تحصیل در نروژ و بررسی شرایط آن

تحصیل در نروژ، شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های رایگان نروژ و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ در این نوشتار به صورت علمی و تخصصی بررسی می شود. علاقه مندان به تحصیل در نروژ معمولاً با سوالاتی مواجه می شوند از قبیل اینکه آیا امکان تحصیل رایگان در کشور نروژ وجود دارد؟ آیا از طریق تحصیل در نروژ می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟ اگر شما نیز علاقه مند به تحصیل در نروژ هستید، با ادامه مقاله همراه شوید و پاسخ کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش را به تمامی ابهامات در خصوص تحصیل در کشور نروژ، مطالعه کنید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان نیز با دفاتر موسسه تماس بگیرید.

تحصیل در نروژ تحصیل در نروژ

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در نروژ و شرایط عمومی

نروژ از کشورهای مرفه و پیشرفته اروپایی است که عضو ناحیه شنگن نیز می باشد. این کشور در شمال غرب اروپا واقع شده است و در دنیا با مناظر زیبا و آب و هوای سرد شناخته شده است. مردم در این کشور به زبان نروژی صحبت می کنند و جمعیتی در حدود 5 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. وجود ذخایر فراوان نفت خام، گاز طبیعی و مواد معدنی، این کشور را در سطح چهارم کسب درآمد در جهان قرار داده است و همین امر سبب شده است که نرخ بیکاری در این کشور نیز کمتر از 4 درصد باشد. نروژ کشوری دموکراتیک است و سطح رفاه بالایی را برای مردم فراهم آورده است. تحصیل در نروژ در مقاطع مختلف تحصیلی رایگان می باشد.

سیستم آموزشی رایگان و موقیعت های شغلی فراوان در این کشور باعث شده است که افراد زیادی تمایل به مهاجرت به نروژ داشته باشند. هر چند که آب و هوای سرد و سخت گیری های سفارت نروژ در اعطای ویزا به ایرانیان عوامل بازدارنده ای برای مهاجرت به این کشور می باشد. در تصویر زیر می توانید شرایط عمومی کشور نروژ را مشاهده کنید.

اعزام دانشجو به نروژ تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ در مدارس

دانش آموزان در بازه سنی 6 تا 19 سال، در مدارس نروژ در سه مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان تحصیل می کنند. البته تحصیل اجباری در نروژ تنها در سن 6 تا 16 سالگی می باشد و افرادی که تمایل دارند تحصیلات عالی داشته و وارد دانشگاه شوند، سه سال دبیرستان را تحصیل می کنند.

دانش آموزان بین المللی نیز می توانند با اخذ ویزای تحصیلی نروژ به تحصیل در مدارس این کشور بپردازند. افراد زیر 18 سال می توانند در مدارس بین المللی نروژ تحصیل کنند. البته این افراد باید در نروژ قیم قانونی داشته باشند، به این معنا که فردی که در نروژ اقامت دارد، سرپرستی دانش آموز را پذیرفته باشد.

البته افرادی که تمایل دارند فرزندان خود را برای تحصیل به کشور دیگری بفرستند، معمولاً کشورهایی مانند کانادا را انتخاب می کنند که به والدین نیز ویزای همراه اعطا می کند.

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی

دانشگاه های نروژ برنامه های آموزشی متنوعی در مقطع کارشناسی ارائه می دهند و علاقه مندان به تحصیل در نروژ می توانند با توجه به علاقه مندی های خود رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند. تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی عموماً به زبان نروژی می باشد و شخص معمولاً برای اخذ پذیرش باید مدرک زبان آیلتس 6 و مدرک زبان نروژی در سطح حداقل 3 ارائه دهد. البته در صورتی که شخص مدرک زبان نروژی ندارد، می تواند ابتدا یک سال در دوره زبان نروژی شرکت کند و سپس دانشگاه را آغاز نماید. طول دوره کارشناسی در دانشگاه های نروژ نیز 3 سال می باشد.

دانشجویان برای درخواست پذیرش می توانند چند دانشگاه را انتخاب کنند و از طریق وبسایت آن ها مدارک خود را ارسال نمایند. اگر شخص موفق به اخذ پذیرش تحصیلی گردد، در مرحله بعد باید برای ورود به کشور نروژ، از سفارت این کشور درخواست ویزای تحصیلی نماید.

