تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

(تحصیل در نروژ ، وکیل مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل ، مهاجرت و اعزام دانشجو به نروژ ، تحصیل رایگان در نروژ ، اخذ اقامت تحصیلی نروژ ، تحصیل به زبان انگلیسی در نروژ ، تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس ، ویزای تحصیلی نروژ ، مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل ، فواید و مزیت های تحصیل در نروژ ، تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس ، تحصیل در نروژ در مقطع دکترا )
در عصر حاضر دانشجویان بسیاری قصد تحصیل در نروژ و اخذ اقامت این کشور را از طریق تحصیل دارند ، کشور نروژ جزء کشورهای اتحادیه اروپا میباشد که امروزه زبان تدریس خود را در اکثر رشته ها زبان انگلیسی قرار داده است ، نروژ از جمله پنج کشور اروپایی میباشد که کماکان سیستم تحصیلات رایگان را برای شما عزیزان ارائه میدهد بنابراین تحصیل در نروژ رایگان می باشد، نروژ با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوای خاصی که که دارا می باشد نسبت به دیگر کشورها شرایط دشوارتری دارد، همین مساله باعث شده که اکثر دانشجویانی که نروژ را برای ادامه ی تحصیل خود انتخاب مینمایند بیشتر از این کشور به عنوان سکوی پرتاب برای کشورهای دیگر نظیر آمریکا ،انگلستان ،کانادا و … استفاده مینمایند ،البته ناگفته نماند که کشور نروژ بازار کار بسیار مناسبی برای رشته هایی نظیر مهندسی نفت و گاز، مهندسی مکانیک ،برق ،معماری و… دارد و با توجه به نزدیکی این کشور به قطب شمال و شرایط آب و هوایی آن و هم چنین نزدیک بودن به مناطق دریایی نفت خیز فارغ التحصیلان این رشته ها از شرایط کاری مناسبی در این رشته ها در نروژ برخوردار میباشند.
آیا قصد تحصیل در بهترین دانشگاه هایی اروپایی را دارید ؟ آیا تمایل به تحصیل در دانشگاه های رایگان در اروپا را دارید ؟ آیا نیازمند این هستید که وکیلی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ در کنارتان باشد قبل از هر اقدامی به شما توصیه میکنیم که با مشاورین موسسه حقوقی ملکپور و دفاتر همکار مشاوره رایگان داشته باشید.

نروژ یکی از مقصدهای تحصیلات عالیه دانشجویان ایرانی در چند سال گذشته بوده است که به دلیل انگلیسی زبان بودن مقاطع تحصیلی و کیفیت عالی آموزشی و از مهمتر رایگان بودن کلیه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به ویژه در مقطع دکترا، با استقبال عدیده و گسترده دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در خارج از کشور رو به رو شده است ، در این مقاله سعی بر این داریم تا کشور نروژ را از لحاظ تحصیل در دانشگاه های معتبر و همینطور شرایط زندگی دانشجویان در کشور نروژ را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم در این زمینه قصد داریم تا با استفاده از قوانین موجود بین الملل خصوصی به سوالات زیر پاسخ دهیم، افرادی که قصد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی من الجمله نروژ را دارند با چه شرایطی روبه رو میشوند؟آیا شخص با مهاجرت تحصیلی میتوانند به اقامت دائم کشور نروژ برسد؟ شرایط کار در حین تحصیل در کشور نروژ چگونه است ؟ آیا کشور نروژ برای ادامه تحصیل مناسب می باشد ؟ آیا تحصیل در نروژ همانند اکثریت کشورها نیازمند مدرک زبان آیلتس می باشد یا خیر ؟ آیا در حین تحصیل درکشور نروژ دانشجو میتواند با خود همراه ببرد ؟ آیا همراه از حق اشتغال به کار در کشور نروژ بهره مند می شود یا خیر ؟ شرایط ویزای تحصیلی درکشور نروژ چیست؟ کشور نروژ از کشورهای اسکاندیناوی محسوب می شود و یکی از کشورهای زیبا در شمال اروپا می باشد ، پایتخت این کشور شهر اسلو می باشد که دانشگاه معتبر اسلو نیز در این شهر واقع شده است ، البته باید این را در نظر داشت که به دلیل پولی شدن سیستم آموزشی کشور سوئد از سال ۲۰۱۱ به بعد برای دانشجویان بین المللی خارج از حوزه اتحادیه اروپا در حال حاضر کشور نروژ و فنلاند به عنوان دو کشور منطقه اسکاندیناوی مقاصد اصلی تحصیلی تعداد کثیری از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است حال به طور کلی افرادی که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند و تمایل به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان و البته رایگان اروپا را دارند می توانند با اخذ ویزای تحصیلی شرایط ادامه تحصیل در اروپا من الجمله نروژ را فراهم سازند.
‌تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در نروژ در دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ صورت میگیرد که این مراکز تحت نظارت وزارت آموزش و پژوهش می باشند. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.

