تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

(تحصیل در نروژ ، وکیل مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل ، مهاجرت و اعزام دانشجو به نروژ ، تحصیل رایگان در نروژ ، اخذ اقامت تحصیلی نروژ ، تحصیل به زبان انگلیسی در نروژ ، تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس ، ویزای تحصیلی نروژ ، مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل ، فواید و مزیت های تحصیل در نروژ ، تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس ، تحصیل در نروژ در مقطع دکترا )
در عصر حاضر دانشجویان بسیاری قصد تحصیل در نروژ و اخذ اقامت این کشور را از طریق تحصیل دارند ، کشور نروژ جزء کشورهای اتحادیه اروپا میباشد که امروزه زبان تدریس خود را در اکثر رشته ها زبان انگلیسی قرار داده است ، نروژ از جمله پنج کشور اروپایی میباشد که کماکان سیستم تحصیلات رایگان را برای شما عزیزان ارائه میدهد بنابراین تحصیل در نروژ رایگان می باشد، نروژ با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوای خاصی که که دارا می باشد نسبت به دیگر کشورها شرایط دشوارتری دارد، همین مساله باعث شده که اکثر دانشجویانی که نروژ را برای ادامه ی تحصیل خود انتخاب مینمایند بیشتر از این کشور به عنوان سکوی پرتاب برای کشورهای دیگر نظیر آمریکا ،انگلستان ،کانادا و … استفاده مینمایند ،البته ناگفته نماند که کشور نروژ بازار کار بسیار مناسبی برای رشته هایی نظیر مهندسی نفت و گاز، مهندسی مکانیک ،برق ،معماری و… دارد و با توجه به نزدیکی این کشور به قطب شمال و شرایط آب و هوایی آن و هم چنین نزدیک بودن به مناطق دریایی نفت خیز فارغ التحصیلان این رشته ها از شرایط کاری مناسبی در این رشته ها در نروژ برخوردار میباشند.
آیا قصد تحصیل در بهترین دانشگاه هایی اروپایی را دارید ؟ آیا تمایل به تحصیل در دانشگاه های رایگان در اروپا را دارید ؟ آیا نیازمند این هستید که وکیلی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ در کنارتان باشد قبل از هر اقدامی به شما توصیه میکنیم که با مشاورین موسسه حقوقی ملکپور و دفاتر همکار مشاوره رایگان داشته باشید.

نروژ یکی از مقصدهای تحصیلات عالیه دانشجویان ایرانی در چند سال گذشته بوده است که به دلیل انگلیسی زبان بودن مقاطع تحصیلی و کیفیت عالی آموزشی و از مهمتر رایگان بودن کلیه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به ویژه در مقطع دکترا، با استقبال عدیده و گسترده دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در خارج از کشور رو به رو شده است ، در این مقاله سعی بر این داریم تا کشور نروژ را از لحاظ تحصیل در دانشگاه های معتبر و همینطور شرایط زندگی دانشجویان در کشور نروژ را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم در این زمینه قصد داریم تا با استفاده از قوانین موجود بین الملل خصوصی به سوالات زیر پاسخ دهیم، افرادی که قصد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی من الجمله نروژ را دارند با چه شرایطی روبه رو میشوند؟آیا شخص با مهاجرت تحصیلی میتوانند به اقامت دائم کشور نروژ برسد؟ شرایط کار در حین تحصیل در کشور نروژ چگونه است ؟ آیا کشور نروژ برای ادامه تحصیل مناسب می باشد ؟ آیا تحصیل در نروژ همانند اکثریت کشورها نیازمند مدرک زبان آیلتس می باشد یا خیر ؟ آیا در حین تحصیل درکشور نروژ دانشجو میتواند با خود همراه ببرد ؟ آیا همراه از حق اشتغال به کار در کشور نروژ بهره مند می شود یا خیر ؟ شرایط ویزای تحصیلی درکشور نروژ چیست؟ کشور نروژ از کشورهای اسکاندیناوی محسوب می شود و یکی از کشورهای زیبا در شمال اروپا می باشد ، پایتخت این کشور شهر اسلو می باشد که دانشگاه معتبر اسلو نیز در این شهر واقع شده است ، البته باید این را در نظر داشت که به دلیل پولی شدن سیستم آموزشی کشور سوئد از سال ۲۰۱۱ به بعد برای دانشجویان بین المللی خارج از حوزه اتحادیه اروپا در حال حاضر کشور نروژ و فنلاند به عنوان دو کشور منطقه اسکاندیناوی مقاصد اصلی تحصیلی تعداد کثیری از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است حال به طور کلی افرادی که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند و تمایل به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان و البته رایگان اروپا را دارند می توانند با اخذ ویزای تحصیلی شرایط ادامه تحصیل در اروپا من الجمله نروژ را فراهم سازند.
‌تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در نروژ در دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ صورت میگیرد که این مراکز تحت نظارت وزارت آموزش و پژوهش می باشند. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.