تحصیل در نروژ 2 1 تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد نیز می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های نروژ تحصیل کنند. رشته های ارائه شده در این مقطع نیز بسیار متنوع می باشد ولی معمولاً برای اینکه فرد شانس دریافت پذیرش و ویزای بالاتری داشته باشد توصیه می شود، در رشته تحصیلی مرتبط با مدرک لیسانس خود تحصیل کند. برخی از رشته ها در دانشگاه های این کشور به زبان نروژی ارائه می شود اما اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هستند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد شخص باید مدرک آیلتس 6.5 و یا معادل تافل آن را ارائه دهد. در صورتی که رشته تحصیلی به زبان نروژی باشد، شخص قبل از ورود به دانشگاه باید یک سال به تحصیل دوره زبان نروژی بپردازد. دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های نروژ بسته به رشته تحصیلی می تواند بین 1 تا 2 سال به طول انجامد.

تحصیل در نروژ در مقطع دکتری

علاقه مندان به تحصیلات عالی می توانند برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های نروژ اقدام نمایند. تحصیل در این مقطع معمولاً به زبان انگلیسی می باشد و اغلب رشته های تحصیلی در دانشگاه های نروژ وجود دارد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع دانشجویان باید با اساتید دانشگاه های نروژ مکاتبه نمایند و بتوانند نظر یک استاد سوپروایزر را جلب نمایند. شانس دریافت پذیرش در این مقطع بستگی زیادی به رزومه علمی و پژوهشی فرد دارد. معمولاً مدرک زبان آیلتس 7 برای این مقطع مورد نیاز است و انتظار می رود که دانشجو در رزومه خود مقاله های علمی و پژوهشی معتبری داشته باشد.

طول دوره دکترا در نروژ معمولا بین 3 تا 5 سال می باشد. تحصیل در این مقطع نیز به صورت رایگان است و اگر دانشجو به همراه استاد خود پروژه های تحقیقاتی انجام دهد می تواند بین 400 تا 500 هزار کرون نروژ حقوق نیز دریافت کند.

تحصیل در نروژ به همراه بورسیه تحصیلی

دریافت بورسیه تحصیلی یکی از راه های مناسبی است که می تواند منجر به تحصیل ارازان قیمت شود. هر چند که تحصیل در دانشگاه های نروژ رایگان می باشد و شخص شهریه ای به دانشگاه پرداخت نمی کند، هزینه های زندگی در نروژ زیاد است و می توان گفت که نروژ گران ترین کشور اروپایی است. بنابراین بسیاری از دانشجویان تمایل دارند با دریافت بورسیه تحصیلی هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی فراوانی برای دانشجویان بین المللی در نروژ در نظر گرفته شده است که متاسفانه اغلب آن ها به دانشجویان اروپایی و برخی نیز به دانشجویان کشورهای خاصی همچون کانادا، ژاپن، آمریکا و روسیه تعلق می گیرد.

البته دانشجویان ایرانی می توانند در مقطع دکترا بورسیه تحصیلی دریافت کنند. در واقع استاد سوپروایزر معمولاً در این مورد تصمیم گیری می کند و با انجام پروژه های مشترک با دانشجو مبلغی به عنوان بورسیه یا حقوق به وی پرداخت می کند. این مبلغ می تواند بین 400 تا 500 هزار کرون نروژ باشد.

تحصیل در نروژ تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ و هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

همان طور که پیش تر اشاره شد دانشجویان بین المللی می توانند به صورت رایگان در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور نروژ تحصیل نمایند. از این رو دانشجویان هزینه ای بابت شهریه پرداخت نخواهند کرد و همین امر هزینه های تحصیل در نروژ را کاهش می دهد. با این حال دانشجویان برای زندگی در نروژ باید هزینه های زندگی خود را که به صورت عمده شامل اجاره، خورد و خوراک، لوازم تحریر، رفت و آمد و قبض ها می باشد تامین نمایند. زندگی در کشور نروژ نسبت به سایر کشورهای اروپایی گران تر می باشد. هزینه زندگی در برخی از شهرهای نروژ به صورت ماهیانه در جدول زیر نشان داده شده است.