فایل های صوتی آقای دکتر ملک پور در باب تحصیل رایگان در نروژ

audio تحصیل در نروژ

audio تحصیل در نروژ

فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب رشته هنر دانشگاه نروژ
audio تحصیل در نروژ

فایل های صوتی آقای دکتر ملک پور در باب پذیرش دکترا در نروژ
audio تحصیل در نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ به زبان نروژی صورت می پذیرد ، متقاضی پس از ورود به کشور نروژ به فراگیری زبان نروژی می پردازد و پس از یک سال تحصیل در زبان نروژی میتواند شروع به تحصیل در رشته دانشگاهی خود نماید ، از شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ آنست که دانشجو در ایران در دانشگاههای دولتی و یا آزاد قبولی داشته باشد و حداقل به میزان سی واحد درس پاس نموده باشند ، و فقط در رشتۀ خود شخص و یا رشته های مرتبط با رشتۀ تحصیلی وی میتوان پذیرش را از دانشگاه اخذ نمود ، اما نکته قابل توجه آنست که جهت رشته های مرتبط با علوم پزشکی نمیتوان از دانشگاهها پذیرش اخذ نمود در صورتی که شما متقاضی گرامی علاقمند به تحصیل در کشور نروژ در مقطع کارشناسی می باشید، باید این را بدانید که اکثر رشته های این مقطع در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور نروژ برای دانشجویان ایرانی این امکان وجود دارد که بتوانند در اکثریت رشته های تحصیلی مانند هنر ، روانشناسی ، داروسازی ، مدیریت ، بازیگری ، زیست شناسی ، MBA ، رشته های مهندسی مانند مکانیک ، برق و مهندسی پزشکی و … مشغول به تحصیل شوند بنابراین این امکان را برای دانشجویان بیم المللی فراهم می سازد تا بتوانند در رشته دلخواه به تحصیل بپردازند ، البته در برخی از رشته ها در مقطع لیسانس امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، دانشجویان در مقطع لیسانس اجازه ۱۰ ساعت کار به صورت پارت تایم در هفته را دارند که با این ۱۰ ساعت کار میتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را ساپورت نمایند ، البته افرادی میتوانند زودتر به کار برسند که علاوه بر مسلط بودن به زبان انگلیسی به زبان نروژی نیز تسلط کامل داشته باشند، امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس خیلی پایین است اما اگر اشخاص از رزومه قوی برخوردار باشند می توانند شانس خود را برای اخذ بورسیه بالا ببرند ، تحصیل در کشور نروژ در مقطع لیسانس به طور متوسط ۳ سال زمان می برد ، برای تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ شما متقاضی گرامی باید دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله و همین طور حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی (یا گذراندن ۳۰ واحد درسی) داشته باشید یا اگر دیپلم ۱۱ ساله داشته باشید باید حتما حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی یا مدرک فوق دیپلم داشته باشید و دارا بودن مدرک زبان IELTS با نمره ۶ آکادمیک یا TOEFL500 باشید .این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی ارائه می شوند البته باید این را در نظر داشت که اکثریت رشته های فوق لیسانس به زبان انگلیسی خواهد بود ، اما دانشجویان کشورهای دیگر می بایست در ابتدا دوره زبان نروژی را که تا یک سال طول می کشد، بگذرانند ، تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ غالبآ به زبان انگلیسی صورت می پذیرد ، و رشته انتخابی مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای نروژ میبایست حتمآ یا رشتۀ دوره لیسانس باشد و یا مرتبط با رشته لیسانس باشد و حداقل تعداد شصت واحد از دوره لیسانس وی با رشته انتخابی وی مرتبط باشد ، از مهمترین شرایط برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ داشتن مدرک IELTS آکادمیک با نمرۀ ۶٫۵ می باشد . جهت تحصیل در نروژ به طور قانونی شرط معدل وجود ندارد ، لیکن تجربه چندین ساله ما این موضوع را اثبات کرده که متقاضیانی که معدل بالای شانزده دارند از شانس بسیار بالاتری جهت اخذ پذیرش و ویزای نروژ برخوردار هستند . . دانشجو در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ اجازۀ بیست ساعت کار در هفته را خواهد داشت . تحصیل در دوره فوق لیسانس در نروژ حدود دو سال به طول می انجامد و تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ رایگان می باشد البته شما متقاضیان گرامی باید در نظر بگیرید که رایگان بودن تحصیل در نروژ بدین معنا نیست که تحصیلات شما در کشور نروژ ارزان و کاملا رایگان محسوب می شود بلکه کشور نروژ در حال حاضر یکی از گرانترین کشورهای اروپایی محسوب میگردد . این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در نروژ

