تحصیل در کانادا به همراه بورسیه

 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و شرایط عمومی
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و شرایط اخذ بورسیه
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و معایب و مزایای تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و کار ضمن تحصیل
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و مدرک زبان
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و شرایط کالج ها و دانشگاه ها
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و هزینه های تحصیل و زندگی
تحصیل در کانادا تحصیل در کانادا به همراه بورسیه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و شرایط عمومی

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی در خصوص تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی شرح داده می شود. برای مهاجرت به کانادا راه های زیادی وجود دارد ولی مهاجرت از راه تحصیل همیشه به عنوان بهترین راه برای مهاجرت توصیه می شود. چون در مقایسه با دیگر راه های مهاجرتی با هزینه کمتر می توانید اقدام کنید و اقامت متقاضی تا پایان تحصیل در کشور مورد نظر مقدور خواهد بود. برای متقاضیان ادامه تحصیل در سایر کشورها قطعاً اعتبار و رتبه دانشگاه انتخابی و همچنین امکانات موجود در کشور مورد اقدام بسیار مهم می باشد از همین بابت ادامه تحصیل در کشور کانادا جزو انتخاب های اصلی متقاضیان می باشد.

مشخصات
نام کشورکانادا
پایتختاتاوا
واحد پولدلار کانادا
زبانانگلیسی (استان کبک : فرانسوی)

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و شرایط اخذ بورسیه

همانطور که کشور کانادا از امکانات رفاهی بالایی برای زندگی برخوردار است و دانشگاه های این کشور دارای رتبه مناسبی می باشند از این رو هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بالا می باشد.
به علت هزینه های بالا در کشور ها و دانشگاه های معتبر بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل مجبور به انتخاب کشور و دانشگاه های نامناسب می شوند اما تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تا حدودی این مشکل را برطرف کرده است و بسیاری از متقاضیان می توانند با تحصیل درکانادا به همراه بورسیه به هدف خود که تحصیل در دانشگاهی با رتبه جهانی مناسب است دست یابند.

افرادی که قصد تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند به این نکته توجه داشته باشند که اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی مستلزم آگاهی از نکات ریز و حساسی است که چنانچه رعایت نگردد پذیرش ناموفق خواهد بود و همچنین بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه باید برای دریافت ویزا از آن کشور اقدام کرد که قطعاً مرحله دریافت ویزا از پذیرش دانشگاه دشوارتر و حساس تر می باشد و باید با دقت و آگاهی کامل نسبت به قوانین روز کشور مذکور اقدام نمایید.

از این رو توصیه ما این است که برای موفقیت در این تصمیم مهم و حیاتی حتماً با وکلای متخصص و با تجربه در این امور مشورت نمایید زیرا در امر مهاجرت، فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد و چنانچه یک بار پروسه شما به موفقیت نینجامد اقدام برای دفعات بعدی بسیار دشوار و حتی گاهی غیر ممکن خواهد بود.

پس برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند اولین قدم مشورت با وکیل مسلط به قوانین مهاجرتی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با تکیه بر تجربه و وکلای توانمند خود می تواند در این راه در کنار شما باشد. آگاه باشید که اکثر دانشگاه ها برای اعطای پذیرش دارای شرایط سنی می باشند و چنانچه سن متقاضی در محدوده سنی مورد نظر دانشگاه نباشد پذیرش متقاضی پذیرفته نخواهد شد همچنین افرادی که در پی ادامه تحصیل در کانادا به همراه بورسیه هستند چنانچه میان مقاطع تحصیل آنها فاصله افتاده باشد حتی اگر پذیرش دانشگاه را دریافت کنند به علت وجود فاصله میان مقاطع تحصیل به احتمال بسیار زیاد درخواست ویزا رد خواهد شد. به همین علت به افرادی که قصد تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند توصیه می کنیم که در عملی نمودن هدف خود تعجیل نمایند تا از مقصود خود که همان تحصیل در کانادا به همراه بورسیه می باشد باز نمانند.

 • نکات مهم در باب اخذ بورسیه تحصیلی کانادا
 • نکته اول

  اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا نیازمند صرف وقت، حوصله و صبوری فراوان می باشد و دانشجویان باید دقت بفرمایند برای تحصیل با بورسیه در کانادا لازم است گزینه های زیادی را امتحان کنند و مکاتبات زیادی داشته باشند.

 • نکته دوم

  نحوه ی نگارش ایمیل و مکاتبه با اساتید برای اخذ بورسیه تحصیل در کانادا بسیار مهم است. در بسیاری موارد شما با یافتن یک استاد و سوپروایزر در دانشگاه مورد نظر و ارسال پروپوزال و مدارک خود می توانید موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوید.