نام شهر هزینه یک ماه زندگی
اسلو ۱،۲۰۰ تا ۲،۰۰۰ یورو
برگن ۱،۱۰۰ تا ۱،۸۰۰ یورو
ترومسو و تروندهایم ۱،۰۰۰ تا ۱،۶۰۰ یورو
شهرهای کوچک تر 800 تا 1،000 یورو

در تصویر زیر نیز می توانید شاخص هزینه های زندگی در نروژ را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه کنید.

اعزام دانشجو به نروژ 2 تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ و کار دانشجویی

همان طور که ذکر شد، معمولا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی به دانشجویان ایرانی تعلق نمی گیرد، از این رو کار دانشجویی می تواند روش مناسبی برای تامین بخشی از هزینه های زندگی باشد. دانشجویانی که به وسیله ویزای تحصیلی در نروژ تحصیل می کنند می توانند به صورت پاره وقت به کار بپردازند. دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند تا سقف 10 ساعت در هفته و در مقطع کارشناسی ارشد تا سقف 20 ساعت در هفته کار کنند. حقوق پرداختی در نروژ در هر ساعت حدود 7 تا 9 یورو می باشد. البته برای اینکه بتوانند به راحتی مشغول به کار شوند باید به زبان نروژی یا یکی از زبان های اسکاندیناوی تسلط داشته باشند. دانشجویان می توانند پس از ورود به نروژ تا 3 ماه بدون نیاز به مجوز کار به کار بپردازند، اما پس از آن باید به اداره پلیس مراجعه کرده و مجوز کار دریافت کنند.

دانشجویان مقطع دکترا نیز می توانند علاوه بر کار تحقیقاتی تا سقف 30 ساعت در هفته به مشاغل پاره وقت بپردازند.

تحصیل در نروژ و بررسی ویزای همراه

امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده همیشه یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت می باشد. خوشبختانه افراد متاهلی که به تحصیل در نروژ می پردازند، می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه دریافت کنند. شرایط دریافت ویزای همراه به شرح زیر می باشد.

 • متقاضیان باید حداقل 24 سال سن داشته باشند.
 • پس از ورود به نروژ تصمیم به زندگی در یک مکان داشته باشند.
 • حداقل یک سال از تحصیل دارنده ویزای تحصیلی باقی مانده باشد.
 • در ماه حداقل 265،000 کرون نروژ توانایی پرداخت هزینه های زندگی را داشته باشند.
 • فرزندان کمتر از 18 سال سن داشته باشند.
هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

تحصیل در نروژ و معرفی دانشگاه های برتر نروژ

کشور نروژ 7 دانشگاه معتبر دولتی، 9 مؤسسه تخصصی، 22 مجتمع دانشگاهی معتبر و چندین موسسه آموزشی خصوصی دارد. برخی از این دانشگاه ها در سطح دنیا نیز شناخته شده هستند و سیستم آموزشی نروژ در دنیا معتبر می باشد. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه ها نروژ به همراه رتبه علمی آن ها در جهان نمایش داده شده است.

رتبه جهانی نام دانشگاه تعداد دانشجویان بین المللی
=121 University of Oslo 17%
197 University of Bergen 14%
351–400 Norwegian University of Science and Technology 9%
401–500 UiT The Arctic University of Norway 10%
501–600 Norwegian University of Life Sciences 23%

بورسیه تحصیلی نروژ

تحصیل در نروژ و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نروژ

متقاضیان تحصیل در نروژ برای اینکه بتوانند به این کشور وارد شوند و به تحصیل بپردازند، باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. در واقع متقاضیان باید ابتدا اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های نروژ نمایند و سپس با تکمیل مدارک به سفارت کشور نروژ مراجعه کرده و درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ ارائه دهند. کشور نروژ نسبت به صدور ویزای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی سخت گیری های زیادی انجام می دهد، بنابراین دقت داشته باشید که حتما همه مدارک را به درستی آماده نمایید. در لیست زیر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ درج شده است.

 • نامه دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های نروژ
 • پاسپورت و ترجمه شناسنامه متقاضی
 • 4 قطعه عکس رنگی
 • نامه تمکن مالی

  مبلغ 10،000 یورو باید به حساب دانشگاه واریز شود. این مبلغ به عنوان هزینه زندگی دانشجو است که به عنوان امانت نزد دانشگاه می ماند. دانشجو پس از ورود به نروژ و افتتاح حساب، پول را حساب خود واریز می کند.

 • ارائه بیمه نامه معتبر در نروژ
 • ارائه انگیزه نامه که هدف از تحصیل در نروژ را نشان می دهد.

