,

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

آیا قصد تحصیل دکترا در کانادا را دارید ؟ شرایط تحصیل در مقطع دکتری در کانادا ۲۰۱۸ چگونه می باشد ؟ مدارک لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا تاچه سنی می توان برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا اقدام نمود ؟ آیا برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا   نیازی به مدرک زبان می باشد ؟ تحصیل در مقطع دکتری در کانادا در چه رشته های ممکن است ؟ هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا چه میزان می باشد ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید . ما در این مقاله در باب تحصیل دکتری در کانادا ،شرایط تحصیل دکتری در کانادا و اقدامات تحصیل دکتری در کانادا را بررسی خواهیم نمود .

 

توضیح درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کانادا

 

توضیح درباره روش های مهاجرت به کانادا

تحصیل دکتری در کانادا :

در گذشته ، کانادا در سایه ای از ایالات متحده به عنوان انتخاب مقصد آمریکای شمالی برای دانشجویان دوره دکترا ی بالا دست در سراسر جهان زندگی می کرد اما دانشگاه های این کشور در حال حاضر به عنوان یک گزینه به طور فزاینده ای جذاب برای کسانی که می خواهند هزینه ها را کاهش دهند و از کیفیت بالای تحصیلات تکمیلی استفاده نمایند ، تبدیل شده است.

در کشور کانادا شما می توانید با استفاده از برترین و پیشرفته ترین نظام های تحصیلی و دانشگاه های سطح جهان ، با هزینه ای مناسب در کنار کیفیت بالای تحصیلی ادامه تحصیل دهید . شما در کشور کانادا می توانید بهترین و مطلوب ترین سطح زندگی را تجربه نمایید .

 

دانشگاه ها و مراکزآموزش تحصیلات تکمیلی کانادا بسیار فعال هستند و برای پذیرش از دانشجویان بین المللی استقبال می نمایند ، اما بسیاری از این موسسات دانش جوی بین المملی نمی پذیرند و تعداد مشخصی را می پذیرند . در ده سال گذشته ، کانادا برای انتخاب دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند بیشترین تقاضا را داشته است ، اما تعداد کل دانشجویان در سراسر این کشور بیش از ۷۵،۰۰۰ نفر نیست .

دانشگاه های کانادا :

دانشگاه مک گیل در مونترال ، همراه با سایر دانشگاه های برتر کانادا ، یک محل تحصیل برای دانشجویان تحصیلات عالی در سراسر جهان است . ایزابل دائوس ، مدیر استخدام و نگهداری در دانشگاه می گوید مک گیل به بیش از ۶،۰۰۰ دانشجوی بین المللی را می پذیرد که تقریبا ۱۹ درصد از دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می دهند . در سطح تحصیلات تکمیلی ، نزدیک به ۲،۰۰۰ دانشجوی بین المللی در برنامه های مختلف ثبت نام می شوند و تقریبا ۲۱ درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی را تشکیل می دهند .او میگوید:  ما امیدواریم و انتظار داریم که در دهه آینده رشد پایدار در دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل شود. او همچنین می گوید : دائوس معتقد است که اگر چه دانش علمی عامل اصلی افزایش تعداد دانشجویان خارج از کشور در سال های اخیر است ، محیط دینامیک و چند فرهنگی شهرهای اصلی کانادا مانند تورنتو ، مونترال و ونکوور نقش قابل توجهی را ایفا می کند . من بر این باور هستم که دانشجویان بین المللی که در مونترال تحصیل می کنند تجربه منحصر به فرد فرهنگی را از مونترال با بوستون در میان شهرهای با بیشترین تعداد دانشجویان را داشته اند و شامل دانشجویان بین المللی است . او می گوید “شهر های پر جنب و جوش ، فرانسه و انگلیسی در هم آمیخته است ، و این واقعیت است که چهار دانشگاه در مونترال ایجاد یک تجربه استثنایی زندگی است.

کانادا مانند گروه راسل انگلستان و گروه هشت استرالیا گروه خود را از دانشگاه های برجسته به نام گروه سیزده (G13  ) دارد . این مؤسسات در میان تحقیقات بسیار در کشور و در ارائه برنامه های تحقیقاتی مشترک سیاست خود قرار دارند . موسسات G13 عبارتند از:

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه کلگری

دانشگاه دلشویی

دانشگاه لووال

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مونترال

دانشگاه اوتاوا

دانشگاه ملکه

دانشگاه تورنتو

دانشگاه واترلو

دانشگاه غربی انتاریو

طیف وسیعی از دانشگاه های دیگر کانادا نیز به خوبی شناخته شده اند و برنامه های آموزشی و تحقیقاتی را در طیف گسترده ای از موضوعات موضوعی تحصیلی ارائه می دهند .