 • نکته سوم

  از نگارش متون طولانی در ایمیل به دانشگاه و اساتید خودداری نمایید. در ایمیل به استاد مورد نظر این موضوع را بیان دارید که من با مطالعه رزومه شما و زمینه تحقیقات شما، با توجه به همسو بودن مقالات و تحقیقات بنده با شما، درخواست اخذ بورسیه تحصیلی از شما و علاقمند به انجام پروژه و تحقیق با شما هستم.

 • نکته چهارم

  بورسیه تحصیلی در برخی موارد مقداری از هزینه های تحصیل شما در دانشگاه را پوشش می دهد و در برخی موارد دیگر تمام آن را. مواردی هم وجود دارد که با شرایط خاص به شما هزینه های زندگیتان را نیز پرداخت می نمایند.

 • نکته پنجم

  رزومه (CV) و background یا سوابق تحصیلی شما بسیار اهمیت دارد.

 • نکته ششم

  در مواردی امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا برای مقطع دبیرستان در کانادا نیز وجود دارد. اما چنانچه دارای شرایط خاصی باشید شانس دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی یا لیسانس را خواهید داشت. در مقطع ارشد و دکتری اخذ بورسیه تحصیلی به طور معمول راحت تر می باشد.

 • نکته هفتم

  در هر دانشگاهی که تحصیل می نمایید، برای دارا بودن شرایط بورسیه تحصیل در کانادا چنانچه موفق شوید از اساتید عالی رتبه خود توصیه نامه یا Recommendation دریافت نمایید، کمک شایانی به دریافت بورسیه تحصیلی شما خواهد داشت.

 • نکته هشتم

  برای اطلاع از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در هر دانشگاه میتوانید موارد آنرا در وبسایت خود دانشگاه در قسمت scholarship یا fund مطالعه نمایید

 • نکته نهم

  برای برخی دانشگاه ها مقالات شما و سوابق پژوهشی مهم است و برخی دانشگاه ها معدل محور می باشند. چنانچه شما GRE بالایی ندارید و نگران از دست دادن زمان هستید در صورت داشتن معدل های بالای 15 می توانید در دانشگاه هایی که مقاله محور هستند اقدام نمایید.

video تحصیل در کانادا به همراه بورسیه
video تحصیل در کانادا به همراه بورسیه
video تحصیل در کانادا به همراه بورسیه
video تحصیل در کانادا به همراه بورسیه
video تحصیل در کانادا به همراه بورسیه
video تحصیل در کانادا به همراه بورسیه

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و معایب و مزایای تحصیل در کانادا

معایب

یکی از مسائلی که بیشترین اهمیت را در پذیرش از دانشگاه های کانادا دارد عدم وجود فاصله زیاد بین مقاطع تحصیلی دانشجو است. به این معنا که دانشجویانی می توانند موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شوند که بیشتر از ۵ سال فاصله بین مقاطع تحصیلی خود نداشته باشند.

یکی دیگر از موضوعاتی که ذهن هر دانشجو را در پذیرش از دانشگاه ها و یا کالج های کانادا به خود مشغول می کند هزینه های بالای تحصیل در این دانشگاه هاست به همین دلیل است که اکثر دانشجویان بین المللی به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های خوب کانادا هستند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا برای تحصیل دانشجویان خارجی حداقل ۱۴ هزار دلار در سال است و این موضوع ذهن هر دانشجویی را به سمت اخذ بورسیه تحصیلی جذب خواهد کرد. با توجه به اینکه هزینه های تحصیل ، شهریه دانشگاه ، لوازم تحصیلی و حمل و نقل در کانادا نسبتأ زیاد است دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کالج ها و یا دانشگاه های کانادا مدیریت را تا حدی برای هزینه های غیر ضروری داشته باشند تا متحمل هزینه های گزاف و مشکل زیادی در دوره تحصیل نشوند.

مزایا

افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکترا از دانشگاه های کانادا اخذ پذیرش می نمایند. در برخی موارد نیز تقاضای پذیرش در مقطع پیش از دانشگاه صورت می گیرد.

یکی از دلایلی که دانشجویان بین المللی دانشگاه های کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند شرایط مطلوب اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی است. البته اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا نسبتأ دشوار است و شاید دانشجویان ایرانی در اکثر مواقع در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا پذیرش از کالج های کانادا موفق به اخذ بورسیه نشوند ولی با این وجود ما در این مقاله شرایط و انواع بورسیه های تحصیلی کانادا را به تفسیر شرح خواهیم داد و همچنین جهت دریافت اطلاعات کامل و بروز با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

دانشجویان متقاضی بورسیه حتمأ می بایست مصاحبه ای با دانشگاه مورد نظر خود درکانادا داشته باشند در این صورت امکان اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجو وجود دارد. البته دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند می بایست قبل از هر اقدامی برنامه ریزی دقیقی برای پرداخت هزینه های تحصیل در کانادا داشته باشند. البته این نکته را نباید از خاطر برد که به دنشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا اجازه کار نیز داده خواهد شد درآمد حاصل از این کار پاره وقت مقداری از هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را تأمین خواهد کرد.

