تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش ۲۰۱۸ برای افرادی که در ایران مقطع لیسانس و فوق لیسانس را گذرانده اند مقدور میباشد .چنانچه قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش را داریدو دوست دارید از شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش ۲۰۱۸ مطلغ شوید می تواند این مقاله را در باب تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش را مطالعه بفرمایید.همچنین مدارک لازم برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش نیز بطور کامل بیان شده اند.و اینکه تاچه سنی می توان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش اقدام نمود وآیا برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش نیازی به مدرک زبان دارید یا خیر همه در این مقاله برای شما عزیزان بررسی شده اند.تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش  در چه رشته های مختلف ممکن است .جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در اتریش و همچنین مهاجرت به اتریش می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید .

فایل تصویری اقای ملک پور(دانشجوی دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش)در باب تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش 

video تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

کشور اتریش از برترین کشور های حوزه شنگن از نظر رفاه اجتماعی و بعد اقتصادی می باشد . کشور اتریش دارای نظام آموزشی رایگان می باشد و از این رو بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در این کشور می باشند . لذا شما برای اقدام به پذیرش باید نسبت به مراحل پذیرش و اخذ ویزای آن آشنا  شوید . مرحله اول باید شما با مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش را جمع آوری نمایید .

1212 تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش
 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب کارشناسی ارشد در اتریش

audio تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

مدرک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس اتریش

*کسب مدرک گواهی اشتغال به تحصیل از وزارت علوم در مقطع تحصیلی مربوطه که باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشد . ( برای دانشگاه های آزاد و سراسری و … نیز مورد وثوق کشور اتریش می باشد ) .

گواهی عدم منع تحصیل در مقطع فوق لیسانس ( در صورتی که دارای لوگو و مهر به زبان انگلیسی باشد مورد تأیید است و نیازی به ترجمه نخواهد داشت ) .

ترجمه مدرک تحصیلی لیسانس و ریز نمرات آن به زبان آلمانی

ترجمه مدرک تحصیلی کاردانی و ریز نمرات آن به زبان آلمانی ( در صورت وجود )

ترجمه مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن به زبان آلمانی

ترجمه مدرک تحصیلی دیپلم و ریز نمرات آن به زبان آلمانی

کپی از صفحه اول پاسپورت ( ترجمه شناسنامه به زبان آلمانی و یا انگلیسی هم مورد تأیید است ) .

تکمیل نمودن فرم پذیرش اولیه دانشگاه مربوطه .

ارائه رزومه کامل و مستند که قابلیت استعلام را داشته باشد

ارائه توصیه نامه برای دانشگاه از دو استاد در دانشگاه های ایران

ارائه انگیزه نامه برای رشته منظور در دانشگاه مربوطه در کشور اتریش

مراکز آموزشی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش و اخذ مدرک فوق لیسانس

در گام دوم شما باید نسبت به مراکز آموزشی در کشور اتریش اطلاعات جامعی را کسب نمایید . مراکز آموزش عالی در کشور اتریش را می توان به دانشگاه ها ، دانشکده های هنر های عالی ، مدرسه های عالیه فنی و مدارس تخصصی رشته ها که دو و یک ساله می باشند . شاید از قبل می دانستید که دانشکده های موسیقی و هنر فوق العاده قوی می باشد و از برترین دانشکده های موسیقی و هنر در کشور اتریش واقع شده است . برای ورود به تمامی مرکز های آموزش عالی در کشور اتریش می بایست مدرک Reifeprufungszeugins را اخذ نمایید . در کشور اتریش برای ورود به برخی از رشته های تحصیلی باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایید و در صورت قبولی اجازه ورود به کورس تحصیلی در فوق لیسانس را داشته باشید .

انواع دوره های تحصیلی دانشگاهی در اتریش :

*دوره های تحصیلی عمومی در اتریش Der erste Studienabschnitt

** دوره های تحصیلی تخصصی در اتریش Der Zweite Studienabschnitt

در اتمام ادوار عمومی تحصیلی  آزمون ها برگزار خواهد شد منتهی مدرکی صادر نخواهد شد . تمامی مراکز آموزش عالی در اتریش فدرال می باشند و بودجه خود را از دولت کسب می نمایند و از این رو دانشجو هزینه ای بابت شهریه ای تحصیلی نمی پردازد .