مدرک دکتری کانادا :

همانند کشور انگلستان ، مدرک دکتری کانادا نیاز به اتمام موفقیت آمیز تحقیق اصلی و دفاع از پایان نامه ای دارد که سهم قابل توجهی در پیشرفت دانش در حوزه انتخابی دانشجو دارد . درجه دکتری معمولا نیاز به دو یا سه سال اقامت دائم دارد ، هرچند دوره تکمیلی کار تحقیقی و نوشتاری اغلب برای تکمیل پایان نامه دکتری نیاز است .

تضمین مدارک کانادا :

کانادا به عنوان یکی از بزرگترین سیستم های آموزش عالی در جهان ، دارای یک پروسۀ تضمین کیفیت تحصیلی و اعتباربخشی است که اطمینان از آن است که مطالعات علمی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است .

اکثر موسسات کانادایی به عضویت انجمن های دانشگاه ها و کالج های کانادا در می آیند تا بتوانند از اصول تضمین کیفیت بهره مند شوند . پیوستن به این اصول هر پنج سال یکبار تجدید می شود . در ساختار کانادایی  ، دانشگاه ها نیز باید در راستای تضمین کیفیت با مقامات استانی یا منطقه ای مواجه شوند ، بنابراین تضمین دوگانه برای دانشجویان  ایجاد می شود . همه نهادها و سیستم ها به یک چرخه منظم بررسی توسط مقامات ذی ربط مشترک خواهند شد .

کمک هزینه تحصیلی و فارغ التحصیلی در کانادا :

کمک هزینه تحصیلی فارغ التحصیل برای جبران برخی از هزینه های تحصیل در کانادا در دسترس است . بهترین منبع بودجه ، تمایل به تحصیل در دانشگاه ها و کالج های شخصی است که بسیاری از آنها انواع مختلفی از بورس های تحصیلی را ارائه می دهند که مخارج هزینه های تحصیل یا هزینه های زندگی را پوشش می دهد و گاهی اوقات هم امکان دارد تا هر دو حالت را بپذیرند .

بسیاری از بورسیه ها صرفا بر اساس شایستگی های علمی هستند و بنابراین از طریق فرایند سیستمی ، کمک مالی در نظر گرفته نمی شود . دولت کانادا همچنین تعدادی بورسیه  برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد ، در حالی که تعداد زیادی از دانشگاه های خصوصی نیز این خدمات را دارد . خدمات خوب این مراکز بیشترین کمک هزینه تحصیلی را هماهنگ می کند و در سایت   www.scholarshipscanada.com   در دسترس می باشد .

تعدادی از بورس های تحصیلی که منابع مالی را برای پوشش هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی فراهم می کنند ، توسط انجمن دانشگاه ها و کالج های کانادا اداره می شود .

کار در کانادا برای دانشجویان دکتری :

تمام دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی اجازه تحصیل به صورت تمام وقت را دارند . به منظور واجد شرایط بودن این برنامه، دانش آموزان خارجی باید دارای مجوز معتبر تحصیلی باشند و حداقل شش ماه از ۱۲ ماه قبل از درخواست خود، تمام وقت را در یک موسسه دولتی واجد شرایط مورد پذیرش باشند . موسسات باید قرارداد را با استان یا قلمرویی که در آن قرار دارند به منظور شرکت در این مورد ، امضا کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و تحصیل در مقطع دکتری در کانادا  می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید . ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا در باب تحصیل دکتری در کانادا ، شرایط تحصیل دکتری در کانادا و اقدامات تحصیل دکتری در کانادا توضیحات را خدمت شماارائه نماییم.

با توجه به مطالبه توصیه شده قبل از هر تصمیم گیری جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرایط تحصیل دکتری در کانادا با مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید.

 

کلمات کلیدی: راه های تحصیل دکترا در کانادا ، چگونگی تحصیل دکترا در کانادا ، شرایط تحصیل دکترا در کانادا ، چگونگی اخذ ویزا برای تحصیل دکترا در کانادا ، راه مهاجرت از طریق تحصیل دکترا در کانادا ، مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا
به این پست امتیاز دهید!
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۴ نظرات, میانگین: ۴.۰۰ از طریق ۵)
Loading...