تحصیل دکتری در امریکا

آیا قصد تحصیل دکتری در امریکا را دارید ؟ شرایط تحصیل در مقطع دکتری امریکا چگونه می باشد ؟ مدارک لازم برای تحصیل در مقطع دکتری امریکا چه می باشد ؟ تاچه سنی می توان برای تحصیل در مقطع دکتری امریکا اقدام نمود ؟ آیا برای تحصیل در مقطع دکتری امریکا   نیازی به مدرک زبان می باشد ؟ تحصیل در مقطع دکتری امریکا در چه رشته های ممکن است ؟ هزینه تحصیل در مقطع دکتری امریکا چه میزان می باشد ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید . ما در این مقاله در باب تحصیل دکتری در امریکا ، شرایط تحصیل دکتری در امریکا  و اقدامات تحصیل دکتری در امریکا را بررسی خواهیم نمود .

مراحل اخذ پذیرش دکتری در امریکا :

مشتمل بر چهار بخش است که به شرح ذیل می باشد :

تحقیق در باب مدارس و واحد ها

ارتباط رعایت مقررات اساسی

انگیزه نامه ها

ارسال مدارک شما

 

گرفتن دکترا یک کار بسیار دشوار است که برای دستیابی به آن چند سال ممکت است طول بکشد. با این حال، رسیدن به دکترا یک هدف زندگی برای برخی افراد است و در نهایت می تواند به یک حرفه رضایت بخش منجر شود. اگر متعهد شوید که دکترای خود را در امریکا دریافت کنید، باید برای برخی از برنامه های دکترا درخواست کنید. فرایند درخواست زمان زیادی دارد و گران نیز می باشد ، اما اگر میخواهید یک پذیرش دکترا کسب نمایید ، مراحل ذیل الزامی است.

  1. علائق تحقیقاتی خود را شناسایی کنید.

به خاطر داشته باشید که لازم نیست که موضوعی را که قبلا انتخاب کرده اید یا حتما یک تمرکز داشته اید برای تحقیق انتخاب کنید . در این مرحله، شما باید فقط یک ایده کلی از آنچه میخواهید مطالعه کنید و چرا این انتخاب را داشته اید در خود پاسخ گویید. به عنوان مثال، اگر شما در نظر بگیرید که یک دکترا به زبان انگلیسی داشته باشید، شما باید حداقل ایده ای از دوره ادبی که شما مایل به تحصیل در آن هستید را جمع آوری نمایید.

  1. جستجو برای برنامه های متناسب با نیازهای شما.

قبل از اینکه شما شروع به درخواست در رشته ای کنید، باید زمان زیادی را برای تحقیق در مورد موارد مربوطه به طور کامل بیابید و برنامه هایی که حتی از منافع تحقیقاتی شما پشتیبانی می کنند ، در دست داشته باشید . و دانشگاه هایی که رشته انتخابی شما را دارد پیدا کرده و از آن ها اطلاعات کافی کسب نمایید .

برای مثال، اگر شما در حال برنامه ریزی برای تحصیل در رشته شیمی هستید، باید بیشتر در مورد امکانات آزمایشگاهی در دانشگاه که در نظر دارید را جستجو نمایید.

سعی کنید تا آنجا که ممکن است مدارس بالقوه را شناسایی کنید. مدرسه بالقوه رقابتی است و اگر شما در چند دانشگاه درخواست های متعدد ارائه دهید، شانس بیشتری برای پذیرفتن آن خواهید داشت.

  1. اساتید را شناسایی کنید و بر اساس تحقیقات با آنها ارتباط بگیرید.

بعضی از دانشگاه ها تقاضا می کنند یا حداقل انتظار دارند که استادانی را که مایل به کار هستند شناسایی کنید. شما ممکن است در حال حاضر ایده ای از برخی از استادان که می تواند به شما کمک کند با تحقیق خود بر اساس دوره های گذشته سپری شده در کورس های BA & MA تحقیق خود را مطابق با خواسته استاد جلو ببرید .

در نظر داشته باشید که ممکن است شما با استاد (ها) که شما شناسایی می کنید از نزدیک کار کنید، بنابراین مهم است که استادانی را انتخاب کنید که با شما واقعا خوب می باشند و پیشرفت کار را می بینند و تحقیق شما واقعا مورد توجه آن ها قرار می گیرد.

  1. به دنبال فرصت های مالی باشید.

تحصیل برای دانشجویان بین المللی بسیار گران می باشد پس بهتر است به دنبال فرصت های بالقوه باشید . عموم دانشگاه ها با ارائه کمک هزینه های دانشجویی ، آموزشی و پژوهشی به شما در پرداخت هزینه های تحصیل و حتی هزینه های زندگی کمک می نمایند .

به خاطر داشته باشید که امکانات مالی رقابتی است. ارائه یک برنامه قوی می تواند شانس شما برای دریافت کمک هزینه افزایش دهد، اما هیچ تضمینی برای این امر وجود ندارد.

  1. عوامل دیگر را در نظر بگیرید.

بسیار مهم است که ویژگی های برنامه و بودجه در دسترس باشد، همچنین باید زمان زیادی را برای در نظر گرفتن جنبه های عملی مدارس مورد نظر خود قرار دهید. برخی از عواملی که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

محل. اگر قصد دارید در دوران تعطیلات به کشور خود بازگردید، بعضی از مدارس ممکن است زمان سفر را برای دانشجویان خود کمتر از دیگران معین کنند. انتخاب محل تحصیل از جنبه دیگر برای مسافت میان کشور مبدا و امریکا موثر است . به عنوان مثال، اگر در انتهای هر سال تحصیلی به هند بازگردید، انتخاب یک مدرسه نزدیک به یکی از سواحل آمریکا آسان تر از سفر به غرب میانه خواهد بود. به یاد داشته باشید که انتخاب یک مدرسه تنها براساس موقعیت مکانی توصیه نمی شود. این به شدت گزینه های شما را محدود می کند.