فایل های صوتی آقای دکتر ملک پور در باب تحصیل رایگان در نروژفایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب رشته هنر دانشگاه نروژ

فایل های صوتی آقای دکتر ملک پور در باب پذیرش دکترا در نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ به زبان نروژی صورت می پذیرد ، متقاضی پس از ورود به کشور نروژ به فراگیری زبان نروژی می پردازد و پس از یک سال تحصیل در زبان نروژی میتواند شروع به تحصیل در رشته دانشگاهی خود نماید ، از شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ آنست که دانشجو در ایران در دانشگاههای دولتی و یا آزاد قبولی داشته باشد و حداقل به میزان سی واحد درس پاس نموده باشند ، و فقط در رشتۀ خود شخص و یا رشته های مرتبط با رشتۀ تحصیلی وی میتوان پذیرش را از دانشگاه اخذ نمود ، اما نکته قابل توجه آنست که جهت رشته های مرتبط با علوم پزشکی نمیتوان از دانشگاهها پذیرش اخذ نمود در صورتی که شما متقاضی گرامی علاقمند به تحصیل در کشور نروژ در مقطع کارشناسی می باشید، باید این را بدانید که اکثر رشته های این مقطع در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور نروژ برای دانشجویان ایرانی این امکان وجود دارد که بتوانند در اکثریت رشته های تحصیلی مانند هنر ، روانشناسی ، داروسازی ، مدیریت ، بازیگری ، زیست شناسی ، MBA ، رشته های مهندسی مانند مکانیک ، برق و مهندسی پزشکی و … مشغول به تحصیل شوند بنابراین این امکان را برای دانشجویان بیم المللی فراهم می سازد تا بتوانند در رشته دلخواه به تحصیل بپردازند ، البته در برخی از رشته ها در مقطع لیسانس امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، دانشجویان در مقطع لیسانس اجازه ۱۰ ساعت کار به صورت پارت تایم در هفته را دارند که با این ۱۰ ساعت کار میتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را ساپورت نمایند ، البته افرادی میتوانند زودتر به کار برسند که علاوه بر مسلط بودن به زبان انگلیسی به زبان نروژی نیز تسلط کامل داشته باشند، امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس خیلی پایین است اما اگر اشخاص از رزومه قوی برخوردار باشند می توانند شانس خود را برای اخذ بورسیه بالا ببرند ، تحصیل در کشور نروژ در مقطع لیسانس به طور متوسط ۳ سال زمان می برد ، برای تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ شما متقاضی گرامی باید دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله و همین طور حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی (یا گذراندن ۳۰ واحد درسی) داشته باشید یا اگر دیپلم ۱۱ ساله داشته باشید باید حتما حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی یا مدرک فوق دیپلم داشته باشید و دارا بودن مدرک زبان IELTS با نمره ۶ آکادمیک یا TOEFL500 باشید .این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی ارائه می شوند البته باید این را در نظر داشت که اکثریت رشته های فوق لیسانس به زبان انگلیسی خواهد بود ، اما دانشجویان کشورهای دیگر می بایست در ابتدا دوره زبان نروژی را که تا یک سال طول می کشد، بگذرانند ، تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ غالبآ به زبان انگلیسی صورت می پذیرد ، و رشته انتخابی مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای نروژ میبایست حتمآ یا رشتۀ دوره لیسانس باشد و یا مرتبط با رشته لیسانس باشد و حداقل تعداد شصت واحد از دوره لیسانس وی با رشته انتخابی وی مرتبط باشد ، از مهمترین شرایط برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ داشتن مدرک IELTS آکادمیک با نمرۀ ۶٫۵ می باشد . جهت تحصیل در نروژ به طور قانونی شرط معدل وجود ندارد ، لیکن تجربه چندین ساله ما این موضوع را اثبات کرده که متقاضیانی که معدل بالای شانزده دارند از شانس بسیار بالاتری جهت اخذ پذیرش و ویزای نروژ برخوردار هستند . . دانشجو در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ اجازۀ بیست ساعت کار در هفته را خواهد داشت . تحصیل در دوره فوق لیسانس در نروژ حدود دو سال به طول می انجامد و تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ رایگان می باشد البته شما متقاضیان گرامی باید در نظر بگیرید که رایگان بودن تحصیل در نروژ بدین معنا نیست که تحصیلات شما در کشور نروژ ارزان و کاملا رایگان محسوب می شود بلکه کشور نروژ در حال حاضر یکی از گرانترین کشورهای اروپایی محسوب میگردد . این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در نروژ