تحصیل در نروژ و موقعیت کار پس از تحصیل

معمولاً افرادی که تصمیم به تحصیل در نروژ دارند، تمایل دارند که پس از پایان تحصیلات خود نیز در این کشور اقامت داشته باشند و در واقع هدف نهایی آن ها مهاجرت به نروژ می باشد. این افراد می توانند پس از پایان تحصیلات خود در کشور نروژ به جستجوی کار پرداخته و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. کشور نروژ منابع نفتی و معدنی فراوانی دارد و یکی از کشورهای پردرآمد در دنیا می باشد، از این رو نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و متخصصین با موقعیت های شغلی فراوانی در این کشور رو به رو هستند. فارغ التحصیلان از دانشگاه های نروژ نیز این فرصت را داشته اند که علاوه بر به دست آوردن تخصص، با جامعه نروژ بیشتر آشنا شده و همه این عوامل شانس یافتن کار برای آن ها را بالا می برد. متقاضیان می توانند پس از پایان تحصیلات خود به مدت 6 ماه در کشور نروژ مانده و به جستجوی کار بپردازند. 

روند تغییرات نرخ بیکاری در نروژ در سال های اخیر در نمودار زیر نمایش داده شده است.

اعزام دانشجو به نروژ 3 تحصیل در نروژ

مهاجرت تحصیلی در نروژ

تحصیل در نروژ و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همان طور که ذکر شد، دانشجویان پس از پایان تحصیل در نروژ می توانند به مدت 6 ماه در این کشور به جستجوی کار بپردازند و در صورت استخدام شدن در یک شرکت نروژی، می توانند اقامت خود را به اقامت کاری نروژ تغییر دهند. دارندگان ویزای کاری نروژ می توانند هر سال ویزای خود را تمدید نمایند و پس از 3 سال کار و زندگی در نروژ و همچنین پرداخت منظم مالیات، می توانند برای اخذ اقامت دائم نروژ اقدام نمایند. دارندگان مجوز اقامت دائم نروژ از تمامی حقوقی که شهروند نروژی برخوردار است بهره مند اند و تنها در حقوقی مانند حق رای و حمایت دیپلماتیک با شهروندان نروژی تفاوت دارند.

البته کار پس از تحصیل تنها یکی از روش های اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی می باشد و متقاضیان می توانند از روش های دیگری همچون ازدواج با یک شهروند نروژی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نروژ و کار آفرینی نیز اقدام نمایند.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل در نروژ و سخن پایانی

تحصیل در نروژ و تمامی جنبه های مهم و اساسی آن به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. نظام آموزشی عالی و امکان تحصیل رایگان از جمله دلایلی است که افراد را به تحصیل در نروژ تشویق می نماید. با این وجود بالا بودن هزینه های زندگی و سخت گیری اعطای ویزا به ایرانیان نیز از عوامل بازدارنده برای تحصیل در نروژ می باشد. مهم ترین نکات در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت، شما عزیزان می توانید با مقایسه شرایط تحصیل در کشور نروژ با کشورهایی همچون آلمان و اتریش که نظام آموزشی آن ها نیز رایگان است، تصمیم مناسب ترین برای انتخاب مقصد تحصیل خود داشته باشید. امید است مطالب ارائه شده در این نوشتار بتواند راهنمای مناسبی برای شما باشد. برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی در تمامی زمینه های مهاجرت می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس بگیرید. کارشناسان ما در بخش دیدگاه های همین مقاله نیز پاسخ گوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

law تحصیل در نروژ
235 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. باران گفته:

  سلام وقت بخیر. بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه سراسری با معدل بالا و نمره آیلتس 7 میباشم. آیا امکان دریافت فاند در مقطع ارشد ممکن است؟ و برای یادگیری زبان نروژی در خود کشور دوره برگزار میشود؟ هزینه آن به چه صورت است؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. نرگس شاکری گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  ۲۷ ساله هستم
  کارشناسی ارشد سخت افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷/۵۰
  کارشناسی رشته نرم افزار با معدل ۱۸
  آیلتس ۷
  و یک مقاله سابمیت در زمینه تز ارشد دارم
  شرایط ام برای ادامه تحصیل در مقطع phd در کشور های اسکاندیناوی چگونه است؟
  گپ تحصیلی هم ندارم

  پاسخ
 3. سلمان گفته:

  با سلام و احترام
  من ۳۲ سال دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد
  زبانم هم بد نیست ولی مدرک زبان ندارم ولی میتونم مدرکشو بگیرم
  خواستم بدونم آیا من شرایط تحصیل در مقط دکترا رو در کشور نروژ و یا سایر کشوراهای اسکاندیناوی دارم یا خیر؟
  در ضمن رزومه من از لحاظ مقاله و پژوهش اصلا خوب نیست
  ممنون میشم راهنمایی کنین
  باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   معمولا اخذ پذیرش در مقطع دکترا تا حدودی رقابتی می باشد به ویژه اگر با فاند یا بورسیه همزمان باشد. به طوری که بدون مقاله علمی معتبر تقریبا دریافت فاند غیرممکن می باشد.

   پاسخ
 4. مسعود نادری گفته:

  سلام.مسعود هستم.کارشناس هوشبری. فارغ التحصیل از دانشگاه سراسری تهران. 37 ساله. ایلتس 7. 16 سال سابقه کار. آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای اینجانب در نروژ وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
 5. محمدرضا سبحانی گفته:

  با سلام
  من رشته عمران در دانشگاه ازاد شیراز مشغول به تحصیل هست و ۷۰ واحد هم پاس کردم ایا میتوانم برای کشور نروژ اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در صورتی که سن مناسبی داشته باشید، می توانید از طریق تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کنید اما تضمینی وجود ندارد که واحدهای گذرانده شده را بتوانید تطابق دهید.

   پاسخ
 6. مینا گفته:

  سلام من دانشجوی کارشناسی روانشناسی در دانشگاه غیر انتفاعی ایران هستم… در مقطع لیسانس به من که در دانشگاه غیرانتفاعی هستم ویزا تعلق میگیره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای تحصیل در نروژ باید از مقطع لیسانس اقدام کنید. کشور نروژ نسبت به ویزای ایرانیان سخت گیری هایی دارد، اما برای اینکه بتوان پاسخ دقیق تری به پرسش شما داد، رزومه شما باید با جزئیات توسط کارشناسان موسسه بررسی شود.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 7. حسین گفته:

  سلام و عرض ادب بنده 30 ساله و دارای مدرک لیسانس حقوق هستم، خواستم بدونم آیا باشرایط فعلی امکان ادامه تحصیل کارشناسی ارشد حقوق رو تو کشور نروژ دارم؛ چقدر سرمایه لازم هست؟ ضمنا مدرک زبان دارم.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 8. زهرا گفته:

  با سلام من ٢٣ سالمه و ليسانس مهندسي نفت با معدل ١٤ دارم از دانشگاه سراسري و ايلتس نمره ٧ ميخواستم ببينم با وجود اين معدل براي من شانس گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي نروژ وجود داره يا ن؟ و اگر نتونم از نروژ پذيرش بگيرم از كدوم كشورا ميتونم پذيرش بگيرم ك ب زبان انگليسي تدريس شه؟؟ممنون از راهنماييتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله برای شما امکان تحصیل در نروژ وجود دارد. سایر کشورهای اروپایی و کانادا نیز می تواند برای شما مناسب باشد.

   پاسخ
 9. soheil گفته:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و سال دیگ دیپلم میگیرم میخوام میخوام از طریق ویزا تحصیلی مهاجرت کنم
  زبان انگلیسیمم خوبه ولی مدرک ندارم
  برنامه نویسی و طراحی وب بطور پیشرفته بلدم
  میخوام ببینم شرایطش چیه من بتونم قبل از ورود ب دانشگاه مهاجرت کنم

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. این موضوع بستگی به میزان سرمایه شما خواهد داشت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 10. شهرزاد عبدالصمدی گفته:

  ببخشید کسی که ۳۶سال داشته باشه و دیپلم ۱۱ساله از فنی حرفه ای داشته باشه و‌مدرک کاردانی دولتی و کارشناسی ناپیوسه از دانشگاه مدیریت صنعتی علمی کاربردی در رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار داشته باشه میتونه برای ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنه؟کلا با این سن و گپ تحصیلی شانس ویزا شدن داره؟و بخواد همسر و دختر بچه ۶ساله ش رو با ویرای همراه ببره؟البته ۱۳سال سابقه کار و بیمه مرتبط با رشته ش رو داشته باشه.کلا با این شرایط کدوم کشور مناسب تره و درصد ویرا شدنش بالاتره ک دانشگاه یا کالج رایگان داشته باشه.البته داره زبان میخونه و تا شهریور ایلتس ۵.۵میگیره