در سال ۱۹۹۳ میلادی مراکزی مثل ‌Fachhochschulen در کشور آلمان را اجازه تأسیس مدارس عالی فنی را صادر نمود . این مراکز به دلیل سرعت بخشیدن به پرسه اتمام تحصیل محصل و ورود سریع آن به بازار کار به وجود آمدند . یک سال پس از تصویب این موضوع در حدود چهل موسسه عالی فنی در اتریش اجازه تأسیس را اخذ نمودند . این موسسه ها در رشته های مختلف پذیرش را ارائه می نمایند . تفاوت اعظمی که در نوع ادوار تحصیلی اتریش وجود دارد می توان به کاربرد و حرفه ای بودن تحصیل فرد است . برای  این دوره ها شما پس از اتمام تحصیل باید در دوره کار آموزی که به مدت بازه شش ماهه الی ۱ ساله می باشد شرکت نمایید . شروع تحصیل در این مراکز هم چون مراکز دوره آموزش عمومی می باشد . امکان برگزاری آزمون در این مراکز نیز وجود دارد و علت برگزاری آن ، در خواست بیش از حد ظرفیت می باشد که پذیرش رقابتی می شود .

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

بر اساس مصوبه قانون اتریش در سال ۲۰۱۲ میلادی مقرر شد برای ترم سپتامبر سال ۲۰۱۳ به بعد برای دانشگاه های دولتی این کشور دانشجویان باید برای ثبت نام تحصیلی مبلغی در حدود ۷۲۶ یورو در سال برای دانشجویان خارج اتحادیه اروپا و برای شهروندن داخل اتحادیه اروپا در حدود ۳۶۰ یورو در سال می باشد . تا قبل از تصویب این قانون در حدود ۱۷٫۵ یورو اخذ می گردید .

دوره های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس اتریش

Magister (FH) – Diplom Ing. (FH) این مقطع برای موسسات آموزش عالی فنی می باشد. و در این رشته ها به دیپلمه های رشته های مهندسی  diplom lng مختص رشته های فنی مهندسی و برای غیر از فنی مهندسی magister ارائه می شود . این دوره در حدود هفت الی هشت ماه به طول می انجامد ، منتهی باید یم دوره ۶ الی ۱ ساله بابت کار آموزی شرکت نمایند . و برای پایان نامه فرد باید یک شرح از پژوهش کار عملی ارائه نمایند .

Diplomtierarzt – Magister – Diplom Ingenieur این مقاطع در موسسات دانشگاهی فدرال برگزار خواهد شد.  این دوره ها در بازه هشت الی ده ماه ارائه می شود و برای دوره های مدیکال حداقل دوازده ماه می باشد . و در این رشته ها به دیپلمه های رشته های مهندسی  diplom lng مختص رشته های فنی مهندسی و برای غیر از فنی مهندسی magister ارائه می شود و برای رشته های مدیکال باید Diplomtierarzt ارائه می شود . این دوره ها برای رشته های هنر و معماری در بازه چهار الی هشت سال ارائه می شود که مدارکی به نام های Magister. Art و Magister. Arch را اعطا می نمایند. حال برای کسب مدرک خود باید یک پایان نامه قوی ارائه نمایند که دفاع لازمه را در آن داشته باشند .

ارزیابی مدارک کارشناسی ارشد اتریش در ایران

مدرک های Diplom Ingenieur , Magister. Art , Magister با مدت تحصیل در حدود ۴ الی ۵ سال صادر شده از تمامی دانشگاه ها ، دانشکده های هنری عالی با همراه داشتن پایان نامه معتبر در کشور ایران معادل کارشناسی ارشد پیوسته ارزش گذاری می شوود و در صورت دارا بودن مدرک لیسانس ، فوق لیسانس ارزش گذاری می شود .
تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش یک فرصت بسیار خوب بشمار می رود.شما می توانید تمام سوالات خود در باب تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش و تحصیل در اتریش و مهاجرت به اتریش را از موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین در میان بگذارید .

Rating: 5
174 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.