تحصیل در مقطع دکترا در نروژ همانند کشورهای اروپایی دیگر به گونه ای شغل محسوب می گردد ، به طوری که دانشجوی دورۀ دکترا در حین تحصیل می تواند حقوق نیز دریافت کند که دریافت حقوق میتوتند از مهمترین مزایای تحصیل در مقطع دکترا باشد و همچنین تحصیل در دوره دکترا در نروژ رایگان می باشد ، طول تحصیل در دوره دکترا در نروژ چهار تا پنج سال میباشد که شما بعد از پایان تحصیلات خود می توانید درخواست اقامت دائم نمایید .
به صورت کلی کشور نروژ برای اشخاصی که مایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی بدون صرف هزینه زیاد را دارند، گزینه ی مناسبی برای اقامت در کشور های اروپایی می باشد.

در ذیل فهرست دانشگاه های معتبر کشور نروژ آمده است :
فهرست دانشگاه های نروژ
دانشگاه نروژی علوم زندگی (UMB)
دانشگاه نروژی علم و صنعت( NTNU)
دانشگاه نروژی آدر ( UiA)
دانشگاه نروژی برگن( UiB)
دانشگاه نروژی اسلو ( UiO)
دانشگاه نروژی استاوانگر(UiS) و دانشگاه ترومسو(UiT)
نهاد های دانشگاهی تخصصی(Specialised university institutions)
مدرسه نروژی مدیریت (BI)
مدرسه نروژی الهیات(MF)
آکادمی نروژی موسیقی(NMH)
دانشکده نروژی علوم ورزشی(NIH)
مدرسه نروژی علوم دامپزشکی
دانشکده معماری و طراحی اسلو(AHO)
موسسه بین المللی هنر
آکادمی بین المللی هنر برگن(KHiB)
آکامی بین المللی هنر اسلو ( KHiO)
کالج های دانشگاهی منطقه ای
کالج دانشگاهی برگن
کالج دانشگاهی بودو
کالج دانشگاهی اسلو
کالج دانشگاهی آکرشوز
کالج دانشگاهی یوویک
کالج دانشگاهی بوسکرود
کالج دانشگاهی فیننمارک
کالج دانشگاهی هارستد
کالج دانشگاهی هدمارک
کالج دانشگاهی ناروویک
کالج دانشگاهی سامی ها
کالج دانشگاهی ولدا
کالج نروژی پلیس(NPUC)
کالج دانشگاهی تلمارک
کالج های خصوصی با مجوز رسمی و سازمانی
دانشکده نروژی فناوری اطلاعات ( NITH)
آکادمیک معلمی (NLA)
کالج کوئین مود
کالج های خصوصی با برنامه های معتبر و دوره ای
دانشکده نروژی رقص ( DNBH)
مدرسه معماری برگن
این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.
اما به طور کلی باید متقاضیان تحصیل در کشور نروژ این را بدانند با توجه به شرایطی که سال های گذشته برای دانشجویان ایرانی در نروژ اتفاق اتفتاد و باعث اخراج ۶۴ دانشجوی ایرانی از کشور نروژ شد ، شرایط تحصیل در کشور نروژ به مراتب نسبت به سال های گذشته برای ایرانیان سخت تر شده است و شاید به راحتی برای ایرانیان ویزای تحصیلی صادر نکند حال شما متقاضیان تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی هم تراز با نروژ که هزینه های تحصیل رایگان باشند می توان به کشوری چون اتریش و آلمان اشاره نمود که حتی نیازی به مدرک زبان IELTS ندارد و یا کشورهایی که امکان بورسیه تحصیلی و کمک هزینه زندگی برای شما متقاضیان بالا می باشد کشور ایتالیا است .
حال شما متقاضیان تحصیل در نروژ می توانید قبل از هر اقدام حقوقی ای با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و با مشاورین خبره این موسسه مشاوره رایگان داشته باشید.
امید جلالی فراهانی