یکی از راه هایی که منجر به اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا می شود تحصیل از دوره دبیرستان در کالج های کانادا می باشد. در واقع تعداد زیادی از دانش آموزان فارغ التحصیل از کالج های کانادا موفق به اخذ بورسیه از دانشگاه خواهند شد. دانش آموزانی که قصد اخذ بورسیه در مقاطع بالاتر را دارند باید عملکرد خوبی در کالج داشته باشند معدل خوبی کسب نمایند که این موضوع مورد توجه دانشگاه های ممتاز کانادا قرار گیرد و منجر به اعطای بورسیه  به دانشجوی متقاضی شود.

اگر بخواهیم اخذ بورسیه تحصیلی را از نظر سهل الوصول بودن بررسی نماییم کشورهای استرالیا و امریکا در اولویت قرار خواهند داشت و شرایط آسان تری را نسبت به دانشگاه های کانادا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. دانشگاه های کانادا به طور معمول بورسیه های اندکی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند و فقط مقدار کمی از شهریه دانشگاه را بورسیه خواهند کرد به طور مثال دانشگاه هامبر بورس کامل به دانشجویان ارائه نمی دهد و فقط مقدار جزئی از شهریه دانشگاه را بورس می کند.

امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا نیز وجوددارد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب بورس دکترا شیمی کانادا

audio تحصیل در کانادا به همراه بورسیه
تحصیل در کانادا
بررسی مهاجرت تحصیلی در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و کار ضمن تحصیل

با انجام کار پاره وقت دانشجویی در کانادا تجربه کاری کسب کنید و هزینه های خود را تأمین کنید. اگرچه باید قبل از ورود به کانادا شواهد کافی ارائه دهید مبنی بر اینکه می توانید شهریه و مخارج زندگی خود را پرداخت کنید، اما تعدادی طرح مجوز کار برای دانشجویان بین المللی و همسرانشان یا شرکای قانونی مشترک وجود دارد که امکان کار در کانادا را فراهم می کند. کار در کانادا می تواند مسیری طولانی در جهت کمک به شما در ایجاد کسب و کار خود در آینده باشد و حتی به شما کمک می کند که پس از فارغ التحصیلی به این کشور مهاجرت کنید.

جهت اگاهی کامل از این طرح ها به لینک زیر مراجعه فرمایید.

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و مدرک زبان

مدرک زبان انگلیسی جزء مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می باشد. در مقطع کارشناسی مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل IELTS 6 می بایست به همراه مدارک تحصیلی ارائه شود. در مقطع کارشناسی ارشد این نمره می بایست تا حداقل IELTS 6.5 افزایش یابد. جهت پذیرش در مقطع دکترا رزومه دانشجوی متقاضی مهم ترین نقش را ایفا خواهد کرد. همچنین استاد راهنما برای پذیرش دانشجو در مقطع دکترا سطح علمی دانشجو را با دقت مورد بررسی قرار خواهد داد و دانشجوی متقاضی می بایست با اطلاعات و دانش زبانی قابل قبول استاد راهنما را متقاعد سازد.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و شرایط کالج ها و دانشگاه ها

یکی از راه هایی که منجر به اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا می شود تحصیل از دوره دبیرستان در کالج های کانادا می باشد. در واقع تعداد زیادی از دانش آموزان فارغ التحصیل از کالج های کانادا موفق به اخذ بورسیه از دانشگاه خواهند شد. دانش آموزانی که قصد اخذ بورسیه در مقاطع بالاتر را دارند باید عملکرد خوبی در کالج داشته باشند معدل خوبی کسب نمایند که این موضوع مورد توجه دانشگاه های ممتاز کانادا قرار گیرد و منجر به اعطای بورسیه به دانشجوی متقاضی شود.

دانشگاه های دیگر مانند دانشگاه یورک به دانشجویانی که رزومه بسیار عالی و نمرات بسیار بالایی دارند همچنین مقاله های منتشر شده بین المللی و توصیه نامه از استادان خود دارند در کل دوره چهار ساله لیسانس به مقدار ۶۰ هزار دلار بورسیه به دانشجویان اعطا می کند.