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. با شرایط اعلام شده توسط شما و با علم به این موضوع که گپ تحصیلی برای تحصیل در نروژ اهمیت دارد، و اینکه هزینه های زندگی در نروژ بسیار بالاست پیشنهاد ما به شما تحصیل در دانمارک می باشد که امکان بردن همراه را نیز برای شما خواهد داشت. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانمارک برای مقطع فوق لیسانس به نمره زبان بالای 6.5 نیاز خواهد داشت مگر اینکه در دوره های زبان شرکت نمایید.
   شرایط تحصیل رایگان نیز متفاوت خواهد بود. سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در اروپا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان آیلتس بالای 7 و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 11. michaeil گفته:

  سلام من دانشجوی رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه غیرانتفاعی هستم ولی از طریق کنکور وارد دانشگاه شدم
  به لحاظ زبان هم میتونم مدرک معتبر بگیرم تا چندماه دیگه…میخواستم بپرسم ممکن هست مشمول تحصیل در نروژ بشم؟
  کلا چه کشوری رو ممکنه بتونم برم؟ یا کلا به این روش اقامت تحصیلی خیلی خوشبین نباشم چون دانشگاه دولتی نیستم؟
  پیشاپیش ممنونم از پاسختون

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. مدارک دانشگاه های غیر انتفاعی در کشورهای مختلفی دارای اعتبار هستند. ولی ما به منظور ارزیابی شرایط شما برای تحصیل در این کشورها نیاز به دانستن شرایط سنی، میزان سرمایه و سایر موارد مشابه خواهیم داشت. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 12. ابوالفضل گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده دارای مدرک کارشناسی رادیولوژی با بیش از سه سال سابقه کار در بیمارستان های دولتی
  تقاضا تحصیل در رشته دندان پزشکی یا دارو سازی در کشور نروژ هستم
  شرایط هزینه ای به چه شکل هست؟؟
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 13. سامان گفته:

  سلام و درود
  میبخشید برای ویزا تحصیلی نروژ گپ تحصیلی هم مورد توجه قرار میدن؟
  من ۲ سال به خاطر سربازی و ۳ سال هم به خاطر کار و فراهم کردن هزینه تحصیل از درس دور بودم

  آیا مشکلی پیش نمیاد برای اقدام کردن برای ویزا؟

  سپاس از شما

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. سال ها سربازی به عنوان گپ مجاز شناخته می شود. گپ تحصیلی زیادی ندارید و می توانید اقدام کنید.

   پاسخ
 14. مهتاب گفته:

  سلام
  من سوالم اینه که اگر بتونم برای نروژ فاند برای دکترا بگیرم، آیا میتونم همسرم رو هم با خودم ببرم؟
  ممنون از راهنمایی های خوبتون

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. تحصیل رایگان در حال حاضر در کشورهای نروژ، آلمان و چند کشور محدود و عموما به زبان آن کشورها ارائه می شود و امکان بردن همسر و فرزندان خود را در صورت داشتن شرایط اخذ پذیرش به منظور تحصیل رایگان خواهید داشت. شرایطی مانند رزومه علمی و تحقیقاتی قوی، شرایط سنی مناسب، مدرک زبان مورد نیاز و اخذ سوپروایزر جهت پذیرش به همراه پوشش هزینه های زندگی در آن کشور.
   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 15. Mahdi گفته:

  سلام من دانشجوی سال اخر کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه بیرجند هستم. با یک مقاله ISI و چند مدرک معتبر بین المللی کدوم کشور اروپایی برای تحصیل بهتر ارزان تر است و اینکه چه طور می توان از بورس تحصیلی ان کشور استفاده کرد.ممنون

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه کار آسانی نبوده و شرایط خاص خود را دارد. پیشنهاد می شود با توجه به کلی بودن سوالتان جهت بررسی شرایط با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 16. احمد هاشمی گفته:

  باسلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی و گرایش بازاریابی و صادرات از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رو دارم و ۳۴ ساله میباشم،کدام دانشگاه و کشور رو شما پیشنهاد میدید که تحصیل در مقطع دکترا رایگان باشه و بتونم همزمان کار کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5