تحصیل در مقطع دکترا در نروژ همانند کشورهای اروپایی دیگر به گونه ای شغل محسوب می گردد ، به طوری که دانشجوی دورۀ دکترا در حین تحصیل می تواند حقوق نیز دریافت کند که دریافت حقوق میتوتند از مهمترین مزایای تحصیل در مقطع دکترا باشد و همچنین تحصیل در دوره دکترا در نروژ رایگان می باشد ، طول تحصیل در دوره دکترا در نروژ چهار تا پنج سال میباشد که شما بعد از پایان تحصیلات خود می توانید درخواست اقامت دائم نمایید .
به صورت کلی کشور نروژ برای اشخاصی که مایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی بدون صرف هزینه زیاد را دارند، گزینه ی مناسبی برای اقامت در کشور های اروپایی می باشد.

در ذیل فهرست دانشگاه های معتبر کشور نروژ آمده است :
فهرست دانشگاه های نروژ
دانشگاه نروژی علوم زندگی (UMB)
دانشگاه نروژی علم و صنعت( NTNU)
دانشگاه نروژی آدر ( UiA)
دانشگاه نروژی برگن( UiB)
دانشگاه نروژی اسلو ( UiO)
دانشگاه نروژی استاوانگر(UiS) و دانشگاه ترومسو(UiT)
نهاد های دانشگاهی تخصصی(Specialised university institutions)
مدرسه نروژی مدیریت (BI)
مدرسه نروژی الهیات(MF)
آکادمی نروژی موسیقی(NMH)
دانشکده نروژی علوم ورزشی(NIH)
مدرسه نروژی علوم دامپزشکی
دانشکده معماری و طراحی اسلو(AHO)
موسسه بین المللی هنر
آکادمی بین المللی هنر برگن(KHiB)
آکامی بین المللی هنر اسلو ( KHiO)
کالج های دانشگاهی منطقه ای
کالج دانشگاهی برگن
کالج دانشگاهی بودو
کالج دانشگاهی اسلو
کالج دانشگاهی آکرشوز
کالج دانشگاهی یوویک
کالج دانشگاهی بوسکرود
کالج دانشگاهی فیننمارک
کالج دانشگاهی هارستد
کالج دانشگاهی هدمارک
کالج دانشگاهی ناروویک
کالج دانشگاهی سامی ها
کالج دانشگاهی ولدا
کالج نروژی پلیس(NPUC)
کالج دانشگاهی تلمارک
کالج های خصوصی با مجوز رسمی و سازمانی
دانشکده نروژی فناوری اطلاعات ( NITH)
آکادمیک معلمی (NLA)
کالج کوئین مود
کالج های خصوصی با برنامه های معتبر و دوره ای
دانشکده نروژی رقص ( DNBH)
مدرسه معماری برگن
این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.
اما به طور کلی باید متقاضیان تحصیل در کشور نروژ این را بدانند با توجه به شرایطی که سال های گذشته برای دانشجویان ایرانی در نروژ اتفاق اتفتاد و باعث اخراج ۶۴ دانشجوی ایرانی از کشور نروژ شد ، شرایط تحصیل در کشور نروژ به مراتب نسبت به سال های گذشته برای ایرانیان سخت تر شده است و شاید به راحتی برای ایرانیان ویزای تحصیلی صادر نکند حال شما متقاضیان تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی هم تراز با نروژ که هزینه های تحصیل رایگان باشند می توان به کشوری چون اتریش و آلمان اشاره نمود که حتی نیازی به مدرک زبان IELTS ندارد و یا کشورهایی که امکان بورسیه تحصیلی و کمک هزینه زندگی برای شما متقاضیان بالا می باشد کشور ایتالیا است .
حال شما متقاضیان تحصیل در نروژ می توانید قبل از هر اقدام حقوقی ای با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و با مشاورین خبره این موسسه مشاوره رایگان داشته باشید.
امید جلالی فراهانی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۳ نظرات, میانگین: ۳.۶۷ از طریق ۵)
Loading...
77 پاسخ ها
 1. ناشناس می گوید:

  سلام وقت بخیر بنده مدرک کاردانی برق از دانشگاه ازاد دارم با معدل 16 مدرک زبان ندارم میتونم برای ادامه تحصیل در کشور نروژ اقدام کنم و دوره زبان رو در خود ان کشور بگذرانم سن بنده 28 سال می باشد

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در دانشگاه های کشور نروژ به مدرک زبان نیاز است. تحصیل زبان در کشور نروژ شرایط خاص خود را داراست که باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. امید می گوید:

  با سلام.همسر 30 سال سن دارند.لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه و از نظر زبان کاملا مسلط و دارای چند مدرک معتبر در این زمینه هستند و از بابت مدرک ایلتس هم مشکلی نخواهند داشت.با توجه به سن ایشان ایا امکان اخذ ویزای تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس وجود دارد یا خیر؟و اینکه بنده به عنوان همس ایشان میتوانم ایشان را همراهی کنم یا خیر.تشکر از لطف شما