CGS یک برنامه آموزشی است که هدف از آن حفظ دانشجویان دکترا در سطح جهانی و معرفی کانادا به عنوان یک مرکز تحقیقات جهانی است. این بورسیه به طور مساوی بین سه مرکز در کانادا توزیع می شود: مؤسسه تحقیقات بهداشتی کانادا، شورای علوم طبیعی و تحقیقات مهندسی و شورای تحقیقات علوم انسانی

سالانه بورسیه های این مرکز به ۱۶۷ نفر اعطا می شود و برای دوره دکترای سه ساله می باشد که سالی ۵۰ هزار دلار بورسیه ارائه می شود. به طور کلی اکثر بورسیه های تحصیلی به دانشجویان در مقطع دکترا اعطا می شود.

دانشگاه Manitoba به دانشجویانی که بطور فول تایم در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا مشغول به تحصیل باشند کمک هزینه تحصیلی اعطا می کند که البته بین ملیت های گوناگون هیچ تفاوتی نیز قائل نمی شود. مقدار این بورسیه ها در مقطع دکترا ۱۸ هزار دلار در سال و در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴ هزار دلار در سال می باشد.

دانشگاه Calgary طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی به صورت بورسیه های کامل و یا جزئی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد و هر ساله ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای اقدامات مطالعاتی و تحصیل قائل می شود.

دانشگاه Waterloo برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه تحصیلی قائل می شود. این دانشگاه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۱۸۸۰ دلار و دانشجویان مقطع دکترا ۳۷۶۰ دلار در هر ترم بورسیه در نظر می گیرد. البته این دانشگاه فرصت های مالی دیگری نیز برای مطالعه و تحقیقات در مقطع دکترا قائل می شود.

دانشجویان بین المللی برای درخواست بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد می بایست حداقل ۴ ترم بگذرانند و در خصوص اعطای بورسیه دانشگاه های مختلف امکانات متفاوتی را برای دانشجویان خود در نظر می گیرند در این خصوص رشته های مختلف تحصیلی نیز شرایط مختلفی برای اخذ بورسیه خواهند داشت. اکثر بورسیه های تحصیلی به دانشجویانی که ملیت کانادایی دارند اعطا می شود و دانشگاه های کانادا تمایلی به اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی نشان نمی دهند.

جهت بررسی دقیق تر توصیه می گردد به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

دانشگاه های رایگان کانادا
تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا
دانشگاه های کانادا
دوره های تحصیلی در کانادا
تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و اقامت پس از تحصیل

اشتغال به کار تمام وقت در کشور کانادا و پرداخت مالیات های مربوطه منجر به اقامت دائم کانادا می شود. مالیات در کانادا درصدی از حقوق دریافتی و یا درآمد اکتسابی بر اساس میزان ساعات کاری است. اهمیت اشتغال به طور تمام وقت به قدری است که می تواند موجب تغییر نوع ویزای اشخاص شود. لازم به ذکر است که انواع ویزا ها قابلیت تغییر به نوعی دیگر از ویزا را دارد اما ویزاهای توریستی از استثنائات این امر است.

اقامت بعد از تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه و هزینه های تحصیل و زندگی

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا همیشه معضل کسانی بوده است که قصد تحصیل در کانادا یا مهاجرت به کانادا را داشته اند. در بین تمام راه های مهاجرت به کانادا ، مهاجرت از طریق تحصیل و اقامت تحصیلی در کانادا یکی از بهترین و مناسب ترین و مطمئن ترین راه است، فقط افرادی که دارای شرایط ویزای تحصیلی کانادا هستند می توانند این ویزا را دریافت نمایند. کشور کانادا در حال حاضر بیش از ۱۳۰ هزار داوطلب بین الملل در سال می پذیرد و این آمار نشان دهنده آن است که در این کشور سیستم آموزشی دارای سطح بالا و تحصیلات و امکانات نیز دارای کیفیت بالایی است و این امر سبب شده است تا تعداد داوطلبان مشتاق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا بالا برود. در مقاله زیر به بررسی هزینه تحصیل و زندگی در کانادا پرداخته ایم.

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا
سخن آخر

جنبه های مختلف تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی را معرفی کردیم. امید است مطالب ارائه شده در خصوص تحصیل در کانادا مورد توجه شما قرار گرفته باشد. با توجه به مطالب ارائه شده توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری و هر اقدامی و پرداخت هزینه های گزاف یورویی و دلاری جهت کسب اطلاعات و شرایط تحصیل و بورسیه کشور کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا با مشاورین ارشد در این زمینه مشورت نمایید. می توانید سوالات خود را درباره تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی در بخش دیدگاه های همین مقاله عنوان کرده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.