تحصیل در نروژ
4.9 (98%) 40 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...
42 پاسخ ها
 1. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام
  باید شرایط شما بررسی گردد زیرا ممکن است که نیازمند تمدید مجدد آیلتس خود باشید . جهت دریافت پذیرش در مقطع دکترا نیز باید با دانشگاه در ارتباط باشید زیرا ممکن است نیازمند استاد مشاور یا سوپروایزر باشید و هر دانشگاه شرایط خود را دارد . در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر میتوانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید با تشکر

 2. مشاور حقوقی می گوید:

  در داخل سایت های دانشگاه های نروژ لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش ذکر شده است که در صورت نیاز باید مدارک را کامل ارائه نمایید تا پذیرش برای شما صادر گردد . با تشکر

 3. افشین می گوید:

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من کارشناسی ارشد برق- الکترونیک از دانشگاه شهید چمران دارم و آیلتس ۶ آکادمیک که حدود شش ماه از تاریخ اعتبارش گذشته و ۳۱ ساله هستم. آیا با این مدرک زبان می تونم اقدام کنم؟
  آیا می تونم این رشته در کشور نروژ ادامه بدم؟

  ممنون از راهنماییتون

 4. ارادتی می گوید:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ارشد فناوری اطلاعات گرایش رایانش امن هستم‌. قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه‌های نروژ دارم. سوالی که دارم این هست آیا برای مدارک لازم جهت آماده‌سازی نیاز به مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی هم هست؟

 5. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام برای تحصیل در نروژ باید این موارد را در نظر داشته که قصد ادامه ی تحصیل در چه رشته ای را دارید؟ زیرا شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است و ممکن است تعدادی از دانشگاه دارای آزمون ورودی باشند
  بهتر است‌ با دفتر مرکزی Mie اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط را دقیقتر بررسی نماییم. با تشکر

 6. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام
  ایا مدرک زبان انگلیسی را دارا میباشید ؟ به صورت کلی شرایط سنی تاثیر گذار است ولی باید فاصله گپ تحصیلی نیز کم باشد . میتوانید جهت اطلاع از هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور نروژ با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر همکار مستقل در ایران تماس حاصل نمایید .

 7. مهدي می گوید:

  با سلام بنده هجده سالمه و دارای مدارک دیپلم موسیقی و گرافیک و در شرف اخذ مدرک پیش دانشگاهیی هستم و دارای مدرک ایلتس٧ هستم و قسط ادامه ی تحصیل را در نروژ دارم ضمن اینکه معاف سربازی هم دارم و دایی بنده در شهر برگن ساکن هستند میخاستم بدونم شرایط برای من چگونه است خیلی ممنون

 8. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام
  قصد تحصیل در چه رشته ای در کشور نروژ را دارید ؟ زیرا باید دید که دانشگاه در رشته شما نیازمند چه مواردی است . ممکن است نیازمند استاد مشاور یا سوپروایزر باشید. میتوانید اطلاعات مورد نیاز را در همین بخش ارسال یا با دفاتر ما تماس حاصل نمایید .

