کالج نیز بر اساس سیستم کار دانشجویی امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان را فراهم می سازد. حداقل میزان کار برای دانشجویانی که قصد دارند در این دانشگاه به صورت رایگان تحصیل کنند ۱۰ ساعت در هفته می باشد. این دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد تا سقف ۲۴۵۰۰ دلار در هر سال از پرداخت شهریه معاف باشند.

موسسه موسیقی کورتیس به عنوان یکی از برجسته ترین مدارس هنر در ایالات متحده در کنار مدرسه Juliard برای دانشجویان امکان اجرای زنده در کنسرت را فراهم می کند. به طور سالیانه تنها ۱۶۵ دانشجو مجاز به ورود به این مدرسه ی معتبر می شوند. این مجموعه با استفاده از کمک های مالی و اموال وقفی شهریه ی دانشجویان ممتاز و با استعداد را به طور کامل پرداخت می نماید و دانشجویان می توانند به صورت تحصیل رایگان در آمریکا  اقدام نمایید .

کالج بارکلی دانشجویان را بر اساس آموزه های دین مسیحیت برای زندگی و خدمت به جامعه آماده می نماید. این مجموعه برنامه های آموزشی خود را با توجه به طرح های وزارت جوانان و براساس باورها و ارزشهای دینی مسیحیان تدارک می بیند. همه ی دانشجویان این کالج قابلیت استفاده از بورسیه کامل را دارند. تنها شرط برای بهره مند شدن از بورسیه کامل الزام دانشجویان به زندگی داخل کمپ کالج است.

آکادمی نظامی ایالات متحده (آکادمی ارتش، نیروی دریایی، گاردساحلی، تجار دریایی و نیروی هوایی) که شامل آموزش در سطوح عالی می شود و افراد گزینش شده قادر به ورود به این دوره ها هستند و در واقع از هر ۱۵ نفر تنها ۸ نفر پذیرفته می شوند.

موسسه وب یکی از مدارس فوق العاده معتبر ایالات متحده در حوزه مهندسی سازه های دریایی است و سالیانه حدوداً ۸۰ دانشجو در دوره ی کارشناسی می پذیرد. فارغ التحصیلان این موسسه به طور ۱۰۰ % بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می شوند. این موسسه تنها مرکز آموزش مهندسی دریایی است که بورسیه چهار ساله برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.

در پایان شایان ذکر است تحصیل رایگان در آمریکا  دیگر یک رویا نیست و امروزه با وجود مفاخر و مشاهیری برجسته در کشور عزیزمان با آگاهی نسبت به حقوق بین الملل و قوانین مهاجرتی می توان برای تحصیل رایگان در آمریکا  اقدام کرد ولکن شاید این عدم آگاهی شما نسبت به قوانین اخذ پذیرش و ویزا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا و اقدام با استفاده از تجارب عملی دوستان و آشنایانتان برای ادامه تحصیل رایگان در آمریکا  سبب شود راه شما سخت تر و پیچیده تر شود. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره تحصیل رایگان در آمریکا، شرایط تحصیل رایگان در آمریکا، نکات تحصیل رایگان در آمریکا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل رایگان در آمریکا با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب مهاجرت به آمریکا و تحصیل رایگان در آمریکا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به آمرزیکا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

تحصیل رایگان در آمریکا
4.6 (92.9%) 31 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱۰ نظرات, میانگین: ۵.۰۰ از طریق ۵)
Loading...
6 پاسخ ها
 1. امير می گوید:

  سلام خسته نباشید من ترم دو دانشگاه پزشکی سملوایز مجارستان هستم میخواستم از دانشگاه خودم به دانشگاهای امریکا انتقالی بگیرم و البته خیلی هم پولدار نیستم برای همین اگر بشه میخوام برای تحصیل رایگان اقدام کنم باید چه کارهایی انجام بدم
  و یه سوال دیگه هم داشتم بطور کلی بدون درنظر گرفتن شرایط مالی بین امریکا و المان برای پزشکی خوندن کدام بهتره

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. در حال حاضر اخذ ویزای کشور آمریکا با دشواری هایی همراه است و برای اقدام برای این کشور یا کشور آلمان باید شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
   • امير می گوید:

    چشم ولی من جواب اینکه تحصیل در امریکا بهتره با به زبان المانی در المان اگه خوندن زبالن المانی برات مشکل نباشه و سوال دومم اینه که تحصیل در امریکا به غیر از شرایط بورسیه در دانشگاهای خوب بصورت رایگان امکان پذیره

    پاسخ
    • mie editor2 می گوید:

     در حال حاضر با توجه به دشواری های اخذ ویزا از کشور آمریکا، کشور آلمان با وجود سخت گیری های موجود می تواند جایگزین مناسبی باشد. تحصیل در کشور آمریکا رایگان نمی باشد و دارای هزینه است. برای بررسی های بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

     پاسخ
 2. یاسر می گوید:

  با سلام و عرض ادب و تشکر از راهنمایی های بی مزد و منت شما و گروه بزرگتان
  بنده یاسر هستم – ۳۴ ساله – مجرد – دیپلم = الکترونیک – فوق دیپلم = الکترونیک – لیسانس = مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات – ارشد = الکترونیک.
  متقاضی ادامه تحصیل رایگان در امریکا – ایالت کالیفرنیا برای ارشد ثانویه یا دکتر در زمینه الکترونیک-سلول های خورشیدی هستم. آیا این امکان وجود دارد که به بنده مساعدت داشته باشید ؟

  ارادتمند
  یاسر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   شرایط تحصیل در آمریکا در حال حاضر دارای ویژگی های خاصی است که باید با شما بررسی گردد . آیا دارای مدرک زبان هستید ؟ میتوانید شرایط دقیق خود را اینجا ذکر نمایید یا با دفاتر ما در ایران و سایر نقاط جهان تماس حاصل نمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.