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. امکان ادامه تحصیل برای ایشان وجود دارد، برای افزایش شانس ویزا بهتر است ابتدا همسر شما اقدام نموده و سپس برای ملحق شدن شما درخواست نمایند. برای بررسی بیشتر و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. ابدي می گوید:

  سلام نمره ايلتس من. ٦ دانشجوي رياضي دانشگاه سراسري هستم ٤٥ واحد را پاس كردم متقاضي ادامه تحصيل در نروژ به زبان انگليسي مقطع كارشناسي هستم سن ؛٢١ سال
  جنسيت:مونث و مجرد

  پاسخ
  • MJ Support می گوید:

   با سلام
   شرایط اولیه شما مناسب به نظر می آید بهتر است با شما تلفن 49196000 تماس حاصل نمایید تا بتوانیم مشاوره رایگان به شما ارائه و نحوه ی ادامه ی مراحل را برای شما شرح دهیم . با تشکر

   پاسخ
 4. Sarah می گوید:

  با عرض سلام من دانشجو عمران دانشگاه تهران سال اول هستم میخاستم بدونم ایا میتونم برای بورسیه در مقطع لیسانس اقدام کنم و اینکه ایا میتونم همسرم رو هم به عنوان همراه براش ویزا بگیرم و باهام بیاد؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما (مدرک زبان، معدل، نمرات و ….) مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید بورس تحصیلی دریافت نمایید که اکثر مواقع در مقطع لیسانس اخذ بورس بسیار دشوار است. برای افزایش شانس ویزا نیز بهتر است ابتدا نفر اصلی اقدام نموده و سپس برای همراه خود درخواست دهد. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. حوریا تخته چیان می گوید:

  با سلام.سوالم این بود که ایا با مدرک ایلتس ۶ اکادمیک میتوان برای تحصیل پزشکی نروژ به زبان انگلیسی اقدام کرد؟ بنده ۱۸ ساله و دارای مدرک پیش و دیپلم میباشم.ایا حتما باید زبان نروژی بلد باشیم؟یا با یکی از دو زبان میشود؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض احترام. تحصیل دوره پزشکی در این کشور به زبان خود کشور ارائه می گردد و نیاز است که با زبان کشور آشنایی داشته باشید. برای اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. رویا می گوید:

  سلام.ببخشیدمیخوام درکشورنروژدکتراموادامه بدم.این سوال برام پیش اومده که ازهمون ابتدامیتونم همسروفرزندومادرراباخود ببرم؟وازکجابایدمهاجرتمو شروع کنم؟ممنون ازپاسخهایتان

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. برای افزایش شانس ویزا پیشنهاد میکنیم در ابتدا نفر اصلی اقدام نموده و سپس برای همراهان خود درخواست نماید. برای اخذ اطلاعات در خصوص تحصیل دکترا در کشور نروژ پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. تارا می گوید:

  سلام میشه کشوری که از لحاظ اقتصادی برای داروسازی مقرون به صرفه باشه رو معرفی کنید من ۲۰ سالمه و معدل کل دیپلماسی ۱۸.۳۶ و معدل کل پیش دانشگاهیم هم ۱۶.۶۷ هست

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. امکان تحصیل در کشورهایی نظیر روسیه، چک، مجارستان و … برای شما وجود دارد که از نظر میزان هزینه باید مورد بررسی قرار گیرد. همچنین مورد تایید بودن دانشگاه از اهمیت برخوردار است. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. محمد میر می گوید:

  سلام
  من ۴۰ سال دارم ، دیپلم ریاضی یکسال هم در رشته اقتصاد بازرگانی تحصیل کرده ام ولی ترک تحصیل کردم، آیلتس ۵ دارم و متاهل و دارای یک فرزند دختر ۴ ساله هستم
  آیا امکان گرفتن ویزای تحصیلی در رشته های مرتبط با مدیریت مالی و اقتصاد هستم؟
  آیا در صورت مثبت بودن جواب ، همسر و فرزندم را میتوانم همراه داشته باشم؟
  ممنون از پاسخ شما

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. متاسفانه با شرایط سنی شما امکان اخذ ویزای تحصیلی برای شما وجود ندارد اما می توانید از روش هایی چون ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری و … اقدام نمایید. پیشنهاد می کنیم برای بررسی شرایط موجود متناسب با رزومه خود با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. سارا می گوید:

  سلام من دارای مدرک کارشناسی بیوشیمی و کارشناسی ارشد بیوشیمی هستم با معدل ۱۷ و دارای مقاله میخواستم بدونم امکان پذیرش در دانشگاه های نروژ یا کشورهای همتراز ان مقدور میباشد؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. شرایط سنی و مدرک زبان شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید. برای بررسی رزومه خود با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. مهسا عباسی می گوید:

  سلام جناب ملک پور،من لیسانس ناپیوسته معماری از دانشگاه ازاد تهران دارم با معدل ۱۷.۶۳
  مدرک ایلتس ۶.۵ دارم،به همراه دو مقاله بین المللی،به نظر شما من امکان اخذ پذیرش یا بورسیه رو دارم؟
  من شنیدم که نروژ مدرک دانشگاه ازاد رو قبول نداره،ایا این درسته؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما مطلوب است اما باید به صورت دقیق تر رزومه شما مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی با وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. آریا می گوید:

  سلام ممنون بابت اطلاعات خوبتون ، من هنرستان در رشته کامپیوتر تحصیل کردم الان هم ترم آخر فوق دیپلم فنی حرفه ای رشته IT تحصیل میکنم نمیدونم چجوری باید درخواست بدم با توجه به اینکه فنی حرفه ای خوندم درس هایی مثل ریاضی فیزیک و شیمی تخصصی نداشتم باید چه دانشگاه هایی را انتخاب کنم؟ اگر وبسایت این دانشگاه هارو میشناسید به من اعلام کنید کجا .و چجوری باید درخواست بدم؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. برای اخذ پذیرش شرایط شما (سن، مدرک زبان و …) باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. Sima می گوید:

  سلام من لیسانس عیزیک و فوق لیسانس علوم تربیتی دارم برای دکتری در رشته ی آموزش در نروژ میخواهم اقدام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. با توجه به غیر مرتبط بودن رشته لیسانس و فوق لیسانس شما شانس اخذ پذیرش دکتری اندک می باشد. برای اطلاع از شرایط متناسب با رزومه شما پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. رویا می گوید:

  سلام.ببخشید میخواستم بدونم من فوق لیسانس الهیات فقه ومبانی حقوق هستم میتونم برادکترا تو نروژ ادامه بدم؟ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. خیر متاسفانه امکان اخذ پذیرش برای رشته شما وجود ندارد اما می توانید برای رشته های مرتبط با رشته خود اقدام کنید. در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. محمد رضا احمدی می گوید:

  سلام
  من سال یازدهم و محصل دبیرستان حلی هستم.
  میخواستم ببینم روشی هست که قبل از کنکور مهاجرت کنم؟
  رشته ی تجربی
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان تحصیل در دبیرستان های کانادا، انگلیس، استرالیا، اتریش و … وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. علی می گوید:

  با سلام و عرضه خسته نباشید

  من در حال حاضر دانشجوی دندانپزشکی‌ دانشگاه آزاد هستم می‌خواستم ببینم شرایط اقدام برای دندانپزشکی‌ نروژ به چه شکل می‌باشد؟

  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما از نظر سن، مدرک زبان، نمرات و … باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. Maziyar می گوید:

  سلام..
  من لیسانس پرستاری إز یکی إز دانشگاه های معتبر تهران رو دارم..
  اما شنیدم که دراتریش رشته های مارو نمیپذیرند؟!
  درخصوص مهاجرت شغلی و یا ادامه تحصیل دررشته ی پزشکی و یا ارشد همین رشته امکان پذیر هست؟!
  و هزینه ی ادامه تحصیل در اتریش حدودا ماهی چقدر هست؟!

  پاسخ
 17. Niyazi می گوید:

  با سلام و عرض ارادت فراوان خدمت شما و همکارانتون، بنده در ابتدا می خوام از مشاوره شما که بدون هیچ کم و کاستی و هزینه در اختیار ما میگذارید قدردانی کنم و امیدوارم این راه رو که با کمک شما ممکنه زندگی خیلیا به صورت مثبت تغییر کنه با قدرت ادامه بدین. بنده فارغ التحصیل ارشد رشته نانومواد با معدل ١٧/٣۴هستم از یکی از دانشگاه های خوب ایران و پایان نامه بنده در مورد مهندسی پزشکی هست. اگر امکانش هست میخواستم در مورد اپلای کردن برای مقطع دکتری در دانشگاه های خوب نروژ و همچنین سهولت یا دشواری پیدا کردن کار و گرفتن اقامت بعد از تحصیل دکتری توضیحی مختصرارائه فرمایید.
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و سپاس از لطف شما. برای تحصیل در مقطع دکتری به شرایطی همچون داشتن مدرک زبان در سطح بالا، داشتن مقالات بین المللی و … نیاز است. برای پاسخ به سوال شما به بررسی دقیق تر بر روی شرایط شما نیاز است. شما می توانید برای اخذ اطلاعات بیشتر در این خصوص با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 18. افشین می گوید:

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من کارشناسی ارشد برق- الکترونیک از دانشگاه شهید چمران دارم و آیلتس ۶ آکادمیک که حدود شش ماه از تاریخ اعتبارش گذشته و ۳۱ ساله هستم. آیا با این مدرک زبان می تونم اقدام کنم؟
  آیا می تونم این رشته در کشور نروژ ادامه بدم؟