 9. عبداله شاهیوند می گوید:

  سلام آقای دکتر من ۳۱ سالمه ترم سوم مهندسی نفت گرایش حفاری از دانشگاه آزاد امیدیه هستم میانگین معدلم تا حالا از ۱۷ کمتر نشده ، به نظر شما شرایط سنی من برای اخذ ویزا مناسب هست یا خیر؟ و هزینه گرفتن اخذ پذیرش از یکی از دانشگاهای نفت نروژ چقد میشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

 10. فاطمه.ک می گوید:

  سلام .وقتتون بخیر .من فوق لیسانس مشاوره خانواده هستم و نمره ی ایلتس ۶٫۵ دارم متاهلم و .یه بچه ی سه ساله هم دارم .میتونم برای دکترا در یکی از دانشگاههای نروژ اقدام کنم؟وچه رزومه ای قابل قبول محسوب میشه. ..

 11. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام
  لطفا شرایط خود را به صورت کامل ذکر نمایید تا بتوانیم شرایط را بررسی نماییم. امکان تغییر رشته نیز ممکن است وجود داشته باشد ولی باید شرایط بررسی گردد . لطفا شرایط خود را در همین قسمت ذکر نمایید یا با دفتر مرکزی Mie یا سایر دفاتر تماس حاصل نمایید. با تشکر

 12. Shiva می گوید:

  با سلام
  من ترم آخر مدیریت جهانگردی هستم.ولی برای رشته ی آهنگسازی و موزیک فیلم قصد مهاجرت تحصیلی دارم…موزیک کار میکنم ولی میخوام بصورت آکادمیک ادامه بدم، من خودم بیشتر آلمان و اتریش رو ترجیح میدم ولی نروژ هم کشور خوبیه…و اینکه مسلما میخواستم دانشگاهی باشه ک تحصیل در اون رایگان باشه، در حال گذروندن کلاس های آیلتس هم هستم،میخواستم ببینم پیشنهاد شما چیه؟

 13. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام
  باید شرایط کامل خود را اعلام نمایید از جمله سن خود تا بتوان بهتر پاسخ داد . تحصیل دکتری در نروژ دارای شرایط ویژه ای است که باید بررسی گردد تا بتوان پاسخ بهتری به شما ارائه کرد. میتوانید با دفاتر ما در ایران و سایر نقاط جهان تماس حاصل نمایید.

 14. فرناز می گوید:

  سلام خسته نباشید،، من فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم،، میخواستم برای دکتری اقدام کنم،، در نروژ امکانش هست؟

 15. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام
  قصد در تحصیل در چه رشته ای را دارید ؟ زیرا تعدادی از رشته ها امکان دریافت پذیرش ندارند و بعضی دیگر از رشته ها نیازمند مدرک زبان یا دارای آزمون ورودی هستند . شما میتوانید با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران یا سایر دفاتر در تمامی نقاط جهان تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر به شما پاسخ دهیم.

 16. Naser می گوید:

  سلام آقای دکتر شرایط بنده که قبلا عرض کردم فرمودید سن و رشته
  سن ۲۵،دیپلم فنی و حرفه ای ۱۱ساله رشته کامپیوتر معدل ۱۳/۴۱
  فوق دیپلم رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT )با معدل۱۶/۱۷ سال ۹۴فازغ التحصیل شدم از دانشگاه جامع علمی و کاربردی.
  شرایط پذیرش کارشناسی رو هم دارم برای کشور نروژ؟یاسوئد؟ممنون میشم کاملا راهنمایی بفرمایید.

 17. مشاور حقوقی می گوید:

  شرایط تحصیل در نروژ فقط بستگی به معدل نیست بلکه رشته تحصیلی شما , سن شما و … تاثیر گذار است . لطفا شرایط خود را در همین قسمت ذکر یا با دفاتر ما تماس حاصل نمایید .

 18. مشاور حقوقی می گوید:

  پروسه مهاجرت تماما به خود شخص و خانواده شخص بستگی دارد و صرفا نمیتوان گفت که شما این کار را انجام بدهید یا خیر . باید تمامی شرایط شما از جمله شرایط مالی و … را بررسی نماییم تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم . شما میتوانید با دفاتر ما تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان و تلفنی بهره مند گردید .