خرج زندگی. برخی از دانشگاه های امریکا می توانند بسیار گران باشند، که می تواند هزینه تحصیل دانش آموزان را کاهش دهد. به هزینه های ​​مسکن، غذا و هزینه های دیگر در نواحی دانشگاهی که شما در آن قصد دارید پذیرش بگیرید، را بررسی کنید.

رعایت مقررات موجود برای اخذ پذیرش در امریکا :

دریافت مدارک لازم

مدرک لیسانس برای تمام درس های کاربردی مقطع  PhD مورد نیاز است .

آزمون GRE :

GREامتحان رکورد تحصیلی  برای پذیرش در مقطع دکترا در امریکا لازم است، بنابراین قبل از اینکه بتوانید درخواست کنید، باید GRE را سپری نمایید.  چند ماه طول می کشد تا امتیازات خود را به دست بیاورید، پس مطمئن شوید که قبل از شروع فرآیند درخواست، GRE را خوب می کنید.در نظر گرفتن GRE سه تا شش ماه پیش یک انتخاب الزامی است .

تافل یا آیلتس را شرکت کنید .

اگر شما از کشورهایی هستید که زبان رسمی زبان انگلیسی نیست، لازم است  تست انگلیسی به عنوان زبان خارجی یا سیستم آزمون زبان انگلیسی انگلیسی راشرکت کنید. این آزمونها مهارتهای زبان انگلیسی شما را ارزیابی می کند و به دانشگاه ها کمک می کند.

نمرات تعیین شده توسط دانشگاه ها متفاوت است، بنابراین با هر دانشگاه بررسی کنید.الزامات امتیاز را بیاموزید. برای TOEFL، شما باید بیش از ۶۰۰ بر روی آزمون مبتنی بر کاغذ باید بالاتر از ۹۵ تا ۱۰۰ در آزمون اینترنتی داشته باشید. برای IELTS، شما نیاز به ۷٫۰ تا ۷٫۵ دارید.

اطمینان حاصل کنید که می توانید هزینه ها را بپردازید.

به عنوان مثال، اگر شما قصد دارید برای ۲۰ دانشگاه مختلف درخواست کنید، پس باید برای هزینه های پذیرش حدود ۲۰۰۰ دلار داشته باشید.

مقررات ویژه برای مدارس مختلف را مقایسه کنید.

هر مدرسه فرآیند درخواست خود را دارد و برخی مدارس نیز دارای شرایط ویژه هستند. برای بهترین شانس گرفتن یک نامه پذیرش، اطمینان حاصل کنید که شما به دقت دستورالعمل های کاربردی را برای هر مدرسه ای که می خواهید درخواست کنید، بخوانید.

درخواست توصیه نامه .

داشتن چند نامه عالی از توصیه های اساتید و یا مدیران تحصیلات عالی، شانس خود را برای پذیرش در برنامه دکترا نیز بهبود خواهد بخشید. از استادانی که شما را خوب می شناسند و می توانید توانایی خود را برای انجام کار دکترا ارزیابی کنید نامه دریافت نمایید.

ارسال مدارک پذیرش :

۱٫ارسال کامل مطالب مورد نیاز به صورت آنلاین.

اکثر دانشگاه ها از شما می خواهند بعضی از اطلاعات اساسی را با استفاده از یک برنامه آنلاین ارسال کنید. این جزئیات ممکن است شامل مواردی مانند نام شما، آدرس، مدارس حضور داشته باشد و غیره. قبل از این که کاری انجام دهید، این قسمت از درخواست خود را کامل کنید.

بعضی از مدارس نیز از طریق یک سیستم آنلاین، توصیه نامه ای را ارائه می دهند. ممکن است لازم باشد آدرسهای ایمیل پیشنهادی خود را ارسال کنید تا بتوانند به این سیستم دسترسی پیدا کنند.

۲٫آیتم های پذیرش را به ایمیل مربوطه ارسال کنید.

برنامه های شما نیز به احتمال زیاد شامل برخی از اقلام کاغذی، مانند انگیزه نامه شما یا سایر مواد مورد نیاز است. جمع آوری این اقلام و مهر و موم آنها و قرار داد انها در یک پاکت است. بسته ها را به آدرس مربوطه ارسال نمایید.

پرداخت هزینه پست های بین المللی می تواند بسیار گران باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که شما برای پرداخت هزینه این مورد از بهترین و مقرون به صرفه ترین پسن بین المللی بهره مند شده اید.

۳٫منتظر پاسخ پذیرش بمانید.

انتظار برای شنیدن از مدارس ممکن است سخت ترین بخش این روند باشد. این می تواند هفته ها یا حتی ماه ها برای کمیته های کاربردی دکتراطول بکشد.  بسیاری از مدارس به متقاضیان پذیرش یا رد درخواست از طریق ایمیل و همچنین یک نامه کاغذی پاسخ می دهند بنابراین از هر دو صندوق ورودی خود استعلام بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید . ما در این مقاله در باب تحصیل دکتری در امریکا  ، شرایط تحصیل دکتری در امریکا  و اقدامات تحصیل دکتری در امریکا را بررسی خواهیم نمود .