  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   باید شرایط شما بررسی گردد زیرا ممکن است که نیازمند تمدید مجدد آیلتس خود باشید . جهت دریافت پذیرش در مقطع دکترا نیز باید با دانشگاه در ارتباط باشید زیرا ممکن است نیازمند استاد مشاور یا سوپروایزر باشید و هر دانشگاه شرایط خود را دارد . در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر میتوانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ
 19. ارادتی می گوید:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ارشد فناوری اطلاعات گرایش رایانش امن هستم‌. قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه‌های نروژ دارم. سوالی که دارم این هست آیا برای مدارک لازم جهت آماده‌سازی نیاز به مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی هم هست؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   در داخل سایت های دانشگاه های نروژ لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش ذکر شده است که در صورت نیاز باید مدارک را کامل ارائه نمایید تا پذیرش برای شما صادر گردد . با تشکر

   پاسخ
 20. مهدي می گوید:

  با سلام بنده هجده سالمه و دارای مدارک دیپلم موسیقی و گرافیک و در شرف اخذ مدرک پیش دانشگاهیی هستم و دارای مدرک ایلتس٧ هستم و قسط ادامه ی تحصیل را در نروژ دارم ضمن اینکه معاف سربازی هم دارم و دایی بنده در شهر برگن ساکن هستند میخاستم بدونم شرایط برای من چگونه است خیلی ممنون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام برای تحصیل در نروژ باید این موارد را در نظر داشته که قصد ادامه ی تحصیل در چه رشته ای را دارید؟ زیرا شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است و ممکن است تعدادی از دانشگاه دارای آزمون ورودی باشند
   بهتر است‌ با دفتر مرکزی Mie اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط را دقیقتر بررسی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 21. عبداله شاهیوند می گوید:

  سلام آقای دکتر من ۳۱ سالمه ترم سوم مهندسی نفت گرایش حفاری از دانشگاه آزاد امیدیه هستم میانگین معدلم تا حالا از ۱۷ کمتر نشده ، به نظر شما شرایط سنی من برای اخذ ویزا مناسب هست یا خیر؟ و هزینه گرفتن اخذ پذیرش از یکی از دانشگاهای نفت نروژ چقد میشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   ایا مدرک زبان انگلیسی را دارا میباشید ؟ به صورت کلی شرایط سنی تاثیر گذار است ولی باید فاصله گپ تحصیلی نیز کم باشد . میتوانید جهت اطلاع از هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور نروژ با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر همکار مستقل در ایران تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 22. فاطمه.ک می گوید:

  سلام .وقتتون بخیر .من فوق لیسانس مشاوره خانواده هستم و نمره ی ایلتس ۶٫۵ دارم متاهلم و .یه بچه ی سه ساله هم دارم .میتونم برای دکترا در یکی از دانشگاههای نروژ اقدام کنم؟وچه رزومه ای قابل قبول محسوب میشه. ..

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   قصد تحصیل در چه رشته ای در کشور نروژ را دارید ؟ زیرا باید دید که دانشگاه در رشته شما نیازمند چه مواردی است . ممکن است نیازمند استاد مشاور یا سوپروایزر باشید. میتوانید اطلاعات مورد نیاز را در همین بخش ارسال یا با دفاتر ما تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 23. Shiva می گوید:

  با سلام
  من ترم آخر مدیریت جهانگردی هستم.ولی برای رشته ی آهنگسازی و موزیک فیلم قصد مهاجرت تحصیلی دارم…موزیک کار میکنم ولی میخوام بصورت آکادمیک ادامه بدم، من خودم بیشتر آلمان و اتریش رو ترجیح میدم ولی نروژ هم کشور خوبیه…و اینکه مسلما میخواستم دانشگاهی باشه ک تحصیل در اون رایگان باشه، در حال گذروندن کلاس های آیلتس هم هستم،میخواستم ببینم پیشنهاد شما چیه؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   لطفا شرایط خود را به صورت کامل ذکر نمایید تا بتوانیم شرایط را بررسی نماییم. امکان تغییر رشته نیز ممکن است وجود داشته باشد ولی باید شرایط بررسی گردد . لطفا شرایط خود را در همین قسمت ذکر نمایید یا با دفتر مرکزی Mie یا سایر دفاتر تماس حاصل نمایید. با تشکر

   پاسخ
 24. فرناز می گوید:

  سلام خسته نباشید،، من فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم،، میخواستم برای دکتری اقدام کنم،، در نروژ امکانش هست؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   باید شرایط کامل خود را اعلام نمایید از جمله سن خود تا بتوان بهتر پاسخ داد . تحصیل دکتری در نروژ دارای شرایط ویژه ای است که باید بررسی گردد تا بتوان پاسخ بهتری به شما ارائه کرد. میتوانید با دفاتر ما در ایران و سایر نقاط جهان تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 25. Naser می گوید:

  سلام آقای دکتر شرایط بنده که قبلا عرض کردم فرمودید سن و رشته
  سن ۲۵،دیپلم فنی و حرفه ای ۱۱ساله رشته کامپیوتر معدل ۱۳/۴۱
  فوق دیپلم رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT )با معدل۱۶/۱۷ سال ۹۴فازغ التحصیل شدم از دانشگاه جامع علمی و کاربردی.
  شرایط پذیرش کارشناسی رو هم دارم برای کشور نروژ؟یاسوئد؟ممنون میشم کاملا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   قصد در تحصیل در چه رشته ای را دارید ؟ زیرا تعدادی از رشته ها امکان دریافت پذیرش ندارند و بعضی دیگر از رشته ها نیازمند مدرک زبان یا دارای آزمون ورودی هستند . شما میتوانید با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران یا سایر دفاتر در تمامی نقاط جهان تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر به شما پاسخ دهیم.

   پاسخ
 26. زهرا موسوی می گوید:

  سلام. پسرم ۱۳ ساله هستن. کلاس هفتم. اگه بخوام امسال پسرم رابفرستم نروژ باید چه شرایطی داشته باشد. آیا صلاح بر فرستادن ایشان هست یا خیر؟ بسیار ممنون میشم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   پروسه مهاجرت تماما به خود شخص و خانواده شخص بستگی دارد و صرفا نمیتوان گفت که شما این کار را انجام بدهید یا خیر . باید تمامی شرایط شما از جمله شرایط مالی و … را بررسی نماییم تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم . شما میتوانید با دفاتر ما تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان و تلفنی بهره مند گردید .

   پاسخ
 27. Naser می گوید:

  سلام آقای دکتر بنده دیپلم ۱۱ساله فنی حرفه ای با معدل۱۳/۴۱
  و فوق دیپلم دانشگاه علمی و کاربردی معدل ۱۶/۱۷دارم پذیرش لیسانس نروژ میتونم.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   شرایط تحصیل در نروژ فقط بستگی به معدل نیست بلکه رشته تحصیلی شما , سن شما و … تاثیر گذار است . لطفا شرایط خود را در همین قسمت ذکر یا با دفاتر ما تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 28. نسیم می گوید:

  سلام و عرض ادب
  من لیسانس الکترونیک دارم می خوام برای تحصیل در رشته پزشکی ب کشور نروژ برم و اونجا درس بخونم. و اینکه آیا امکان تحصیل در کشور نروژ در رشته پزشکی وجود داره یا خیر ؟// چه شرایطی دارد.؟؟؟و اینکه محدودیت سنی برای پزشکی وجود داره ؟؟ برای کار در اون کشور یا خیر ؟؟؟؟؟آیا احتیاج هست زبان نروژی یاد بگیریم برای رشته پزشکی یا همون زبان انگلیسی کفایت می کنه ؟؟؟؟
  و باید برای اقامت در کشور نروژ چقدر هزینه بدم از راه قانونی ؟؟؟؟
  و آیا می تونم همراه ببرم؟؟؟//
  با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   امکان تحصیل در رشته پزشکی در کشور نروژ برای همگان وجود دارد ولی باید شرایط شما دقیقا بررسی گردد . لطفا شرایط خود را در همین قسمت اعلام یا با دفاتر ما در تمامی نقاط جهان تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 29. زينب می گوید:

  سلام و وقت بخیر آقای دکتر ،میخواهم برای دندانپزشکی اقدام کنم/خواهش میکنم منو از سردرگمی نجات بدید،مشتاقانه منتظر جواب سوالم هستم هم در سایت هم در کانال
  کارشناس مامایی شهید بهشتی با معدل ١۵/٧٧ دیپلم تجربی١٩/۴٨پیش دانشگاهی١٧/٧٨دوسال سابقه کار در بیمارستان.الان درحال گذراندن طرحم مدرکم شهریور٩٧ازاد میشه مدرک زبان ندارم.کلاسای ایلتس میرم متولد٧٢ .میتونم یکسال در نروژ،کالج و زبان نروژی بخونم بعد ازمون ورودی بدم؟!سطح ازمون ورودیش چطوره؟!نمیخوام ریسک کنم،نگرانم ازمون ورودی قبول نشم،برای دوسال اول میتونم سالی۵٠ میلیون هزینه کنم ولی بعدشو نمیدونم،و خیلی دوس دارم کارمامایی پیداکنم اونجا،خیلی دوس دارم کشورهای اروپایی برم که بعدش اقامت بگیرم،چه کشور اروپای دیگه ای پیشنهادمیدین؟نظرتون راجع به روسیه و چین چطوره از نظر کیفیت؟!؟باتوجه به سنم و عشقم به دندانپزشکی،کدام راهو پیشنهاد میکنید؟!سپاسگزار از لطف بسیار شما استاد عزیز

  پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   با سلام
   مهاجرت به تمامی کشور ها دارای ریسک است و ریسک در مهاجرت نهفته است . شرایط اولیه شما برای کشور نروژ مناسب به نظر میرسد ولی باید دقیقا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد . شما میتوانید با تلفن های موسسه جهت بررسی دقیق شرایط تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 30. Mandana می گوید:

  سلام من ١٧ سالمه و رشته م تجربیه و امسال هم کنکور دارم.راستش هیچ علاقه ای به رشته های پزشکی یا پیرا پزشکی ندارم.بیشتر رشته های فنی مهندسی رو دوست دارم و میتونم راحت تر باهاشون کنار بیام.برای تحصیل تو نروژ یا کشورهای دیگه باید چه رشته ای رو بخونم و چه هدفی رو دنبال کنم؟!راستش خیلی سردرگم هستم و دچار چند هدفی شدم!

  پاسخ
 31. مشاور حقوقی می گوید:

  سلام من ۲۰ سالمه معدلم زیاد بالا نیست میخواستم ببینم میتونم پزشکی رو در کشور نروژ بخونم؟ یکی از اقوام هم در این کشور ۳۰ ساله ک اقامت داره میتونم از طریق ایشون اقدام کنم؟

  پاسخ
 32. نسترن می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  ممنون از مطالب بسیار مفیدی که صادقانه در اختیار ما قرار میدید. اگه میشه شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ و حوزه اسکاندیناوی رو توضیح بفرمایید؟ آیا شرایط سنی مهم هست؟ هزینه هاش چقدر هست؟ آزمون ورودی دارن؟
  پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم

  پاسخ
 33. Hengameh می گوید:

  سلام من ۱۷ سال دارم و رشته تحصیلیم انسانیِ
  میخواستم درباره شرایط تحصیل دردبیرستان های نروژ بپرسم واینکه هزینه تحصیل و زندگی در نروژ چقدرِ؟
  واینکه نیاز هست که زبان نروژی بلد باشم؟!

  پاسخ
 34. Esmaeil می گوید:

  موضوع:اقامت تحصیلی در نروژ
  باسلام و درودی بی کران و عرض خسته نباشید خدمت جناب ملک پور و همه عوامل این موسسه.
  بزرگوار بنده اسماعیل پاداشی دارای کارشناسی معماری از شاخصه فنی و حرفه ای با معدل ۱۵/۵۰ میباشم،بنده سوالات متعددی رو از همین دیدگاه اعلام نمودم.
  بنده برای دو سال بعد یعنی سپتامبر۲۰۱۹ قصد رفتن دارم زدلایل شخصی که یکی از آن قابل ذکر میباشد دوره آیلتس و نمره ۶/۵ در آزمون مربوطه آن میباشد در ضمن لازم بذکر است که بنده اخیرا دچار یک مشکلی شدم که یکی از مدارک مورد نیاز برای فرستادن پرونده به دانشگاه مربوطه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمره آن است.!اما همانطور که میدانید در ایران رشته های فنی و حرفه ای از گذراندن پیش دانشگاهی معاف میباشند و حال اگر نقض مدرک به حساب آیم برای دانشگاه مربوطه راه چاره چیست؟البته به سایت آموزش و پرورش رجوع کردم در این رابطه به هیچ نتیجه و جوابی نرسیدم.
  لطفا یاری فرمایید.با سپاس فروان.منتظر جواب شما به ایمیل میباشم.شادوپزروز باشید.یاحق

  پاسخ
 35. مشاور حقوقی می گوید:

  سلام من ۱۸ سالمه با معدل دیپلم ۱۷٫۶۳ و معدل پیش ۱۷٫۰۳ در رشته تجربی …برای تحصیل در رشته پزشکی در نروژ ..آیا نیاز به قبولی در کنکور داره؟و آیا معدل من برای پذیرش پایین هست؟ نروژ رایگانه دیگه نه؟ و اینکه با توجه به قانونی که جدیدا اومده تحت اینکه برای خروج از کشور برای تحصیل باید فوق دیپلم داشته باشیم تکلیف پ

  پاسخ
 36. حمید می گوید:

  سلام
  ایا امکان تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در نروژ وجود دارد ؟
  در مقاله بالا بطور صریح و کامل به این رشته ها اشاره نشده بود .
  با تشکر

  پاسخ
 37. Banafshe می گوید:

  سلام امسال کنکور دادم و منتظر اعلام نتایج هستم اگه میشه اون رشته هایی رو که در نروژ بیشتر مهمند رو بگید و این که باید تافل داشته باشم یا ایلتس؟ برای مقطع فوق لیسانس می خوام برم و در ضمن رشته دبیرستانم ریاضی بوده
  با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.