 19. زهرا موسوی می گوید:

  سلام. پسرم ۱۳ ساله هستن. کلاس هفتم. اگه بخوام امسال پسرم رابفرستم نروژ باید چه شرایطی داشته باشد. آیا صلاح بر فرستادن ایشان هست یا خیر؟ بسیار ممنون میشم

 20. Naser می گوید:

  سلام آقای دکتر بنده دیپلم ۱۱ساله فنی حرفه ای با معدل۱۳/۴۱
  و فوق دیپلم دانشگاه علمی و کاربردی معدل ۱۶/۱۷دارم پذیرش لیسانس نروژ میتونم.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

 21. مشاور حقوقی می گوید:

  امکان تحصیل در رشته پزشکی در کشور نروژ برای همگان وجود دارد ولی باید شرایط شما دقیقا بررسی گردد . لطفا شرایط خود را در همین قسمت اعلام یا با دفاتر ما در تمامی نقاط جهان تماس حاصل نمایید.

 22. نسیم می گوید:

  سلام و عرض ادب
  من لیسانس الکترونیک دارم می خوام برای تحصیل در رشته پزشکی ب کشور نروژ برم و اونجا درس بخونم. و اینکه آیا امکان تحصیل در کشور نروژ در رشته پزشکی وجود داره یا خیر ؟// چه شرایطی دارد.؟؟؟و اینکه محدودیت سنی برای پزشکی وجود داره ؟؟ برای کار در اون کشور یا خیر ؟؟؟؟؟آیا احتیاج هست زبان نروژی یاد بگیریم برای رشته پزشکی یا همون زبان انگلیسی کفایت می کنه ؟؟؟؟
  و باید برای اقامت در کشور نروژ چقدر هزینه بدم از راه قانونی ؟؟؟؟
  و آیا می تونم همراه ببرم؟؟؟//
  با تشکر

 23. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام
  مهاجرت به تمامی کشور ها دارای ریسک است و ریسک در مهاجرت نهفته است . شرایط اولیه شما برای کشور نروژ مناسب به نظر میرسد ولی باید دقیقا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد . شما میتوانید با تلفن های موسسه جهت بررسی دقیق شرایط تماس حاصل نمایید .

 24. زينب می گوید:

  سلام و وقت بخیر آقای دکتر ،میخواهم برای دندانپزشکی اقدام کنم/خواهش میکنم منو از سردرگمی نجات بدید،مشتاقانه منتظر جواب سوالم هستم هم در سایت هم در کانال
  کارشناس مامایی شهید بهشتی با معدل ١۵/٧٧ دیپلم تجربی١٩/۴٨پیش دانشگاهی١٧/٧٨دوسال سابقه کار در بیمارستان.الان درحال گذراندن طرحم مدرکم شهریور٩٧ازاد میشه مدرک زبان ندارم.کلاسای ایلتس میرم متولد٧٢ .میتونم یکسال در نروژ،کالج و زبان نروژی بخونم بعد ازمون ورودی بدم؟!سطح ازمون ورودیش چطوره؟!نمیخوام ریسک کنم،نگرانم ازمون ورودی قبول نشم،برای دوسال اول میتونم سالی۵٠ میلیون هزینه کنم ولی بعدشو نمیدونم،و خیلی دوس دارم کارمامایی پیداکنم اونجا،خیلی دوس دارم کشورهای اروپایی برم که بعدش اقامت بگیرم،چه کشور اروپای دیگه ای پیشنهادمیدین؟نظرتون راجع به روسیه و چین چطوره از نظر کیفیت؟!؟باتوجه به سنم و عشقم به دندانپزشکی،کدام راهو پیشنهاد میکنید؟!سپاسگزار از لطف بسیار شما استاد عزیز

 25. Mandana می گوید:

  سلام من ١٧ سالمه و رشته م تجربیه و امسال هم کنکور دارم.راستش هیچ علاقه ای به رشته های پزشکی یا پیرا پزشکی ندارم.بیشتر رشته های فنی مهندسی رو دوست دارم و میتونم راحت تر باهاشون کنار بیام.برای تحصیل تو نروژ یا کشورهای دیگه باید چه رشته ای رو بخونم و چه هدفی رو دنبال کنم؟!راستش خیلی سردرگم هستم و دچار چند هدفی شدم!

 26. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 27. مشاور حقوقی می گوید:

  سلام .من ۲۴ سالمه و مدرک مهندسی شیمی در کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعت نفت دارم.با نمره ایلتس ۷ چه قد شانس برای پذیرش در دانشگاه های نروژ برای دکترا دارم؟

 28. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 29. مشاور حقوقی می گوید:

  سلام من ۲۰ سالمه معدلم زیاد بالا نیست میخواستم ببینم میتونم پزشکی رو در کشور نروژ بخونم؟ یکی از اقوام هم در این کشور ۳۰ ساله ک اقامت داره میتونم از طریق ایشون اقدام کنم؟

 30. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 31. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 32. نسترن می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  ممنون از مطالب بسیار مفیدی که صادقانه در اختیار ما قرار میدید. اگه میشه شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ و حوزه اسکاندیناوی رو توضیح بفرمایید؟ آیا شرایط سنی مهم هست؟ هزینه هاش چقدر هست؟ آزمون ورودی دارن؟
  پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم

 33. Hengameh می گوید:

  سلام من ۱۷ سال دارم و رشته تحصیلیم انسانیِ
  میخواستم درباره شرایط تحصیل دردبیرستان های نروژ بپرسم واینکه هزینه تحصیل و زندگی در نروژ چقدرِ؟
  واینکه نیاز هست که زبان نروژی بلد باشم؟!

 34. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 35. Esmaeil می گوید:

  موضوع:اقامت تحصیلی در نروژ
  باسلام و درودی بی کران و عرض خسته نباشید خدمت جناب ملک پور و همه عوامل این موسسه.
  بزرگوار بنده اسماعیل پاداشی دارای کارشناسی معماری از شاخصه فنی و حرفه ای با معدل ۱۵/۵۰ میباشم،بنده سوالات متعددی رو از همین دیدگاه اعلام نمودم.
  بنده برای دو سال بعد یعنی سپتامبر۲۰۱۹ قصد رفتن دارم زدلایل شخصی که یکی از آن قابل ذکر میباشد دوره آیلتس و نمره ۶/۵ در آزمون مربوطه آن میباشد در ضمن لازم بذکر است که بنده اخیرا دچار یک مشکلی شدم که یکی از مدارک مورد نیاز برای فرستادن پرونده به دانشگاه مربوطه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمره آن است.!اما همانطور که میدانید در ایران رشته های فنی و حرفه ای از گذراندن پیش دانشگاهی معاف میباشند و حال اگر نقض مدرک به حساب آیم برای دانشگاه مربوطه راه چاره چیست؟البته به سایت آموزش و پرورش رجوع کردم در این رابطه به هیچ نتیجه و جوابی نرسیدم.
  لطفا یاری فرمایید.با سپاس فروان.منتظر جواب شما به ایمیل میباشم.شادوپزروز باشید.یاحق

 36. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 37. مشاور حقوقی می گوید:

  سلام من ۱۸ سالمه با معدل دیپلم ۱۷٫۶۳ و معدل پیش ۱۷٫۰۳ در رشته تجربی …برای تحصیل در رشته پزشکی در نروژ ..آیا نیاز به قبولی در کنکور داره؟و آیا معدل من برای پذیرش پایین هست؟ نروژ رایگانه دیگه نه؟ و اینکه با توجه به قانونی که جدیدا اومده تحت اینکه برای خروج از کشور برای تحصیل باید فوق دیپلم داشته باشیم تکلیف پ

 38. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 39. حمید می گوید:

  سلام
  ایا امکان تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در نروژ وجود دارد ؟
  در مقاله بالا بطور صریح و کامل به این رشته ها اشاره نشده بود .
  با تشکر

 40. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 41. Banafshe می گوید:

  سلام امسال کنکور دادم و منتظر اعلام نتایج هستم اگه میشه اون رشته هایی رو که در نروژ بیشتر مهمند رو بگید و این که باید تافل داشته باشم یا ایلتس؟ برای مقطع فوق لیسانس می خوام برم و در ضمن رشته دبیرستانم ریاضی بوده
  با تشکر

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.